SlovakNHL.sk
Dnes je 11. 7. 2020, 03:08. Meniny má Milota.

Najnovšie články

Skúsia Canadiens zabojovať cez offer sheet o Dunna?
Publikované: 06. 07. 2020
Arpon Basu z The Athletic nedávno čelil otázke, či by tím Montreal Canadiens nemohol zamerať svoju pozornosť na obrancu St. Louis Blues Vincea Dunna, ktorý sa môže stať obmedzeným voľným hráčom.

Canadiens majú minulosť, v ktorej sa viackrát pokúšali získať hráča cez tzv. offer sheet. Mohli by to urobiť aj tentoraz, keď vedia, že Blues by len veľmi ťažko mohli dorovnať ich ponuku pri komplikovanej situácii s platovým stropom?

„Rutherford sa vyjadril k možnosti offer sheet na Dunna minulý mesiac a úprimne, Blues by boli vo veľmi zložitej situácii, aby vyrovnali ponuku, ak by bola dostatočne lukratívna,“ skonštatoval Basu.

„Pri súčasnom nastavení kompenzácií by s ním Canadiens mohli podpísať zmluvu s ročným platom 4,2 milióna dolárov a to by ich stálo len voľbu v druhom kole draftu. Nie je pritom možné, aby boli Blues pripravený zaplatiť mu tak veľa, keďže ešte nemôže ísť ani na arbitráž. Canadiens by ho brali za hráča, ktorý je toho hodný. Bol by to risk, ktorý by stál za to.“

Dvadsaťtriročný Dunn bol draftovaný v roku 2015 z celkového 56. miesta a odvtedy odohral za Blues 224 zápasov, v ktorých zaznamenal 26 gólov a 56 asistencií. Vlani odohral aj 20 zápasov play-off so ziskom dvoch gólov a šiestich asistencií.
Kotkaniemi by mal byť Canadiens k dispozícii už v predkole
Publikované: 27. 06. 2020
Jesperi Kotkaniemi sa bez obmedzení zapojí do tréningového kempu tímu Montreal Canadiens a bude hrať v zápasoch, ak sa ročník skutočne obnoví. S odvolaním na zdroj z prostredia tímu o tom informoval Arpon Basu z The Athletic.

Devätnásťročný fínsky útočník bol 6. marca hospitalizovaný po tom, čo si zranil slezinu v zápase nižšej AHL. Začiatkom júna podstúpil vo Fínsku vyšetrenie, ktoré ukázalo, že sa mu slezina plne zahojila. Momentálne ešte nedostal povolenie chodiť na ľade do kontaktov, ale už v apríli mohol cvičiť mimo ľadu.

Kotkaniemi, ktorý bol tretím draftovaným hráčom v roku 2018, zaznamenal šesť gólov a dve asistencie v 36 stretnutiach NHL, ktoré odohral v tomto ročníku. V nováčikovskej sezóne 2018/19 si pripísal 11 gólov a 34 bodov v 79 stretnutiach.
Pokúsia sa Canadiens získať Andersona? Toto je výstraha, tvrdí expert
Publikované: 25. 06. 2020
Napriek tomu, že by Josh Anderson mohol byť vymenený, Eric Engels z televízie Sportsner neočakáva, že by sa o služby útočníka Columbusu mal aktívne zaujímať aj tím Montreal Canadiens.

Podľa zámorského odborníka by Canadiens lákalo získanie útočníka, ak by bol k dispozícii, ale je dôvod, prečo v tejto sezóne strelil len jeden gól. Výstrahou je podľa neho situácia s jeho zranením – v marci podstúpil operáciu ramena, z ktorej sa ešte nezotavil.

„Nemôžem špekulovať o tom, ako bude cena za získanie Andersona. Myslím si, že je logické, keď niekto naznačí že vymeniť za neho Maxa Domiho by dávalo zmysel, ale to je významný risk z pohľadu Montrealu,“ poznamenal Engels.

„A toto z toho robí ešte väčší risk, ak si odmyslíme aj zdravotné problémy – ak urobíte takúto výmenu, tak hovoríte Andersonovi, že je váš človek a že s ním musíte podpísať okamžite dlhodobý kontrakt.“

Engels tvrdí, že ak by Canadiens verili, že zdravotný stav Andersona nebude do budúcna problémom, stále by to pre nich mohla byť ťažká akvizícia, najmä, keď Domi, Tomáš Tatar, Brendan Gallagher, Phillip Danault a Jeff Petry budú po budúcej sezóny potrebovať nové zmluvy.
Tomáš Tatar chce ísť v šľapajach Pavla Demitru
Publikované: 22. 06. 2020
Ani po deviatich rokoch kariéry v NHL nezabúda Tomáš Tatar na svoje korene. V máji napríklad s radosťou akceptoval príležitosť stretnúť sa s mladými hokejistami z jeho domovskej Dubnice nad Váhom.

Tatar nikdy neváha, pokiaľ sa má stretnúť s komunitou alebo urobiť radosť mladým hokejistom. Sám spomína na to, aký vplyv na neho malo, keď sa takto mohol stretnúť s Pavlom Demitrom, ktorý tiež pochádzal z Dubnice.

„Pamätám si, keď Pavol Demitra prišiel do mojej školy, keď som bol malý chlapec. Stále si pamätám na ten deň. Povedal som si, že chcem za nimi prísť a rozveseliť ich tak, ako to Pavol robil pre nás. Užil som si to,“ poznamenal Tatar pre Chrisa Lomona.

Tatar si nakoniec s Demitrom vytvoril aj priateľský vzťah, ktorý však netrval dlho. Stále sa nevyrovnal s jeho tragickým osudom, keď spolu s ďalšími 43 ľuďmi zahynul pri leteckom nešťastí v roku 2011.

„Bol to dobrý človek. Každý ho mal rád. A stále ho radi majú. Chcel by som, aby každý vedel, že mal veľké srdce. Chcel pomôcť každému hokejistovi na Slovensku,“ spomínal Tatar.

„Pavol ma vždy motivoval. Veľakrát sa stalo, že som sa s ním rozprával. A vždy som sa cítil veľmi optimisticky, že raz budem hrať v NHL. Bol veľmi nesebecký.“

Tatar sa snaží nasledovať šľapaje svojho detského vzoru a každé leto sa snaží deti inšpirovať k tomu, aby na sebe pracovali. Robí to s nádejou, že sa v budúcnosti do NHL dostane viac hráčov spod Tatier.

„Každý u nás hokej miluje. Hokej a futbal sú tu dva najväčšie športy. Pozerám sa do minulosti, aké úspechy Slovensko dosiahlo, koľko skvelých hráčov sa dostalo do NHL. Oni boli veľkým dôvodom, prečo som začal hrať hokej. Prečo som chcel byť hokejistom,“ povedal Tatar.

„Ľudia sú skutočne radi, keď sa môžu stretnúť s hráčmi, ktorí to dotiahli do NHL. Môj otec chcel, aby som sa tu zapájal do komunity a ja to robím veľmi rád.“
Zapasoval by Dustin Byfuglien do mužstva Montrealu?
Publikované: 20. 06. 2020
Pred pár dňami dostal Andrew Barkshire z televízie Sportsnet otázku, či by tím Montreal Canadiens mal alebo mohol skúsiť podpísať zmluvu s obrancom Dustinom Byfuglienom, ktorý je aktuálne neobmedzeným voľným hráčom.

Canadiens budú chcieť pred budúcou sezónou posilniť svoju obranu, ale existujú pochybnosti, či sa tridsaťpäťročný veterán po ukončení kontraktu s Winnipegom ešte vráti do NHL.

Berkshire si nemyslí, že by Byfuglien do tímu Canadiens zapasoval. A tí by nemali ignorovať ani jeho vek, prekonané zranenia a otázky ohľadom jeho odhodlania k hraniu. Preto by obranu mali posilniť skôr iným spôsobom.

„Nemyslím si, že sú tam pochyby o tom, že ak by Byfuglien chcel hrať, tak by si našiel miesto v NHL, ale Canadiens už majú dostatok hĺbky na pravej strane so Sheom Weberom a Jeffom Petrym, takže si nemyslím, že by tam zapasoval,“ poznamenal Berkshire.

Byfuglien odohral v NHL 869 zápasov, v ktorých zaznamenal 525 bodov za 177 gólov a 348 asistencií. Posledných deväť sezón strávil v organizácii Jets, pričom aktuálnu vynechal úplne pre problémy s členkom a následnú operáciu. V minulosti hrával aj za Chicago, s ktorým získal Stanleyho pohár.
 

Posledný zápas

10. 03. 2020
MTL 
-
 NSH

2:4

(0:0, 0:4, 2:0)

Nasledujúci zápas

MTL 
-
 BUF
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

20. 06. 2020 - Ak sa sezóna dohrá, Montreal v kvalifikačnom predkole vyzve favorizovaný Pittsburgh. Medzi opory Canadiens by rád patril aj Tomáš Tatar, ktorý sa doma na Slovensku poctivo pripravuje. Ukázal to aj kanadským fanúšikom, ktorým sa cez video zverejnené na sociálne sieti klubu prihovoril. „Každý deň začínam korčuľovaním na ľade, potom cvičím v posilňovni a zvyšok dňa trávim so svojou rodinou a priateľmi, z čoho som veľmi šťastný,“ povedal okrem iného.
06. 05. 2020 - Niekdajší bitkár NHL, Georges Laraque, bol v pondelok prepustený z nemocnice po tom, čo mu bol minulý týždeň diagnostikovaný Covid-19. „Skutočne som sa trápil, ale od nedele som už nepotreboval dodatočný kyslík na dýchanie,“ povedal Laraque, ktorému priťažilo, že je astmatikom. A ako sa nakazil? Myslí si, že keď sa snažil v montrealskej oblasti pomáhať dôchodcom s nákupom potravín. „Môžete chytiť infikovaný tovar, dotknúť sa tváre a je to. Iba to ukazuje, že to môžete dostať všade a musíte si dávať pozor,“ poznamenal.
02. 04. 2020 - Útočník Montrealu Brendan Gallagher využil voľný čas v domácej karanténe na to, aby sa zahral na Dwighta Schrutea, jednu z hlavných postáv populárneho seriálu The Office. Išlo mu to znamenito:

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

table width="300" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"> tatarTomáš
TATAR

krídelník
#90

Reklama

O tíme v kocke

Montreal Canadiens

Vznik: 1909
Aréna: Bell Centre (kapacita: 21 273)
Adresa: Bell Centre, 1260 Canadiens de Montreal Ave, Montreal, QC H3B 5E8
Oficiálny web: www.canadiens.com
Farma(AHL): Hamilton Bulldogs
Najväčšie úspechy: 24x Stanley Cup (1916, 1924, 1930, 1931, 1944, 1946, 1953, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1965, 1966, 1968, 1969, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1979, 1986, 1993)
Vyradené čísla: 1 (J.Plante), 2 (D.Harvey), 3 (E.Bouchard), 4 (J.Beliveau), 5 (B.Geoffrion, G. Lapointe), 7 (H.Morenz), 9 (M.Richard), 10 (G.Lafreur), 12 (D.Moore, Y.Cournoyer), 16 (H.Richard, E.Lach), 18 (S.Savard), 19 (L.Robinson), 23 (B.Gainey), 29 (K.Dryden), 33 (P.Roy), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Richard Zedník, Jozef Balej, Marcel Hossa, Jaroslav Halák, Peter Budaj, Tomáš Tatar