Dnes je 7. 12. 2019, 14:54. Meniny má Ambróz.

Kotkaniemi utrpel pri zákroku Zadorova otras mozgu
Publikované: 07. 12. 2019
Arpon Basu z The Athletic v piatok informoval, že mladý útočník v službách tímu Montreal Canadiens, Jesperi Kotkaniami, utrpel vo štvrtkovom zápase proti Coloradu otras mozgu, ale žiadne iné zranenia.

Kotkaniemi nedohral štvrtkový duel pre zranenie hornej časti tela. Utrpel ho, keď po zákroku obrancu Avalanche Nikitu Zadorova dopadol na ľad hlavou. Už po zápase tréner Claude Julien oznámil, že fínsky center nepocestuje s tímom do New Yorku na piatkový zápas.

Devätnásťročný Kotkaniemi, ktorý bol trojkou minuloročného draftu, zaznamenal v prvých 21 zápasoch tejto sezóny len päť bodov za tri góly a dve asistencie. V minulej sezóne pritom nazbieral 34 bodov v 79 stretnutiach.
Zadorov zranil Kotkaniemiho. Julien chce, aby Rusa potrestali + video
Publikované: 06. 12. 2019
Tím Montreal Canadiens neprišiel vo štvrtok len o body, ale pri prehre 2:3 s Coloradom prišiel aj o mladého útočníka Jesperiho Kotkaniemiho. Stalo sa tak po situácii, ktoré v kabíne kanadského klubu vzbudila vášne.

Kotkaniemi utrpel zranenie hornej časti tela už po 47 sekundách hry po nepeknom páde na ľad po osobnom súboji s obrancom Avalanche Nikitom Zadorovom. Už teraz ja jasné, že devätnásťročný Fín vynechá minimálne piatkový zápas proti Rangers. Pri odchode z ľadu potreboval pomoc.

Zadorov nedostal od rozhodcov žiaden trest, ale podľa hlavného trénera Canadiens, Claudea Juliena, by ho malo potrestať aspoň vedenie NHL.

„Jeho noha išla hore a využil svoju hornú časť tela na to, aby ho pretočil. Podľa mňa to bola špinavosť. Neviem, ako to bude vidieť liga, to je na nich, aby sa na to pozreli. Keď som sa však rozprával s našimi ľuďmi, s vedením a personálom, tak si myslíme, že by to určite mohlo byť na suspendáciu. Bolo to nebezpečné,“ povedal skúsený kormidelník.

Kotkaniami už v tejto sezóne vynechal sedem zápasov pre zranenie slabín. Vo svojej druhej sezóne v lige má problémy s produktivitou, keď si v 22 dueloch pripísal len tri góly a dve asistencie. V nováčikovskom ročníku pritom nazbieral 34 bodov.
Montreal dá šancu dvadsaťročnému brankárovi, Kinkaid na waiver listine
Publikované: 03. 12. 2019
Tím Montreal Canadiens v pondelok umiestnil na waiver listinu nechránených hráčov brankára Keitha Kinkaida, ktorého nahradia mladíkom Caydenom Primeauom. Už je tiež známa lepšia predstava o dĺžke absencie obrancu Victora Meteho.

Tridsaťročný Kinkaid vstúpil do sezóny s bilanciou 1-1-3, priemerom 4,24 inkasovaného gólu na zápas a 87,5% úspešnosťou zákrokov. O desať rokov mladší Primeau, ktorý bol vlani najlepším vysokoškolským brankárom, mal vo svojich prvých 12 zápasoch AHL bilanciu 7-4-1 s 91,0% úspešnosťou zákrokov.

Okrem talentovaného brankára bol z Lavalu povolaný aj útočník Matthew Peca.

Kanadský tím tiež v pondelok oznámil, že zranený obranca Victor Mete vynechá minimálne dva týždne. Pripomeňme, že dvadsaťjedenročný „zadák“ nedohral pre zranenie členka sobotný zápas proti Bostonu. V 26 dueloch tejto sezóny zaznamenal tri góly a päť asistencií.
Tomáš Tatar: S výkonom sme spokojní, výsledok však bolí
Publikované: 01. 12. 2019
Slovenský útočník Tomáš Tatar v sobotu zažil svoj prvý dvojgólový zápas od 26. marca, pričom druhým gólom zaistil Montrealu bod. V predĺžení však skórovala Philadelphia, a tak bola na svete siedma prehra Canadiens v sérii.

Montreal sa snažil ukončiť sériu prehier a bolo to vidieť – podal zlepšený výkon a dokonca svojho súpera prestrieľal 42:29. Dvakrát vyhrával a hoci prišiel o vedenie a nakoniec musel doťahovať aj stratu, nevzdával sa. V predĺžení ho však zložila prvá strela na bránu už po 31 sekundách hry.

„Myslím si, že sme ukázali v 60 minútach náš charakter. Boli sme celkom spokojní s našou hrou, ako sa vyvíjala. Bolí však, že sa to v predĺžení nevyvinulo v náš prospech,“ povedal Tatar. „Myslím si, že môžeme budovať na množstve pozitív z dnešného zápasu, ale ten výsledok štve.“

Montreal prehral siedmy zápas po sebe, ale aspoň po troch bezbodových dueloch zaknihoval bod. Aj ten by mohol byť na konci sezóny dôležitý. Dôležitý z mentálneho hľadiska bol aj dobrý výkon, na ktorý sa tím pokúsi nadviazať – s úspešnejším koncom – už v nedeľu v Bostone.

„Po toľkom množstve prehier chcete získať aj ten jeden bod. Myslím si, že sme si celkom verili, že to v predĺžení zvládneme, ale v predĺžení je to ako hodiť si mincou. Myslím si však, že sme odohrali dosť dobrý zápas,“ poznamenal Tatar, ktorý má po 26 dueloch na konte 24 bodov za deväť gólov a 15 asistencií.
Montrealu sa zranil obranca. Vynechá minimálne duel proti rivalovi
Obranca tímu Montreal Canadiens, Victor Mete, nedohral sobotný zápas proti Philadelphii pre zranenie dolnej časti tela, ktoré utrpel v priebehu druhej tretiny pri kolízii s obrancom Flyers.

Po zápase, ktorý znamenal natiahnutie série na sedem zápasov, povedal hlavný tréner Claude Julien, že jeho zverenec nepocestuje s mužstvom do Bostonu, kde sa „Habs“ predstavia v nedeľu. Jeho budú v nedeľu čakať vyšetrenia.

Dvadsaťjedenročný Mete odohral v tejto sezóne zatiaľ všetkých 26 zápasov, v ktorých zaznamenal osem bodov za tri góly a päť asistencií. Nazbieral aj šesť plusových bodov a desať trestných minút, pričom v priemere hrával 17 a pol minúty na zápas.

Novinky z tímu

07. 12. 2019 - Český obranca David Sklenička bol zapísaný na nepodmienečnú waiver listinu s cieľom ukončiť spoluprácu s organizáciou Canadiens. Dvadsaťtriročný rodák z Rakovníku podpísal zmluvu s Montrealom pred minulou sezónou, ale hrával len za Laval v nižšej AHL. V tomto ročníku odohral sedem zápasov so ziskom gólu a dvoch asistencií. Vlani zaznamenal tri góly a šesť asistencií v 68 stretnutiach.
02. 12. 2019 - Canadiens v nedeľu informovali, že legendárny Guy Lafleur absolvoval vo štvrtok operáciu, ktorej cieľom bolo odstrániť lalok na jednom z pľúc a taktiež aj uzliny. Momentálne je stále v nemocnici, ale už v nadchádzajúcich dňoch by mal byť prepustený do domácej starostlivosti. Šesťdesiatosemročný päťnásobný šampión absolvoval 26. septembra aj operáciu srdca.
14. 11. 2019 - Tomáš Tatar si v stredu zatrénoval prácu s hokejkou v rámci návštevy detí pod hlavičkou nadácie Canadiens. Slovenského útočníka len tak ľahko o puk, v tomto prípade loptičku, nemožno:

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.