SlovakNHL.sk
Dnes je 6. 12. 2021, 00:09. Meniny má Mikuláš.

Najnovšie články

Mohli by sa „Habs“ pokúsiť o výmenu Careyho Pricea?
Publikované: 04. 12. 2021
Tím Montreal Canadiens urobil zmeny vo vedení a za nového výkonného viceprezidenta hokejových operácií vymenoval Jeffa Gortona. To vynorilo otázky, či by sa o svoje miesto v tíme nemohli začať obávať niektorí veteráni.

Hoci sa v špekuláciách hovorí predovšetkým o útočníkovi Brendanovi Gallagherovi a obrancovi Jeffovi Petrymu, Pierre LeBrun z TSN uvažuje, že by v plánoch Gortona nemohla byť aj výmena brankára Careyho Pricea.

Hovoriť o výmene Pricea je pre väčšinu fanúšikov Canadiens ako svätokrádež, hlavne po tom, čo vlani doviedol tím k prvej účasť vo finále Stanleyho pohára od roku 1993. Túto sezónu začal v asistenčnom programe NHL/NHLPA a aktuálne pokračuje v zotavovaní sa z letnej operácie kolena.

LeBrun uvažoval, že ak by sa Gorton rozhodol vstúpiť do prestavby, či by v jeho plánoch bolo aj udržanie Pricea a jeho lukratívnej zmluvy. Tvrdí, že o bývalého držiteľa Vezinovej trofeje by mohlo mať v lige záujem niekoľko tímov, ak by sa uzdravil.

Price má vo svojej zmluve plnú klauzulu o nevymeniteľnosti, ktorej sa vzdal na expanznom drafte, aby si tím mohol chrániť Jakea Allena. Mohol by ten istý krok zvážiť, ak by sa „Habs“ rozhodli mužstvo prebudovať.

Daná klauzula by podľa LeBruna nebola takou veľkou prekážkou vo výmene, ako je brankárov „cap-hit“ 10,5 milióna amerických dolárov, ktorý je platný do konca sezóny 2025/26. Canadiens by si podľa neho museli udržať časť platu a možno vo výmene prijať aj jeden či dva kontrakty. Fungovať by mohla aj výmena, do ktorej by sa zapojili tri tímy.

Nateraz, samozrejme, nemožno očakávať, že k niečomu dôjde v blízkej budúcnosti. Najskôr sa musí Price zotaviť a vrátiť do akcie. Potom bude mať šancu pohovoriť si s Gortonom o budúcom smerovaní klubu.
Montreal trénera nevyhodí. Gorton sľubuje transparentnosť
Publikované: 04. 12. 2021
Jeff Gorton sa v piatok stretol s novinármi po prvýkrát od vymenovania do pozície viceprezidenta hokejových operácií tímu Montreal Canadiens. Dotkol sa niekoľkých tém, vrátane pozície trénera či potenciálnej prestavby.

Gorton v prvom rade zdôraznil, že aj napriek doterajším rozpačitým výkonom je pozícia hlavného trénera Dominiquea Ducharmeho v bezpečí a na lavičke tímu zotrvá minimálne do konca sezóny 2021/22.

Nástupcu Marca Bergevina v pozícii generálneho manažéra by rád vymenoval niekedy po Vianociach. Niektorí reportéri sa ho dokonca opýtali, či by ním nemohol byť legendárny Patrick Roy, ktorý tento týždeň vyjadril svoj záujem.

„Počul som o ňom, áno. Mám voči nemu ohromný rešpekt za to, čo v hokeji dokázal, a viem, že je to emocionálny človek, ktorý vám povie to, čo si myslí. Pozrieme sa na každého,“ odvetil Gorton.

Gorton samotný sa chce viac zamerať na zlepšenie hráčskeho rozvoja a modernizácii s využitím analytického prístupu k budovaniu tímu. Pokiaľ ide o možnú prestavbu, povedal, že ešte bude potrebovať viac času na aklimatizáciu, no ak by do nej chcel vstúpiť, bude o tom transparentný.

„Tento tím mal ťažký začiatok. Uvedomujem si to a spolu s majiteľom sme sa o tom rozprávali. Nejaké veci sa musia stať. Moje tímy sú rýchle a zručné. Potrebujeme pracovať na rozvoji hráčov, potrebujeme pridať analytiku. Potrebujeme to vybudovať lepšie, potrebujeme sa zmodernizovať. Verím v to,“ poznamenal.
Dres na ľade! Chápem, prečo sú fanúšikovia nahnevaní, hovorí Suzuki
Publikované: 03. 12. 2021
Po ďalšej prehre začali fanúšikovia tímu Montreal Canadiens strácať trpezlivosť. Na konci štvrtkového zápasu proti Coloradu, ktorý skončil prehrou 1:4, hodil jeden z fanúšikov na ľad svoj dres Canadiens.


Mladý útočník Nick Suzuki, ktorý jedným z mála svetlých bodov sezóny „Habs“, sa po zápase dotkol aj frustrácie fanúšikov.

„Áno, videl som ten dres. Nie je to pre hráčov dobrý pocit,“ povedal Suzuki.

„Je to náročné. Je ťažké, keď vás vybučia. Fanúšikovia chcú vidieť víťazstvá a sú zvyknutí na produktívne tímy, čo momentálne my nie sme. Určite chápem, prečo sa hnevajú.“

Canadiens boli vo štvrtok prestrieľaní 34:20 a na strelecké šance prehrali 18:37. Avalanche pritom hrali druhý zápas za dva dni po náročnom stretnutí s Torontom.

Montreal má po štvrtku bilanciu 6-17-2 a tretiu najhoršiu úspešnosť zbierania bodov v lige. Suzuki ho vedie spolu s Tylerom Toffolim s 15 bodmi.
Canadiens prišli za jeden deň o troch hráčov, aj kľúčových + video
Publikované: 03. 12. 2021
Tím Montreal Canadiens zapísal dvoch hráčov na covidovú listinu predtým, ako vo večernom zápase proti Coloradu prišiel o ďalšieho hráča.

Na listinu boli zapísaný útočník Brendan Gallagher a obranca Sami Niku. Podľa tréner Dominiqua Ducharmeho boli testovaní pozitívne, no nemajú symptómy. K dispozícii nebudú tímu minimálne 10 dní.

Vo večernom zápase následne utrpel zranenie hornej časti tela útočník Josh Anderson, ktorému sa stal osudný bodyček Kurtisa MacDermida.Ducharme po zápase informoval, že Anderson vynechá pre zranenie dva až štyri týždne. Z Lavalu z AHL bude preto povolaný útočník Laurent Dauphin.

Zápas proti Avalanche nakrátko opustili aj Tyler Toffoli a Alexander Romanov. Romanov po zápase priznal, že si pri snahe urobiť bodyček zlomil nos.
Roy prejavil záujem o miesto v Montreale. Verí, že môže pomôcť
Publikované: 01. 12. 2021
Legendárny Patrick Roy, ktorý vo svojej kariére chytával za Montreal a Colorado, má záujem o voľnú pozíciu generálneho manažéra Canadiens.

„Zaujímal by som sa o to? Samozrejme,“ povedal Roy pre TVA Sports. „Zároveň som si však vedomý toho, že to je proces a že tam bude niekoľko veľmi dobrých kandidátov, ktorí budú v hre. Ak by mi zavolali, určite budem počúvať.“

Canadiens vyhodili v nedeľu generálneho manažéra Marca Bergevina, jeho asistenta Trevora Timminsa a viceprezidenta verejných záležitostí a komunikácie Paula Wilsona. Zároveň vymenovali za nového viceprezidenta hokejových operácií Jeffa Gortona.

„Cez víkend sa robili rozhodnutia a ak mi telefón zazvoní, tak zazvoní. Inak budem pokračovať v tom, čo teraz robíme. Nie je to o nič komplikovanejšie,“ poznamenal Roy.

Roy je momentálne hlavným trénerom a generálnym manažérom juniorského tímu Quebec Remparts z QMJHL. V NHL nepracoval od roku 2016, kedy rezignoval na pozíciu hlavného trénera a viceprezidenta Avalanche. V súčasnosti verí, že ba „Habs“ vedel pomôcť.

„Od roku 1993 tento tím krúži v kruhoch. O čo môžu prísť tým, že by mi dali šancu a pozreli sa na to, čo s týmto klubom dokážem urobiť?“ pýta sa Roy.
 

Posledný zápas

04. 12. 2021
NSH 
-
 MTL

4:3 PP

(1:0, 1:2, 1:1, 1:0)

Nasledujúci zápas

MTL 
-
 TBL
07. 12. 2021 -

Novinky z tímu

04. 12. 2021 - Obranca Jeff Petry nepocestoval s tímom Canadiens na sobotný zápas do Nashville pre zranenie hornej časti tela. Vo štvrtok pritom odohral proti Coloradu 21 minút. Montreal povolal z Lavalu (AHL) obrancu Coreyho Schuenemana.
28. 11. 2021 - Brankár Montrealu Jake Allen si vytvoril kariérne maximum, keď v sobotnom zápase proti Pittsburghu predviedol 47 zákrokov. Vyrovnal tím zápisy Jaroslava Haláka a Kena Drydena na piatom mieste klubového poradia v počte zákrokov urobených u súpera. Halák ich dosiahol 47 v ročníku 2009/10 dokonca dvakrát. Klubový rekord drží ešte zo sezóny 1973/74 Wayne Thomas s 53 zákrokmi. Viac zákrokov ako Allen, Halák a Dryden urobili aj Jacques Plante (52), Patrick Roy a Jocelyn Thibault (obaja 49).
24. 11. 2021 - Brankár Montrealu Jake Allen dostal od doktorov zelenú k návratu a očakáva sa, že bude chytať už v stredu proti Washingtonu. Allen utrpel ešte 13. novembra otras mozgu, keď do neho narazil Dylan Larkin z Detroitu. Do ročníka vstúpil s bilanciou 4-8-1 a 90,5% úspešnosťou zákrokov.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

table width="300" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"> tatarTomáš
TATAR

krídelník
#90

Reklama

O tíme v kocke

Montreal Canadiens

Vznik: 1909
Aréna: Bell Centre (kapacita: 21 273)
Adresa: Bell Centre, 1260 Canadiens de Montreal Ave, Montreal, QC H3B 5E8
Oficiálny web: www.canadiens.com
Farma(AHL): Hamilton Bulldogs
Najväčšie úspechy: 24x Stanley Cup (1916, 1924, 1930, 1931, 1944, 1946, 1953, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1965, 1966, 1968, 1969, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1979, 1986, 1993)
Vyradené čísla: 1 (J.Plante), 2 (D.Harvey), 3 (E.Bouchard), 4 (J.Beliveau), 5 (B.Geoffrion, G. Lapointe), 7 (H.Morenz), 9 (M.Richard), 10 (G.Lafreur), 12 (D.Moore, Y.Cournoyer), 16 (H.Richard, E.Lach), 18 (S.Savard), 19 (L.Robinson), 23 (B.Gainey), 29 (K.Dryden), 33 (P.Roy), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Richard Zedník, Jozef Balej, Marcel Hossa, Jaroslav Halák, Peter Budaj, Tomáš Tatar