SlovakNHL.sk
Dnes je 1. 3. 2024, 08:34. Meniny má Albín.

Najnovšie články

Slafkovský je naštvaný: Musím s tým prestať. A asi musím byť aj ticho
Publikované: 29. 02. 2024
Juraj Slafkovský už nebodoval v štyroch zápasoch po sebe po tom, čo ťahal úctyhodnú sedemzápasovú bodovú sériu. To by nebol koniec sveta. Problémom sa však začínajú stávať zbytočné vylúčenia slovenského útočníka Montrealu.

Slafkovský bol v utorkovom zápase proti Arizone dvakrát vylúčený za nebezpečnú hru vysokou hokejkou, pričom obe vylúčenia sa mohli odvrátiť. V posledných dvoch domácich zápasoch bol pritom vylúčený hneď päťkrát. Čo musí urobiť, aby sa krotil?

„Nemám potuchy,“ povedal Slafkovský po stredajšom tréningu. „Možno držať moju hokejku na ľade? Je to hrozné. Je to ťažké. Samozrejme, nechce poškodzovať tím. Je to na nič, že ich (vylúčení) mám príliš veľa.“

Devätnásťročný košický rodák má v tejto sezóne na konte už 17 menších trestov – najviac spomedzi útočníkov Canadiens. Hlavný tréner Martin St. Louis sa snaží byť trpezlivý a tvrdí, že je to súčasť mladíkovho učenia sa, no nadšený z toho rozhodne nie je.

„Neradi vidíte vylúčenia, ktoré nebránia gólovým šanciam. Je tam tenká čiara. Na ľade bojujete, je to emocionálna hra. Nechcete ísť preto na ľad v bielych rukavičkách a báť sa vylúčení. Snažíme sa to manažovať,“ skonštatoval St. Louis.

Slafkovský priznal, že musí byť rozumnejší pri ovládaní svojej hokejky. Pomohlo by, ak by mal na nej obe ruky, čo mu bývalo aj už neraz vyčítané. V poslednom zápase ho St. Louis posadil na jedno striedanie aj na lavičku.

„Je to jednoducho ťažké. Nikdy som nemal toľko vylúčení, koľko ich mám teraz. Musím na to prísť. Je ťažké tráviť dve minúty na trestnej lavici. Vďaka Bohu, že sme v poslednom zápase počas tých presiloviek neinkasovali. Nechcem robiť nič, čo je proti nášmu tímu. Som naštvaný. Chcem hrať v každom striedaní a keď ma posadia na lavičku, naštve ma to,“ povedal Slafkovský.

Slafkovský tiež pripustil, že možno komunikuje až príliš s rozhodcami po tom, čo je odpískaný jeho faul. Mohol by si tým kresliť na svoj chrbát terč do budúcna.

„Je to určite súčasť problému,“ uznala draftová jednotka z roku 2022. „Musím byť milší, keď ma vylučujú. Nemal by som tak veľmi kričať.“

Súhlasí s tým aj St. Louis: „Rozhodcovia budú trpezlivejší so skúseným hráčom, ktorý prejaví svoje emócie. Pri mladíkoch sú trpezliví menej. Je tú súčasťou učebného procesu. Juraj reaguje ako devätnásťročný chlapec. Aj v tomto ohľade sa stabilizuje.“
Slafkovský: Montrealské média neriešim, na MS vždy rád prídem. Občas som vyčerpaný, ale pre dobrú vec
Publikované: 28. 02. 2024
Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa ako draftová jednotka musí v hokejom pobláznenom Montreale vyrovnávať aj so zvýšeným záujmom médií. Nie je preto prekvapivé, že ak môže, rád sa im vyhne.

„Snažím sa si splniť len povinnosti, ktoré mám a vždy, keď nemusím, poviem aj PR ľuďom z nášho tímu, že by som radšej rozhovor vynechal. Na druhej strane, nerozumiem nič po francúzsky, tak asi ani väčšinu vecí, čo v montrealských médiách píšu, neprečítam,“ povedal Slafkovský pre denník Šport.

Slafkovský využíva sociálne siete, ale nesleduje montrealské stránky. Tvrdí, že to veľmi nerieši, ani ho to netrápi. S jednou informáciou, ktorá sa objavila v médiách, však konfrontoval aj ľudí z tímu. Hovorilo sa, že tím zvažoval jeho poslanie do AHL, no po zásahu trénera Martina St. Louisa tak neurobil.

„Bola to zaujímavá informácia, lebo rozprával som sa s veľa ľuďmi okolo klubu a nikto mi nikdy nepotvrdil, že sa uvažovalo nad mojím preradením do AHL. Nie som si istý, či to nie je sčasti vymyslené. Možno to niekto pustil von a všetci sa toto chytili,“ uviedol Slafkovský.

Slafkovský síce v utorok nebodoval v štvrtom zápase po sebe, ale predtým si užíval osemzápasovú bodovú sériu, počas ktorej strelil šesť gólov a pridal šesť asistencií.

„Potešilo ma, že sa konečne dostavili aj body a bol som produktívny. Potvrdil som si, že viem dávať góly. Verím, že budem pokračovať v progrese,“ skonštatoval Slafkovský.

Devätnásťročný košický rodák si najťažšie zvyká v NHL na únavu, pretože program je náročnejší ako v Európe a vlani navyše o takomto čase už pre zranenie ani nehral. Unavenejší je však aj preto, že sa usilovne snaží zapracovať na svojej streľbe.

„Veľakrát som bol unavený, keď som išiel ráno hodinu pred všetkými na štadión, aby som mohol strieľať, ale ukazuje sa to ako dobrá vec. Občas som aj viac vyčerpaný, ale vždy sa to dá dospať. Baví ma to, chcem dávať čo najviac gólov, a tak musím na tom poctivo pracovať,“ povedal Slafkovský, ktorý tiež potešil slovenských fanúšikov slovami, že ak bude príležitosť a bude zdravý, tak vždy rád príde reprezentovať Slovensko na majstrovstvá sveta. O účasti na tých tohtoročných sa s vedením ešte nerozprával.
V zámorí sa zhodli: V Montreale je pred Mešárom skoro poltucet lepších nádejí
Publikované: 27. 02. 2024
Zámorský novinár Hadi Kalakeche sa pripojil k podcastu Patrika Bexella, aby spolu rozobrali hierarchiu nádejí tímu Montreal Canadiens po strede tejto sezóny. Hodnotili teda aj slovenského útočníka Filipa Mešára.

Mešár bol draftovaný kanadským tímom v roku 2022 z celkového 26. miesta už v prvom kole. Od minulej sezóny hráva za Kitchener v OHL, kde v tomto ročníku zvýšil svoju produktivitu a vyprodukoval 45 bodov (17+28) v 35 stretnutiach. A hoci sa oproti 17 gólom a 51 bodov z 52 duelov minulej sezóny zlepšil, obaja ho zaradili vo svojom rebríčku na šieste miesto.

Kalakeche zaradil dvadsaťročného rodáka zo Spišskej Belej za Lanea Hutsona, Davida Reinbachera, Jacoba Fowlera, Owena Becka a Joshuu Roya. Za ním skončili Logan Mailloux, Adam Engstrom, Bogdan Konjuškov a Oliver Kapanen.

Bexell mal rovnakých dvoch hráčov na prvých dvoch pozíciách, no následne sa pred Mešár zaradili Roy, Beck a Mailloux. Za ním skončili postupne Engstrom, Sean Farrell, Fowler a Konjuškov.
Fanúšikovia Canadiens sa konečne dočkali: Slafkovskému zlepšili kartu
Publikované: 27. 02. 2024
Fanúšikovia tímu Montreal Canadiens môžu konečne hrať HUT v hokejovej videohre NHL 24 s použiteľnou kartou Juraja Slafkovského. Poukázal na to Jared Brown z The Hockey News.

Jednou z najväčších žiadostí fanúšikov z Montrealu za ostatný mesiac pre spoločnosť EA Sports bolo zvýšenie Slafkovského hodnotenia. To teraz stúplo z 84 na 90.

„S celkovým hodnotením 84 a v tomto čase roka nebola táto karta použiteľná,“ poznamenal Brown. „Najnovšie vydanie Next Gen kariet v hre zahŕňa kartu Juraja Slafkovského s celkovým hodnotením 90, ktoré už je veľmi dobré.“

„Jeho karta má slušnú rýchlosť a akceleráciu na hodnotách 92, popri excelentných streleckých štatistikách – 94 sila a presnosť strely zápästím – a synergiách Shooting Boost a Sniper Forward, z ktorých si môžete vybrať. Zónovou schopnosťou karty je nezastaviteľná sila, ktorá z už tak masívneho hráča urobí hráča, od ktorého je ešte ťažšie získať puk. Jeho superhviezdne schopnosti dopĺňajú Truculence, Puck on a String a Close Quarters.“

Slafkovský bol pod veľkým drobnohľadom odkedy z neho Montreal urobil v roku 2022 celkovú jednotku draftu. V nováčikovskej sezóne zaostal za očakávaniami a nezačal ideálne ani tento ročník, vďaka čomu na jeho adresu často putovala kritika. Od decembra však už dáva podstatne viac dôvodov na chválu a zlepšila sa aj jeho produktivita.

HUT je herný režim vo videohre NHL 24, pri ktorom si hráči budujú svoj tím snov a súperia s ostatnými hráčmi z celého sveta alebo individuálne proti umelej inteligencii.
Monštrum Slafkovský: Postaral sa o highlight celého duelu! Neprehliadnite ani túto zmenu
Publikované: 25. 02. 2024
Slovenský útočník Juraj Slafkovský nebodoval v sobotu v treťom zápase po sebe, ale aj po prehre Montrealu 3:4 s New Jersey bol vyzdvihnutý. Zaujalo najmä jeho vydarené striedanie z tretej tretiny.

„V tretej tretine bolo highlightom celého zápasu striedanie od Slafkovského. Bol monštrom na puku využívajúcim svoju postavu, aby bol nebrániteľný,“ poznamenal zámorský novinár Brian Wilde z Global News.

„Počas toho striedania poslal Slafkovský Suzukimu puk na teč, ale on sa ho nedokázal dostatočne chopiť pri jeho efektívnom bránení. Suzuki mal tiež počas toho striedania únik, no bola to Slafkovského dominancia, ktorá zostala u fanúšikov.“

Wilde tiež poukázal na jednu vec, ktorá pri danom striedaní môže byť u devätnásťročného košického rodáka prehliadaná. Oproti nováčikovskej sezóne je to pozitívna zmena.

„Slafkovský prekorčuľoval 200 stôp pri bekčekingu, aby sa pokúsil zastaviť pokus Dawsona Mercera o únik. Nie je to tá činorodosť, ktorá je vitálna, ale fyzická vytrvalosť, ktorou sa Slafkovský musel prezentoval neprestajne počas 40-sekundovej dominancia v pásme po 200-stovom bekčekingu. Bolo to dlhé striedanie a nakorčuľoval tam kilometre,“ skonštatoval známy odborník.

„V prvej sezóne sa Slafkovský trápil s jeho výdržou pri 45-sekundovej hranici v jeho striedaniach. Je ťažké vedieť, prečo sa tak dialo, ale nie je to len o tom, či ste v kondícii, ale aj o tom, či ste uvoľnení a sebavedomí. Čokoľvek bolo problémom, už to viac problémom nie je. Slafkovský sa stáva silnejší, ako sa striedania predlžujú.“
 

Posledný zápas

29. 02. 2024
FLA 
-
 MTL

4:3 SN

(1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

TBL 
-
 MTL
02. 03. 2024 -

Novinky z tímu

01. 03. 2024 - Slovenský útočník Juraj Slafkovský si ukončil vo štvrtkovom zápase Montrealu proti Floride (3:4 SN) štvorzápasovú sériu bez bodu gólom, ale ešte predtým si ju mohol ukončiť asistenciou. S Coleom Caufieldom sa dostalo do prečíslenia a mladík mu chcel puk poslať do tutovky. Zabránil mu v tom však neskutočným zákrokom Gustav Forsling, ktorého švih hokejkou na poslednú chvíľu znemožnil prihrávku. Slafkovský následne na striedačke dal najavo verbálne svoju frustráciu:

01. 03. 2024 - Slovenský útočník Juraj Slafkovský si ukončil štvorzápasovú sériu bez bodu, keď v druhej tretine štvrtkového zápasu Montrealu proti Floride strelil svoj 13. gól v sezóne, aby vyrovnal stav na 2:2. Nakoniec pomohol Canadiens k zisku bodu, no z výhry 4:3 po nájazdoch sa tešili Panthers. Slafkovský má po 60 dueloch na konte dokopy 31 bodov.

29. 02. 2024 - Zámorský novinár Anthony Martineau poukázal na to, že sa na stredajšom tréningu hlavný tréner Montrealu Martin St. Louis prezentoval pre neho netypickou reakciou, keď stratil nervy a dôrazne dohovoril najmä Jurajovi Slafkovskému a Jessemu Ylonenovi, ktorí nenaplnili jeho očakávania pri nácviku napádania. „Pre tých, ktorí si myslia, že sa k Habs vkráda uspokojenie, buďte pokojní. Toto ráno Martin St. Louis neváhal vyjadriť svoj názor niektorým hráčom počas cvičenia zameraného na forčeking/výjazd z pásma. Zreteľne to platilo o Slafkovskom a Ylonenovi,“ skonštatoval Marineau.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

table width="300" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"> tatarTomáš
TATAR

krídelník
#90

Reklama

O tíme v kocke

Montreal Canadiens

Vznik: 1909
Aréna: Bell Centre (kapacita: 21 273)
Adresa: Bell Centre, 1260 Canadiens de Montreal Ave, Montreal, QC H3B 5E8
Oficiálny web: www.canadiens.com
Farma(AHL): Hamilton Bulldogs
Najväčšie úspechy: 24x Stanley Cup (1916, 1924, 1930, 1931, 1944, 1946, 1953, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1965, 1966, 1968, 1969, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1979, 1986, 1993)
Vyradené čísla: 1 (J.Plante), 2 (D.Harvey), 3 (E.Bouchard), 4 (J.Beliveau), 5 (B.Geoffrion, G. Lapointe), 7 (H.Morenz), 9 (M.Richard), 10 (G.Lafreur), 12 (D.Moore, Y.Cournoyer), 16 (H.Richard, E.Lach), 18 (S.Savard), 19 (L.Robinson), 23 (B.Gainey), 29 (K.Dryden), 33 (P.Roy), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Richard Zedník, Jozef Balej, Marcel Hossa, Jaroslav Halák, Peter Budaj, Tomáš Tatar, Juraj Slafkovský