SlovakNHL.sk
Dnes je 23. 7. 2024, 19:47. Meniny má Oľga.

Najnovšie články

Mešár: Niektoré situácie som mohol riešiť inak. Toto musím akceptovať, ak chcem hrať za Canadiens
Publikované: 18. 07. 2024
Talentovaný slovenský útočník Filip Mešár verí, že už je na seniorský hokej pripravený. Po zatiaľ najťažšej letnej príprave v kariére by chcel urobiť významný posun smerom k splneniu sna o hraní v NHL.

Mešár vynechal rozvojový kemp tímu Montreal Canadiens, pretože vo vedení tímu chceli, aby sa plne koncentroval na letnú prípravu. Hoci bola podobná ako v minulosti, bola zatiaľ najťažšia a zameral sa pri nej viac na posilňovanie. Teraz už pomaly plánuje presun do zámoria.

„Možno ešte pôjdem na dovolenku na päť dní a ôsmeho augusta odchádzam do Kanady. V polovici augusta by som sa mal pripojiť k Montrealu. Z klubu mi volali, že by chceli, aby som prišiel skôr a pripravoval sa pred kempom s ich trénermi,“ povedal Mešár pre denník Šport.

V Quebecu bude na rodáka zo Spišskej Belej čakať menej posilňovania ako doma, ale každý deň bude na ľade pracovať najmä na zručnostiach a práci pri mantineloch. Aj preto skorší príchod privíta, pretože chce urobiť všetko preto, aby sa etabloval v AHL a potenciálne aj nakukol do NHL.

„Určite mám v hlave, že by som chcel odohrať zápasy v NHL, ale príliš sa tým nezaoberám. Snažím sa makať a robiť všetko pre to, aby som sa chytil šance v AHL. Nefixujem sa teraz prioritne na NHL. Myslím si, že to môže niekedy škodiť,“ skonštatoval Mešár.

Mešár, ktorý nerozmýšľal nad tým, že pre skorý odchod zo Slovenska nebude k dispozícii národnému tímu v olympijskej kvalifikácií, zaznamenal v minulej sezóne 52 bodov, z ktorých 33 boli asistencie. Tie v play-off tvorili dokonca až 15 bodov zo 16 . Je síce primárne tvorcom hry, ale v tíme by privítali, ak by strieľal aj viac gólov.

„To mi pripomínajú aj v Montreale, že to mám brať viac na seba. Snažím sa to odstraňovať, ale keď ste tvorca hry, ťažko sa to mení. Priznávam, že v niektorých situáciách som mohol vystreliť a zbytočne som nahrával. Musím sa s tým vyrovnať,“ povedal Mešár.

Dvadsaťročný talent prezradil, že v Montreale mávajú počas kempov stretnutia ohľadom médií. Dokola im tam opakujú, že to na takom hokejovom trhu nie je jednoduché a že sa pri trápení vyvíja na hráčov obrovský tlak.

„Hokej je v Montreale náboženstvom, musíme to akceptovať, ak si chceme obliekať dres Canadiens,“ poznamenal Mešár.
Je toto znamenie, že sa Canadiens chcú ešte posilniť? Ako to urobia?
Publikované: 17. 07. 2024
Bola skutočnosť, že tím Montreal Canadiens prejavil záujem o jednu z veľkých rýb trhu s voľnými hráčmi, znamením, že stále chcú posilniť hornú šestku svojho útoku?

Canadiens si nedávno zaistili kľúčovú súčasť svojej budúcnosti, keď sa dohodli na osemročnej zmluve s Jurajom Slafkovským. Pri tom, ako to Kenzie Lalondeová rozoberala vo vysielaní TSN, spomenula, že prejavený záujem „Habs“ o Jonathana Marchessaulta vynára logickú otázku, či klub stále neskončil s posilňovaním útoku.

Jim Parsons uvažuje, či bol Marchessault len unikátnym cieľom pre generálneho manažéra Kenta Hughesa alebo hľadal útočníka pre prvé dva útoky vo všeobecnosti.

Podľa Parsonsa sa Canadiens pri finalizovaní svojej zostavy pre budúci ročník koncentrujú najmä na druhú formáciu. Uzdravenia Kirbyho Dacha a Alexa Newhooka by boli pozitívne, ale otázky stále zostávajú nad tým, kto bude pravým krídlom. Bude Josh Anderson dostatočne uspokojivou voľbou alebo sa tím pozrie po iných riešeniach?

„Prvé dve formácie, pozostávajúce s Nicka Suzukiho, Colea Caufielda, Juraja Slafkovského, Kirbyho Dacha a Alexa Newhooka sú takmer kompletné. Avšak, potenciálna akvizície mladšieho útočníka by zostavu mohla posilniť. Hoci Canadiens neuspeli s Marchessaultom, ich záväzok posilniť si zostavu zostáva evidentný a tím sa ešte nevzdal snahy priviesť talent pre prvé dva útoky,“ poznamenal zámorský autor.

Otázkou, o akého hráča by mohlo ísť, sa už zaoberal nejeden odborník. S tímom sa už dlhšie spájajú Martin Nečas z Caroliny, Trevor Zegras z Anaheimu či Kent Johnson z Columbusu. Z hráčov Blue Jackets sa pritom spomínal aj Patrik Laine.

Ak by sa Hughes rozhodol získať takého útočníka cez trh s voľnými hráčmi, veľa možností už nemá. Eric Engels napríklad poukázal na Daniela Spronga či Tylera Johnsona, TVA Sports pridali aj Alexa Nylandera.

Lyle Richardson si aj preto myslí, že výmena bude pravdepodobnejšia cesta, podobne, ako v auguste 2022, kedy Hughes získal Seana Monahana. Klub má stále dostatok aktív, ktoré by iné tímy mohli zaujať, ako sú draftové voľby, vrátane dvoch v prvom kole budúceho draftu, či sľubné nádeje medzi obrancami.
Filip Mešár zareagoval na informácie z posledných dní. Aká je realita?
Publikované: 17. 07. 2024
Nádejný slovenský útočník z organizácie tímu Montreal Canadiens, Filip Mešár, zareagoval na informácie, ktoré šírili neseriózne média na Slovensku a ktoré vzbudili veľké emócie u fanúšikov pod Tatrami.

Ako už sme sa k tomu vyjadrili nedávno, niektoré slovenské médiá prevzali neoverenú a ďalšími zdrojmi nepotvrdenú informáciu od zámorského webu, ktorý ani zďaleka nepatrí medzi renomované zdroje. A hoci aj ten uvádzal slovo „údajne“, na Slovensku sa už robila hotová vec z toho, že Montreal chce Mešára vymeniť do Winnipegu.

Nakoniec došlo aj k zaujímavému paradoxu, že keď už sa informácie začali šíriť aj v zámorí, bolo to so slovným spojením, že Canadiens chcú mladíka vymeniť „podľa slovenských médií“.

Vtedy sa k tomu vyjadril aj známy zámorský autor Marc Dumont, ktorý „mal pocit, že ide o úplný výmysel“.

Je to smutné...

A teraz sa k tomu pre Tomáša Prokopa z denníka Šport vyjadril aj samotný Mešár: „Netuším, odkiaľ sa vzali informácie o Winnipegu alebo kto ich napísal. V ten istý deň, keď sa o tom diskutovalo, som si vybavoval letenky do Montrealu. Nikto z klubu sa so mnou o výmene nebavil. Samozrejme, vždy sa to môže stať, NHL je v prvom rade biznis, ale ja takéto informácie nemám. Zaujímavé je, že v kanadských médiách sa nič nespomína a na Slovensku o tej výmene vieme.“

Mešár priznal, že vlani chcel už hrávať v AHL a po tréningovom kempe mal veľa stretnutí v manažmentom Canadiens, na ktorých sa diskutovalo o mnohom. S tým, že ho poslali do juniorky, problém nemal. Zobral to skôr ako formu motivácie. Mrzí ho pritom, ako sa zveličili jeho slová a bol obviňovaný z kritizovania svojich spoluhráčov.

„Ľudia a hráči, ktorí ma poznajú, chápu, že taký nie som. Ako prvý som pomohol, ak sa mladší spoluhráči trápili. Netreba veriť všetkému, čo je na internete. Aké to bolo hrať so staršími hráčmi, som zažil, keď som ako junior prišiel do A mužstva Popradu. Nie som typ človeka, ktorý by kritizoval. Je to smutné,“ poznamenal Mešár.
Montreal má problém: Doplatí naň aj Slafkovský a jeho formácia?
Publikované: 16. 07. 2024
Po formácii Juraja Slafkovského, Nicka Suzukiho a Colea Caufielda nie je toho veľa garantovaného pri pohľade na ofenzívu Canadiens. To by tiež významne mohlo obmedziť vplyv spomínaného tria v zápasoch budúcej sezóny.

„Hĺbka na poste centra je celkom dobrá, ale keď presuniete Newhooka na krídlo a spomeniete si na dlhú históriu zranení Kirbyho Dacha, tak to nie je až také povzbudivé, ako by mohlo byť,“ poznamenal Marc Dumont z Montreal Hockey Now.

„Najväčším problémom momentálne je, že Habs sú tímom s jedným útokom. Za top formáciou zloženou z Colea Caufielda, Nicka Suzukiho a Juraja Slafkovského je tam toho veľmi málo, pokiaľ ide o etablované triá v zostave.“

„To ich bránenie robí omnoho ľahším, pretože tréneri súperov presne vedia, odkiaľ bude ofenzíva Montrealu prichádzať a môžu sa zamerať na troch hráčov, aby vykastrovali ofenzívnu silu tímu.“

Podľa odborníka nasledujú Caufielda v hierarchii na ľavom krídle Rafael Harvey-Pinard, Alex Barre-Boulet a Michael Pezzetta. Po Suzukim medzi centrami nasledujú Dach, Newhook, Christian Dvorak a Jake Evans. Za Slafkovským sú v hierarchii Joshua Roy, Brendan Gallagher, Joel Armia a Josh Anderson.

Dumont tvrdí, že na krídlach je nedostatok talentu do očí bijúci, čo by práve mohlo viesť k spomínanému presunu Newhooka na krídlo. Podľa mnohých fanúšikov je tu však aj potenciál slušnej druhej formácie, ak by bol do hry pridaný Ivan Demidov draftovaný v tomto roku. Stále je to však podľa Dumonta len potenciál.

„Jednoducho, Canadiens by mohli do útoku pridať krátkodobé posily a nemusia byť príliš vyberaví, pokiaľ príde na pozíciu. Ďalší dobre fungujúci center alebo krídelník by mohol urobiť zázraky v zaistení toho, aby mali Habs šancu posielať na ľad aspoň dva útoky, ktoré budú stať za to, aby ich každý večer súperi bránili,“ poznamenal Dumont.

„V ideálnom prípade by to chcelo dlhodobé posilnenie oboch pozícií, ale ako sme už hovorili, nemôže to byť hráč na zlej strane 30. rokov a taký, čo smeruje k nevyhnutnému úpadku. Nanešťastie pre Canadiens, hráči na vrchole sú len vzácne k dispozíciu na trhu s voľnými hráčmi, čo robí z výmeny najlogickejší krok do budúcna, pokiaľ ide o zlepšenie zostavy. “
Kompliment: Slafkovský bol prirovnaný k legende, ktorá strieľala 50 gólov na sezónu
Publikované: 14. 07. 2024
Známy kanadský novinár Stu Cowan z denníka Montreal Gazette čelil otázke, ku ktorému hráčovi by prirovnal hrací štýl Juraja Slafkovského.

„Je ťažké porovnávať hráčov z rôznych generácií, ale čím viac som sledoval, ako sa Slafkovský dramaticky zlepšuje v druhej polovici minulej sezóny, tým viac mi pripomínal bývalého hráča Canadiens Johna LeClaira,“ odvetil Cowan.

Novinár poukázal na to, že obaja sú ľavorukými krídelníkmi s takmer rovnakou stavbou tela – obaja merajú 191 cm a mladík je o kilogram ťažší, ako býval člen Siene slávy amerického hokeja v hráčskych rokoch.

„Po tom, čo strelil 19 gólov v každej z posledných dvoch sezón v Canadiens, LeClair skutočne získal sebadôveru a naučil sa využívať svoju veľkosť a strelu vo svoj prospech po tom, čo bol vymenený do Philadelphie. Výsledkom boli tri po sebe idúce 50-gólové sezóny vo Philadelphii, kde hral v Légii skazy s Ericom Lindrosom a Mikaelom Renbergom,“ pokračoval Cowan.

„LeClair mal 26 rokov, keď mal prvú 50-gólovú sezónu. Slafkovský má práve 20 rokov a má za sebou prvú 20-gólovú sezónu. Neexistuje žiadna záruka, že sa Slavkovský stane 50-gólovým strelcom, ale určite vidím podobnosti s LeClairom.“

LeClair bol draftovaný Montrealom v roku 1987 z celkového 33. miesta a v roku 1993 sa s ním tešil zo zisku Stanleyho pohára. Väčšinu kariéry však strávil vo Philadelphii predtým, ako posledné dve sezóny absolvoval v drese Pittsburghu.
 

Posledný zápas

16. 04. 2024
MTL 
-
 DET

4:5 SN

(1:1, 2:1, 1:2, 0:0, 0:1)

Nasledujúci zápas

MTL 
-
 TOR
09. 10. 2024 -

Novinky z tímu

17. 07. 2024 - Tím Montreal Canadiens v utorok oznámil, že na pozíciu hlavného trénera záložného tímu Laval Rocket z nižšej AHL najal Pascala Vincenta. Ten v minulej sezóne viedol Columbus Blue Jackets, kde predtým pracoval dva roky ako asistent. Rodák z Lavalu dostal výpoveď v júnu po tom, čo jeho mužstvo dosiahlo bilanciu 27-43-12. V minulosti pracoval ako hlavný tréner aj v QMJHL a AHL, kde sa stal aj trénerom roka.
04. 07. 2024 - Tím Montreal Canadiens nebude mať v budúcej sezóne na lavičke Alexandreho Burrowsa ako asistenta trénera. V organizácii však zostane. Viceprezident hokejových operácií Jeff Gorton informuje, že sa na vlastnú žiadosť presunul do pozície v Oddelení hráčskeho rozvoja. Tím tiež za rozvojového trénera najal Lauriho Korpikoskiho, ktorý bude mať na starosti Európu.
16. 04. 2024 - Juraj Slafkovský v pondelkovom zápase Montrealu proti Detroitu (4:5 PP) nebodoval, ale snažil sa vydolovať puk pred bránou a skórovať po tom, čo chaos spustila strela debutujúceho obrancu Lanea Hutsona:


Slafkovský tiež na konci zápasu predviedol pozoruhodné vrátenie hokejky Nickovi Suzukimu, ktorého hokejku z ľadu zodvihol svojou hokejkou. Bolo to pozoruhodné, ale v rozpore s pravidlami NHL. Trest však za to od rozhodcov nedostal:

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

table width="300" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"> tatarTomáš
TATAR

krídelník
#90

Reklama

O tíme v kocke

Montreal Canadiens

Vznik: 1909
Aréna: Bell Centre (kapacita: 21 273)
Adresa: Bell Centre, 1260 Canadiens de Montreal Ave, Montreal, QC H3B 5E8
Oficiálny web: www.canadiens.com
Farma(AHL): Hamilton Bulldogs
Najväčšie úspechy: 24x Stanley Cup (1916, 1924, 1930, 1931, 1944, 1946, 1953, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1965, 1966, 1968, 1969, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1979, 1986, 1993)
Vyradené čísla: 1 (J.Plante), 2 (D.Harvey), 3 (E.Bouchard), 4 (J.Beliveau), 5 (B.Geoffrion, G. Lapointe), 7 (H.Morenz), 9 (M.Richard), 10 (G.Lafreur), 12 (D.Moore, Y.Cournoyer), 16 (H.Richard, E.Lach), 18 (S.Savard), 19 (L.Robinson), 23 (B.Gainey), 29 (K.Dryden), 33 (P.Roy), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Richard Zedník, Jozef Balej, Marcel Hossa, Jaroslav Halák, Peter Budaj, Tomáš Tatar, Juraj Slafkovský