Dnes je 17. 4. 2024, 23:49. Meniny má Rudolf.

Bolesti neustúpili: Obranca Montrealu sa rozhodol ukončiť kariéru
Publikované: 17. 04. 2024
Obranca tím Montreal Canadiens Chris Wideman pre denník La Presse povedal, že po tom, čo vynechal celý ročník 2023/24 pre zranenie chrbta, ukončí svoju kariéru.

Pre tridsaťštyriročného rodáka zo St. Louis to bolo ťažké, keď bolo v prvý deň tréningového kempu rozhodnuté, že si dá na neurčito pauzu od hokeja. Aj v súčasnosti ho však bolesti neopúšťajú a bude musieť pokračovať v rehabilitáciách.

„Pozerám sa na to, kde som skončil, a hoci tam bolo veľa zložitých momentov, stále môžem povedať, že to stálo za to. Všetky tie komplikácie, bolesť, noci bez spánku, pochybnosti, démoni... bol to boj, ale stálo to za to,“ poznamenal.

Wideman strávil v Montreale posledné tri sezóny. Predtým pôsobil v Ottawe, Edmontone a na Floride. Medzitým sa zastavil aj v KHL, kde strávil jeden ročník v Nižnom Novgorode.

V NHL ho draftovali Senators zo 100. miesta v roku 2009. Odvtedy v lige odohral 291 zápasov so ziskom 78 bodov (20+58) a 252 trestných minút. V play-off pridal gól a tri asistencie v 15 stretnutiach.
Canadiens si upísali útočníka so slovenskými koreňmi. Islanders obrancu
Tím Montreal Canadiens podpísal dvojročný vstupný kontrakt s krídelníkom Lukeom Tuchom. Tím New York Islanders urobil to isté s obrancom Marshallom Warrenom.

Tuch má za sebou štyri roky na Bostonskej univerzite. V tom poslednom si vytvoril osobné maximá s 10 gólmi a 30 bodmi, pričom odohral 39 zápasov. Dvadsaťdvaročný rodák zo štátu New Yorku bol draftovaný v roku 2020 z celkového 47. miesta. Má slovenské korene a je mladším bratom útočníka Buffala Alexa Tucha.

Warren hrával v tejto sezóne za Michiganskú univerzitu a pripísal si v nich 18 bodov (4+14) v 41 stretnutiach. Predošlé štyri ročníky strávil na Bostonskej vysokej škole. Dvadsaťdvaročný rodák zo štátu New Yorku bol draftovaný Minnesotou v roku 2019 zo 166. miesta. Tím si však neudržal jeho práva a on sa stal voľným hráčom.
Fantastické správy pre fanúšikov slovenskej reprezentácie o Jurajovi Slafkovskom!
Slovenský útočník Juraj Slafkovský zažil úspešný druhý ročník v NHL, ale jeho tím Montreal Canadiens nepostúpil do play-off. Fanúšikovia pod Tatrami tak netrpezlivo čakali na to, či príde posilniť Slovensko na majstrovstvách sveta.

Slafkovský počas sezóny opakovane hovoril, že by rád prišiel reprezentovať, ak mu to umožní zdravotný stav a tím. Eric Engels z televízie Sportsnet priniesol po poslednom zápase sezóny skvelú správu: „Juraj Slafkovský bude hrať na svetovom šampionáte.“

Majstrovstvá sveta sa tento rok uskutočnia od 10. mája v Českej republike. Slovensko bude v skupine B, ktorá sa odohrá v Ostrave. Jeho súpermi budú USA, Nemecko, Švédsko, Lotyšsko, Francúzsko, Kazachstan a Poľsko.

Slafkovský na turnaj príde ako najproduktívnejší Slovák v tejto sezóne NHL. Odohral v nej všetkých 82 zápasov, v ktorých po prvýkrát v kariére strelil 20 gólov a nazbieral 50 bodov. Pripísal si aj 19 mínusových bodov a 55 trestných minút.

Dvadsaťročný košický rodák reprezentoval Slovensko naposledy na majstrovstvách sveta v roku 2022 a v ôsmich stretnutiach ako osemnásťročný zaznamenal deväť bodov za tri góly a šesť asistencií. Vlani chýbal pre zranenie kolena.
Slafkovský to nakoniec dokázal: Strelil 20. gól, dosiahol 50. bod! + video
Slovenský útočník Juraj Slafkovský si v stredu ukončil trojzápasovú sériu bez bodu a bodoval rovno dvakrát, aby po prvýkrát v NHL pokoril hranicu 50 bodov v sezóne. Dva body zahŕňali gól, takže dosiahol aj na métu 20 gólov v sezóne.

Slafkovský dvoma bodmi pomohol Montrealu k zisku bodu v poslednom zápase sezóny proti Detroitu, ktorý nakoniec prehral 4:5 po samostatných nájazdoch. Najskôr si pripísal asistenciu, svoj 49. bod v sezóne, keď v strede druhej tretiny prihrával na góle Colea Caufielda na 3:1.

Red Wings, ktorí stále bojovali o play-off, sa podarilo stav vyrovnať a potom v 13. minúte tretej tretiny udrel Slafkovský, ktorý poslal Canadiens do vedenia svojím 20. gólom v ročníku, ktorý bol zároveň aj jeho 50. bodom. Úspešne do brány usmernil strelu Lanea Hutsona.

Košický rodák, ktorý odohral v tejto sezóne všetkých 82 zápasov, sa stal prvým Slovákom s 50 bodmi v sezóne od ročníka 2019/20, v ktorom to tiež v drese Montrealu dokázal Tomáš Tatar. Ten vtedy zaznamenal 22 gólov a 61 bodov v 68 stretnutiach. Tatar bol aj posledným 20-gólovým strelcom. Túto métu dosiahol vlani v drese New Jersey.

Dvadsaťročný Slafkovský odohral za dve sezóny v najlepšej lige sveta 121 zápasov, v ktorých strelil 24 gólov a nazbieral dokopy 60 bodov. Tak ako vlani, ani v tomto roku jeho tím do play-off nepostúpil.
Veľká nádej Canadiens sa pri debute presadila bleskovo. Dočká sa debutu ďalší mladík?
Publikované: 16. 04. 2024
Tím Montreal Canadiens nastúpil na pondelkový duel proti Detroitu aj s obrancom Laneom Hutsonom v základnej zostave. A netrvalo dlho, kým na jeho konto priletel prvý bod v NHL.

Hutson už v piatej minúte prvej tretiny prihrával na gól Brendana Gallaghera. Stalo sa tak len tri dni po tom, čo podpísal trojročný nováčikovský kontrakt.

Dvadsaťročný rodák z amerického Michiganu, ktorý bol draftovaný v roku 2022 zo 62. miesta, odohral v zápase proti tímu z jeho rodného štátu nakoniec 21 minút a 54 sekúnd aj so ziskom „mínusky“ a strely.

V poslednom zápase základnej časti by mohol zažiť debut v NHL aj ďalší nádejný obranca „Habs“. Tí v pondelok povolali z Lavalu z AHL Logana Maillouxa.

Dvadsaťjedenročný Kanaďan bol draftovaný v roku 2021 z 31. miesta a v tejto sezóne debutoval medzi mužmi. V 70 zápasoch nižšej ligy vyprodukoval 14 gólov a 47 bodov.

Canadiens budú v akcii ešte v utorok, kedy doma hostia Detroit.

Novinky z tímu

16. 04. 2024 - Juraj Slafkovský v pondelkovom zápase Montrealu proti Detroitu (4:5 PP) nebodoval, ale snažil sa vydolovať puk pred bránou a skórovať po tom, čo chaos spustila strela debutujúceho obrancu Lanea Hutsona:

Slafkovský tiež na konci zápasu predviedol pozoruhodné vrátenie hokejky Nickovi Suzukimu, ktorého hokejku z ľadu zodvihol svojou hokejkou. Bolo to pozoruhodné, ale v rozpore s pravidlami NHL. Trest však za to od rozhodcov nedostal:

14. 04. 2024 - Video: Slafkovský ukázal nedoceňovanú súčasť svojej hry Slovenský útočník Juraj Slafkovský nebodoval v sobotu v treťom zápase z posledných štyroch, ale v zápase Montrealu proti Ottawe ukázal, že je prínosný aj iným spôsobom, ako zbieraním bodov. Cam Weitizman poukázal na podľa neho nedocenenú súčasť Slafkovského hry, keď dravým spôsobom napádal protihráčov a získal puk pre svoj tím. Ten nakoniec prehral 4:5 po nájazdoch. Slafkovský odohral 19 minút s jedným bodyčekom a dvoma získanými pukmi.

12. 04. 2024 - Slovenský útočník Juraj Slafkovský vo štvrtkovom zápase Montrealu proti Islanders nebodoval po druhýkrát z posledných troch stretnutí, ale mal pozitívny vplyv pri góle Jordana Harrisa. Predviedol skvelú prácu pred brankárom Semionom Varlamovom:

Neskôr využil aj svoju silu, čo pocítil napríklad Pierre Engvall:

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.