SlovakNHL.sk
Dnes je 28. 11. 2022, 19:56. Meniny má Henrieta.

Najnovšie články

Experti: Slafkovský cestou Wrighta? Nezabíjajte jeho sebadôveru
Publikované: 28. 11. 2022
V relácii Hockey Inside Out sa kanadskí odborníci rozprávali o tom, čo musí urobiť tím Montreal Canadiens, aby neutrpela sebadôvera Juraja Slafkovského.

Bývalý obranca Montrealu a súčasný analytik Rick Green by privítal, ak by Canadiens dali osemnásťročnému košickému rodákovi viac príležitostí a podotýka, že aj u draftovej jednotky treba dbať na to, aby sa dostávala do správnych situácií pre zaistenie ďalšieho rastu.

„Trochu s ním experimentujú, ale podstatné je, že musí hrať. Ak mu dajú tú príležitosť, tak pokroky budú pokračovať,“ povedal. „Tréneri a manažéri sa snažia mladíkov dávať do správnych situácií, aby napredovali. Rád by som videl, ako dostane trochu viac priestoru aj napriek tomu, že niekedy ukazuje, že nie je schopný zvládať každú situáciu. Je to však osemnásťročný chlapec, ktorý sa snaží prísť na to, čo musí robiť v každom jednom zápase, aby bol prínosom pre hru tímu.“

Slafkovský strávil skoro celý doterajší priebeh ročníka v štvrtom útoku a neskôr začal dostávať šance v presilovkách. Nedávno si vyskúšaj aj druhú formáciu, no autor podcastu Canadiens Andrew Berkshire si nemyslí, že ukázal dobrú súhru s Christianom Dvorakom a Brendanom Gallagherom. Rád by videl, ako dostane viac šancí po boku Seana Monahana.

„Rád by som videl, čo sa stane ak by bol Slafkovský s Monahanom. Dajme tomu nejaký čas. Nevieme, ako dlho bude Hoffman chýbať, no je čas, aby Slafkovského posunuli v zostave trochu vyššie,“ poznamenal Berkshire.

Ak Canadiens nedajú Slafkovskému viac šancí v prvom tíme, podľa novinára Stua Cowana by ho mali poslať do Lavalu z AHL, či už by to bolo na desať zápasov alebo päť. Potrebuje sa podľa neho naučiť, ako hrať bez puku, čo je na úrovni NHL nevyhnutné.

„Potrebuje viac minút, potrebuje s tou jeho strelou hrávať presilovky,“ skonštatoval Cowan. „Nechcete zabiť jeho sebadôveru. Užíva si NHL, ale myslím si, že ak by ho poslali do Lavalu, aj keď len na niekoľko zápasov a potom by ho povolali naspäť, mohol by tam dominovať. Poslali tam Shanea Wrighta a skóroval tam hneď v prvom zápase. Pre Slafkovského je NHL veľký skok, hlavne, keď bol zvyknutý hrať na väčšom európskom ľade. To je problém najmä v obrannom pásme. Slafkovský by v Lavale hral v prvom útoku, v presilovkách a dokonca ho môžu vyskúšať v oslabeniach. Nech zažije aj to. Potom ho môžu povolať a skúsiť vo vyšších útokoch.“

Podľa Cowana sa pokroky Slafkovského začínajú spomaľovať a pobyt v nižšej lige by mu mohol pomôcť s urýchlením rozvoja. Výhodou je aj to, že Laval je blízko k Montrealu. Green súhlasil s tým, že by to Canadiens mali už riešiť. AHL by mu dala priestor na väčšie rozvíjanie schopností.

Berkshire nepochybuje o tom, že Slafkovský oplýva sebadôverou, ale tvrdí, že je rozdiel, keď skórujete v každom štvrtom zápase a keď sa vám to darí pravidelnejšie. Z Lavalu by sa teda mohol vrátiť ako vymenený.
Šance nádejí Canadiens na účasť na MSJ: Ako sú na tom Mešár a Slafkovský?
Publikované: 27. 11. 2022
Zámorský odborník Marco D’Amico z MTL Hockey Now sa pozrel do systému tímu Montreal Canadiens a zameral sa na nádeje, ktorých by sa mohli týkať blížiace sa majstrovstvá sveta juniorov. Nevynechal ani oboch Slovákov.

D’Amico rozdelil mladíkov do troch skupín. S potenciálne istou účasťou počíta u Joshuu Roya (Kanada), Olivera Kapanena (Fínsko), Vinzenza Rohrera (Rakúsko), Lanea Hutsona (USA) a slovenského útočníka Filipa Mešára.

„Mešár je ďalším hráčom, ktorý sa rozhodol letný turnaj vynechať, aby sa pripravil na nadchádzajúcu sezónu. Bude zaujímavé sledovať, či bude teraz využitý ako center alebo krídelník, keďže sa cíti dobre na oboch pozíciách. Canadiens by si mohli priať, aby hral centra, čo by Slovensku dalo kvalitnú prvú dvojku centrov. Ak by však hral na krídle, môžeme očakávať, že skončí vedľa nádeje pre budúcoročný draft Dalibora Dvorského,“ poznamenal.

Do skupiny s dobrou šancou na účasť na turnaji zaradil Rileyho Kidneyho, Owena Becka (obaja Kanada) a Adama Engstroma (Švédsko). V kategórii „možno“ nájdeme len poslednú draftovú jednotku, slovenského krídelníka Juraja Slafkovského.

„Slafkovský by bol automatickou voľbou, ale všetko záleží na tom, čo chce urobiť tím Montreal Canadiens. Ak bude dostupný, Slafkovský by bol jedným z najväčších mien na turnaji a mohol by mať okamžitý vplyv na medailové ambície Slovenska,“ skonštatoval D’Amico.
Slafkovský stále myslí aj na farmu. Na toto si zvyká najťažšie
Publikované: 27. 11. 2022
Slovenský útočník Juraj Slafkovský toho pre nabitý program veľa vo voľnom čase nestíha, no po prvých výjazdoch v NHL vidí jasný rozdiel medzi fanúšikmi v Montreale a v Spojených štátoch amerických, kde má ako hokejista pokoj.

„Pri množstve hráčov z populárnejších športov sme ako hokejisti nikto. V Montreale to je iné, tam je všetko len hokej a Canadiens. V USA občas stojí pár ľudí pred hotelom, chcú podpis, ale inak takmer nič, čo mi vyhovuje,“ povedal Slafkovský pre denník Šport.

Pre viacerých nováčikov v NHL je náročné zvyknúť si na bohatý rozpis zápasov, ktorý ešte dopĺňa aj pravidelné cestovanie. Pre osemnásťročného košického rodáka to však až taký veľký problém nie je.

„Je toho veľa, ale dá sa to zvládnuť. Aj v minulom roku som odohral okolo deväťdesiat duelov. Som už na podobné veci zvyknutý,“ skonštatoval Slafkovský.

Slafkovský si myslí, že je na najlepšiu hokejovú ligu fyzicky pripravený dobre, no ešte musí nabrať sebavedomie. A na čo si zvyká najťažšie?

„Na rýchlosť reakcií a čo s pukom, ak ho dostanem na hokejku. Všetko sa deje v plnej dynamike a musím vopred vedieť, čo chcem spraviť s pukom. Ako ho dostanem, treba mať hlavu hore. Hráči k vám ihneď dostupujú a majú výbornú prácu s hokejkou,“ poznamenal Slafkovský, o ktorom tréner Martin St. Louis nedávno povedal, že musí pochopiť, že sa hokej hrá aj bez puku.

„Snažím sa to akceptovať, eliminovať chyby a zlepšovať sa. Uvidíme, ako to pôjde ďalej.“

Slafkovský už má jeden míľnik za sebou, keď absolvoval 10. zápas a začala mu platiť nováčikovská zmluva. Po 16 zápasoch má na konte tri góly a dve asistencie, neustále napreduje, no stále nemá garantované, že si nevyskúša aj nižšiu AHL.

„Mám to stále v hlave, stať sa môže hocičo. Snažím sa však nepripúšťať si to a bojovať každý deň o miesto v kádri. Verím, že sa nestane nič zlé a ostanem v prvom tíme celý rok,“ povedal Slafkovský, ktorý prezradil aj to, že ho za nedávnu suspendáciu v tíme nikto nekritizoval a trest očakával.
Vyhli si Canadiens u Slafkovského najhoršiemu?
Publikované: 26. 11. 2022
Slovenský útočník Juraj Slafkovský v tretej tretine piatkového zápasu medzi Montrealom a Chicagom musel zamieriť do šatne po tom, čo sa ocitol na ľade po tvrdom kontakte so súperom.

Slafkovský musel opustiť zápas po tvrdom „hite“ domáceho Jasona Dickinsona, po ktorom bol otrasený a z ľadu sa dvíhal pomaly. Pozitívne bolo, že sa v závere zápasu po teste na otras mozgu vrátil na striedačku, no už sa do akcie v zvyšnom priebehu nezapojil. Canadiens vyhrali 3:2 po nájazdoch.


Ďalšie pozitívne znamenie bolo vyjadrenie trénera Martina St. Louisa po zápase, ktorý síce nemal stopercentné potvrdenie, že jeho osemnásťročný zverenec zranenie neutrpel, no zdá sa, že sa Canadiens vyhli najhoršiemu.

„Vrátil sa na predĺženie na lavičku. Bol to už záver zápasu a ja som na ľad poslal iných hráčov,“ poznamenal St. Louis, ktorý tak skoro po skončení zápasu nevedel posúdiť, či bol zákrok Dickinsona čistý. Plánoval si ho ešte pozrieť na videu.

Útočník Josh Anderson však prezradil, že hráči videli incident v spomalenom zábere a nepáčilo sa im, že hráč Blackhawks zasiahol Slafkovského do hlavy. Nie je si však istý, či sa na zákrok pozrie aj Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL.
Experti: Slafkovský by mohol vytvoriť skutočne dobrý elitný útok
Publikované: 25. 11. 2022
Jean-Charles Lajoie z TVA Sports by rád videl, ako tréner Montrealu Martin St. Louis využije v piatok proti Chicagu Juraja Slafkovského inak, ako ho využil v stredu proti Columbusu.


Jeden zápas po tom, čo dostal šancu v druhej formácii Canadiens po boku Christiana Dvoraka a Brendana Gallaghera, sa osemnásťročný košický rodák ocitol späť v štvrtom útoku s Jakeom Evansom a Michaelom Pezzettom.

„Prečo zaradili Armiu naľavo k Andersonovi a Monahanovi? Ja by som veľmi rád videl Slafkovského s Monahanom a Andersonom. Myslím si, že by to mohlo vyzerať ako skutočne dobrý druhý útok, “ povedal Lajoie.

Ďalší odborník, Maxim Lapierre, by si vedel draftovú jednotku predstaviť po boku Seana Monahana, ale Josha Andersona by chcel nahradiť niekým iným.

„Myslím si, že ešte väčší zmysel by dávalo dať Armiu hrať s Monahanom a Slafkovským. Anderson, podľa mňa, len korčuľuje kade-tade a je mätúce s ním hrať,“ skonštatoval bývalý hráč NHL.

„Hráč ako Armia, dokonca aj keď neponúkne dobrý výkon vždy, vie hrať dobre pozične a aspoň trochu niečoho prinesie.“

Momentálne nie je známe, či St. Louis udrží Slafkovského v štvrtom útoku aj v dnešnom zápase.
 

Posledný zápas

25. 11. 2022
CHI 
-
 MTL

2:3 SN

(0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 0:1)

Nasledujúci zápas

MTL 
-
 SJS
29. 11. 2022 -

Novinky z tímu

28. 11. 2022 - Sedemnásťročný obranca Hunterovi Brzustewicz strelil v nedeľu svoj prvý gól pri výhre Kitcheneru 8:4 nad Erie. Prsty v ňom pritom mal aj Filip Mešár, ktorý mu naň prihrával. A to nie hocakým spôsobom. Išlo o peknú hokejovú akciu:


Mešár si z duelu odniesol nakoniec dve asistencie a po 14 zápasoch má na konte 16 bodov (6+10). Viac o nedeľnej noci v zámorských mládežníckych ligách nájdete tu: Honzek hviezdou zápasu, bodoval aj Mešár + video
25. 11. 2022 - Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa v tretej tretine piatkového zápasu Montrealu proti Chicagu ocitol na ľade po tvrdom kontakte s útočníkom Blackhawks Jasonom Dickinsonom. Následne odišiel do šatne, ale neskôr sa vrátil na striedačku. Do akcie sa však nezapojil.

24. 11. 2022 - Slovenský útočník Juraj Slafkovsky zaznamenal vo svojom 15. zápase v NHL svoj piaty bod, keď po druhýkrát v kariére asistoval. A hoci išlo „len“ o sekundárnu asistenciu, pri góle Arbera Xhekaja odviedol veľmi dobrú prácu – najskôr získal puk a založil gólovú akciu, potom zabránil brankárovi vo výhľade, keď pred ním prekorčuľoval (sumár z noci TU):

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

table width="300" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"> tatarTomáš
TATAR

krídelník
#90

Reklama

O tíme v kocke

Montreal Canadiens

Vznik: 1909
Aréna: Bell Centre (kapacita: 21 273)
Adresa: Bell Centre, 1260 Canadiens de Montreal Ave, Montreal, QC H3B 5E8
Oficiálny web: www.canadiens.com
Farma(AHL): Hamilton Bulldogs
Najväčšie úspechy: 24x Stanley Cup (1916, 1924, 1930, 1931, 1944, 1946, 1953, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1965, 1966, 1968, 1969, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1979, 1986, 1993)
Vyradené čísla: 1 (J.Plante), 2 (D.Harvey), 3 (E.Bouchard), 4 (J.Beliveau), 5 (B.Geoffrion, G. Lapointe), 7 (H.Morenz), 9 (M.Richard), 10 (G.Lafreur), 12 (D.Moore, Y.Cournoyer), 16 (H.Richard, E.Lach), 18 (S.Savard), 19 (L.Robinson), 23 (B.Gainey), 29 (K.Dryden), 33 (P.Roy), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Richard Zedník, Jozef Balej, Marcel Hossa, Jaroslav Halák, Peter Budaj, Tomáš Tatar