SlovakNHL.sk
Dnes je 26. 9. 2023, 11:01. Meniny má Edita.

Najnovšie články

Fanúšikovia Canadiens sa musia upokojiť: Dajte Slafkovskému šancu
Publikované: 26. 09. 2023
Juraj Slafkovský spustil v minulom roku na Slovensku eufóriu, no u fanúšikov tímu Montreal Canadiens sa počas posledného roka nestretol s veľkou ústretovosťou. Tí často vyjadrujú otvorene frustráciu z výkonov draftovej jednotky z roku 2022.


Jack Todd teraz v denníku Montreal Gazette montrealských fanúšikov vyzval, aby boli k slovenskému útočníkovi zhovievavejší. Pripomína mu Petea Mahovlicha, ktorý zažil v NHL prelom až v 24 rokoch.

„Počas svojich skorých dní vo Forum počúval Mahovlich bučanie. Prečo? Veľký chlap vytŕča. Keď hráte dobre, všetci si to všimnú. Keď nie, je to zrejmé až po sedadlá na samom vrchu hľadiska. Je to Montreal – vybučali tu dokonca aj Larryho Robinsona. Ďalší veľký chlap to dnes počúva od kritikov. Juraj Slafkovský už bol odpísaný potomkami tých ľudí, ktorí pred 50 rokmi vybučali Mahovlicha,“ poznamenal Todd.

Podľa Todda sú tu v prípade Mahovlicha lekcie, z ktorých sa môže poučiť Slafkovský a aj často hysterickí fanúšikovia Canadiens.

Mahovlich vo svojej prvej sezóne s Canadiens (1969/70) zaznamenal len deväť gólov a osem asistencií. Nikto vtedy nepredpokladal, aká bude nasledujúca sezóna. V 78 zápasoch vyprodukoval 35 gólov a 26 asistencií a získal svoj prvý Stanleyho pohár, ku ktorému v play-off pomohol 10 gólmi a šiestimi asistenciami. Mal vtedy 24 rokov a nadviazal na to ďalšími dobrými sezónami predtým, ako bol vymenený. Jeho vrcholom bolo 35 gólov a 117 bodov v sezóne 1974/75.

„Je ťažké nevidieť Mahovlicha v Slafkovskom. Majú rovnakú postavu. Obaja majú slovanský pôvod – Mahovlichova rodina je chorvátska, Slafkovský je Slovák. Nosia rovnaké číslo 20. Mahovlich bol draftovou dvojkou roku 1963 za svojím spoluhráčom zo St. Michael, Monahanom. Slafkovský bol v roku 2022 draftovou jednotkou,“ skonštatoval Todd.

„V 18 rokov je produktivita Slafkovského dokonca lepšia, ako tá u Mahovlicha, keď mal 19 a 20 rokov – v 37 zápasoch nakombinoval gól a štyri asistencie. Ak chce Slafkovský poznať z prvej ruky, čím si Pete Mahovlich prešiel, stačí sa opýtať spoluhráča Josha Andersona. Mahovlich je ujo jeho matky.“

Todd tvrdí, že Slafkovský má šikovné ruky, postavu, silu, dobrý prístup a strelecký cit. A stále je o päť rokov mladší, ako bol Mahovlich v jeho prelomovej sezóne.

„Všetko, čo potrebuje, je sebavedomie a trpezlivosť. Slafkovský sa rozohráva po zranení, ktoré mu ukončilo sezónu. Stále je tínedžer. A pokiaľ nie ste Mario Lemieux, veľkí chlapi sa rozvíjajú pomaly. Takže by možno tí hlupáci, ktorí sa sťažujú na sociálnych sieťach, že Habs mali draftovať 174-centimetrového a 79-kilového Logana Cooleyho, mohli zavrieť ústa a dať tomuto mladíkovi šancu,“ dodal.
St. Louis o Slafkovskom: Nemôžem kúpiť sebavedomie a dať mu ho
Publikované: 24. 09. 2023
Hlavný tréner tímu Montreal Canadiens, Martin St. Louis, sa v sobotu rozhovoril o tom, na čom v tréningovom kempe pracuje s minuloročnou draftovou jednotkou, Jurajom Slafkovským.

Slovenský útočník sa podľa kormidelníka bude na začiatku novej sezóny cítiť na ľade dobre vtedy, keď bude chodiť do správnych oblastí. V príprave tak chce docieliť, aby si Slafkovský zvýšil sebavedomie tým, že bude mať častejšie na hokejke puk.

„Keď pôjde do správnych oblastí, bude mať viac dotykov s pukom. Viete, ja chcem, aby mal Slaf na ľade viac dotykov, aby sa častejšie dotýkal puku. To nedokážete, keď sa budete starať o to, kde je puk. Musíte sa starať o to, kde by puk mohol byť,“ povedal St. Louis pre TSN.

„Ak sa vám to podarí, budete mať viac dotykov s pukom. A je to efekt domina. Čím viac dotykov s pukom budete na ľade mať, tým sebavedomejší budete. Čím sebavedomejší budete, tým viac toho pravdepodobne vyprodukujete.“

„Musíte mať viac dotykov a je to o tom, kde ste na ľade. Pracujeme na tom. Ja nemôžem kúpiť sebavedomie a dať mu ho. Aby získal viac sebavedomia na ľade, je to o tom, kam na ľade bude chodiť, aby mal viac dotykov s pukom. Viac dotykov mu dá viac sebavedomia.“

Pred dvoma týždňami sa problematikou Slafkovského dotykov s pukom zaoberal Arpon Basu z The Athletic. Podľa neho sa v tomto smere košický rodák v minulej sezóne postupne zlepšoval a musí sa v tom zlepšovať aj v sezóne 2023/24.

„Slafkovský potrebuje byť väčším faktorom v strednom pásme, aby pomohol Canadiens s prechodom z defenzívy do ofenzívy. Nemusí to byť jeho najväčšia silná stránka, ale nemôže to byť ani jeho slabina,“ poznamenal Basu.

Trend je správny: Filip Mešár má za sebou najlepší deň kempu
Publikované: 24. 09. 2023
Slovenský útočník Filip Mešár patrí medzi najsledovanejších mladíkov v tréningovom kempe tímu Montreal Canadiens. A zatiaľ v ňom podáva výkony, ktoré idú správnym smerom.

Devätnásťročný rodák zo Spišskej Belej má za sebou rozpačitý turnaj nádejí, ale zdá sa, že ten je už minulosťou. Od prvého dňa hlavného kempu sa totiž prezentuje v dobrom svetle a jeho výkony gradujú. Marc Dumont z Montreal Hockey Now tvrdí, že sobota bola doteraz jeho najlepším dňom.

„Mešár zažil svoj najlepší (modelový) zápas v kempe. Bol zaangažovaný vo väčšine hier a poslal na bránu niekoľko kvalitných striel. Pomaly, ale isto nachádza svoju hru, čím dlhšie tréningový kemp trvá,“ poznamenal zámorský novinár.


Na druhú stranu, druhý Slovák v kempe, Juraj Slafkovský, nemá za sebou podľa Dumonta perfektný výkon v sobotnom modelovom zápase, no aspoň stíhal Alexovi Newhookovi a Joshovi Andersonovi, ktorí sú od neho omnoho rýchlejšími korčuliarmi.

„Celkovo, Slafkovský zažíva zatiaľ slušný kemp. Niektorí fanúšikovia môžu žiadať viac, a je to pochopiteľné vzhľadom na jeho status draftovej jednotky, ale nepovedal by som, že je hrozný, ako niektorí ľudia naznačujú. To by bolo príliš tvrdé na hráča, ktorý sa snaží nájsť nohy po dlhej prestávke spôsobenej zranením,“ skonštatoval Dumont.
Slafkovský ovenčil vylepšený výkon gólom, Mešár nepúšťa nohu z plynu + video
Publikované: 23. 09. 2023
S druhým dňom tréningového kempu tímu Montreal Canadiens môžu byť Slováci spokojní.

Juraj Slafkovský podal omnoho lepší výkon ako v prvom modelovom zápase a dokonca strelil aj svoj prvý gól počas tohtoročného kempu:


Slafkovský dostal opäť šancu vo formácii s Joshom Andersonom a Alexom Newhookom, ale tentoraz nebol terčom kritických slov, ale skôr pochvál.

„Tentoraz odviedol oveľa lepšiu prácu, pokiaľ išlo o držanie tempa hry. Korčuľoval k bráne s omnoho väčšou vervou a urobil niekoľko pekných prihrávok, čo je povzbudzujúci znak u hráča, ktorý nehral v zápase NHL od 15. januára,“ skonštatoval Marc Dumont z Montreal Hockey Now.

„Slafkovského hra je ohnivou témou diskusií fanúšikov Canadiens od jeho draftovania a určite si zaslúži nejakú tú kritiku, ale povedzme, že tá panovačná negativita po jeho prvom modelovanom zápase bola trochu prehnaná. Dúfajme, že jeho silný výkon z piatka upokojí úzkosť, ktorá, zdá sa, zachvátila významnú časť fanúšikovskej základne.“

Mešár nespúšťa nohu z plynu

Kým Slafkovský v prvý deň kempu neoslnil, Filip Mešár si zaň vyslúžil pochvaly. A tie neprestávali ani po druhom dni.

„Jeho rýchlosť aj naďalej oddeľuje Filipa Mešára od zvyšku nádejí. Zdá sa, že jeho rýchlosť vykonávania akcií a hokejové IQ bezproblémovo pasujú k Armiovi a Evansovi,“ poznamenal Dumontov kolega Marco D’Amico.

Mešár patril aj medzi nádeje, ktoré v piatok zaujali Dumonta.

„Filip Mešár podal tiež slušný výkon, keď pokračoval v pomalom, ale stabilnom zlepšovaní od turnaja nádejí. Nachádza o trochu viac voľného priestoru a neváha rozbehnúť sa smerom k bráne. Sú to dve veci, v ktorých musí pokračovať, ak chce hrať v tejto sezóne dôležitú úlohu za Laval Rocket,“ poznamenal Dumont.
Mešárovi prvý deň v kempe vyšiel, Slafkovský ako adept na elitný útok nestíhal
Publikované: 22. 09. 2023
Svoj prvý deň v tréningovom kempe majú za sebou aj slovenskí útočníci Juraj Slafkovský a Filip Mešár z organizácie Montreal Canadiens. Aký bol?

Slafkovský dostal šancu hrať v modelovom zápase vo formácii s Joshom Andersonom, ktorú centrovala letná posila Alex Newhook. A pripísal si asistenciu pri góle svojho centra.


Canadiens budú v tréningovom kempe skúšať aj zloženie prvej formácie, v ktorej budú hľadať partnera k Nicovi Suzukimu a Coleaovi Caufieldovi. Na úvod dostal šancu Emil Heineman.

Eric Engels zo Sportsnet však očakáva, že svoju šancu po boku dvoch hviezd dostanú aj iní hráči, vrátane Rafaela Harveyho-Pinarda a Slafkovského.

Slafkovský však bude musieť zrejme svoje výkony ešte vystupňovať, pretože podľa Marca Dumonta z Montreal Hockey Now nemal vstup do kempu ideálny, hoci jeho útoku sa darilo.

„Ich formácia dominovala väčšine modelového zápasu,“ poznamenal na úvod. „Newhook a Anderson skórovali, okamžite si medzi sebou vytvorili chémiu a mali fantastickú rýchlosť. Najmä Newhook bol skvelý vo vytváraní času a miesta v útočnom pásme, čo viedlo aj ku gólu Andersona.“

„Na druhú stranu, Slafkovský to mal veľmi ťažké s prispôsobením sa ich rýchlosti, vďaka čomu pri väčšine akcií zaostával o niekoľko krokov. Mal pár slušných prihrávok, ale väčšinu času bola súhra vidieť len medzi Newhookom a Andersonom. Slafkovský nehral zápas od 15. januára, čo môže vysvetľovať jeho pomalý začiatok.“


Naopak, po rozpačitých výkonoch na turnaji nádejí zaujal dobrým výkonom Mešár, ktorý hral vo formácii s Jakeom Evansom a Joelom Armiom.

„Pár mladíkov vytŕčalo, vrátane Filipa Mešára. Nehovorím, že bol na ľade silou, ale urobil niekoľko pekných akcií, ktoré vyústili v dobré strelecké šance. Keď dôjde na hráča, ako je Mešár, chcete vidieť, ako je zaangažovaný do hry v každom striedaní, a tak tomu bolo v popoludňajšom modelovom zápase,“ skonštatoval Dumont.

„(Mešár) nevyzeral vôbec mimo po boku Evana a Armiu. Ukázal skvelú rýchlosť a pracovitosť,“ pridal Dumontov kolega Marco D’Amico.
 

Posledný zápas

13. 04. 2023
MTL 
-
 BOS

4:5

(1:2, 2:1, 1:2)

Nasledujúci zápas

TOR 
-
 MTL
11. 10. 2023 -

Novinky z tímu

24. 09. 2023 - Svoj moment zažil počas sobotného modelového zápasu tímu Montreal Canadiens aj Filip Mešár. Ten pripravil vysoko nebezpečnú šancu pre Joela Armiu, keď preukázal svoju trpezlivosť, videnie a hokejové IQ. Nanešťastie, jeho skvelá prihrávku ku gólu neviedla.


23. 09. 2023 - Slovenský útočník Juraj Slafkovský zaujal v sobotnom modelovom zápase v rámci tretieho dňa tréningového kempu Montrealu Canadiens efektným premenením trestného strieľania:22. 09. 2023 - Tím Montreal Canadiens vo štvrtok oznámil, že obranca Chris Wideman vynechá neurčitý čas pre zranenie chrbta. Tridsaťtriročný veterán vstupuje do posledného roka svojej dvojročnej zmluvy v hodnote 775 000 amerických dolárov ročne. V minulej sezóne odohral 46 zápasov so ziskom šiestich asistencií a 81 trestných minút.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

table width="300" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"> tatarTomáš
TATAR

krídelník
#90

Reklama

O tíme v kocke

Montreal Canadiens

Vznik: 1909
Aréna: Bell Centre (kapacita: 21 273)
Adresa: Bell Centre, 1260 Canadiens de Montreal Ave, Montreal, QC H3B 5E8
Oficiálny web: www.canadiens.com
Farma(AHL): Hamilton Bulldogs
Najväčšie úspechy: 24x Stanley Cup (1916, 1924, 1930, 1931, 1944, 1946, 1953, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1965, 1966, 1968, 1969, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1979, 1986, 1993)
Vyradené čísla: 1 (J.Plante), 2 (D.Harvey), 3 (E.Bouchard), 4 (J.Beliveau), 5 (B.Geoffrion, G. Lapointe), 7 (H.Morenz), 9 (M.Richard), 10 (G.Lafreur), 12 (D.Moore, Y.Cournoyer), 16 (H.Richard, E.Lach), 18 (S.Savard), 19 (L.Robinson), 23 (B.Gainey), 29 (K.Dryden), 33 (P.Roy), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Richard Zedník, Jozef Balej, Marcel Hossa, Jaroslav Halák, Peter Budaj, Tomáš Tatar, Juraj Slafkovský