Dnes je 17. 11. 2019, 23:50. Meniny má Klaudia.

Publikované: 17. 11. 2019
Niekoľko kľučiek a zakončenie bekhendom. Kanadský obranca Cale Fleury strelil netradičný prvý gól v NHL, ktorý však nezabránil domácej prehre Montrealu 3:4 po predĺžení s New Jersey.

Dvadsaťročný Fleury si pripísal vôbec prvý bod v jeho 15. zápase v súťaži i v tejto sezóne v 28. minúte, keď posielal Canadiens do vedenia 2:1. Nebojácne sa preštrikoval až ku bráne Devils a prekonal MacKenzieho Blackwooda.

„Rád zakončujem bekhendom. Som veľmi šťastný, že som skóroval,“ povedal Fleury, ktorého Montreal draftoval v roku 2017 z 87. miesta.

Drouin je na listine zranených. Ovečkin však za to nemôže
Tím Montreal Canadiens v sobotu zapísal na listinu zranených hráčov útočníka Jonathana Drouina. Dôvodom však nie je tvrdý bodyček od Alexa Ovečkina, po ktorom na nejaký čas opustil piatkový zápas proti Washingtonu.

Dvadsaťštyriročný kanadský krídelník utrpel zranenie hornej časti tela až v tretej tretine duelu proti Capitals. Odohral v nej len šesť striedaní. S 15 bodmi v 19 zápasoch sezóny mu patrí delené tretie miesto v tíme. Na konte má aj štyri „plusky“.

Canadiens pred sobotným duelom proti New Jersey povolali z AHL Charlesa Hudona. S deviatimi gólmi aj 11 bodmi je lídrom záložného tímu Laval Rocket. Za Montreal už v kariére odohral 110 zápasov so ziskom 39 bodov (13+26).
Tatar si vytvoril nové osobné maximum. Vstúpil už do prvej 30-ky bodovania NHL
Publikované: 16. 11. 2019
Slovenský útočník tímu Montreal Canadiens Tomáš Tatar má za sebou štvorbodový zápas proti Washingtonu, v ktorom gólom a trom asistenciami pomohol k výhre 5:2. V jeho kariére išlo najproduktívnejší duel.

Tatar sa v piatok stal prvým hráčom Canadiens, ktorý v tomto ročníku nazbieral v jednom zápase tri asistencie. Podarilo sa mu to v druhej tretine. Po nej mal po 11. raz v kariére na konte tri body. Duel však ešte uzavrel gólom do prázdnej brány, a tak bol z toho prvý štvorbodový výkon, ktorý v celej NHL v piatok nikto nedorovnal.

Vďaka nemu sa dvadsaťosemročný Dubničan vyšvihol na 29. miesto kanadského bodovania ligy s 19 bodmi. Viac bodov získalo len 21 hráčov.

Tatar, ktorý je aj na čele produktivity svojho tímu, má po 19 zápasoch priemer bodu na zápas. Doteraz strelil sedem gólov, ku ktorým pridal 12 asistencií. Vďaka tomu ma matematicky nábeh na 30 gólov a 82 bodov.

Hráč s číslom 90 na drese bodoval v posledných troch zápasoch po sebe a z ostatných siedmich si odniesol 10 bodov. Počas tohto obdobie bol vylúčený len v dvoch zápasoch a možno skonštatovať, že svoje disciplinárne prehrešky, za ktoré bol kritizovaný, kompenzuje cennou produktivitou.
Toto nie je balet: Ovečkin masívnym hitom zvalcoval Drouina + video
Alex Ovečkin v piatok nahneval fanúšikov i hráčov Canadiens nevyberavým bodyčekom na Jonathana Drouina, ktorého vyradil z hry takmer na celú druhú tretinu. Kapitán Washingtonu si však nemyslí, že urobil niečo zlé.

„Toto je hokej, nie balet. Bola to hokejová hra. Nevidel ma. Bol to čistý bodyček. Niet k tomu čo dodať,“ povedal po zápase.

Drouin bol po zákroku viditeľne otrasený a zamieril rovno do šatne. Do akcie sa vrátil až v tretej tretine. Ovečkin nebol potrestaný, ale incident z piatej minúty druhej tretiny prebudil hráčov Montrealu, ktorí strelili štyri góly za šesť a pol minúty.

„Prebudilo nás to. Nebolo to nič pekné, ale určite nás to naštartovalo. Jo absorboval bodyček pre tím a vrátil sa naspäť, je zdravý, čo je najdôležitejšie,“ povedal Drouinov spoluhráč Philip Danault po výhre 5:2.

„Myslím si, že sa dostali na koňa. Po tom ich prvom góle strelili ďalší a my sme im to dovolili. Urobili sme veľa chýb. Nebola to naša najlepšia tretina. Nehrali sme vôbec našu hru,“ poznamenal Ovečkin.

Tatar o pobyte na „farme“: Musíte sa držať plánu a pracovať tvrdo
Publikované: 14. 11. 2019
Slovenský útočník Montrealu, Tomáš Tatar, zakončil svoju kariéru v nižšej AHL veľkolepo – ako najužitočnejší hráč play-off pri zisku Calderovho pohára. S odstupom času vníma svoje pôsobenie na „farme“ veľmi pozitívne.

Tatar pôsobil v Grand Rapids od roku 2009 do roku 2013. Počas štyroch rokov v nižšej lige odohral 265 zápasov so ziskom 196 bodov (87+109) predtým, ako sa natrvalo usadil v NHL, v ktorej ťažil z toho, čo sa tam naučil. Jeho slová by mali byť aj odkazom pre Slovákov, ktorí snívajú o tom, ako sa jedného dňa z AHL prepracujú do veľkej ligy.

„V Detroite mi to pomohlo rozvinúť sa v hráča, ktorým som dnes. Strávil som tam celkom slušný čas. Dostal som tam dobré lekcie. V poslednom roku sme získali titul a pre mňa to tam bol posledný ročník. Naučilo ma to, ako byť a ako sa stať lepším hráčom. Pre hráča je niekedy ťažké byť tam dole, ale keď máte plán, tak sa ho musíte držať a pracovať tvrdo, aby ste sa dostali sem,“ povedal Tatar.

Hoci Tatara sa už pobyt v AHL netýka, niekoľkí jeho krajania v tejto sezóne musia zatnúť zuby a tvrdo pracovať. Christián Jaroš si v kempe neobhájil pozíciu v Ottawe a Martin Fehérváry bude pokračovať v rozvoji v Hershey, kde dostane väčší priestor.

Potom sú tu Tomáš Jurčo z Edmontonu a Martin Marinčin z Toronta, ktorí boli poslaní na „farmu“ mesiac po štarte ročníka, hoci druhý menovaný len papierovo. Peter Cehlárik zase už trikrát cestoval hore-dole medzi Bostonom a Providence.

„Môžem vám povedať, že to nie je ľahké pre žiadneho hráča. Chcete byť tu, chcete byť v NHL. Je to liga, v ktorej chcete hrať. Niekedy je však aj to cestou, ktorá postretne vás a vašu kariéru a ktorá z vás urobí lepšieho hráč, keď potom prídete sem, do veľkej ligy,“ poznamenal Tatar.

Novinky z tímu

14. 11. 2019 - Tomáš Tatar si v stredu zatrénoval prácu s hokejkou v rámci návštevy detí pod hlavičkou nadácie Canadiens. Slovenského útočníka len tak ľahko o puk, v tomto prípade loptičku, nemožno:
30. 10. 2019 - V zámorí sa v týchto dňoch ľudia tešia z kostýmov, ktoré si môžu na seba obliekať pre Halloweene. Tento zámorský zvyk si osvojil aj Tomáš Tatar, ktorý sa už stihol s kostýmom pochváliť aj na sociálne sieti:
10. 10. 2019 - Center Michael McCarron neodohral v tejto sezóne ešte ani jeden zápas. Najbližší zrejme odohrá až v nižšej AHL. Tím Montreal Canadiens ho totiž v stredu zapísal na waiver listinu nechránených hráčov. Dvadsaťštyriročný Američan bol veľkou nádejou, ale ešte nedokázal v NHL preraziť. Vlani odohral 32 zápasov za Laval, pričom si pripísal 21 bodov za 7 gólov a 14 asistencií.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.