Novinky z tímu

06. 10. 2024
Slovenský útočník Filip Mešár bodoval v sobotnom prípravnom zápase nižšej AHL medzi Lavalom a Torontom, ktorý jeho tím prehral 3:4. V strede tretej tretiny získal za bránou puk a krásnym spôsobom ho odtiaľ poslal Oweovi Beckovi, ktorý znížil na 2:4.

03. 10. 2024
Obranca Montrealu Kaiden Guhle mal na sebe počas stredajšieho tréningu už bežný tréningový dres a hlavný tréner Martin St. Louis nevylúčil, že ho možno uvidíme hrať v poslednom prípravnom zápase, v sobotu proti Ottawe. Guhle podstúpil 18. septembra chirurgické odstránenie slepého čreva a v príprave neodohral ani jeden zápas.

02. 10. 2024
Obranca Montrealu Arber Xhekaj v strede druhej tretiny utorkového prípravného zápasu proti Ottawe predviedol nekompromisný zákrok na Tima Stützleho, ktorého lakťom zasiahol do hlavy a poslal predčasne pod sprchy. Zápas nedohral ani pomstiteľ nemeckého mladíka, Brady Tkachuk, ktorý utrpel poranenie v následnej bitke. Xhekaj dostal od rozhodcov tresty za nedovelené bránenie a hrubosť, ako aj trest do konca zápasu.

29. 09. 2024
Obranca Montrealu Kaiden Guhle sa v sobotu dopoludnia objavil na ľade počas tímového tréningu – korčuľoval so skupinou, ale nezapájal sa do nácviku formácií. Guhle podstúpil 18. septembra apendektómiu a individuálne začal korčuľovať vo štvrtok. Jeho stav sa teraz posudzuje denne.

To, že sa v piatej minúte sobotného prípravného zápasu Montrealu proti Torontu pobil Arber Xhekaj, nebolo nič mimoriadne. V ôsmej minúte druhej tretiny však rukavice zhodil aj slovenský útočník Juraj Slafkovský, ktorý sa pobil s Marshallom Rifaiom. Zo zápasu, v ktorom odohral 20 minút, si nakoniec okrem päťminútového trestu odniesol aj plusový bod, strelu, dva bloky a dva bodyčeky. Canadiens prehrali 1:2.

Sumár noci: Slafkovský sa pobil, Honzekovi skončila séria. Ďalší Slovák zažil premiéru, Dvorský v prvom útoku

26. 09. 2024
Slovenský útočník Montrealu Juraj Slafkovský nedávno navštívil televíziu RDS, kde absolvoval rozhovor pre L’Antichambre. A v zákulisí vznikol jeden zábavný materiál, keď mu do rúk dali tablet a nechali opakovať slová komentátora Pierra Houdeho. Košický rodák sa netají tým, že francúzštinu ešte príliš neovláda a toto bolo dôkazom:

25. 09. 2024
V utorok zažil svoju premiéru v príprave aj Juraj Slafkovský, ktorý pri výhre Montrealu 3:0 nad New Jersey nebodoval. Na sociálnych sieťach najviac zaujal momentom, kedy pri črtajúcej sa šancu spadol. Našli sa hlasy, že filmoval, ale Marc Dumont z Montreal Hockey Now si skôr myslí, že sa mu len nešťastne zachytila korčuľa:

Slovenský útočník Filip Mešár nebodoval v utorkovom prípravnom zápase Montrealu proti New Jersey (3:0), ale nebol ďaleko od gólu. Zabránila mu v ňom len bránková konštrukcia:

Mešár predviedol aj dobrú prácu v obrannom pásme po zaváhaní obrancu Maillouxa:

21. 09. 2024
Prvý útok tímu Montreal Canadiens dokazoval svoju súhru aj počas sobotného modelového zápasu v rámci tréningového kempu. Jedna pekná akcia sa dokonca dostala aj na sociálne siete. Juraj Slafkovský, Nick Suzuki a Cole Caufield ukázali, že nemajú problém s tým, aby sa navzájom našli. Radosť z gólu im však výborným zákrokom prekazil brankár Cayden Primeau.

Primeau bol nakoniec aj mužom, ktorý sa v modelovom zápase tešil z výhry. Na jeho konci spálil Slafkovský ešte jednu sľubnú šancu:

Už Eliottte Friedman zo Sportsnet pred pár týždňami referoval, že slovenský útočník Juraj Slafkovský vyzerá ako monštrum a je v skvelej forme. Tou boli nadšení aj novinári v úvode tréningového kempu. V ňom sa hráči nepripravujú na ročník len na ľade, ale aj mimo neho. A tím Montreal Canadiens zverejnil video, na ktorom jeho mladá hviezda poriadne maká. Vidno aj, ako sa tomu kapitán Nick Suzuki udivene prizerá:

15. 09. 2024
Tímy Montreal Canadiens a Toronto Maple Leafs sa v sobotu stretli v prvom z dvojice zápasov, v ktorých si sily zmerajú nádeje oboch organizácií. Už veľmi skoro v zápase dvoch rivalov došlo k zaujímavej bitke. Do seba sa pustili Florian Xhekaj z Montrealu a Chaz Sharpe z Toronta. Florian ukázal, že od svojho brata Arbera nemá v tomto smere až tak ďaleko.

11. 09. 2024
Tím Montreal Canadiens prišiel opäť so zaujímavým videom. Tentoraz zachytáva prípravu ľadu v Bell Centre štýlom ASMR, ktoré pozostáva z upokojujúcich vzruchov. K tým vás dovedie šepot Juraja Slafkovského:

10. 09. 2024
Tím Montreal Canadiens zverejnil na svojich sociálnych sieťach video, ktorým upozorňuje na to, že otvárací zápas novej sezóny sa odohrá už presne o mesiac. Redaktor sa pýtal hráčov, či o tom vedia. Oni mu odpovedali „áno“. Postupne sa však jednotka menila na dni, hodiny, minúty a na záver videa sekundy. A kto iný by bol lepšou bodkou videa ako Juraj Slafkovský. Slovenský útočník na otázku, či vedel, že do otváracieho zápasu sezóny zostáva 2 592 000 sekúnd odvetil: „Vlastne aj vedel. Teraz je to 2 591 990 sekúnd.“

08. 09. 2024
Pre Juraja Slafkovského je najväčšou vášňou hokej. Slovenský útočník tímu Montreal Canadiens by sa však nestratil ani v iných športoch. Počas prípravy na novú sezónu si so spoluhráčmi v rámci rozcvičky zahádzal s loptou pre americký futbal. HabsOnReddit k tomu s dávkou humoru napísali: „Je tam niekoľko tímov NFL, ktoré by mohli využiť 191-centimetrového, 100-kilového quarterbacka s raketovou rukou, ako je Juraj Slafkovský.“

07. 09. 2024
Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa už vrátil do kanadského Montrealu, kde už aj vstúpil do poslednej fázy svojej prípravy na sezónu 2024/25. V zámorí začal s neformálnymi tréningami na ľade a bolo vidno, že si pobyt na ľade užíval. Užíval si aj prítomnosť kamaráta Arbera Xhekaja.

17. 07. 2024
Tím Montreal Canadiens v utorok oznámil, že na pozíciu hlavného trénera záložného tímu Laval Rocket z nižšej AHL najal Pascala Vincenta. Ten v minulej sezóne viedol Columbus Blue Jackets, kde predtým pracoval dva roky ako asistent. Rodák z Lavalu dostal výpoveď v júnu po tom, čo jeho mužstvo dosiahlo bilanciu 27-43-12. V minulosti pracoval ako hlavný tréner aj v QMJHL a AHL, kde sa stal aj trénerom roka.

04. 07. 2024
Tím Montreal Canadiens nebude mať v budúcej sezóne na lavičke Alexandreho Burrowsa ako asistenta trénera. V organizácii však zostane. Viceprezident hokejových operácií Jeff Gorton informuje, že sa na vlastnú žiadosť presunul do pozície v Oddelení hráčskeho rozvoja. Tím tiež za rozvojového trénera najal Lauriho Korpikoskiho, ktorý bude mať na starosti Európu.

16. 04. 2024
Juraj Slafkovský v pondelkovom zápase Montrealu proti Detroitu (4:5 PP) nebodoval, ale snažil sa vydolovať puk pred bránou a skórovať po tom, čo chaos spustila strela debutujúceho obrancu Lanea Hutsona:

Slafkovský tiež na konci zápasu predviedol pozoruhodné vrátenie hokejky Nickovi Suzukimu, ktorého hokejku z ľadu zodvihol svojou hokejkou. Bolo to pozoruhodné, ale v rozpore s pravidlami NHL. Trest však za to od rozhodcov nedostal:

14. 04. 2024
Video: Slafkovský ukázal nedoceňovanú súčasť svojej hry Slovenský útočník Juraj Slafkovský nebodoval v sobotu v treťom zápase z posledných štyroch, ale v zápase Montrealu proti Ottawe ukázal, že je prínosný aj iným spôsobom, ako zbieraním bodov. Cam Weitizman poukázal na podľa neho nedocenenú súčasť Slafkovského hry, keď dravým spôsobom napádal protihráčov a získal puk pre svoj tím. Ten nakoniec prehral 4:5 po nájazdoch. Slafkovský odohral 19 minút s jedným bodyčekom a dvoma získanými pukmi.

12. 04. 2024
Slovenský útočník Juraj Slafkovský vo štvrtkovom zápase Montrealu proti Islanders nebodoval po druhýkrát z posledných troch stretnutí, ale mal pozitívny vplyv pri góle Jordana Harrisa. Predviedol skvelú prácu pred brankárom Semionom Varlamovom:

Neskôr využil aj svoju silu, čo pocítil napríklad Pierre Engvall:

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_num_rows() in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php:4 Stack trace: #0 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/obsah.php(216): include() #1 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/canadiens/index.php(200): include('/www/s/l/u4131/...') #2 {main} thrown in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php on line 4