SlovakNHL.sk
Dnes je 28. 5. 2024, 09:33. Meniny má Viliam.

Najnovšie články

Slafkovský a traja jeho spoluhráči musia podpísať nové zmluvy, verí novinár
Publikované: 27. 05. 2024
Tím Montreal Canadiens má veľa nádejných mladíkov, vďaka ktorým budúcnosť vyzerá svetlo. Pár z tých kľúčových pritom bude čoskoro potrebovať novú zmluvu. A patrí medzi ne aj slovenský útočník Juraj Slafkovský.

Al Sciola tvrdí, že vzhľadom na výkony niektorých z nich, by bolo hranie vyčkávacej hry riskantné a mohlo by byť v konečnom dôsledku pre tím drahé. Preto by si podľa neho mali „Habs“ upísať už počas tohto leta týchto štyroch hráčov: obrancu Kaidena Guhleho, útočníka Jakea Evansa, brankára Caydena Primeaua a Slafkovského.

Všetci štyria majú zmluvy platné ešte pre budúcu sezónu a potom sa všetci s výnimkou Evansa môžu stať obmedzenými voľnými hráčmi. Evans neobmedzeným. Primeau má dokonca právo prihlásiť sa na arbitráž.

V prípade Slafkovského zámorský novinár poukázal na jeho prelomovú sezónu 2023/24, v ktorej strelil 20 gólov a vyprodukoval 50 bodov, pričom vytvoril aj pár tínedžerských rekordov Canadiens. Ako by podľa neho mohla vyzerať jeho nová zmluva?

„Ak sú odhodlaní udržať si ho dlhodobo, Habs by mohli ponúknuť slovenskému krídelníkovi viacročnú zmluvu podobnú tej Caufieldovej (osem rokov, 62 miliónov USD) alebo Suzukiho (osem rokov, 63 miliónov USD),“ poznamenal Sciola.

„Mohli by sa tiež dohodnúť na premosťovacej zmluve podobnej tej, ktorú tím New York Rangers podpísal s jeho draftovou jednotkou, Alexisom Lafreniereom (dva roky, 4,65 milióna amerických dolárov).“
Bude Slafkovský už čoskoro najlepšie plateným hráčom Canadiens?
Publikované: 25. 05. 2024
V tíme Montreal Canadiens sa v lete z obmedzených voľných hráčov najväčšej pozornosti dočkajú Justin Barron a Arber Xhekaj. Ostatní budú mať nižšiu prioritu, no dvaja hráči by mohli podpísať novú zmluvu s dvanásťmesačným predstihom.


Tými hráčmi sú kanadský obranca Kaiden Guhle a slovenský útočník Juraj Slafkovský, s ktorými bude môcť generálny manažér Kent Hughes rokovať o nových zmluvách už od 1. júla.

Podľa zámorského experta Tonyho Marinara by nebolo prekvapením, ak by dvadsaťročný košický rodák podpísal počas tohto leta dlhodobý, osemročný kontrakt s celkovou hodnotou 64 miliónov amerických dolárov. Vďaka nemu by sa stal najlepšie plateným hráčom tímu, keď by predbehol aj kapitána Nicka Suzukiho (7,875 mil. USD).

Jean-Charles Lajoie však vo vysielaní TVA Sports Marinarovi oponoval: „Vytvorili ste si tým platovú štruktúru pre svojich útočníkov a chystáte sa ju rozbiť s prvým, kto príde? “

Marinaro reagoval: „Áno, urobíme to, pretože kapitánovi sme dali takú zmluvu pred tromi rokmi. Znamená to, že počas nasledujúcich štyroch, šiestich alebo siedmich rokov nikto nemôže zarobiť viac ako on?“

Lajoie následne prišiel s vlastným návrhom: „Pozri sa na mňa pozorne... tri roky na 15 miliónov dolárov a potom rozbije bank.“

Len otázka času, zhodujú sa v zámorí: Slafkovského čaká v Montreale veľké povýšenie
Publikované: 25. 05. 2024
Po jeho výkonoch na majstrovstvách sveta v hokeji by čoskoro Martin St. Louis a Kent Hughes mohli urobiť oznámenie o Jurajovi Slafkovskom, ktorý by sa mohlo brať ako povýšenie i ako pocta.


Hoci Slafkovský tentoraz v drese Slovenska nestrelil ani jeden gól, no v ôsmich zápasoch vyprodukoval osem asistencií a prezentoval sa líderskými schopnosťami, ktoré aj vzhľadom na jeho mladý vek vyzdvihli aj v zámorí.

„Neviem, či sa tak stane toto leto, budúci rok, do dvoch či troch rokov, ale je jasné, že je len otázkou času, kedy Slafkovského povýšia a vymenujú za asistenta kapitána Nicka Suzukiho,“ skonštatovali na Habs Fanatics.

„Ako líder Slovenska v posledných týždňoch bol naozaj presvedčivý a ukázal, že to absolútne má v sebe, na ľade aj mimo neho. Juraj Slafkovský bude jedného dňa asistentom kapitána Nicka Suzukiho. Hlavne na dvadsaťročného to bolo mimoriadne.“

S týmto konštatovaním súhlasili aj na Habs On Reddit, ktorý skonštatovali: „Je len otázkou času, kedy Jurajovi Slafkovskému pribudne na drese Canadiens písmeno A.“

Slafkovský sa po skončení turnaja vyjadroval aj k tomu, či nebolo až príliš veľa očakávať od dvadsaťročného chlapca líderstvo.

„Nie, prečo? Chcem byť lídrom. Snažím sa to ukazovať v každom zápase. Keď som bol niekedy frustrovaný, nebolo to preto, že som bol na niekoho nahnevaný. Len som chcel vyhrať a spraviť pre to všetko,“ odvetil pre Štefana Bugana z Denníka N.
Slafkovský na stupni víťazov v rebríčku, v ktorom Mešár skončil devätnásty
Publikované: 23. 05. 2024
Pred dvoma týždňami sa na 19. mieste rebríčka 24 najlepších hráčov organizácie Montreal Canadiens do 24 rokov umiestnil slovenský útočník Filip Mešár. Teraz svoje umiestnenie spoznal aj jeho krajan a kamarát Juraj Slafkovský.


Krídelník, ktorý má za sebou druhú sezónu v NHL, skončil v rebríčku z dielne A Winning Habit na treťom mieste, ktorý podľa Tylera Major-Mcnicola urobil dosť toho, aby dokázal, že je legitímnym útočníkom prvej formácie.

„Slafkovský je jedným z najpolarizujúcejších hráčom Canaciens, ak nie tým najpolarizujúcejším. Po nováčikovskej sezóne, ktorá bola podľa mnohých na draftovú jednotku sklamaním, sa v lete pustil do práce. Druhý ročník začal pomaly, ale tvrdohlavosť Martina St. Louisa sa vyplatila a veľký Slovák sa rozbehol a nikdy sa nepozeral späť,“ skonštatoval Major-Mcnicol.

V 20 rokoch priniesol veľa nadšenia pre sezóny 2024/25, keď sa perfektne hodil k Nickovi Suzukimu a Coleovi Caufieldovi v prvej formácii. Nedá sa povedať, o koľko sa ešte zlepší, ale niet pochýb o tom, že má ďaleko od hotového produktu.“

Zámorský autor vyzdvihol Slafkovského za to, že začal využívať svoju postavu na bránenie pukov, snahu ich získavať a nútiť súperov k stratám puku. Vďaka svojmu skvelému vnímaniu hry a elitnej práci s pukom je hrozbou v ofenzíve, ktorá bude naďalej zisťovať, ako dobrým hráčom môže byť. Pre svoju všestrannosť môže hrať s kýmkoľvek a prezentuje sa charakterom a tvrdou prácou.

„Nateraz je Slafkovský tretí v zozname hráčov do 24 rokov, ale nebolo by prekvapením, ak by v budúcom roku postúpil na druhé miesto. Robí všetky tie malé veci správne a je tak trénovateľný a súťaživý, že jedinou vecou, ktorá ho bude obmedzovať, je on sám,“ dodal Major-Mcnicol.
Bývalý tréner Montrealu prekvapil: Výmena Slafkovského za americkú hviezdu?
Publikované: 21. 05. 2024
Slovenský útočník Juraj Slafkovský zohral v poslednej sezóne kľúčovú úlohu v tíme Montreal Canadiens a oceňovaný bol za svoj vzostup v jej druhej polovici. Kľúčovú úlohu zohral aj útočník Brady Tkachuk v tíme Ottawa Senators. Prečo ich spomíname spolu?

Pretože niekdajší tréner brankárov „Habs“ Stephane Waite priniesol v rozhovore pre rádio 98,5 Sports prekvapivú tému: Výmenu Slafkovského práve za mladšieho z bratov Tkachukovcov.

S moderátorom sa zhodli, že k takejto výmene nikdy nedôjde, ale aj napriek tomu o nej diskutovali. Waite mal pritom jasno, ktorého hráča by uprednostnil a verí, že by takáto výmena nenapadla ani Senators, pretože by ju generálny manažér Montrealu Kent Hughes nikdy nedovolil.

Waite povedal, že by nebol ochotný za rozlúčiť so službami dvadsaťročného košického rodáka, aby získal Bradyho Tkachuka. Takýto návrh zo strany Senators by vnímal ako výstrahu a vyslovil slová, ktoré môžu potešiť aj fanúšikov pod Tatrami: „Verím, že zo Slafkovského bude celkovo lepší hráč.“
 

Posledný zápas

16. 04. 2024
MTL 
-
 DET

4:5 SN

(1:1, 2:1, 1:2, 0:0, 0:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

16. 04. 2024 - Juraj Slafkovský v pondelkovom zápase Montrealu proti Detroitu (4:5 PP) nebodoval, ale snažil sa vydolovať puk pred bránou a skórovať po tom, čo chaos spustila strela debutujúceho obrancu Lanea Hutsona:


Slafkovský tiež na konci zápasu predviedol pozoruhodné vrátenie hokejky Nickovi Suzukimu, ktorého hokejku z ľadu zodvihol svojou hokejkou. Bolo to pozoruhodné, ale v rozpore s pravidlami NHL. Trest však za to od rozhodcov nedostal:

14. 04. 2024 - Video: Slafkovský ukázal nedoceňovanú súčasť svojej hry Slovenský útočník Juraj Slafkovský nebodoval v sobotu v treťom zápase z posledných štyroch, ale v zápase Montrealu proti Ottawe ukázal, že je prínosný aj iným spôsobom, ako zbieraním bodov. Cam Weitizman poukázal na podľa neho nedocenenú súčasť Slafkovského hry, keď dravým spôsobom napádal protihráčov a získal puk pre svoj tím. Ten nakoniec prehral 4:5 po nájazdoch. Slafkovský odohral 19 minút s jedným bodyčekom a dvoma získanými pukmi.

12. 04. 2024 - Slovenský útočník Juraj Slafkovský vo štvrtkovom zápase Montrealu proti Islanders nebodoval po druhýkrát z posledných troch stretnutí, ale mal pozitívny vplyv pri góle Jordana Harrisa. Predviedol skvelú prácu pred brankárom Semionom Varlamovom:


Neskôr využil aj svoju silu, čo pocítil napríklad Pierre Engvall:

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

table width="300" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"> tatarTomáš
TATAR

krídelník
#90

Reklama

O tíme v kocke

Montreal Canadiens

Vznik: 1909
Aréna: Bell Centre (kapacita: 21 273)
Adresa: Bell Centre, 1260 Canadiens de Montreal Ave, Montreal, QC H3B 5E8
Oficiálny web: www.canadiens.com
Farma(AHL): Hamilton Bulldogs
Najväčšie úspechy: 24x Stanley Cup (1916, 1924, 1930, 1931, 1944, 1946, 1953, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1965, 1966, 1968, 1969, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1979, 1986, 1993)
Vyradené čísla: 1 (J.Plante), 2 (D.Harvey), 3 (E.Bouchard), 4 (J.Beliveau), 5 (B.Geoffrion, G. Lapointe), 7 (H.Morenz), 9 (M.Richard), 10 (G.Lafreur), 12 (D.Moore, Y.Cournoyer), 16 (H.Richard, E.Lach), 18 (S.Savard), 19 (L.Robinson), 23 (B.Gainey), 29 (K.Dryden), 33 (P.Roy), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Richard Zedník, Jozef Balej, Marcel Hossa, Jaroslav Halák, Peter Budaj, Tomáš Tatar, Juraj Slafkovský