SlovakNHL.sk
Dnes je 5. 12. 2020, 00:33. Meniny má Oto.

Najnovšie články

Canadiens očakávajú veľa od nádejného Romanova
Publikované: 02. 12. 2020
Tím Montreal Canadiens je optimistický pri pohľade na Alexandra Romanova. Verí, že mladý ruský obranca bude mať okamžitý vplyv ako nováčik v ročníku 2020/21.

„Samozrejme, musíme mu nechať šancu, aby sem prišiel a to miesto si zaslúžil. Musí dokázať, že mu patrí, no bude mu to umožnené. Hodnotili sme hráčov aj predtým a videli sme, ako prišli z juniorských majstrovstiev sveta ako hviezdy a darilo sa im veľmi dobre v NHL, takže nič menej neočakávame ani u Romanova,“ povedal asistent trénera Luke Richardson pre ligový web.

„Je to hráč, ktorého je veľmi vzrušujúce sledovať. hrá s vášňou a nadšením. To je vždy zábavné sledovať a bude vyzerať skvelo počas sobotných večerov v Bell Centre.“

Canadiens draftovali Romanova v roku 2018 z celkového 38. miesta a v júli s ním podpísali trojročnú nováčikovskú zmluvu. K tímu sa pripojil počas dohrávky, ale v zápasoch šancu nedostal. Dalo to však hlavnému trénerovi Claudovi Julienovi šancu vidieť ho, vďaka čomu už rozmýšľa nad jeho zaradením do zostavy.

„Ak je taký dobrý, tak bude v druhom páre skôr, ako si to uvedomíte. Myslím si však, že mu umožníme rozvíjať sa, získavať nejaké skúsenosti pohodlným tempom a ukázať, čoho je schopný,“ skonštatoval Julien.

„Je to veľmi sebavedomý človek. Kto vie, na čom bude, keď sa začne sezóna? Je to chlapec, ktorý môže prekvapiť veľa ľudí, pretože má tie vlastnosti, no má tiež sebavedomie, ktoré ich sprevádza, takže by mohol zatlačiť na množstvo ľudí skôr, ako budete vedieť.“

Romanov strávil posledné dve sezóny v KHL, kde hrával za moskovské CSKA. Rusko reprezentoval na posledných dvoch majstrovstvách sveta do 20 rokov, na ktorých sa zakaždým dostal do all-star tímu novinárov a na druhom dostal ocenenie pre najlepšieho obrancu turnaja.
Canadiens sa koncentrujú na zlepšenie presiloviek
Publikované: 30. 11. 2020
Asistent trénera tímu Montreal Canadiens, Kirk Muller, si myslí, že príchody Josha Andersona a Tylera Toffoliho urobia zázraky pre presilovky tímu a presne hru v početnej prevahe si chceli „Habs“ pred novou sezónou zlepšiť.

Cieľom Millera je pritom nájsť spôsob, ako by boli presilové hry Canadiens rovnako efektívne v domácich zápasoch, ako aj v zápasoch u súperov. Jeho víziou je priblížiť sa presilovkami Edmontonu, čo by bolo obrovské zlepšenie, keďže Oilers mali vlani najlepšie početné prevahy v NHL.

„Anderson a Toffoli majú skvelé ruky. Pozeral som sa na ich videá z predošlých pôsobísk a boli prispôsobiví,“ povedal Muller pre Montreal Gazette.

„Môžu hrať po stranách alebo v strede, poskytujúc svoju prítomnosť pri bránkovisku. Mali v týchto oblastiach úspechy a to nám pomôže, pretože dole na okraji máme dobrých hráčov, ako Jeff Petry, ktorí dokážu iniciovať strelu. A oni sú zase hráčmi, ktorí sú ochotní hrať vo vnútri v tých náročných oblastiach.“

Canadiens mali v minulej sezóne len 17,7% úspešnosť presilových hier, s ktorou sa radili na 22. miesto celej NHL. V ročníku 2018/19 boli dokonca predposlední s 13,2% úspešnosťou.
Nová zmluva pre Tatara je výzvou, ktorá by mohla stáť za to
Publikované: 30. 11. 2020
Tím Montreal Canadiens zažil jedno z najrušnejších mimosezónnych období v celej NHL. To by mohlo mať vplyv aj na budúcnosť útočníkov Tomáša Tatara a Phillipa Danaulta v quebeckom klube.

Do tímu prišli Tyler Toffoli, Josh Anderson, Joel Edmundson a Jake Allen. „Habs“ tak na papieri vyzerajú lepšie ako pred rokom a to im ešte vyzrievajú hráči, ako Jesperi Kotkaniemi a Nick Suzuki. V kombinácii s novou zmluvou Brendana Gallaghera by to však mohlo zvýšiť riziko, že si tím nebude môcť dovoliť udržať Tatara a Danaulta, ktorým po budúcej sezóne vypršia zmluvy.

Podľa Adama Gretza z NBC Sports by však stálo za to, aby sa Canadiens pokúsili užitočných hráčov si udržať.

Danault má podľa neho potenciál získať v budúcnosti Selkeho trofej a v súčasnosti patrí medzi najmenej docenených hráčov ligy. Je to hráč schopný zbierať 50 bodov na sezónu, pričom je veľmi zodpovedný v defenzíve. Ak by si ho tím udržal, mohol by mať celkom silné trio centrov, okolo ktorých by sa dal budovať úspešný tím.

Tatar zase od svojho príchodu do Montrealu zbiera toľko gólov a bodov, aby mohol byť právom považovaný za hráča prvého útoku. V posledných dvoch ročníkoch pritom patril medzi najlepších hráčov ligy v pozičných štatistikách.

Montreal ťaží zo spojenia slovenského útočníka s Gallagherom. Keď hrali obaja spolu, tím kontroloval viac ako 60 % celkových streleckých pokusov, dominoval pri streleckých šanciach a očakávaných góloch. Súperov prestrieľal pomerom 83:59.

Canadiens si práve preto musia udržať oboch. Otázkou však je, či si ich budú môcť dovoliť. A ako hovorí Gretz, pri odpovedi na túto otázku sa to všetko zamotáva.

Všetky kontrakty, ktoré boli podpísané počas tohto mimosezónneho obdobia, pomohli k tomu, že pre ročník 2021/22 má tím vyčlenených už 65 miliónov dolárov na 14 hráčov. Pri predpoklade, že platový stop zostane nezmenený, to znamená, že tímu zostane len 16 miliónov dolárov na vyplnenie deviatich miest v zostave.

Okrem Tatara a Danaulta pritom môžu byť neobmedzenými voľnými hráčmi aj Joel Armia a Jordan Weal. Montreal však bude musieť podpísať nové zmluvy aj s Kotkaniemim, Artturim Lehkonenom a Victorom Metem, ktorí sú potenciálnymi obmedzeným voľnými hráčmi.

„Je dobrá stávka, že upísanie si Tatara aj Danaulta by pravdepodobne vyšlo na rozpätie 9 až 10 miliónov dolárov dokopy (okolo 5 až 5,5 milióna pre Tatara, možno okolo 4 miliónov dolárov pre Danaulta), čo by ponechalo iba 6-7 miliónov dolárov pre zvyšných sedem miest v zostave. To nie je dostatočne veľa,“ konštatuje Gretz.

Trochu problematické sa vtedy môžu stať kontrakty Andersona či Edmundsona. Ako by však tím mohol začať riešiť túto situáciu? Pri vyhliadkach do budúcna pomôže, že po sezóne 2021/22 z rozpočtu odíde 3,5 milióna Bena Chiarota. Potom je tam Jonathan Drouin, ktorý je síce dobrým hráčom, ale nie takým, v akého Canadiens dúfali.

Drouin má zmluvu s „cap-hitom“ 5,5 milióna dolárov a v budúcom roku mu začne platiť obmedzená klauzula o nevymenitľnosti. Ak ho teda Montreal bude chcieť vymeniť, toto by bol ideálny čas. Jeho odchod by mohol vytvoriť priestor na udržanie Tatara i Danaulta.

„Vytvorilo by to trochu miesta a možno by to Montrealu dodalo flexibilitu, ktorú potrebuje, aby si udržal dvoch zo svojich najlepších hráčov. Pravdepodobne nenájde lepších hráčov za lepšie ceny na otvorenom trhu,“ dodáva Gretz.
Danault by rád zostal v Montreale. Rokovania však ešte nezačali
Publikované: 25. 11. 2020
Phillip Danault sa v ostatných dvoch sezónach rozvinul v jedného z najlepších obojsmerných útočníkov. Po sezóne 2020/21 sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom, no momentálne ešte žiadne rozhovory s tímom Montreal Canadiens o novej zmluve neprebiehajú.

„V tomto bode tam nie sú žiadne rokovania,“ povedal Danault.

Dvadsaťsedemročný Kanaďan strávil väčšinu posledných dvoch sezón v prvom útoku, ale počas posledného play-off sa musel zmieriť s úlohou v tretej formácii. Zmierovalo sa mu s tým ťažko, pretože verí, že môže byť lepšie využitý ako top center.

„Viem, kým som, a viem, kým sa stávam... Nakoniec to nebude moje rozhodnutie, ale rád by som zostal v Montreale,“ poznamenal.

Danault tiež priznal, že momentálne si žije svojím bežným životom a situáciou ohľadom novej zmluvy sa nezaťažuje tak, ako by to robil v mladšom veku. Jeho aktuálna zmluva má „cap-hit“ 3,08 milióna amerických dolárov.
Julien po problémoch so srdcom: Chcem trénovať tak dlho, ako budem môcť
Publikované: 24. 11. 2020
Hlavný tréner tímu Montreal Canadiens, Claude Julien, dúfa, že dokáže vydržať v NHL tak dlho, ako to bude možné, po tom, čo v auguste podstúpil úspešnú operáciu srdca.

„Momentálne som späť v stopercentnom stave. Moje srdce je stopercentné. Pokiaľ bude moje zdravie dobré a moja vášeň a nadšenie zotrvajú, tak by som rád trénoval tak dlho, ako budem môcť,“ povedal Julien pre ligový web.

Šesťdesiatročný kormidelník opustil svoje mužstvo počas dohrávky minulej sezóny, keď začal pociťovať bolesť na hrudi. Následne podstúpil operáciu srdca.

Julien medzitým už stihol avizovať, že sa vráti na lavičku „Habs“ aj v sezóne 2020/21. Napriek prekonaným problémom a veku, si nevie predstaviť život bez trénovania. Na dôchodok nemyslí.

„Milujem chodiť každý deň na štadión pracovať s chlapcami a potom pripravovať sa na zápasy a tréningy. Kým milujete svoju prácu, máte energiu ju robiť a máte pre ňu aj vášeň, potom tá najdôležitejšia časť, prečo by ste mali cítiť, že by ste mali skončiť, je, že cítite, že už trénujete príliš dlho,“ poznamenal.

Julien začal trénovať v NHL v roku 2002. V roku 2009 sa stal trénerom roka a v roku 2011 doviedol Boston k Stanleyho poháru. Momentálne je jedným zo štyroch trénerov NHL, ktorí majú 60 alebo viac rokov. Patria medzi nich aj Rick Bowness, John Tortorella a Joel Quenneville.
 

Posledný zápas

21. 08. 2020
MTL 
-
 PHI

2:3

(1:2, 1:1, 0:0)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

16. 10. 2020 - Útočník Montrealu Jesperi Kotkaniami si zahrá za fínsky klub Ässät Pori. Vo štvrtok jeho hosťovanie potvrdil generálny manažér Canadiens Marc Bergevin. Momentálne sa pracuje na logistických záležitostiach. V Európe pôsobí už päť hráčov tímu. Vrátiť by sa mali, keď sa v NHL otvoria tréningové kempy pred novou sezónou. Tá zrejme nezačne skôr ako 1. januára.
08. 10. 2020 - Legendárny Guy Lafleur sa musí opäť vyrovnávať s rakovinou pľúc. Informovala o tom nemocnica Centre hospitalier de l’Université de Montréal. Šesťdesiatdeväťročný päťnásobný víťaz Stanleyho pohára s tímom Montreal Canadiens podstúpi liečbu chemoterapiou a imunoterapiou. V minulom roku v rovnakej operáciu podstúpil operáciu, ktorou doktori odstránili rakoviny z pľúc. Tá sa však vrátila. Okrem Montrealu si v NHL zahral aj za Rangers a Nordiques. V 1126 zápasoch strelil 560 gólov a nazbieral 1353 bodov.
29. 09. 2020 - Tím Montreal Canadiens podpísal novú jednoročnú, dvojcestnú zmluvu s útočníkom Jakeom Lucchinim, ktorý na úrovni NHL zarobí 700 000 amerických dolárov a v nižšej lige 85 000 dolárov. Dvadsaťpäťročný rodák z Britskej Kolumbie odohral v uplynulom ročníku osem zápasov za Laval (AHL) so ziskom štyroch gólov a asistencie po tom, čo doň prišiel výmenou z organizácie Pittsburghu. Predtým odohral za Wilkes-Barre/Scranton (AHL) 53 duelov so ziskom 15 bodov (7+8).

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

table width="300" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"> tatarTomáš
TATAR

krídelník
#90

Reklama

O tíme v kocke

Montreal Canadiens

Vznik: 1909
Aréna: Bell Centre (kapacita: 21 273)
Adresa: Bell Centre, 1260 Canadiens de Montreal Ave, Montreal, QC H3B 5E8
Oficiálny web: www.canadiens.com
Farma(AHL): Hamilton Bulldogs
Najväčšie úspechy: 24x Stanley Cup (1916, 1924, 1930, 1931, 1944, 1946, 1953, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1965, 1966, 1968, 1969, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1979, 1986, 1993)
Vyradené čísla: 1 (J.Plante), 2 (D.Harvey), 3 (E.Bouchard), 4 (J.Beliveau), 5 (B.Geoffrion, G. Lapointe), 7 (H.Morenz), 9 (M.Richard), 10 (G.Lafreur), 12 (D.Moore, Y.Cournoyer), 16 (H.Richard, E.Lach), 18 (S.Savard), 19 (L.Robinson), 23 (B.Gainey), 29 (K.Dryden), 33 (P.Roy), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Richard Zedník, Jozef Balej, Marcel Hossa, Jaroslav Halák, Peter Budaj, Tomáš Tatar