SlovakNHL.sk
Dnes je 6. 6. 2020, 13:26. Meniny má Norbert.

Najnovšie články

Záujem na oboch stranách: Kedy si Canucks upíšu kľúčového obrancu?
Publikované: 06. 06. 2020
Christopher Tanev chce podpísať novú zmluvu s tímom Vancouver Canucks a kanadský tím si chce udržať obrancu, ktorý by sa mohol stať neobmedzeným voľným hráčom.

„Som tu už 10 rokov a miloval som tu každú minútu. Určite existuje dôvera medzi mnou a vedením i majiteľmi, čo mi príde úžasné. Či to bude ešte jeden rok alebo mnoho rokov, rád by som tu strávil celú kariéru. Kto vie, čo sa stane, no ja to tu milujem a chcem tu zostať,“ povedal Tanev pre Sportsnet.

Tanev nazbieral 118 bodov (22+96) v 514 zápasoch NHL, ktoré odohral v drese Canucks od ročníka 2010/11. V tomto ročníku často tvoril pár s adeptom na Calderovu trofej, Quinnom Hughesom. Pripísal si 20 bodov (2+18) v 69 dueloch.

„Sú hráči, ktorí pomáhajú hráčom okolo seba, a povedal by som, že Chris Tanev je jedným z nich. Rád by som našiel spôsob, ako priviesť Chrisa naspäť, pretože si myslím, že je to dobrý líder a naši mladíci k nemu vzhliadajú. Pre Quinna Hughesa bol excelentným mentorom. Na ľade im to išlo spolu skutočne dobre. Myslím si, že si navzájom pomáhali, “ skonštatoval generálny manažér Jim Benning.

Tanev si je vedomý toho, že pre koronavírus a následne prerušenie ročníka bude trh s voľnými hráčmi tento rok odlišný. Tvrdí, že by mohol byť ochotný pristúpiť aj na jednoročnú zmluvu a svoju situáciu prehodnotiť znovu o rok. „Musíte sa vyrovnať s tým, čo vám príde do cesty,“ dodal.
Canucks nebudú mať priestor na naplnenie všetkých potrieb v obrane
Publikované: 05. 06. 2020
Už niekoľkokrát sa hovorilo o tom, že tím Vancouver Canucks by si chcel vylepšiť svoju defenzívu. Teraz o tom hovorili aj dvaja odborníci z The Athletic, ktorý však poukázali aj na jeden potenciálny problém tímu.

Thomas Drance a Harman Dayal sa podpísali pod to, že Canucks hľadajú spôsoby, ako si vylepšiť obranu, no podľa nich nebude mať klub dostatok priestoru v platovom rozpočte na to, aby si ju vylepšil tak, ako by si prial.

Väčšou potrebou tímu je pravoruký obranca. Ako vhodní adepti boli vymenovaní: Tyson Barrie, Travis Hamonic, Radko Gudas, Dylan DeMelo, Justin Braun, Mark Pysyk, Tim Heed a Jan Rutta. Klub však bude musieť vytvoriť miesto pod platovým stropom, aby si ich mohol dovoliť.

V ideálnom svete by Canucks chceli získať aj ľavorukého obrancu. Tam však vzhľadom na obmedzený platový rozpočet a väčšiu potrebu získania pravorukého obrancu nedávajú, podľa Dranceho a Dayala, väčšie investície zmysel.

„S Alexom Edlerom a Quinnom Hughesom v poli na ľavej strane obrany Vancouveru, nebude dávať veľa zmyslu pre Canucks, aby venovali priestor v rozpočte a doláre zodpovedajúce úrovni neobmedzeného voľného hráča ľavorukému obrancovi,“ poznamenali.
Ktorých obrancov by mohli Canucks cieliť na trhu s voľnými hráčmi?
Publikované: 23. 05. 2020
Ešte včera sme písali o tom, že by budúcnosť obrancu Tysona Barrieho mohla byť spojená s tímom Vancouver Canucks. Kanadská organizácia však bude mať aj iné možnosti na posilnenie svojej defenzívy.

Thomas Drance a Harman Dayal z The Athletic nedávno zverejnili svoj zoznam siedmich dodatočných obrancov, na ktorých by sa Canucks mohli zamerať na trhu s voľnými hráčmi.

Okrem Barrieho by to tak mohli byť Travis Hamonic z Calgary, Radko Gudas z Washingtonu, Dylan DeMelo z Winnipegu, Justin Braun z Philadelphie, Mark Pysyk z Floridy, Tim Heed zo San Jose a Jan Rutta z Tampy Bay.

Vzhľadom na to, že sa v budúcej sezóne platový strop nezvýši a Canucks by si mohli chcieť udržať aj členov svojho mužstva, ktorí by mohli byť neobmedzenými voľnými hráčmi, mohlo by byť posilňovanie obrany náročnejšie vzhľadom na platový rozpočet tímu.

„S organizáciou, ktorá sa prikláňa k udržaniu dvoch kľúčových potenciálnych neobmedzených voľných hráčov, Jacoba Markströma a Tylera Toffoliho, by sa veci mohli rýchlo skomplikovať, pokiaľ klub nenájde kreatívne spôsoby, ako si dodať viac flexibility pod platovým stropom,“ poznamenali zámorskí odborníci.
Sabres a Canucks oslavujú: Z 10 Slovákov zanechali najväčšiu stopu títo
Publikované: 22. 05. 2020
Dnes je to už presne 50 rokov, čo sa NHL v druhej vlne expanzie oficiálne rozšírila z 12 tímov na 14. Do jej radov pribudli tímy Buffalo Sabres a Vancouver Canucks, ktoré sú dnes najstaršími organizáciami čakajúcimi na svoj prvý Stanleyho pohár.

V oboch organizáciách, ktoré za právo pôsobiť v lige zaplatili 6 miliónov dolárov, pôsobilo niekoľko slovenských hráčov, ale nepatrili k tým, ktoré by po Slovákoch bažili. Dokopy si za ne zahrali len deviati, pričom výraznejšiu stopu zanechali len Miroslav Šatan, Andrej Sekera a potenciálne aj Pavol Demitra, ktorí ako jediní odohrali za tieto dva tímy viac ako jednu plnú sezónu.

Buffalo Sabres

Prominentná rodina Knoxových mala záujem o tím NHL v Buffale už v prvej vlne expanzie a následne sa pokúsila aj o presťahovanie organizácie Oakland Seals. V prvom prípade sa namiesto Sabres uprednostnil Pittsburgh a v druhom bola prekážkou samotná liga, ktorá nechcela sťahovať organizáciu vzniknutú v roku 1967 tak skoro. V roku 1970 sa z Buffala, v ktorom sa nehrala žiadna významná profesionálna liga, stal domov hneď troch – okrem NHL aj NBA a NFL.

Sabres sa k titulu priblížili dvakrát na rozdiel jednej víťaznej série. Vo finále si zahrali v roku 1975, v ktorom nestačili na Philadelphiu, a v roku 1999, keď bol nad ich sily Dallas. Klub získal aj jednu Prezidentovu trofej v roku 2007. Okrem toho má na konte aj šesť divíznych titulov. Z 3820 zápasov, ktoré odohral pred touto sezónou, vyhral 1760 a pripísal si aj 409 remíz. V play-off vyhral 21 sérií, prehral 29. V aktuálnej sezóne ho od poslednej postupovej pozície delí 13 bodov, keď dosiahol bilanciu 30-31-8.

Dres Buffala si oblieklo viacero výborných hokejistov, ale len Dominik Hašek, Danny Gare, Pat LaFontaine, Rene Robert, Gilbert Perreault, Tim Horton sa dočkali vyradenie svojich čísel. Netreba však zabúdať aj na hráčov, ako boli Alexander Mogiľnyj, Phil Housley, Dale Hawerchuk, Dave Andreychuk, Ryan Miller či Tom Barrasso. Dlhé roky v klube pôsobil aj tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsey.

Veľkú stopu v tíme zanechal aj Miroslav Šatan, ktorý bol so Sabres pri návrate do finále a pri rotácii kapitánov mal v sezóne 2003/04 na drese mesiac „C“. V Buffale zažil 40-gólový ročník a len sedem hráčov tímu bolo v play-off produktívnejších. Okrem neho v tíme pôsobilo ďalších päť Slovákov.

Obranca Andrej Sekera bol Buffalom dokonca draftovaný a prešiel si tak aj jeho systémom. Ďalší bek, Andrej Meszároš, zažil v drese Sabres svoju poslednú sezónu v NHL. Za „Šable“ si zahrali v menšom počte zápasov aj Milan Bartovič a Radoslav Hecl, kým Jaroslav Halák absolvoval jeden duel ako náhradník predtým, ako sa dokončila jeho ďalšia výmena.

Hráč Obdobie Z G A B
Miroslav Šatan 1997-2004 578 224 232 456
Andrej Sekera 2006-2013 339 17 75 92
Andrej Meszároš 2014-2015 60 7 7 14
Milan Bartovič 2003-2004 26 2 8 10
Radoslav Hecl 2002-2003 14 0 0 0

Vancouver Canucks

Vancouver Millionaires bol tím, ktorý v roku 1915 získal Stanleyho pohár. Vo Vancouveri však medzi rokmi 1926 až 1970 chýbal hokej najvyššej úrovne. Hrali v ňom len tímy z nižších líg, ako aj Vancouver Canucks z PCHL a neskôr z WHL, ktorý sa neskôr stal základom súčasnej organizácie.

V meste zo západného pobrežia Kanady mali záujem o NHL už pri prvej expanzii v roku 1967, ale ich žiadosť bola zamietnutá. O rok neskôr padla pre rozhodnutie ligy aj možnosť presťahovať doň trápiaci sa tím Oakland. Aby sa NHL vyhla súdnemu sporu, sľúbila Vancouveru, že bude v ďalšom kole rozširovania. A tak sa aj stalo v roku 1970.

Za svoju existenciu dosiahol tím trikrát veľké finále (1982, 1994 a 2011), ale nestačil v ňom postupne na Islanders, Rangers a Bruins. Canucks získali dvakrát po sebe Prezidentovu trofej (2011 a 2012) a desaťkrát divízny titul. Do konca minulej sezóny odohrali 3820 duelov základnej časti, z ktorých 1590 vyhrali a 149 remizovali. V play-off mali bilanciu 101-128. V tomto ročníku majú bilanciu 36-27-6 a rovnaký počet bodov ako Nashville, ktorý ako druhá divoká karta uzatvára zónu postupu v Západnej konferencii.

Medzi najväčšie hviezdy organizácia patria Roberto Luongo, Stan Smyl, Trevor Linden, Markus Näslund, Daniel Sedin, Henrik Sedin a Pavel Bure – poslední šiesti majú aj vyradené čísla. Za tím si však krátkodobo zahrali aj iní velikáni, ako napríklad Igor Larionov, Mark Messier, Cam Neely či Mats Sundin – všetko sú to členovia Siene slávy.

Pre Slovákov nebol Vancouver vôbec prívetivý. Šancu obliecť si jeho dres dostali len štyria, pričom Ľubomír Vaic, Mário Bližňák a Jozef Balej len v hŕstke zápasov. Najväčšiu stopu v tíme zanechal Pavol Demitra, ktorého však práve pôsobenie v tomto tíme nakoniec zo zámoria odvialo do KHL. V dvoch sezónach odohral 97 zápasov, v ktorých vyprodukoval slušných 69 bodov (23+46). Nesadol si však s trénerom Alainom Vigneaultom a tím jeho žiadosti o výmenu nikdy nevyhovel.

Hráč Obdobie Z G A B
Pavol Demitra 2008-2010 97 23 46 69
Ľubomír Vaic 1997-2000 9 1 1 2
Mário Bližňák 2009-2010 6 1 0 1
Jozef Balej 2005 1 0 1 1
Baertschi: Dokážem hrať v ktoromkoľvek tíme NHL
Publikované: 16. 05. 2020
Útočník Sven Baertschi v decembri požiadal vedenie Vancouveru o výmenu do iného tímu. K nej ešte nedošlo, a keďže mu v zmluve zostáva ešte jeden rok, o jeho osude rozhodnú Canucks. On má jasno len v tom, že do AHL ísť nechce.

„Nechcem ísť naspäť do nižšej ligy. Skutočne je to na nich, čo urobia ako ďalšie. Je to ich práca a je to to, čo robia. Ja len budem pracovať najtvrdšie, ako viem, aby som sa uistil, že budem pripravený bez ohľadu na to, do akého kempu pôjdem,“ povedal Baertschi pre TSN 1040.

„Nemám žiadne plány vrátiť sa späť do Švajčiarska alebo Európy. Osobne si myslím, že dokážem hrať v ktoromkoľvek tíme v Národnej hokejovej lige. Dokážem to. Môžem sa teraz len koncentrovať na seba a uistiť sa, že budem pripravený na ďalší rok. Som stopercentne zdravý, moja hra je na tom dobre a pripravujem sa na to, čo príde ďalej.“

Dvadsaťsedemročný Švajčiar bol na začiatku sezóny 2019/20 umiestnený na waiver listinu nechránených hráčov po tom, čo si nevybojoval miesto v otváracej zostave Canucks. V drese Utica Comets z AHL odohral 43 zápasov so ziskom 46 bodov. V NHL dostal šancu v šiestich dueloch. Pripísal si v nich dve asistencie.

„V AHL boli niektoré momenty, pri ktorých som si pomyslel, že tam hrajú skutočne dobrí hráči – myslím tým skutočne, skutočne šikovných hokejistov. Niekedy som to bral tak, že tí najlepší hráči nie sú vždy v NHL,“ skonštatoval Baertschi, ktorý má za sebou 291 duelov NHL so ziskom 66 gólov a 138 bodov.

„Určite sú v AHL hráči, ktorí tam nepatria. Pre mňa to bolo len potvrdenie toho, že tam z viacerých dôvodov nepatrím. Nechcem byť neslušní alebo sa pozerať na ľudí zhora, no spôsob, akým vyzerám v zápase, je omnoho odlišný od mnohých iných hráčov.“
 

Posledný zápas

10. 03. 2020
VAN 
-
 NYI

5:4 SN

(2:2, 2:1, 0:1, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

PHX 
-
 VAN
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

01. 06. 2020 - Elliotte Friedman z televízie Sportsnet nedávno informoval, že tím Vancouver Canucks zvažuje usporiadanie svojho tréningového kempu pred obnovením sezóny na území Spojených štátov amerických, aby sa vyhol 14-dňovej karanténe, ktorá by sa mohla dotknúť jeho hráčov. Generálny manažér Jim Benning verí, že Canucks nie sú jediným kanadským tímom, ktorý to zvažuje.
30. 05. 2020 - Tím Vancouver Canucks a ich riaditeľ amatérskeho skautingu, Judd Brackett, sa vzájomne dohodli, že nepodpíšu novú zmluvu, keď tá aktuálna vyprší 30. júna. Canucks informovali, že žiadne iné zmeny sa ich skautingu nateraz týkať nebudú. Za konečné rozhodnutia na drafte bude zodpovedný generálny manažér Jim Benning. Brackett pracoval v pozícii riaditeľa od roku 2015, pričom celkovo v oddelení skautingu klubu strávil 12 rokov. Nedávno vraj dostal ponuku na dvojročný kontrakt, ktorý odmietol. Dôvody nie sú známe.
18. 05. 2020 - Iain MacIntyre z televízie Sportsnet informuje, že útočník Vancouveru Josh Leivo nepatrí k tým hráčom, ktorí sa vďaka prerušeniu sezóny dali po zdravotnej stránke dokopy natoľko, že by boli pripravení naskočiť do akcie pri obnovení ročníka. Leivo si 19. decembra poškodil jabĺčko v kolene a k návratu stále nemá blízko. V tejto sezóne zaznamenal 19 bodov v 36 dueloch.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Canucks Ľubomír Vaic, Jozef Balej, Pavol Demitra a Mário Bližňák.

Reklama

O tíme v kocke

Vancouver Canucks

Vznik: 1945
Aréna: Rogers Arena (kapacita: 18 422)
Adresa: Rogers Arena, 800 Griffiths Way, Vancouver, BC V6B 6G1
Oficiálny web: www.canucks.com
Farma(AHL): Manitoba Moose
Najväčšie úspechy: 2x finále Stanley Cupu (1982, 1994)
Vyradené čísla: 10 (P.Bure), 12 (S.Smyl), 16 (T.Linden), 19 (M.Näslund), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Ľubomír Vaic, Jozef Balej, Pavol Demitra, Mário Bližňák