Dnes je 15. 11. 2019, 16:58. Meniny má Leopold.

Garrison žaluje svojho poradcu. Pripravil ho o milióny dolárov
Publikované: 14. 11. 2019
Bývalý obranca NHL Jason Garrison zažaloval na najvyššom súde v Britskej Kolumbii svojho finančného poradcu tvrdiac, že mu nezodpovedne poradil investíciu, ktorá ho pripravila o viac miliónov, ako zarobil počas svojej šesťročnej zmluve s Canucks.

Investícia prišla v roku 2013 po podpise zmluvy na takmer 28 miliónov dolárov. Garrison tvrdí, že mal len 28 rokov a mal „averziu voči strachu“, ako ani žiadne skúsenosti s finančným plánovaním, čo si v tom čase poradca Richard Jones uvedomoval.

Jones mal do dvoch mesiacov zakúpiť dve životné poistky, pričom každá mala hodnotu viac ako 10 miliónov dolárov. Následne urobil niekoľko iných investícii a v roku 2016 investoval do tretej životnej poistky v hodnote 10,2 milióna dolárov.

Finančný poradca Garrisnovi tvrdil, že mu tieto investície vyprodukujú viac ako 43 miliónov dolárov počas obdobia 10 rokov. V skutočnosti však o svoje peniaze prišiel a teraz chce naspäť peniaze, ktoré stratil, anulovanie poistiek a vrátenie poistného.

Garrison, ktorý má momentálne 35 rokov a hokej hrával vo Švédsku, ešte tvrdí, že Jones dobre vedel, že šesťročná zmluva s Vancouverom by mohla byť jeho posledná v kariére a že jeho pracovné možnosti po konci kariéry budú obmedzené.

Taktiež mu nebol vypracovaný žiaden finančný plán a nebol informovaný o tom, že posledné roky investícii s veľkou pravdepodobnosťou nebude schopný finančne pokryť. Podľa žaloby sa Jones a jeho firma snažili investíciami využiť na zisk daňový systém.

Žaloba bola na súd podaná 22. októbra a odpoveď obžalovaného musí prísť do 21 dní, ak žije v Kanade a do 49 dní, ak žije inde. K 13. novembru k žiadnej odozve nedošlo. Jones situáciu nechcel komentovať ani pre agentúru CP.
Veľká úľava: Zranenie adepta na Calderovu trofej nie je vážne
Publikované: 03. 11. 2019
Hlavný tréner tímu Vancouver Canucks Travis Green pred sobotným zápasom proti San Jose Sharks hovorili o stave mladého obrancu Quinna Hughesa. To podstatné pre fanúšikov „kosatiek“ začína kormidelníkovými slovami: „Je to veľká úľava.“

Dvadsaťročný Američan nedohral piatkový duel proti Anaheimu pre zranenie dolnej časti tela. V sobotu absolvoval vyšetrenia, ktoré ukázali, že zranenie nie je vážne. Green povedal, že by jeho zverenec mal vynechať len jeden alebo dva zápasy.

Hughes, ktorý patrí medzi adeptov na Calderovu trofej, zaznamenal 10 bodov za gól a deväť asistencií v prvých 13 zápasoch svojej nováčikovskej sezóny. V priemere pritom dostáva šancu hrať cez 20 a pol minúty na zápas.
Po Ferlandovi sa Canucks zranil aj Hughes + video
Publikované: 02. 11. 2019
Tím Vancouver Canucks nastúpil na piatkový duel proti Anaheimu bez zraneného útočníka Micheala Ferlanda. V samotnom zápase sa k nemu pridal aj obranca Quinn Hughes, ktorý tiež utrpel zranenie.

Ferland nehral pre zranenie hornej časti tela, ktoré utrpel pri bitky s Kyleom Cliffordnom v stredajšom zápase proti Los Angeles. Po ňom sa vrátil do Vancouveru, kde mal absolvovať vyšetrenia s podozrením na otras mozgu.

Dvadsaťsedemročný Kanaďan odohral v tejto sezóne 12 zápasov, v ktorých si pripísal päť bodov za gól a štyri asistencie. Na jeho miesto bol povolaný Sven Baerstchi, ale pre počasie nestihol prísť včas na to, aby v piatok hral. Do zostavy sa tak dostal Adam Gaudette.

Piatkový duel nedohral šikovný nováčik Hughes, ktorý v prvej tretine utrpel zranenie dolnej časti tela. Vyzeralo to tak, že si poranil členok.

Tréner Travis Green po zápase informoval, že Hughes zostane s tímom na tripe a že ďalšie vyšetrenia absolvuje v sobotu. Dokonca je v tíme nádej, že by mohol byť schopný hrať aj vo večernom zápase proti San Jose.

Canucks nemajú obrancu, ktorý by disponoval takými zručnosťami, ako má dvadsaťročný Američan. Ten si v prvých 12 zápasoch pripísal už 10 bodov, hráva v priemere 20 a pol minúty na zápas a patrí medzi adeptov na Calderovu trofej.

Boeser napodobnil hetrikom Bureho. Vďačí zaň presilovkám + video
Publikované: 31. 10. 2019
Vancouver v stredu bodoval v piatom zápase po sebe a pripísal si štvrtú výhru z piatich duelov, keď porazil Los Angeles pomerom 5:3. Najväčším hrdinom „kosatiek“ sa pritom stal Brock Boeser, ktorý strelil tri góly a pridal asistenciu.

Boeser cestu za svojím tretím hetrikom v kariére odštartoval počas presilovky v 18. minúte prvej tretiny, keď vyrovnával na 1:1. V závere druhej tretiny pridal druhý gól a obnovoval vedenie Canucks na 3:2. Hetrik spečatil po 55 sekundách tretej tretiny, keď opäť využil presilovku. Počas presilovky tiež prihrával na gól Eliasa Petterssona v 56. minúte zápasu. Švéd opustil duel s opačnou bilanciou 1+3.

„Dokázali si nájsť aj ten najmenší voľný priestor a dnes strieľali góly, ako keby to pre nich nebol žiaden problém. Je zábavné to sledovať a je zábavne s nimi aj hrať na presilovkách,“ povedal o dvojici Bo Horvat, ktorý k výhre prispel gólom a asistenciou.

Boeser sa stal piatym hráčom v klubovej histórii, ktorý strelil 3 a viac hetrikov v základnej časti pred dovŕšením 23. roka života. Viac ich pritom dosiahli len Tony Tanti (4) a rekordér Pavel Bure (5). Rovnaký počet zaznamenali Trevor Linden a Stan Smyl.

Dvadsaťdvaročný rodák z Minnesoty za svoj tretí hetrik vďačil súhre v presilovkách: „Naše presilovky nám práve teraz vychádzajú a myslím si, že začíname mať medzi nami skutočnú súhru, pri ktorej sa čítame a vieme, čo ktorý hráč urobí. Myslím si, že to je veľmi dôležité a musíme sa uistiť, že v tom budeme pokračovať.“

Horvat prvým hetrikom v kariére pomohol k veľkému obratu + video
Publikované: 23. 10. 2019
Vancouver prehrával v utorok s Detroitom po dvoch tretinách 0:2, ale potom prišiel Bo Horvat a dvoma presilovkovými gólmi stav vyrovnal. V tom čase ešte nevedel, že sa bude po zápase tešiť z výhry i hetriku.

Svoj prvý trojgólový zápas začal v druhej minúte tretej tretiny, keď potrestal faul Tylera Bertuzziho. Už v štvrtej minúte záverečnej dvadsaťminútovky zase využil početnú prevahu po vylúčení Denisa Cholowskiho. Hetrik sa stal realitou v 59. minúte, v ktorej strelou do prázdnej brány pečatil triumf 5:2.

„Bolo to skvelá a hlavne preto, že som tu mal v hľadisku veľa priateľov a rodinných príslušníkov. Samozrejme, nemohlo to vyjsť v dôležitejšej situácii, keď sme sa museli vracať do zápas. Užil som si veľa zábavy,“ povedal Horvat, ktorý pochádza z ontárijského Londonu.

Kapitán Canucks označil za zlomové dve využité presilovky v rozmedzí minúty a pol.

„Vedeli sme, že musíme využiť tú prvú presilovku v tretej tretiny a bolo pre nás veľmi dôležité, že sme hneď na to získali ďalšiu presilovku. Myslím si, že sme aj v prvých dvoch tretinách mali šance, ale nič nechcelo ísť dnu,“ skonštatoval.

Dvadsaťštyriročný Horvat mal pred utorkovým zápasom na konte len dva góly. Teraz má po deviatich odohraných duelov pri svojom mene päť gólov a jednu asistenciu. Vlani nazbieral 27 gólov a 34 asistencií v 82 dueloch.

Novinky z tímu

16. 10. 2019 - Krídelník Tyler Motte odohral v utorok svoj prvý zápas v tejto sezóne. Pri výhre Vancouveru nad Detroitom odohral 16 minút a 10 sekúnd s dvoma streleckými pokusmi. Prvé štyri zápasy sezóny vynechal pre zranenie hornej časti tela.
12. 07. 2019 - Tím Vancouver Canucks vo štvrtok oznámil, že Alexa Burrowsa uvedenie do Prstenca cti Canucks pred domácim zápasom proti Ottawe, ktorý sa odohrá 3. decembra. Útočník, ktorý strávil vo Vancouveri 12 sezón, končil svoju kariéru práve so Senators. Podobnú poctu pred ním zažili aj Orland Kurtenbach, Kirk McLean, Thomas Gradin, Harold Snepsts, Pat Quinn a Mattias Ohlund.
10. 07. 2019 - Vancouver v utorok podpísal nové zmluvy s trojicou obmedzených voľných hráčov. Na dva roky si upísal obrancov Josha Tevesa a Brogana Raffertyho, na rok krídelníka Reida Bouchera. Všetci traja si v minulej sezóne zahrali aj v NHL – v jednom a v prípade Raffertyho v dvoch zápasoch. Len Boucher však hrával v prestížnej lige aj v minulosti. V dresoch New Jersey, Nashvillu a Vancouveru v nej odohral 133 zápasov so ziskom 20 gólov a 22 asistencií.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.