SlovakNHL.sk
Dnes je 18. 1. 2022, 15:00. Meniny má Bohdana.

Najnovšie články

Mohol by sa Halák stať spoluhráčom mladého krajana?
Publikované: 13. 01. 2022
Jadro tímu Washington Capitals vstúpilo do neskorších fázy kariér jeho členov. Ak bude chcieť bojovať o Stanleyho pohár aj v tomto roku, generálny manažér Brian MacLellan bude musieť posilniť bránkovisko.

Iľja Samsonov, Vítek Vaněček ani Zach Fucale nedodávajú pred kľúčovými časťami sezóny veľkú istotu pre tím, ktorý má na to, aby zašiel v play-off ďaleko. Bez lepšieho bránkoviska to však podľa Pata Hirtleho možné nebude.

Zámorský autor tvrdí, že už nie je otázkou či, ale kedy generálny manažér angažuje nového muža v maske. Má niekoľko možností, vrátane štyroch, ktoré vytipoval. A hneď na prvom mieste figuroval slovenský gólman Jaroslav Halák.

„Všetko staré je znova nové, že? Jaroslav Halák, teraz robiaci náhradníka Thatcherovi Demkovi z Vancouver, si užil šálku kávy vo Washingtone počas ročníka 2013/14. Bolo to z väčšej miery zabudnuteľné pôsobenie, počas ktorého Halák odchytal 12 zápasov s bilanciou 5-4-3,“ poznamenal Hirtle.

„Pri jednoročnej zmluve a s cap-hitom len 1,5 milióna amerických dolárov je Halák najlepšou možnosťou, pokiaľ ide o skúsenosti, ktorá by pred prestupovou uzávierkou zapasovala do súčasnej platovej štruktúry Capitals a ponúkla vylepšenie oproti Samsonovovi. Jeho bilancia 1-4-2 nie je úžasná, ale to ani Canucks. Pri priemere 2,59 inkasovaného gólu na zápas a 91,5% úspešnosti zákrokov by mu malo chytanie za lepším, hlbším tímom vyprodukovať dobré výsledky.“

Okrem bratislavského rodáka Hirtle poukázal na Marc-Andre Fleuryho zo Chicaga, Jonathana Quicka z Los Angeles a Anthonyho Stolarza z Anaheimu.
Canucks sú vraj otvorení výmene Haláka
Publikované: 11. 01. 2022
Tím Vancouver Canucks je otvorený myšlienke výmeny náhradného brankára Jaroslava Haláka. V pondelok o tom informoval Chris Johnston z denníka Toronto Star.


Halák potrebuje odchytal už len dva zápasy, aby aktivoval výkonnostný bonus v jednoročnej zmluve 1,25 milióna amerických dolárov za odchytanie desiatich stretnutí v tejto sezóne.

Bratislavský rodák má v tejto sezóne bilanciu 1-4-2 s priemerom 2,59 inkasovaného gólu na zápas a 91,5% úspešnosťou zákrokov. Ak by si ju na konci sezóny udržal nad hranicou 90,5 %, získal by ďalší bonus – 250 000 amerických dolárov.

Ak by teda Vancouver Haláka nevymenil, mohol by musieť v budúcej sezóne započítavať do platového rozpočtu potenciálne až 1,5 milióna amerických dolárov.

Halák má v zmluve klauzulu o nevymeniteľnosti, takže o svojom osude rozhoduje aj on sám.

Thatcher Demko je momentálne jednoznačná jednotka Canucks, keď odchytal už 27 zápasov. V nich kryl 92 % striel. Klub má v taxi zostave Spencera Martina a v AHL mladíka Michaela DiPietra.
Tri tímy, v ktorých by mohol zakotviť Halák
Publikované: 07. 01. 2022
V zámorí sa začalo špekulovať o výmene Jaroslava Haláka z Vancouveru. Na šumy nadviazal aj Matthew Zator, ktorý zostavil prehľad troch destinácií, ktoré by v prípade výmeny mohli prichádzať do úvahy.

Slovenský brankár odchytal doteraz za Canucks osem zápasov a keď nastúpi v desiatom, získa nárok na bonus vo výške 1,25 milióna amerických dolárov. Pri Thatcherovi Demkovi veľa šancí nedostáva, pretože americký mladík podáva výborné výkony.

Vancouver by tak mohol mať motiváciu zrealizovať výmenu a Halák by pri nedostatku príležitostí mohol mať motiváciu výmene prikývnuť a vzdať sa klauzuly o nevymenitenosti. Ktoré tri tímy by o neho mohli mať podľa Zatora záujem?

Edmonton Oilers

Nie je tajomstvom, že hlavnou slabinou Oilers je bránkovisko. Mike Smith je náchylný na zranenia a Mikko Koskinen je pri najlepšom priemerný. Tím mal skvelý štart do sezóny, no v ostatnom čase sa trápi. Ak má ambície bojovať o Stanleyho pohár, Ken Holland musí čo najskôr vyriešiť otázku bránkoviska.

„Nehovorím, že Halák je odpoveďou na všetky problémy Oilers, ale určite by pomohol. Možno má u Canucks bilanciu 1-4-2, no to nehovorí celý príbeh. Keď dostal šancu v bráne, hráči pred ním nedokázali strieľať góly,“ poznamenal Zator, podľa ktorého by Canzucks mohli od Edmontonu získať voľbu v 2. alebo 3. kole draftu alebo nádej, ako je Tyler Benson, ktorému by sa mohla hodiť zmena prostredia.

Vegas Golden Knights

Golden Knights nepotrebujú pomoc do brány tak zúfalo ako Oilers, ale pomohol by sa im hodila, pretože po odchode Marc-Andre Fleuryho nie je ich bránkovisko také silné, ako bývalo. Čísla Robina Lehnera v tejto sezóne nie sú pekné a jeho náhradník Laurent Brossoit na tom nie je omnoho lepšie. Tím momentálne svoje problémy v bráne rieši prestrieľavaním súperov, no nie je vylúčené, že sa výmenou rozhodne aj obmedziť góly vo svojej brány.

„Halákove čísla sú lepšie ako Lehnerove a Brossoitove. Jeho cap-hit je tiež zvládnuteľný a všetci vieme, ako ľahko dokážu Golden Knights využívať strop vo svoj prospech. Hoci to pred uzávierkou prestupového obdobia budú mať so stropom náročné, neprekvapilo by ma, ak by som od nich uvidel pár výmen, aby si posilnili zostavu pre dlhú púť v play-off,“ skonštatoval Zator.

Toronto Maple Leafs

Toronto má v osobe Jacka Campbella jedného z najlepších brankárov NHL. problémom je, že nedokáže odchytať všetky zápasy sám. Petr Mrázek zaostal za očakávaniami a ako dlhodobé náhrady sa za neho neujali ani Michael Hutchinson a Joseph Woll. Ak by Maple Leafs vymenili Mrázka pred uzávierkou, Halák by mohol byť odpoveďou. Jeho cap-hit by bol nižší o 2,3 milióna dolárov ako ten Mrázkov.

Podľa Zatora by mohol opačným smerom putovať obranca Justin Holl, ktorý by mohol zapasovať do zostavy Canucks. Ak nie on, Vancouver by mohol získať draftovú voľbu alebo nádej strednej úrovne, ako sú Nicholas Abruzzese či Roni Hirvonen, pri ktorom by však tím z Britskej Kolumbie musel pravdepodobne ešte niečo k Halákovi priložiť.

V zámorí sa diskutuje o výmene Haláka
Publikované: 06. 01. 2022
Jaroslav Halák potrebuje odchytať už len dva zápasy, aby získal bonus 1,25 milióna amerických dolárov. Tento bonus by sa započítaval do platového rozpočtu Vancouveru v budúcej sezóne. Preto sa objavuje otázka, či by Canucks slovenského brankára nemohli vymeniť.

Kým Blake Price si to nemyslí, jeho kolega z podcastu Sekeres & Price Matthews Sekeres si myslí, že by bratislavský rodák mohol byť po zmene manažmentu v tíme vymenený, aby mal tím väčšiu flexibilitu na ďalšie zmeny v zostave.

Otázku riešil už aj Darren Dreger z televízie TSN, ktorý upozorňuje na to, že Halák má vo svojej zmluve plnú klauzulu o nevymeniteľnosti, a tak bez jeho zvolenia k žiadnej výmene nedôjde.

„Verím, že by Canucks zvážili výmenu Haláka, najmä pre to, že Demko bude pravdepodobne chytať omnoho viac a protihodnota za Jara by mala byť slušná. Súčasťou rovnice sú aj tie peniaze za bonus, no nie sú hlavným dôvodom,“ poznamenal Dreger.

Halák má v tejto sezóne bilanciu 1-4-2 s 91,5% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,59 inkasovaného gólu na zápas. Medzi tímy, ktoré by o neho mohli mať záujem, by mohli patriť aj Nashville, St. Louis, Vegas či Edmonton.
Ďalší hráč spochybňuje testovanie v NHL. Halákov spoluhráč
Publikované: 27. 12. 2021
Obranca tímu Vancouver Canucks, Tyler Myers, sa pripojil k osobnostiam NHL, ktoré nie sú spokojné s tým, ako liga pristupuje k testovaniu hráčov na kovid.

Po tom, čo sa v nedeľu tímy vrátili k trénovaniu, podporil Myers názor generálneho manažéra Detroitu Steve Yzermana, že by sa mali prestať testovať hráči bez príznakov.

„Videl som Steveovi komentáre. Osobne s ním úplne súhlasím. Myslím si, že trafil klinec po hlavičke,“ povedal Myers.

„Chápem, že je tam aj druhá strana mince, keď ľudia majú aj príbuzných, ktorí sú zraniteľnejší. Každý je v inej situácii. Myslím si, že pre hráčov je najviac frustrujúce to, že vidia, ako to robia iné ligy. Zdá sa, že my ideme opačným smerom. Je to pre nás trochu mätúce.“

Myers sa vrátil do tréningu po tom, čo sám bol zaradený na protokol. Prezradil, že mal sťažené dýchanie a mierne príznaky ochorenia, no dodal, že už hral hokej aj v horšom stave.

NHL doteraz odložila 64 zápasov, omnoho viac ako iné ligy. Dokonca musela sezónu prerušiť, čo sa nestalo NFL ani NBA. NFL nedávno zrušila pravidelné testovanie bezpríznakových ľudí, hoci náhodne ho stále vykonáva.

NHL však čelí väčšej výzve v podobe cezhraničného cestovania ako iné ligy – NBA má iba jeden kanadský tím, NFL žiaden. Opatrenia v Kanade sú pritom podstatne striktnejšie ako v USA.
 

Posledný zápas

16. 01. 2022
WSH 
-
 VAN

2:4

(1:0, 0:3, 1:1)

Nasledujúci zápas

NSH 
-
 VAN
18. 01. 2022 -

Novinky z tímu

11. 01. 2022 - Vancouver odštartuje v utorok päťzápasový výjazd na ľade Floridy. Canucks by pritom mali byť k dispozícii aj Brock Boeser, Elias Pettersson a Jason Dickinson. Všetci traja v pondelok trénovali po tom, čo opustili karanténu. Vancouver bude hrať v utorok po prvýkrát od 1. januára.
19. 12. 2021 - Tím Vancouver Canucks podpísal ročný, dvojcestný kontrakt s obrancom Ashtonom Sautnerom a umiestnil ho na waiver listinu nechránených hráčov. Dvadsaťsedemročný Kanaďan si už za Canucks v minulosti zahral, hoci väčšinu času pôsobil na „farme“, kde aj v tejto sezóne odohral 18 zápasov so ziskom asistencie za Abbotsford. V NHL doteraz absolvoval 23 duelov so ziskom troch asistencií.
18. 12. 2021 - Tím Vancouver Canucks počnúc budúcim týždňom zníži kapacitu svojej arény o 50 percent. Núti ho k tomu nariadenie vlády Britskej Kolumbie, ktorá sa snaží znížiť tempo šírenia koronavírusu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Canucks Ľubomír Vaic, Jozef Balej, Pavol Demitra a Mário Bližňák.

Reklama

O tíme v kocke

Vancouver Canucks

Vznik: 1945
Aréna: Rogers Arena (kapacita: 18 422)
Adresa: Rogers Arena, 800 Griffiths Way, Vancouver, BC V6B 6G1
Oficiálny web: www.canucks.com
Farma(AHL): Manitoba Moose
Najväčšie úspechy: 2x finále Stanley Cupu (1982, 1994)
Vyradené čísla: 10 (P.Bure), 12 (S.Smyl), 16 (T.Linden), 19 (M.Näslund), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Ľubomír Vaic, Jozef Balej, Pavol Demitra, Mário Bližňák, Jaroslav Halák