Dnes je 24. 2. 2024, 11:17. Meniny má Metej.

Divočina v Minnesote: Zápas ako z juniorky, tri hetriky a vyrovnaný rekord Gáboríka! + video
Publikované: 20. 02. 2024
Tím Minnesota Wild ešte v 40. minúte pondelkového zápasu proti Vancouveru Canucks prehrával 2:5. V 46. minúte však už viedol 8:5, aby napokon oslavoval výhru 10:7 v jednom z gólovo najpotentnejších zápasov NHL v tomto storočí.

Okrem toho, že si Wild vytvorili nový klubový rekord v počte strelených gólov, sa v 21. storočí stálo len po štvrtýkrát, čo tímy nakombinovali v jednom zápase 17 gólov. Stalo sa tak aj 29. novembra 2022 pri výhre Seattlu 9:8 po predĺžení nad Los Angeles, 26. februára 2022 pri výhre Toronta 10:7 nad Detroitom a 27. októbra 2011 pri výhre Winnipegu 9:8 nad Philadelphiou.

Minnesota pritom strelila päť gólov za 5 minút a 12 sekúnd tretej tretiny a šesť gólov po sebe za 5 minút a 45 sekúnd. Rekord NHL vytvorili Canadiens 6. decembra 1982 proti Hartfordu so šiestimi gólmi za 4 minúty 24 sekúnd. Fanúšikovia v Xcel Energy Center museli byť nadšení.

„Zdá sa to ako zápas z kanadskej juniorky so všetkými tými gólmi,“ poznamenal Joel Eriksson Ek. „Som si istý, že fanúšikovia boli nadšení zo sledovania tohto, ale nie som si istý, či to platilo aj o tréneroch.“

Eriksson Ek bol jedným z dvoch šesťbodových hráčov zápasu. On a Kirill Kaprizov zaznamenali po tri góly a tri asistencie. Pre prvého menovaného išlo druhý hetrik v kariére, pre druhého o piaty (jeden dosiahol v play-off). So šiestimi bodmi vyrovnali klubový rekord Mariána Gáboríka. Ten ich v zápase toľko nazbieral dokonca dvakrát.

Hetrik však už predtým strelil aj J.T. Miller z Vancouveru, pre ktorého to bol tretí trojgólový zápas v kariére. Stalo sa tak po prvýkrát od 8. novembra 1992, že sme v jednom zápase videli troch hetrikových strelcov. Vtedy to dokázali Luc Robitaille, Mike Donnelly a Jari Kurri z Los Angeles.

Švédsky útočník Canucks dostal trest od NHL
Publikované: 17. 02. 2024
Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL v piatok informovalo, že maximálnou možnou pokutou podľa podmienok kolektívnej zmluvy potrestalo útočníka Vancouveru Nilsa Hoglandera.

Hoglander zaplatí 2864,58 amerických dolárov za vysokú hokejku voči obrancovi Jakeovi Walmanovi z Detroitu, ktorou sa previnil vo štvrtkovom zápase. Od rozhodcov trest nedostal.

Dvadsaťtriročný Švéd je v prvej sezóne z dvojročnej zmluvy v hodnote 2,2 milióna amerických dolárov. V 53 zápasoch zaznamenal 17 gólov a sedem asistencií.
Phil Kessel začne trénovať s farmou kanadského tímu
Publikované: 14. 02. 2024
Skúsený útočník Phil Kessel je stále neobmedzeným voľným hráčom, no mohol by sa už čoskoro dočkať zmluvy.

Generálny manažér tímu Vancouver Canucks Patrik Allvin v utorok oznámil, že tridsaťšesťročný „železný muž“ NHL je vo Vancouveri a začne trénovať s jeho záložným tímom Abbotsford Canucks z AHL.

Kessel v lete nepodpísal zmluvu so žiadnym tímom NHL a v novembri povedal, že je ochotný podpísať aj bez garancie toho, že bude hrať v každom zápase, aby sa jeho „železná“ séria ešte natiahla.

Americký rodák odohral 1064 zápasov základnej časti po sebe, ale počas posledného play-off býval často zdravým náhradníkom pri ceste Vegas za Stanleyho pohárom.

Kessel v 82 zápasoch základnej časti minulej sezóny vyprodukoval 14 gólov a 22 asistencií. Len osem bodov ho delí od hranice 1000 v kariére.

On a tréner Canucks Rick Tocchet sa dobre poznajú z pôsobenia v Pittsburghu a Arizone. Vancouver má však momentálne k dispozícii len 316 000 amerických dolárov pod stropom.
Ruský obranca bol suspendovaný za to, čo urobil v sobotu + video
Publikované: 11. 02. 2024
Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL mali v sobotu prácu po tom, čo obranca Vancouveru Nikita Zadorov v popoludňajšom zápase trafil do hlavy útočníka Detroitu Lucasa Raymonda.

Keďže Canucks hrajú ďalší zápas už v nedeľu proti Washingtonu, rozhodnutie muselo prísť skoro. A nakoniec predstavuje dvojzápasovú suspendáciu a stratu 39062,50 amerických dolárov z platu.

Zákrok z úvodu druhej tretine, po ktorom Raymond na nejaký čas musel zápas opustiť, viedol aj k vylúčeniu do konca zápasu.

Zadorov teraz vynechá duely proti Capitals a Blackhawks, pričom do akcie sa bude môcť vrátiť 15. februára, kedy Red Wings zavítajú do Vancouveru.

Canucks sa s novou zmluvou pre získanú hviezdu neponáhľajú
Publikované: 10. 02. 2024
Pierre LeBrun z televízie TSN informuje, že tím Vancouver Canucks sa neponáhľa s podpisom novej dlhodobej zmluvy s útočníkom Eliasom Lindholmom.

Vancouver získal Lindholma koncom januára od Calgary Flames za niekoľko aktív, vrátane krídelníka Andreja Kuzmenka a voľby v prvom kole draftu 2024.

Podľa LeBruna by Canucks radi podpísali s Lindholmom novú zmluvu, ale chcú mu dať čas, aby si zvykol na nový tím a nový domov.

„Canucks by si ho radi upísali na dlhý čas, ale uvedomujú si, že si hráč musí zvyknúť na nové prostredie. Realita je, že sa neponáhľa so začatím rozhovorov. Myslím si, že tie konverzácie medzi Canucks a jeho zástupcami prídu až po konci sezóny,“ poznamenal LeBrun.

Dvadsaťdeväťročný Švéd strelil dva góly pri svojom debute v drese Canucks, aby pomohol k výhre 3:2 nad Carolinou. Vo štvrtok však bol jeho nový tím vynulovaní Bostonom.

Lindholmovi po sezóny vyprší šesťročná zmluva s priemernou ročnou hodnotou 4,85 milióna amerických dolárov. Môže sa stať neobmedzeným voľným hráčom.

Novinky z tímu

22. 02. 2024 - Vancouver zapísal na listinu zranených hráčov útočníka Dakotu Joshuu, ktorý 13. februára utrpel zranenie ruky pri bitke s MacKenziem Entwistlem zo Chicaga. Canucks tiež preradili na listinu dlhodobo zranených hráčov obrancu Carsona Soucyho (ruka) a povolali z AHL obrancu Jetta Wooho.
17. 02. 2024 - Tím Vancouver Canucks v piatok oznámil, že stav útočníka Dakotu Joshuu, ktorý utrpel zranenie hornej časti tela v utorkovom zápase proti Chicagu pri bitke s MacKenziem Entwistlem, sa bude posudzovať na týždennej báze. V útoku s Conorom Garlandom a Teddym Bluegerom ho vo štvrtok proti Detroitu nahradil Iľja Michejev.
10. 01. 2024 - Vancouver privíta nový lunárny rok červeným dresom so špeciálnym logom, ktoré vytvoril Trevor Lai. Ten zakomponoval do ikonického loga s korčuľou draka, keďže prichádza Rok draka. Jeho oči sú modro-zelené, aby odkazovali na farby klubu. Inak je logo celé zlaté. Canucks oslávia nový lunárny rok 27. januára v Columbuse.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.