Dnes je 6. 12. 2019, 08:40. Meniny má Mikuláš.

Publikované: 28. 11. 2019
V jednoduchosti je krása. To si zrejme povedal obranca Brendan Guhle, ktorého nahodenie puku od mantinelu z veľkej diaľky skončilo v bráne a on si pripísal prvý gól v NHL. Čakal naň dlho, veď v súťaži debutoval ešte v sezóne 2016/17.

Dvadsaťdvaročný rodák z Edmontonu v siedmej minúte prvej tretiny vyrovnal stav na 1:1. Zaznamenal štvrtý bod v jeho 15. zápase tohto ročníka a celkovo 13. bod v 44. dueli v kariére. Prvých päť bodov za asistencie získal ešte v sezóne 2017/18 v drese Buffala.

Guhle debutoval v súťaži 3. decembra 2017 v zápase proti Bostonu. Sabres ho pritom draftovali už v roku 2015 z celkového 51. miesta. Za Ducks nastúpil prvýkrát 16. decembra 2018, zhodou okolností tiež proti Bruins.

Ducks si upísali mladíka z prvého kola tohtoročného draftu
Útočník Brayden Tracey podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s tímom Anaheim Ducks, ktorý ho draftoval v tomto roku z celkového 29. miesta.

Osemnásťročný Kanaďan bol Anaheimom vybraný ako druhý hráč na tohtoročnom drafte po americkom útočníkovi Trevorovi Zegrasovi, ktorý bol draftovou deviatkou.

Tracey hrával aj v tejto sezóne v juniorskej WHL, kde v prvých 13 zápasoch v drese Moose Jaw nazbieral 22 bodov za 10 gólov a 12 asistencií. Vlani bol v tejto lige nováčikom roka, keď viedol „zelenáčov“ s 36 gólmi, 45 asistenciami, 81 bodmi, 11 víťaznými gólmi, 12 presilovkovými gólmi a 35 plusovými bodmi.

Šikovného ľavého krídelníka bolo možné registrovať aj na majstrovstvách sveta do 18 rokov, na ktorých v drese Kanady zaznamenal štyri góly a tri asistencie v siedmich stretnutiach.
Hathaway si za pľuvanec pohovorí s disciplinárkou + video
Publikované: 20. 11. 2019
Zápas medzi Washingtonom a Anaheimom sa niesol v nervóznom duchu. Obranca Ducks Brendan Guhle takmer celý zápas provokoval a hráči Capitals si nenechali skákať po hlave. Všetko vyvrcholilo v poslednej minúte druhej tretiny.

Práve v nej sa udial incident, ktorý zatienil výhru Capitals 5:2. Počas hromadnej šarvátky vyplývajúcej z bodyčeku Brendana Leipsica sa domáci útočník Garnet Hathaway najskôr pochytil s Derekom Grantom a potom aj s Nickom Ritchiem. To však nebol koniec.

Keď ho rozhodcovia už mali pod kontrolou, došlo ešte ku konfrontácii s obrancom Erikom Gudbransonom. Ten sa odhodlal k úderu do tváre, po ktorom dostal nečakanú odmenu – pľuvanec do tváre.

„Nižšie už zájsť nemôžete,“ povedal po zápase Gudbranson, s ktorým súhlasil Grant: „Je to pravdepodobne tá najneúctivejšia vec, ktorú môžete urobiť.“

Hathaway sa obhajoval tým, že pľuvanec bol len reakciou na zákerný úder zo strany Gudbransona: „Rozhodcovia sa snažili situáciu upokojiť a oni tam rozdali pár zákerných rán. Ja som tiež jednu dostal a potom som reagoval trochu emocionálne a nanešťastie som ho, po tom, čo ma udrel, opľul.“

Rozhodcovia udelili tresty šiestim rôznym hráčom, pričom Hathawaya vylúčili aj do konca zápasu. A práve on bude zrejme aj predmetom záujmu zo strany ligovej disciplinárky.

DOPLNENÉ: Oddelenie hráčskej bezpečnosti v utorok informovalo, že bude mať v stredu s Hathawayom pohovor za jeho chovanie pri šarvátke. Dá sa očakávať, že zaň dostane od disciplinárky ešte dodatočný trest.
Derek Grant sa dočkal premiérového hetriku v NHL + video
Publikované: 17. 11. 2019
Útočník Anaheimu Derek Grant sa v sobotnom zápase proti St. Louis dočkal jeho prvého hetriku v NHL. Zariadil ním víťazstvo 4:1, vďaka ktorému Ducks ukončili sériu piatich prehier. Zaslúžene sa stal prvou hviezdou duelu.

Dvadsaťdeväťročný kanadský center skóroval raz v každej tretine. Už v šiestej minúte duelu strelil víťazný gól na 2:0, v 28. minúte zvýšil stav na 3:1 v oslabení a v 59. minúte trafil prázdnu bránu. Prvého hetriku sa dočkal v 229. zápase základnej časti NHL.

„Myslím, že v AHL mi to trvalo zhruba 300 zápasov. Je to skvelý pocit, na ktorý určite nikdy nezabudnem. V AHL som strelil asi len jeden hetrik, pričom pred ním som mal približne 50 dvojgólových zápasov,“ povedal Grant o svojom míľniku.

Grant si vylepšil sezónne štatistiky na päť gólov a osem bodov v 21 zápasoch. Ukončil šesťzápasovú sériu bez bodu. V kariére zatiaľ nazbieral 53 bodov (21+32) v dresoch Ducks, Senators, Flames, Sabres, Predators a Penguins. Ottawa ho draftovala v roku 2008 zo 119. miesta.

Publikované: 06. 11. 2019
Švédsky obranca Anaheimu Jacob Larsson dosiahol v utorkovom zápase proti Minnesote významný kariérny míľnik. V jeho tretej sezóne v NHL sa dočkal premiérového gólu, no ani ten neodvrátil domácu prehru 2:4.

Dvadsaťdvaročný rodák z Ljungby posielal Ducks do vedenia 2:0 v 22. minúte, keď jeho nahodený puk od mantinelu skončil za chrbtom prekvapeného brankára Alexa Stalocka. Bol to pre neho druhý bod v 16. zápase tejto sezóny a celkovo siedmy v 69. dueli v NHL.

„Je to dobrý pocit, ale radšej by som ho oslavoval spolu s víťazstvom. Tak či onak, je dobré mať ten prvý gól už na konte a zbaviť sa tlaku,“ povedal Larsson po zápase.

Larsson debutoval v súťaži ešte v ročníku 2016/17, v ktorom odohral štyri zápasy. V minulej sezóne nazbieral päť asistencií v 49 dueloch. V play-off si zatiaľ nezahral. Ducks ho draftovali v roku 2015 už v prvom kole z celkového 27. miesta.

Novinky z tímu

26. 10. 2019 - Tím Anaheim Ducks vylúčil, že by útočník Ondřej Kaše (horná časť tela) a obranca Josh Manson (dolná časť tela) mohli nastúpiť v dvoch víkendových dueloch proti Coloradu a Vegas. Stav oboch sa bude posudzovať na dennej báze. Obaja sa zranili vo štvrtok. Kaše doteraz zaznamenal 5 bodov (1+4) v 11 zápasoch. Manson v rovnakej porcii duelov nazbieral tri asistencie.
15. 10. 2019 - Mladý útočník Sam Steel vynechal štyri zápasy pre zranenie strednej časti tela, ale v pondelok bol späť v zostave Anaheimu. Proti Bostonu odohral 14 minút a pripísal si mínusový bod, ako aj dve trestné minúty. Dvadsaťjedenročný Kanaďan nastúpil predtým len v otváracom zápase sezóny, v ktorom tiež nebodoval.
07. 10. 2019 - Center Benoit-Olivier Groulx podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s tímom Anaheim Ducks, ktorý ho draftoval v roku 2018 z celkového 54. miesta. Devätnásťročný rodák z quebeckého Gatineau pôsobí od sezóny 2016/17 v tíme Halifax Mooseheads z juniorskej QMJHL. V minulom ročníku nazbieral 80 bodov (31+49) v 65 dueloch, v tomto ročníku zatiaľ odohral tri zápasy so ziskom dvoch gólov a asistencie.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.