Dnes je 19. 3. 2024, 08:53. Meniny má Jozef.

Zlá správa: Anaheim priniesol nemilú novinku o Regendovi
Publikované: 18. 03. 2024
Tím Anaheim Ducks v pondelok oznámil, že poslal slovenského útočníka Pavla Regendu naspäť do tímu San Diego Gulls z nižšej AHL.

Regenda odohral v tejto sezóne za prvý tím päť zápasov, v ktorých zaznamenal jeden mínusový bod a dve trestné minúty.

Dvadsaťštyriročný rodák z Michaloviec tiež odohral 39 zápasov za záložný tím. V nich strelil 16 gólov a pridal 13 asistencií.

Regenda nebol nikdy draftovaný, ale Ducks s ním podpísali dvojročnú zmluvu pred minulým ročníkom. V ňom odohral aj 14 zápasov NHL so ziskom gólu a dvoch asistencií.
Brankárska hviezda musela ísť pod sprchy. Chcela sa pobiť s českým kolegom + video
Publikované: 13. 03. 2024
Brankár tímu Anaheim Ducks, John Gibson, bol v tretej tretine utorkového zápasu proti tímu Chicago Blackhawks vylúčený do konca zápasu po tom, čo sa zapojil do šarvátky s ambíciou pobiť sa s brankárom Petrom Mrázkom.

Gibson prekorčuľoval celým klziskom po tom, čo medzi Radkom Gudasom a MacKenziem Entwistlem došlo k potýčke, ktorá sa preniesla aj do ostatných hráčov. Mrázek sa v nej snažil odtiahnuť jedného zo súperov. Gibsona však naštartovala až jeho neskoršia snaha vstúpiť medzi Gudasa a Entwistleho.

Brankári nemajú povolené prekročiť červenú čiaru, a tak rozhodcovia poslali Gibsona pod sprchy. Dokopy rozdali deväť trestov. Blackhawks v tom čase viedli 6:2 a nakoniec vyhrali 7:2.
Skvelé správy sú potvrdené: Regenda bol povolaný do NHL
Publikované: 12. 03. 2024
Mohol by slovenský útočník Pavol Regenda dostať ďalšiu šancu v NHL už čoskoro? Ak sa potvrdí transakcia z oficiálnej stránky AHL, mohlo by to byť už dnes.

Na zozname transakcií AHL je k 11. marcu priradený aj Regenda, ktorého mal povolať do prvého tímu Anaheim. Ducks však o jeho povolaní neinformovali. Ak by k povolaniu naozaj došlo, Ducks by jednoducho mohli o ňom informovať v utorok, kedy sa predstavia na ľade Chicaga.

Regenda bol prvýkrát v sezóne povolaný do NHL 6. marca, ale už o dva dni neskôr sa vrátil do San Diega. Medzitým odohral 12 a štvrť minúty s jednou strelou na bránu proti Ottawe.

Dvadsaťštyriročný rodák z Michaloviec odohral v minulej sezóne za Anaheim 14 zápasov so ziskom gólov, dvoch asistencií, troch „mínusiek“ a štyroch trestných minút. V tejto sezóne AHL si vytvoril nové osobné maximá so 16 gólmi, 13 asistenciami i 29 bodmi, pričom odohral o 11 zápasov menej ako vlani (39).

DOPLNENÉ: Tím Anaheim Ducks v utorok potvrdil, že povolal Pavla Regendu do prvého tímu.
Kufre si nakoniec v piatok nebalil len jeden Slovák
Publikované: 09. 03. 2024
Z prvého tímu do záložného neputoval nakoniec v piatok len obranca Patrik Koch. Tím Anaheim Ducks vrátil do San Diega z nižšej AHL útočníka Pavla Regendu.

Dvadsaťštyriročný michalovský rodák bol povolaný do prvého tímu Ducks v stredu a zahral si aj vo večernom zápase proti Ottawe. Pri sezónnej premiére strávil na ľade 12 a štvrť minúty s jednou strelou na bránu, jedným blokom, dvoma bodyčekmi a dvoma vybojovanými pukmi. Nebodoval, ale tešil sa z výhry 2:1.

Regenda hrával pred povolaním v tomto ročníku výhradne za San Diego v AHL. V 38 zápasoch si vytvoril nové osobné maximá so 16 gólmi, 13 asistenciami i 29 bodmi. V minulej sezóne absolvoval v NHL 14 zápasov so ziskom gólu a dvoch asistencií.
Traja hráči sa v piatok sťahovali v NHL aj bez výmeny
Na waiver listinu nechránených hráčov neboli v piatok zapísaní žiadni hráči. Z ôsmich, ktorí na ňu boli zapísaní vo štvrtok, zaujali konkurenciu traja.

Anaheim si osvojil obrancu Toronta Williama Lagessona, Ottawa útočníka Chicaga Borisa Katchouka a Florida obrancu Vegas Tobiasa Björnfota.

Dvadsaťosemročný Lagesson odohral v tomto ročníku 30 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri asistencie a 19 trestných minút. Zahral si aj v AHL, kde si pripísal v piatich dueloch len jednu asistenciu.

Dvadsaťpäťročný Katchouk zaznamenal päť gólov a štyri asistencie v 38 stretnutiach v drese Blackhawks. V šiestich dueloch nižšej AHL zaknihoval ďalších päť bodov za tri góly a dve asistencie.

Dvadsaťdvaročný Björnfot mení dres cez waiver listinu po druhýkrát v tejto sezóne. V nej najskôr odohral jeden bezbodový duel za Los Angeles a deväť bezbodových duelov za Ontario v AHL. Za Vegas absolvoval len dva bezbodové zápasy. Nebodoval ani v piatich dueloch v drese Hendersonu z nižšej ligy.

Novinky z tímu

18. 03. 2024 - Do zostavy Anaheimu sa v nedeľnom zápase proti St. Louis vrátili útočníci Leo Carlson, ktorý vynechal osem zápasov pre otras mozgu, a Max Jones, ktorý vynechal tri zápasy pre chorobu. Jones pri prehre 2:4 nebodoval, Carlson zaznamenal asistenciu.
15. 03. 2024 - Slovenský útočník Pavol Regenda v úvode tretej tretiny prekonal Marc-Andre Fleuryho, aby sa tešil z prvého gólu v tejto sezóne. radosť však netrvalo dlho a rozhodcovia gól po trénerskej výzve neuznali pre predchádzajúce postavenie mimo hry. Anaheim tak prišiel o kontaktný gól a nakoniec prehral s Minnesotou 0:2. Regenda v dueli odohral necelých 12 minút s „mínuskou“, dvoma strelami a troma bodyčekmi.

10. 02. 2024 - Center Anaheimu Mason McTavish vynechal piatkový zápas proti Edmontonu pre zranenie hornej časti tela. Nie je známe, ako dlho by mohol chýbať, ani, kedy k zraneniu došlo. Posledný zápas pred prestávkou dohral. V tejto sezóne zaznamenal 13 gólov a 31 bodov v 43 stretnutiach.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.