SlovakNHL.sk

O tíme

Tím bol založený v roku 1993 a momentálne hráva svoje domáce zápasy v hale Honda Center, do ktorej sa na stretnutia NHL zmestí 17 174 divákov. Klub má vyradené čísla 8 (Teemu Selanne), 9 (Paul Kariya), 27 (Scott Niedermayer), 99 (W.Gretzky) a medzi jeho najvýznamejšie úspechy patrí Stanley Cup (2007). Farmárskym tímom je klub Syracuse Crunch. Počas existencie organizácie hrávali v prvom tíme aj Slováci, konkrétne Ľubomír Višňovský.
Tím Anaheim Mighty Ducks bol založený v roku 1993 spoločnosťou Walta Disneyho. Pôvodný názov bol prevzatý z filmu The Mighty Ducks (Mocní káčeri), v ktorom sa mládežnícky hokejový tím stal z nevíťazného tímu víťazným celkom. Disneyho prvky boli zjavné aj v logu, či v maskotovi, ktorý vychádzal z animovaného seriálu Mighty Ducks.

Domovom tímu sa stala novučičká Anaheim Aréna, v súčasnosti pomenovaná Honda Center, situovaná neďaleko Disneylandu, ktorá bola postavená v rovnakom roku ako bol založený tím.

Mighty Ducks si na drafte ako prvého hráča vybrali Paula Kariyu, ktorý sa na niekoľko rokov stál jednou z hlavných osobností tohto mladého klubu. V prvých dvoch sezónach sa klub nedostal do play-off a vedenie sa rozhodlo nájsť Kariyovi partnera na pravé krídlo. 7. februára 1996 získali z Winnipegu Teemu Selanneho.

Tím, posilnený aj o Olega Tverdovskeho, podával v ročníku 1996/97 solídne výkony, výsledkom čoho bola prvá účasť v play-off. V nej sa klubu podarilo postúpiť do druhého kola, v ktorom už však nestačili na Detroit.

V ďalšej sezóne sa klubu opäť nepodarilo vybojovať si účasť vo vyraďovacích bojoch. O ďalší rok sa doň však Mighty Ducks prebojovali, no opäť nestačili na Red Wings, tentokrát mu podľahli už v prvom kole.

Najbližšia účasť v play-off potom prišla až v sezóne 2002/2003. A v ňom si tím nepočínal zle. V prvom kole vyradil Detroit, v druhom Dallas a vo finále konferencie Minnesotu. Mighty Ducks sa po prvýkrát prebojovali do finále Stanley Cupu, v ktorom podľahli New Jersey. Za svoje skvelé výkony si odniesol Conn Smythe Trophy brankár Jean-Sebastien Giguere, ktorý sa stal prvým držiteľom tejto trofeje z Anaheimu.

Počas leta 2004, kedy sa NHL nevedela dohodnúť s NHLPA na podmienkach novej kolektívnej zmluvy, sa Disney snažil klub predať, ale dostal len nízku ponuku 40 miliónov amerických dolárov. V roku 2005 však klub našiel nových majiteľov v osobách manželov Henryho a Susan Samuelinových, ktorí kúpili tím za 75 miliónov amerických dolárov.

Od sezóny 2006/07 klub nastupoval na svoje zápasy pod novým názvom, s novým logom i farebnou schémou. Z názvu sa odstránilo slovo Mighty a z Mocných káčerov sa stali len Káčeri. Nové logo tvoril nápis Ducks a novými farbami tímu sa stali čierna, zlatá, biela a oranžová, ktorá symbolizuje Orange County, miesto, kde je tím situovaný. Zmenou mal prejsť aj maskot, avšak pre jeho popularitu, zostal Wildwing hlavným maskotom tímu.

V prvej sezóne po týchto zmenách a v čase kedy sa klub nevolal Mocní káčeri, sa stal naozaj mocným na ľade. Ducks získali svoj prvý divízny titul a svoju druhú účasť vo finále premenili na svoj prvý Stanley Cup. Ducks sa zároveň stali prvým kalifornským tímom, ktorému sa pohár podarilo získať. Conn Smythe Trophy získal tentokrát Scott Niedermayer.

Sezóna 2007/08 bola pre tím malým sklamaním. Klub skončil štvrtý v konferencii, no v play-off vypadol hneď v prvom kole. O rok neskôr sa tímu podarilo do play-off postúpiť len z ôsmeho miesta, no v prvom kole si poradili s držiteľom Presidents Trophy San Jose. V druhom podľahli Ducks Detroitu v siedmich zápasoch.
 

Posledný zápas

10. 03. 2020
ANA 
-
 OTT

5:2

(4:0, 1:1, 0:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

22. 08. 2020 - Tím Anaheim Ducks umožní hosťovanie mladého obrancu Axela Anderssona v tíme Södertälje SK, ktorý hráva v druhej najvyššej súťaži vo Švédsku. Dvadsaťročný Švéd bol draftovaný v roku 2018, keď si ho vybral Boston z 57. miesta. Do Anaheimu prišiel vo februára spolu s Davidom Backesom a voľbou v prvom kole draftu za Ondřeja Kašeho. Andersson strávil ročník 2019/20 v Monctone z juniorskej QMJHL. V 43 dueloch nazbieral 24 bodov (3+21).
24. 06. 2020 - Tím Anaheim Ducks v utorok vymenoval do pozície asistenta generálneho manažéra Martina Maddena, ktorý v organizácii pôsobí už 12 rokov. Naposledy bol riaditeľom amatérskeho skautingu, pričom v novej pozícii bude mať pod dohľadom aj kompletný skauting kalifornskej organizácie. V minulosti bol skautom aj pre tímy NY Rangers a Carolina Hurricanes.
07. 06. 2020 - Obranca Joel Persson nebude pokračovať v kariére v organizácii Anaheim Ducks. Podpísal totiž zmluvu s tímom Växjö Lakers z elitnej švédskej SHL. Dvadsaťšesťročný Persson odohral v tejto sezóne 13 zápasov za Edmonton Oilers so ziskom dvoch asistencií a dvoch trestných minút. Väčšiu časť ročníka strávil v AHL, kde v dresoch Bakersfieldu a po výmene San Diega zaznamenal tri góly a 13 asistencií v 34 zápasoch. Táto sezóna bola jeho prvý v zámorí.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekal dres Ducks Ľubomír Višňovský.

Reklama

O tíme v kocke

Anaheim Ducks

Vznik: 1993
Aréna: Honda Center (kapacita: 17 174)
Adresa: Honda Center, 2695 Katella Ave., Anaheim, CA 92806
Oficiálny web: www.anaheimducks.com
Farma(AHL): Syracuse Crunch
Najväčšie úspechy: Stanley Cup (2007)
Vyradené čísla: 8 (Teemu Selanne), 9 (Paul Kariya), 27 (Scott Niedermayer), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Ľubomír Višňovský