SlovakNHL.sk

O tíme

Tím bol založený v roku 1993 a momentálne hráva svoje domáce zápasy v hale Honda Center, do ktorej sa na stretnutia NHL zmestí 17 174 divákov. Klub má vyradené čísla 8 (Teemu Selanne), 9 (Paul Kariya), 27 (Scott Niedermayer), 99 (W.Gretzky) a medzi jeho najvýznamejšie úspechy patrí Stanley Cup (2007). Farmárskym tímom je klub San Diego Gulls. Počas existencie organizácie hrávali v prvom tíme aj Slováci, konkrétne Ľubomír Višňovský.
Tím Anaheim Mighty Ducks bol založený v roku 1993 spoločnosťou Walta Disneyho. Pôvodný názov bol prevzatý z filmu The Mighty Ducks (Mocní káčeri), v ktorom sa mládežnícky hokejový tím stal z nevíťazného tímu víťazným celkom. Disneyho prvky boli zjavné aj v logu, či v maskotovi, ktorý vychádzal z animovaného seriálu Mighty Ducks.

Domovom tímu sa stala novučičká Anaheim Aréna, v súčasnosti pomenovaná Honda Center, situovaná neďaleko Disneylandu, ktorá bola postavená v rovnakom roku ako bol založený tím.

Mighty Ducks si na drafte ako prvého hráča vybrali Paula Kariyu, ktorý sa na niekoľko rokov stál jednou z hlavných osobností tohto mladého klubu. V prvých dvoch sezónach sa klub nedostal do play-off a vedenie sa rozhodlo nájsť Kariyovi partnera na pravé krídlo. 7. februára 1996 získali z Winnipegu Teemu Selanneho.

Tím, posilnený aj o Olega Tverdovskeho, podával v ročníku 1996/97 solídne výkony, výsledkom čoho bola prvá účasť v play-off. V nej sa klubu podarilo postúpiť do druhého kola, v ktorom už však nestačili na Detroit.

V ďalšej sezóne sa klubu opäť nepodarilo vybojovať si účasť vo vyraďovacích bojoch. O ďalší rok sa doň však Mighty Ducks prebojovali, no opäť nestačili na Red Wings, tentokrát mu podľahli už v prvom kole.

Najbližšia účasť v play-off potom prišla až v sezóne 2002/2003. A v ňom si tím nepočínal zle. V prvom kole vyradil Detroit, v druhom Dallas a vo finále konferencie Minnesotu. Mighty Ducks sa po prvýkrát prebojovali do finále Stanley Cupu, v ktorom podľahli New Jersey. Za svoje skvelé výkony si odniesol Conn Smythe Trophy brankár Jean-Sebastien Giguere, ktorý sa stal prvým držiteľom tejto trofeje z Anaheimu.

Počas leta 2004, kedy sa NHL nevedela dohodnúť s NHLPA na podmienkach novej kolektívnej zmluvy, sa Disney snažil klub predať, ale dostal len nízku ponuku 40 miliónov amerických dolárov. V roku 2005 však klub našiel nových majiteľov v osobách manželov Henryho a Susan Samuelinových, ktorí kúpili tím za 75 miliónov amerických dolárov.

Od sezóny 2006/07 klub nastupoval na svoje zápasy pod novým názvom, s novým logom i farebnou schémou. Z názvu sa odstránilo slovo Mighty a z Mocných káčerov sa stali len Káčeri. Nové logo tvoril nápis Ducks a novými farbami tímu sa stali čierna, zlatá, biela a oranžová, ktorá symbolizuje Orange County, miesto, kde je tím situovaný. Zmenou mal prejsť aj maskot, avšak pre jeho popularitu, zostal Wildwing hlavným maskotom tímu.

V prvej sezóne po týchto zmenách a v čase kedy sa klub nevolal Mocní káčeri, sa stal naozaj mocným na ľade. Ducks získali svoj prvý divízny titul a svoju druhú účasť vo finále premenili na svoj prvý Stanley Cup. Ducks sa zároveň stali prvým kalifornským tímom, ktorému sa pohár podarilo získať. Conn Smythe Trophy získal tentokrát Scott Niedermayer.

Sezóna 2007/08 bola pre tím malým sklamaním. Klub skončil štvrtý v konferencii, no v play-off vypadol hneď v prvom kole. O rok neskôr sa tímu podarilo do play-off postúpiť len z ôsmeho miesta, no v prvom kole si poradili s držiteľom Presidents Trophy San Jose. V druhom podľahli Ducks Detroitu v siedmich zápasoch.
 

Posledný zápas

15. 01. 2022
CHI 
-
 ANA

3:0

(0:0, 1:0, 2:0)

Nasledujúci zápas

ANA 
-
 COL
19. 01. 2022 -

Novinky z tímu

14. 07. 2021 - Krídelníci Sam Carrick a Vinni Lettieri, ako aj obranca Trevor Carrick, podpísali s Anaheimom nové jednoročné zmluvy v hodnote 750 000 amerických dolárov na úrovni NHL. Sam Carrick, ktorý ako jediný podpísal jednocestný kontrakt, odohral v poslednej sezóne za Ducks 13 zápasov so ziskom dvoch gólov a štyroch asistencií. Lettieri odohral päť bezbodových duelov a Trevor Carrick šancu v prvom tíme nedostal.
09. 07. 2021 - Newell Brown sa po tretíkrát vo svojej kariére stal asistentom trénera tímu Anaheim Ducks. Ducks oznámili jeho najatia už v stredu s tým, že bude tretím novým asistentom Dallasa Eakinsa. Predošlý štyri sezóny strávil vo Vancouveri, kde mal na starosti presilovky. Brown bol asistentom Anaheimu v rokoch 1998 až 2000, neskôr v rokoch 2005 až 2010, a tak bol aj pri zisku Stanleyho pohára v roku 2007.
16. 06. 2021 - Tím Anaheim Ducks najal Geoffa Warda a Mikea Stothersa za nových asistentov trénera Dallasa Eakinsa. Na týchto pozíciách nahradia Marka Morrisona a Martyho Wilforda, ktorí by mohli v organizácii pokračovať na nových postoch. Ward bol od novembra 2019 až do marca hlavným trénerom Calgary. Hlavným trénerom bol aj v Nemecku a ako asistent získal Stanleyho pohár s Bruins v roku 2011. Stothers bol hlavným trénerom záložného tímu Los Angeles medzi rokmi 2014 a 2020. V roku 2015 ho doviedol aj k Calderovmu poháru. Ako asistent pracoval aj v dvoch tímoch NHL, v Atlante a Philadelphii.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekal dres Ducks Ľubomír Višňovský.

Reklama

O tíme v kocke

Anaheim Ducks

Vznik: 1993
Aréna: Honda Center (kapacita: 17 174)
Adresa: Honda Center, 2695 Katella Ave., Anaheim, CA 92806
Oficiálny web: www.anaheimducks.com
Farma(AHL): San Diego Gulls
Najväčšie úspechy: Stanley Cup (2007)
Vyradené čísla: 8 (Teemu Selanne), 9 (Paul Kariya), 27 (Scott Niedermayer), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Ľubomír Višňovský