Dnes je 21. 1. 2020, 16:12. Meniny má Vincent.

Publikované: 15. 01. 2020
Utorkový zápas medzi New Yorkom Islanders a Detroitom Red Wings priniesol desať gólov, z toho osem v jednej bráne. Oba tímy v ňom mali jedného debutového strelca v NHL, pričom ten z víťazného mužstva sa dostal medzi hviezdy duelu.

Kanadský obranca Islanders Noah Dobson sa stal treťou hviezdou zápasu, v ktorého 23. minúte zvyšoval stav na 6:1. Čerstvý dvadsiatnik sa tešil zo štvrtého bodu v jeho 18. dueli v sezóne i v súťaži. Draftovaný bol v roku 2018 už z 12. miesta.

„Samozrejme, takto som si ho nepredstavoval, ale určite ho beriem,“ povedal o svojom míľniku Dobson. Dosiahol ho so šťastím, lebo jeho strelu si zrazil do vlastnej brány obranca Alex Biega.

Čoskoro 22-ročný útočník Detroitu Givani Smith upravil skóre na konečných 2:8 presne šesť minút pred koncom tretej tretiny. Torontský rodák si pripísal celkovo druhý bod v jeho 11. zápase v ročníku i v lige. Draftovaný bol do nej v roku 2016 zo 46. miesta.

„Nechcel som príliš vyvádzať. Nebol som si istý, že som ten puk trafil,“ povedal po zápase Smith.

Larkin oľutoval svoje slová o zápase hviezd
Publikované: 13. 01. 2020
Šikovný útočník Dylan Larkin z Detroitu sa vyjadril k svojím slovám, ktoré nedávno vyslovil na tému svojej účasti na exhibičnom zápase hviezd, keď presviedčal fanúšikov, aby za neho nehlasovali. S odstupom času ich ľutuje.

„V tom momente som povedal to, čo som povedal, ale skutočne to ľutujem. Nechcel som tým zneuctiť ligu. Cítim, že som to urobil a tiež som zneuctil Red Wings,“ povedal Larkin pre Detroit Free Press.

„Mojím hlavným cieľom ako hokejistu hrajúceho v štáte Michigan je reprezentovať seba a Red Wings a byť dobrým príkladom pre deti, ktoré vyrastajú hraním hokeja. Cítim, že som ním nebol, takže mi je to ľúto.“

V posledný deň minulého roka Larkin novinárom povedal, že by uprednostnil dni voľna pred účasťou na exhibícii. Za tieto slová sa stal terčom kritiky zo strany Briana Burkea, ktorý ho vo vysielaní skritizoval.

„Nechcel som, aby som sa stal takou veľkou vecou. Videl som, čo Brian Burke povedal a mám k nemu veľa rešpektu. Mal právo povedať to. Musím reprezentovať tento tímu a túto organizáciu, ako aj spoluhráčov, lepšie, ako som to urobil,“ poznamenal Larkin.

Dvadsaťtriročný Američan zaregistroval 11 gólov a 30 bodov v prvých 46 zápasoch tejto sezóny a nakoniec ho diváci do zápasu hviezd nedostali. „Posledným mužom“ Atlantickej divízie sa stal Mitch Marner z Toronta.
Red Wings bude chýbať minimálne mesiac druhý najproduktívnejší hráč
Publikované: 28. 12. 2019
Tím Detroit Red Wings sa bude musieť minimálne štyri týždne zaobísť bez útočníka Anthonyho Manthu, ktorého trápi zranenie hornej časti tela súvisiaci s rebrami.

Mantha utrpel zranenie v tretej tretine sobotného zápasu proti Torontu, v ktorom ho k ľadu poslal obranca Jake Muzzin. Následne nehral v nedeľnom zápase proti Arizone.

Tréner Jeff Blashill po zápase s Maple Leafs vyjadril nádej, že sa Mantha vráti do hry po vianočnej prestávke. Po piatkovom tréningu však informoval, že vynechá minimálne štyri týždne.

Dvadsaťpäťročný Kanaďan je v tíme druhý s 12 gólmi a 24 bodmi, ale pre zranenia odohral len 29 zápasov. To aktuálne utrpel len vo štvrtom zápase po návrate zo zranenia kolena.
Fabbri si vyslúžil od NHL pokutu za škaredý zákrok + video
Publikované: 23. 12. 2019
Útočník Detroitu Robby Fabbri sa v sobotnom zápase proti Torontu neukázal práve v najlepšom svetle. Aj keď bodoval pri jedinom góle svojho tímu, zviditeľnil sa najmä zbytočným zákrokom voči útočníkovi Alexandrovi Kerfootovi.

Dvadsaťtriročný Fabbri sa v strede druhej tretiny previnil menšou zákernosťou, keď úmyselne zasiahol súpera hokejkou do najcitlivejšieho miesta. Rozhodcovia mu za to udelili dvojminútový trest. Tým sa to však neskončilo.

Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL v nedeľu oznámilo, že Fabbriho za zákrok dodatočne potrestalo finančnou pokutou vo výške 2 419,35 amerického dolára. Je najvyššou možnou v takomto prípade podľa platnej kolektívnej zmluvy.

Peniaze z pokuty už tradične poputujú na účet Hráčskeho rezervného fondu.
Vyhrotený záver: Muzzin zranil Manthu, Athanasiou to chcel vrátiť + video
Publikované: 22. 12. 2019
Záver zápasu medzi Torontom a Detroitom bol vyhrotený. Všetko odštartoval zákrok obrancu Maple Leafs Jakea Muzzina na Anthonyho Manthu, na ktorý neskôr chcel agresívnym spôsobom odpovedať Andreas Athanasiou.

Muzzin necelé dve minúty pred koncom zranil Manthu, ktorý sa snažil zastať si spoluhráča narazeného na mantinel. Muzzin ho však v šarvátke zložil zápasnícky dole, pričom útočník Red Wings nepríjemne narazil hlavou o ľad. Viditeľne otrase potreboval pri odchode do šatne pomoc.

V poslednej minúte zápasu sa následne Manthov spoluhráč Andreas Athanasiou snažil kolenom zasiahnuť koleno útočníka Alexa Kerfoota, ktorý sa vážnejšiemu kontaktu stihol vyhnúť.

Následne si to Athanasiou namieril k Justinovi Hollovi, ktorého sa najskôr pokúsil udrieť, aby ho nakoniec zhodil na ľad podobným spôsobom, ako Muzzin Manthu. Tentoraz to však bolo bez zranenia.

Novinky z tímu

21. 01. 2020 - Detroitu v tejto sezóne veľa vecí nevychádza a prehral aj v pondelok, keď nestačil na Colorado 3:6. Útočník Dylan Larkin sa však prezentoval pekným momentom, keď napádaním dostal Nikitu Zadorova pod tlak, ten nešťastne stratil puk a Larkin ho poslal Tylerovi Bertuzzimu, ktorý strelil gól.

19. 12. 2019 - Tím Detroit Red Wings uvoľnil dvoch mladíkov na majstrovstvá sveta juniorov. Osemnásťročný obranca Moritz Seider bude reprezentovať Nemecko a o rok starší center Joe Veleno Kanadu. Obaja hrávajú v tejto sezóne v nižšej AHL. Seider si v 28 dueloch pripísal 12 bodov (1+11) a Veleno v 29 stretnutiach nazbieral taktiež 12 bodov, ale za 5 gólov a 7 asistencií.
18. 12. 2019 - Ešte predtým, ako sa brankár Jimmy Howard opätovne pripojí k zostave Red Wings, absolvoval americký veterán kondičný pobyt v nižšej AHL. V utorok s 30 zákrokmi pomohol Grand Rapids k výhre 3:2 nad San Diegom. Bol to jeho prvý zápas po deväťzápasovej absencii spôsobenej zranením slabín. Pred ním odchytal 14 duelov s bilanciou 2-11-1 a 88,7% úspešnosťou zákrokov.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.