SlovakNHL.sk
Dnes je 3. 6. 2020, 20:00. Meniny má Karolína.

Najnovšie články

Sekeráš: Myslím si, že som si v NHL hanbu neurobil
Publikované: 26. 05. 2020
Ľubomír Sekeráš je obranca, ktorého sme prednedávnom zaradili do našej all-star zostavy Slovákov v NHL všetkých čias. Hoci v kanadsko-americkej lige nepôsobil dlho a často sa na jeho pôsobenie zabúda, ukázal počas neho svoje nesporné kvality.

Po rokoch v slovenskej a českej lige zaujal na strieborných majstrovstvách sveta v Petrohrade tím Minnesota Wild, ktorý ho v roku 2000 draftoval z 232. miesta. V histórii Wild strelil gól ako prvý obranca a nakoniec bol v prvej sezóne druhým najproduktívnejším hráčom tímu po Mariánovi Gáboríkovi. V prvých dvoch bol zakaždým najproduktívnejším obrancom.

„Prekvapilo ma, že ma Minnesota draftovala. Som rád, že som zažil NHL, aj keď v neskoršom veku. Odohral som v zámorí nejaké sezóny a myslím si, že som si neurobil hanbu,“ povedal Sekeráš pre denník Šport. „Mal som výhodu, že som už prichádzal ako hotový hráč. Nemal som čo stratiť. Ak by som sa nedostal do prvého tímu, vrátil by som sa späť do Európy.“

Trenčiansky rodák prišiel do zámoria ako 32-ročný a nakoniec odohral v NHL 213 zápasov so ziskom 18 gólov a 71 bodov. Po troch sezónach v Minnesote to skúsil sa vrátil do Európy, ale na konci sezóny 2003/04 posilnil Dallas. Zaň odohral len štyri stretnutia a hoci rozmýšľal o zotrvaní v zámorí, nakoniec sa už definitívne vrátil na „starý kontinent“.

„V Dallase bolo mužstvo, ktoré chcelo získať Stanleyho pohár. Vypadli však už v prvom kole play-off s Coloradom a vedenie bolo veľmi sklamané. Ešte som mal nejaké ponuky, ale vo svojich rokoch už som chcel ísť niekam do tepla,“ uviedol Sekeráš, ktorý si vedel predstaviť pokračovanie zámorskej kariéry na Floride.

„Ako Jardo Jágr, ktorý na Floride ožil. Vynikajúci hráč, odohral tam krásne sezóny v krásnych rokoch. To už sa mne nepodarilo a v NHL som skončil. Mal som požiadavky, na ktorých sme sa nevedeli dohodnúť. Vrátil som sa do Európy, kde som ukončil kariéru.“

Sekeráša ďalšie roky zaviedli do nemeckého Norimbergu, potom ešte skúsil ligy na Slovensku, v Česku a vo Švédsku. Kariéru definitívne uzavrel v ročníku 2013/14.

V súčasnosti pozorne sleduje aj slovenských obrancov v NHL. Uznáva Zdena Cháru za to, čo dokázal, Andreja Sekeru označil za „perfektného hráča“ a páči sa mu, akú budúcnosť má pred sebou Martin Fehérváry. A v ktorom z aktívnych krajanov sa vidí najviac?

„To je ťažké, hokej sa hrá inak než vtedy. Páči sa mi Andrej Sekera aj Dominik Graňák. Vezmú puk, potiahnu ho dopredu, pozdáva sa mi ich ľahkosť a videnie. Páči sa mi ofenzívna hra a ofenzívni obrancovia,“ povedal.
Kaprizov sa asi teraz nebude môcť pripojiť k Wild, NHL neplánuje zmenu pravidla
Publikované: 12. 05. 2020
NHL informovala tím Minnesota Wild, že je tam pravdepodobne „nulová šanca“, že sa hviezda KHL Kirill Kaprizov bude môcť pripojiť k mužstvu ešte v tejto sezóne, ak by došlo k jej obnoveniu. Informuje o tom Michael Russo.

Kaprizovov kontrakt v Kontinentálnej hokejovej lige vypršal 30. apríla a v predošlých ročníkoch by sa po tomto termíne mohol pripojiť k tímu NHL. Keď však liga 12. marca prerušila túto sezónu pre koronavírus, tímom dala inštrukcie, aby podpisovala zmluvy s juniormi, vysokoškolákmi a európskymi voľnými hráčmi s tým, že prvý rok začne platiť od budúceho ročníka.

Russo tiež informuje, že toto pravidlo sa vedenie Národnej hokejovej ligy zmeniť nechystá, pričom viacero tímov dúfalo, že sa tohto pravidlá vzdá, ak by došlo k obnoveniu ročníka. Montreal si takto nechal otvorené dvierka v prípade Alexandra Romanova a Vegas v pondelok podpísalo zmluvu s Jackom Duganom, ktorý by preferoval profesionálny debut už v tejto sezóne.

Kaprizov, ktorý je už v 23 rokoch aj olympijským víťazom, bol draftovaný Minnesotou v piatom kole v roku 2015 a odvtedy hrával za CSKA Moskva. V 293 zápasoch nazbieral 230 bodov. Wild sa neobávajú toho, že by sa mohol vrátiť do KHL predtým, ako by mohol hrať v NHL.

„Je to obava, ale nestrácam kvôli tomu spánok. Viem, že Kirill sem chce prísť a hrať za Minnesotu čo najskôr. Nemôžem však povedať 100%, že toto nebude v hre. Jasne mi však povedal, že tu veľmi chce byť,“ povedal generálny manažér Bill Guerin.
Dubnyk verí, že si opäť upevní post jednotky Wild
Publikované: 10. 05. 2020
Devan Dubnyk, ktorý si v minulej sezóne po tretíkrát zachytal v zápase hviezd, pred prerušením aktuálnej sezóny prišiel v konkurencii Alexa Stalocka o pozíciu brankárskej jednotky Minnesoty. Verí však, že po návrate k hraniu si ju dokáže vybojovať naspäť.

„Som rovnakým brankárom, akým som bol celú moju kariéru, a určite očakávam, že budem brankárskou jednotkou. Určite očakávam, že ňou opäť budem,“ povedal Dubnyk pre ligový web.

Wild sa pred prerušením sezóny vrátili do boja o play-off hlavne so Stalockom v bráne. Ten štartoval v siedmich z posledných ôsmich zápasov a v celej sezóne má bilanciu 11-4-1 s 92,0% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,25 inkasovaného gólu na zápas.

Dubnyk sa od začiatku ročníka trápil s chytením rytmu. Sezónu začal päťzápasovou sériou prehier a do jej prerušenia mal bilanciu 12-15-2. Jeho priemer 3,35 inkasovaného gólu na zápas je najhorší od sezóny 2013/14 a jeho 89,0% úspešnosť zákrokov je najhoršia od sezóny 2009/10, v ktorej bol nováčikom.

„Tá najdôležitejšia vec, o ktorej som hovoril aj krátko predtým, ako sa toto všetko stalo, prečo sme tu a prečo hráme, sú víťazstvá. Samozrejme, ja som súťaživý rovnako ako ktokoľvek iný a vždy očakávam, že budem v bráne v každom zápase,“ poznamenal tridsaťštyriročný Kanaďan.

„No, dôvod, prečo sme tu, je víťazenie. Ak máte brankára, ktorý chytá tak dobre ako Alex, a vyhrávame zápasy, potom tam budem sedieť, užívať si to, budem s mojím tímom, budem si vychutnávať výhry a uistím sa, že keď ma zavolajú chytať, tak budem pripravený pomôcť.“
Guerin: Obnovenie sezóny bude správna vec. Sme pripravení na všetko
Publikované: 21. 04. 2020
Generálny manažér tímu Minnesota Wild, Bill Guerin, verí, že NHL obnoví ročník 2019/20, potenciálne aj v halách bez divákov, po tom, čo ho bola nútená pre Covid-19 prerušiť 12. marca.

„Myslím si, že sa obnoví. Podstatné je, že nebudeme robiť nič, kým to nebude bezpečné pre každého,“ povedal Guerin pre klubovú stránku.

„Ak to bude bezpečné, potom si myslím, že ročník obnovíme a že to bude správna vec. Bude to trochu nezvyčajné, trochu neortodoxné, ale to je v poriadku. Ak sa s tým zmierime a akceptujeme to, bude to v poriadku. Keď už začneme hrať hokej, budeme už len hrať hokej.“

Kým sa čaká na povolenie organizovať športové podujatia, NHL preskúmava najrôznejšie možnosti. Očakáva sa pritom, že samotnému súťaženiu budú predchádzať tréningové kempy dlhé dva až tri týždne.

„Myslím si, že tímy, ktoré sa vrátia v najlepšej kondícii, a nie len fyzicky, ale aj mentálne, budú mať výhodu a budú pripravené hrať,“ poznamenal Guerin, ktorý by sa zmieril aj s absenciou divákov v arénach.

„Nepochybne by to bolo iné a mentálne by sme sa tomu museli prispôsobiť, ale bude to tak, ako to bude. Na začiatku si na to budeme musieť zvyknúť. Budeme si mentálne musieť zvyknúť na všetko. To je však v poriadku. Ak sa na to budeme sťažovať, neurobí to nič dobré, iba si viac uškodíme. Ak sa budeme môcť vrátiť v prázdnych arénach alebo na neutrálnych ľadoch, skvelé, nech to tak je. Urobme to a uvidíme, kam nás to zavedie. My sme pripravení na všetko.“

Wild, ktorí začali ročník so šiestimi prehrami zo siedmich duelov, mali v čase prerušenia ročníka bilanciu 35-27-7 a strácali na druhú divokú kartu v Západnej konferencii len jeden bod. V posledných 12 zápasoch pred prerušením ročníka mali bilanciu 8-4-0.
Koivu nie je pripravený rozhodnúť sa o svojej budúcnosti
Publikované: 16. 04. 2020
Útočník Mikko Koivu z tímu Minnesota Wild je v poslednom roku svojej zmluvy a snaží sa zostávať optimistický, že NHL svoju sezónu obnoví a on si ešte zahrá. Až dovtedy pritom bude čakať na to, aby sa rozhodol, ako bude vyzerať jeho budúcnosť po tomto ročníku.

Po 15 sezónach v Minnesote si Koivu ponecháva svoje možnosti otvorené. V hre odohranie ďalšej sezóny v drese Wild, návrat do rodného Fínska, kde by odohral posledné sezóny kariéry alebo definitívny koniec hráčskej kariéry.

„Nemyslím si, že mám jasnú odpoveď. Snažím sa zostať v prítomnosti najviac, ako viem. Ak by som povedal, že som o všetkých tých možnostiach nepremýšľal, tak by som vám klamal. Premýšľam o veľa veciach a možnostiach, ktoré budúcnosť prinesie,“ povedal Koivu.

„Momentálne však som na rovnakej lodi ako ostatní hráči, ktorí sa snažia vyčkať na to, aké rozhodnutie urobí liga o tom, ako reštartujeme tento ročník a kedy by to mohlo byť.“

Koivu, ktorý v 55 zápasoch tejto sezóny zaznamenal štyri góly a 17 asistencií, je kapitánom Wild od roku 2009. Šiesty draftovaný hráč v roku 2001 je klubovým lídrom so 709 bodmi, 504 asistenciami a 1028 odohranými zápasmi.

V 37 rokoch si chce počkať na to, aby videl, či môže mať ešte jednu šancu na zisk Stanleyho pohára. To bude významný faktor jeho rozhodovania o budúcnosti. A práve preto nie je rozhodnutie pripravený urobiť už teraz.

„Musíte si užívať hru a ja si ju stále užívam. Tiež však musíte byť fyzicky na úrovni, na ktorej chcete byť. A najdôležitejšie je, aby ste boli pripravení aj mentálne. Musíte si premyslieť každú jednu otázku. Začne sa vám potom vynárať to správne rozhodnutie. Nemyslím si, že na to prišiel čas už teraz,“ skonštatoval.
 

Posledný zápas

08. 03. 2020
ANA 
-
 MIN

4:5 PP

(1:2, 2:0, 1:2, 0:1)

Nasledujúci zápas

MIN 
-
 VGK
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

03. 02. 2020 - Obranca Nick Seeler bol v nedeľu zapísaný tímom Minnesota Wild na waiver listinu nechránených hráčov. Dvadsaťšesťročný rodák z Minnesoty odohral v tomto ročníku šesť bezbodových zápasov, ale naposledy hral ešte 7. decembra. Ak si ho z listiny nikto nestiahne, poputuje do Iowy z nižšej AHL, kde nehral od ročníka 2017/18.
09. 01. 2020 - Obranca Minnesoty Matt Dumba venuje 11 200 amerických dolárov organizácii z Nového Južného Walesu, ktorá združuje dobrovoľných hasičov. Tí neúnavne bojujú s rozsiahlymi požiarmi, ktoré postihli Austráliu. Prečo im venuje práve takú sumu? Pretože pred zápasom basketbalistov Minnesoty proti Memphisu povedal, že venuje 100 dolárov za každý bod, ktorý Timberwolves zaznamenajú. Nakoniec prehrali 112:119.
08. 01. 2020 - Brankár Minnesoty Devan Dubnyk nepocestuje s tímom do Calgary, kde Wild nastúpia proti Flames vo štvrtok. Dubnyk zostane doma, aby bol pri svojej manželke Jenn, ktorá v utorok podstúpila operáciu. Koncom minulého roka opustil tím na takmer mesiac, aby sa o ňu staral. Nie je známe, čo ju trápi. Dubnyka v zostave nahradí Kaapo Kahkonen, ktorý bol povolaný z Iowy (AHL). Po zápase v Calgary sa tím vráti domov, kde ho v nedeľu čaká duel proti Vancouveru.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Wild Dušan Pašek(North Stars); Peter Bartoš, Marián Gáborík, Ľubomír Sekeráš, Branko Radivojevič, Pavol Demitra a Peter Ölvecký.

Reklama

O tíme v kocke

Minnesota Wild

Vznik: 1997
Aréna: Xcel Energy Center (kapacita: 18 064)
Adresa: Minnesota Wild, 317 Washington Street, St. Paul, MN 55102
Oficiálny web: www.wild.com
Farma(AHL): Houston Aeros
Najväčšie úspechy: finále konferencie (2003)
Vyradené čísla: 1 (fanúšikovia), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Dušan Pašek(North Stars); Peter Bartoš, Marián Gáborík, Ľubomír Sekeráš, Branko Radivojevič, Pavol Demitra, Peter Ölvecký