Dnes je 24. 2. 2024, 10:21. Meniny má Metej.

Znížila sa pravdepodobnosť výmeny Marc-Andre Fleuryho?
Publikované: 23. 02. 2024
Po pomalom začiatku sezóny sa už mohlo zdať, že tím Minnesota Wild pristúpi k prestupovej uzávierke s cieľom predávať. Aktuálne však zažíva úspešné obdobie, ktoré plány môže zmeniť.

Wild v posledných siedmich zápasoch dosiahli bilanciu 5-1-1, vďaka čomu sa priblížili k pozícii druhej divokej karty v Západnej konferencii na rozdiel štyroch bodov a zdá sa, že cieľom tímu je opäť účasť v play-off.

Frank Seravalli si preto myslí, že táto zmena v trende výsledkov Minnesoty znamená, že sa nebudú snažiť pred 8. marcom nikoho vymeniť. A platí to aj o brankárovi Marc-Andre Fleurym, s ktorým sa výmena pred časom spájala.

„Povedal by som, že pravdepodobnosť výmeny Marc-Andre Fleuryho klesla na 10 percent. Veľkým dôvodom toho je, že Wild sú späť v hre o play-off,“ poznamenal Seravalli.

„Sú tímom, o ktorom si myslím, že má dobrú šancu obsadiť ôsme postupové miesto na zápase a myslím si, že Fleurymu by sa nič nepáčilo viac, ako to, že by tímu k postupu pomohol. Nemyslím si, že sa prikláňa k výmene a viem, že Wild ho vymeniť nechcú.“
Wild budú minimálne týždeň bez známeho veterána
Tím Minnesota Wild si bude musieť minimálne týždeň poradiť bez skúseného obrancu Zacha Bogosiana, ktorého sužuje zranenie v hornej časti tela. Informoval o tom Michael Russo z The Athletic.

Bogosian nedohral utorkový zápas proti Winnipegu, v ktorom stihol odohrať len sedem minút. Osudným sa mu stal pokus o bodyček na Neala Pionka, po ktorom ho v zraniteľnej polohe zasiahla strela obrancu Jets Josha Morrisseyho.

Tridsaťtriročný americký veterán odohral vo svojej prvej sezóne v Minnesote 40 zápasov, v ktorých zaznamenal gól a osem asistencií. Pred výmenou stihol odohrať aj štyri bezbodové duely za Tampu Bay. V lete sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom.
Divočina v Minnesote: Zápas ako z juniorky, tri hetriky a vyrovnaný rekord Gáboríka! + video
Publikované: 20. 02. 2024
Tím Minnesota Wild ešte v 40. minúte pondelkového zápasu proti Vancouveru Canucks prehrával 2:5. V 46. minúte však už viedol 8:5, aby napokon oslavoval výhru 10:7 v jednom z gólovo najpotentnejších zápasov NHL v tomto storočí.

Okrem toho, že si Wild vytvorili nový klubový rekord v počte strelených gólov, sa v 21. storočí stálo len po štvrtýkrát, čo tímy nakombinovali v jednom zápase 17 gólov. Stalo sa tak aj 29. novembra 2022 pri výhre Seattlu 9:8 po predĺžení nad Los Angeles, 26. februára 2022 pri výhre Toronta 10:7 nad Detroitom a 27. októbra 2011 pri výhre Winnipegu 9:8 nad Philadelphiou.

Minnesota pritom strelila päť gólov za 5 minút a 12 sekúnd tretej tretiny a šesť gólov po sebe za 5 minút a 45 sekúnd. Rekord NHL vytvorili Canadiens 6. decembra 1982 proti Hartfordu so šiestimi gólmi za 4 minúty 24 sekúnd. Fanúšikovia v Xcel Energy Center museli byť nadšení.

„Zdá sa to ako zápas z kanadskej juniorky so všetkými tými gólmi,“ poznamenal Joel Eriksson Ek. „Som si istý, že fanúšikovia boli nadšení zo sledovania tohto, ale nie som si istý, či to platilo aj o tréneroch.“

Eriksson Ek bol jedným z dvoch šesťbodových hráčov zápasu. On a Kirill Kaprizov zaznamenali po tri góly a tri asistencie. Pre prvého menovaného išlo druhý hetrik v kariére, pre druhého o piaty (jeden dosiahol v play-off). So šiestimi bodmi vyrovnali klubový rekord Mariána Gáboríka. Ten ich v zápase toľko nazbieral dokonca dvakrát.

Hetrik však už predtým strelil aj J.T. Miller z Vancouveru, pre ktorého to bol tretí trojgólový zápas v kariére. Stalo sa tak po prvýkrát od 8. novembra 1992, že sme v jednom zápase videli troch hetrikových strelcov. Vtedy to dokázali Luc Robitaille, Mike Donnelly a Jari Kurri z Los Angeles.

Minnesota podpísala kontrakt do konca sezóny s útočníkom
Publikované: 16. 02. 2024
Tím Minnesota Wild podpísal vo štvrtok jednoročnú, dvojcestnú zmluvu s útočníkom Masonom Shawom. Jej hodnota na úrovni NHL je 775 000 amerických dolárov.

Dvadsaťpäťročný Kanaďan utrpel v apríli minulého roka zranenie kolena, a preto v tejto sezóne doteraz odohral len deväť zápasov za Iowu v AHL. Vyprodukoval v nich štyri góly a tri asistencie.

Shaw v predošlých dvoch sezónach odohral za Minnesotu 62 zápasov so ziskom siedmich gólov a desiatich asistencií. Wild ho draftovali v roku 2017 z 97. miesta.

Po podpise zmluvy putoval na „farmu“ do AHL útočník Adam Beckman.
Generálny manažér Wild vyskladá tímy USA pre najbližšie dva turnaje najlepších
Publikované: 09. 02. 2024
Hokejová asociácia USA Hockey vo štvrtok oznámila, že generálnym manažérom mužskej reprezentácie Spojených štátov amerických na Turnaji 4 krajín a najbližšej olympiáde bude generálny manažér tímu Minnesota Wild, Bill Guerin.

Guerin je generálnym manažérom Wild od roku 2019 a generálnym manažérom USA mal byť už počas pekingskej olympiády v roku 2022, ale nakoniec sa jej nezúčastnil, pretože sa hráči NHL na turnaji nezúčastnili. V rokoch 2026 a 2030 už majú účasť potvrdenú.

Guetin ako hráč reprezentoval Spojené štáty na troch olympiádach a dvoch Svetových pohároch. V roku 1996 vyhral Svetový pohár a v roku 2002 bol strieborný na olympijskom turnaji v Salt Lake City.

„Je pre mňa neskutočná časť, že ma o toto požiadali. Nemohol som povedať áno dostatočne rýchlo. Som vďačný USA Hockey za túto príležitosť. Mal som šťastie, že som v hokeji zažil veľa skvelých dní, a toto je jeden z tých najlepších,“ vyhlásil Guerin.

Novinky z tímu

16. 01. 2024 - Tím Minnesota Wild umiestnil v pondelok na listinu dlhodobo zranených hráčov obrancu Jareda Spurgeona, ktorého sužuje nešpecifikované zranenie. Nie je známe, kedy a ako kapitán Wild utrpel zranenie, no absentuje už po tretíkrát v sezóne. Už ho sužovali zranenia v hornej i dolnej časti tela.
15. 01. 2024 - Slovenský útočník Maxim Čajkovič z organizácie Minnesota Wild sa počas víkendu zviditeľnil šarvátkou, ktorá svojím začiatkom pripomínala skôr wrestling ako hokejovú bitku. On aj Duggie Lagrone po incidente dostali dvojnásobný menší trest za hrubosť. Došlo k nemu na konci prvej tretiny sobotného zápasu ECHL medzi Iowou a Tulsou, ktorý Čajkovičov tím prehral 1:2 po predĺžení.

06. 01. 2024 - Tím Minnesota Wild aktivoval v piatok z listiny zranených útočníka Matsa Zuccarella, ktorý by sa mal vrátiť do akcie v sobotnom zápase proti Columbusu. Nórsky veterán nehral od 16. decembra pre zranenie hornej časti tela. Predtým viedol tím s 28 bodmi za šesť gólov a 22 asistencií.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.