SlovakNHL.sk
Dnes je 11. 7. 2020, 04:22. Meniny má Milota.

Najnovšie články

Skúsia Canadiens zabojovať cez offer sheet o Dunna?
Publikované: 06. 07. 2020
Arpon Basu z The Athletic nedávno čelil otázke, či by tím Montreal Canadiens nemohol zamerať svoju pozornosť na obrancu St. Louis Blues Vincea Dunna, ktorý sa môže stať obmedzeným voľným hráčom.

Canadiens majú minulosť, v ktorej sa viackrát pokúšali získať hráča cez tzv. offer sheet. Mohli by to urobiť aj tentoraz, keď vedia, že Blues by len veľmi ťažko mohli dorovnať ich ponuku pri komplikovanej situácii s platovým stropom?

„Rutherford sa vyjadril k možnosti offer sheet na Dunna minulý mesiac a úprimne, Blues by boli vo veľmi zložitej situácii, aby vyrovnali ponuku, ak by bola dostatočne lukratívna,“ skonštatoval Basu.

„Pri súčasnom nastavení kompenzácií by s ním Canadiens mohli podpísať zmluvu s ročným platom 4,2 milióna dolárov a to by ich stálo len voľbu v druhom kole draftu. Nie je pritom možné, aby boli Blues pripravený zaplatiť mu tak veľa, keďže ešte nemôže ísť ani na arbitráž. Canadiens by ho brali za hráča, ktorý je toho hodný. Bol by to risk, ktorý by stál za to.“

Dvadsaťtriročný Dunn bol draftovaný v roku 2015 z celkového 56. miesta a odvtedy odohral za Blues 224 zápasov, v ktorých zaznamenal 26 gólov a 56 asistencií. Vlani odohral aj 20 zápasov play-off so ziskom dvoch gólov a šiestich asistencií.
Hráči Blues sa mali nakaziť v bare. Takéto sú počty
Publikované: 06. 07. 2020
Tím St. Louis Blues bol minulý týždeň nútený uzatvoriť svoje tréningové zariadenie pre nákazu koronavírusom vo svojich radoch. Jim Thomas z denníka St. Louis Post-Dispatch teraz s odvolaním na anonymný zdroj priniesol viac informácií o celej situácii.

Podľa neho sa nakazili štyria hráči a jeden tréner. Nie je známe, či sa u nich prejavovali symptómy ochorenia, ale všetci následne zostali izolovaní.

Nákaza sa k tímu pritom mala dostať v bare v Claytone zo štátu Missouri, kde sa pred týždňom stretlo niekoľko členov tímu. Jeden hráč bol testovaný pozitívne len pár dní po stretnutí.

Tím následne zrušil piatkový tréning a uzavrel tréningovú halu aj na víkend. Očakáva sa, že sa ráči Blues vrátia k príprave už v pondelok.
Blues rušia tréningy. Dôvodom je rozšírenie nákazy
Publikované: 04. 07. 2020
Tím St. Louis Blues zrušil tréningy vo svojom tréningovom zariadení, pretože sa u jeho hráčov objavilo viacero pozitívnych testov na koronavírus. Informovali o tom Jeremy Ritherford a Scott Burnside z The Athletic.

Tím ešte vo štvrtok využil svoju tréningovú halu na korčuľovanie, ale v piatok už v naplánovaný čas hráči na ľade chýbali. Zariadenie bude zatvorené aj pre hráčov, ktorí by chceli trénovať cez víkend. Očakáva sa, že v pondelok by sa zariadenie mohlo znovu otvoriť.

Mená nakazených hráčov ani ich konkrétny počet neboli špecifikované. Momentálne ide o druhý podobný prípad. Tréningy musel 19. júna prerušiť aj tím Tampa Bay Lightning po tom, čo boli na koronavírus pozitívni traja hráči. O päť dní neskôr už sa opäť trénovať mohlo.

Od otvorenie druhej fázy plánu návratu NHL bolo pozitívne testovaných 15 z 250 hráčov, ktorí prišli do tréningových zariadení svojich tímov. Ďalších 11 bolo pozitívne testovaných z tých, ktorí sa do dobrovoľných tréningov nezapojili.
O’Reilly: Tohtoročné play-off prinesie najťažší turnaj, aký sme kedy hrali
Publikované: 01. 07. 2020
Ryan O’Reilly už vie, čo je potrebné na to, aby ste vyhrali Stanleyho pohár. O tom, aké ťažké to je, sa presvedčil vlani so St. Louis Blues. Tohtoročný formát play-off s 24 tímami však podľa neho bude ešte náročnejší.

„Každý tím začína od začiatku. Každý tím, ktorý v tom bude zahrnutý, sa na to pozerá tak, že bude mať šancu získať Stanleyho pohár, takže pôjde o jedno z najťažších období hokeja, v akom sme kedy boli, a najťažší turnaj, aký sme kedy zažili – nič také tu ešte nebolo,“ povedal O’Reilly podľa theScore.

„Bude to extrémne náročné – myslím si, že ako mužstvo si to uvedomujeme. Vieme, že to bude úplne iné oproti minulému roku. Nebudeme končiť základnú časť s hraním veľmi dobrého hokeja a nebudeme vstupovať do play-off rozbehnutí. Všetci začneme v rovnakom bode.“Dvadsaťdeväťročný center je motivovaný dokončiť rozbehnutý ročník 2019/20 a dúfa, že práca, ktorú hráči do tohto bodu odviedli, nakoniec nepríde nazmar. Samozrejme vie, že sa to ľahšie povie, ako uskutoční. Bezpečnosť je na prvom mieste.

„Je tam veľa vecí, ktoré budú nešťastné – budeme preč od rodín, budeme izolovaný v malých miestach. Myslím si však, že pre našu hru – jej rast – je dôležité zachrániť tento ročník a mať víťaza, aby celá tá vec neprišla nazmar,“ skonštatoval O’Reilly.

„Prioritou však je bezpečnosť pre nás a pre naše rodiny bez ohľadu na to, či chlapci majú deti... Určite je to priorita. Myslím si však, že NHL robí dobrú prácu v tom, aby nám pomohla uistiť sa, že sa nič nestane. No, stále je tam veľa neistoty.“

Blues boli v čase prerušenia sezóny na prvom mieste Západnej konferencie. Vďaka tomu majú účasť v prvom kole play-off už zabezpečenú. Pred jeho štartom si tak zahrajú o nasadenie proti Coloradu, Vegas a Dallasu.
Je 50-percentná šanca, že Pietrangelo zostane v St. Louis
Publikované: 26. 06. 2020
Tom Timmermann z denníka St. Louis Post-Dispatch si myslí, že Blues majú pri najlepšom 50-percentné šancu, že si udržia kapitána Alexa Pietrangela. V prípade skúseného obrancu je to otázkou platu a toho, koľko tímov si ho bude môcť dovoliť.

„Hovorím, že je to 50 na 50, pretože nemám predstavu, čo sa stane, a neprekvapilo by ma ani jedno. Myslím si, že šanca na zotrvanie jemne stúpli, pretože platová strop zostane rovnaký a pravdepodobne ho nebude čakať obrovský, lukratívny, dlhodobý kontrakt,“ poznamenal Timmermann.

„Ak by teda podpísal kratšiu zmluvu, Blues by mali lepšiu šancu na udržanie si ho. Je však potrebný len jeden tím, ktorý by mal veľa miesta a skutočne by ho chcel, aby to ukončil. Pre Blues bude niečo také ťažšie vyrovnať. Všetko, čo sa práve deje, by mohlo posilniť túžbu Pietrangela po zotrvaní, ale kto vie?“

Blues musia myslieť aj na to, čo sa stane s Justinom Faulkom, ak predĺžia s Pietrangelom zmluvu. Faulk by mohol byť vystavený rozširovaciemu draftu a nemuselo by byť v rozpočte dostatok miesta pre oboch. Ak by si tím chcel udržať oboch, musel by zrejme získať miesto v rozpočte výmenou dvoch dobre platených hráčov.
 

Posledný zápas

09. 03. 2020
STL 
-
 FLA

1:2

(0:0, 1:1, 0:1)

Nasledujúci zápas

STL 
-
 SJS
13. 03. 2020 -

Novinky z tímu

23. 03. 2020 - Rodinný príslušník zamestnanca tímu St. Louis Blues bol pozitívne testovaný na COVID-19. V nedeľu o tom informoval samotný tím. Daná osoba a aj členovia jej rodiny sú momentálne v domácej karanténe. Tím na to upozornil aj všetkých zamestnancov, ktorí mohli byť s daným zamestnancom v kontakte. Výsledkom toho je tiež nariadenie, aby všetci zamestnanci Blues zostali izolovaní a monitorovali svoje zdravie.
10. 03. 2020 - Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL potrestalo útočníka St. Louis pokutou 5000 amerických dolárov za to, že v druhej tretine nedeľného zápasu proti Chicagu so sebou cielene stiahol k ľadu obrancu Adama Boqvista, ktorého sa mu nepodarilo naraziť na mantinel. Pokuta je najvyššia možná a peniaze poputujú na účet hráčskeho rezervného fondu. Boqvist duel nedohral pre podozrenie na otras mozgu.

19. 02. 2020 - Tím St. Louis Blues v utorok umiestnil na listinu dlhodobo zranených obrancu Jaya Bouwmeestera, ktorý pred týždňom utrpel srdcový kolaps na striedačke. Generálny manažér Doug Armstrong povedal, že jeho zverenec si zvyká na život po operácii, pri ktorej mu doktori implantovali špeciálny defibrilátor na zaistenie normálneho srdcového tepu. Verejné vyhlásenie podá do 7-10 dní. Medzičasom sa už vrátil do St. Louis.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Blues Peter Šťastný, Róbert Petrovický, Pavol Demitra, Ľubomír Bartečko, Michal Handzuš, Vladimír Országh, Peter Smrek, Jaroslav Obšut, Ladislav Nagy, Peter Sejna a Jaroslav Halák.

Reklama

O tíme v kocke

St. Louis Blues

Vznik: 1967
Aréna: Enterprise Center (kapacita: 19 022)
Adresa: Enterprise Center, 1401 Clark Avenue, St. Louis, MO 63103
Oficiálny web: www.stlouisblues.com
Farma(AHL): Peoria Rivermen
Najväčšie úspechy: Stanley Cup (2019)
Vyradené čísla: 2 (A.MacInnis), 3 (B.Gassoff), 5 (Bo.Plager), 8 (Ba.Plager), 11 (B.Sutter), 16 (B.Hull), 24 (B.Federko), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Peter Šťastný, Róbert Petrovický, Pavol Demitra, Ľubomír Bartečko, Michal Handzuš, Vladimír Országh, Peter Smrek, Jaroslav Obšut, Ladislav Nagy, Peter Sejna, Jaroslav Halák