Dnes je 23. 5. 2022, 17:36. Meniny má Želmíra.

Binnington vynechá zvyšok druhého kola play-off
Publikované: 23. 05. 2022
Brankár tímu St. Louis Blues, Jordan Binnington, vynechá zvyšok série druhého kola play-off proti tímu Colorado Avalanche pre zranenie dolnej časti tela.

Binnington utrpel zranenie v sobotnom zápase číslo tri, keď do neho vrazil útočník Avalanche Nazem Kadri s obrancom Blues Callem Rosenom, ktorí boli v osobnom súboji. Kadri sa pokúšal o dorážku.

Binnington sa pokúsil zo zákroku otriasť a vrátiť do brány, ale bolesť mu v to neumožnila. V bráne ho tak nahradil Ville Husso, ktorý štartoval v prvých troch zápasoch prvého kola.

Binnington bol v play-off oporou Blues, keď v šiestich dueloch kryl 94,9 % striel a inkasoval len 1,72 gólu na zápas. Husso mal v štyroch zápasoch 89,1% úspešnosť zákrokov s priemerom 3,38 inkasovaného gólu na zápas.

Do prvého tímu bol v nedeľu povolaný brankár Charlie Linfgren zo Springfieldu (AHL).
St. Louis sa zranil brankár Binnington. Hodil po Kadrim fľašu? + video
Publikované: 22. 05. 2022
Brankár Jordan Binnington utrpel v sobotnom zápase číslo tri zo série druhého kola play-off medzi St. Louis a Coloradom zranenie dolnej časti tela.

Binnnington opustil zápas už v siedmej minúte, keď do neho vrazili spoluhráč Calle Rosen a útočník Avalanche Nazem Kadri.

Binnington sa najskôr snažil zo zranenia otriasť, ale nakoniec mu bolesť v návrate do hry zabránila a bránku prenechal Villemu Hussovi, ktorý nechytal od štvrtého zápasu prvého kola.

Závažnosť zranenia nie je známa, ale Jeremy Rutherford z The Athletic informuje, že by mohol mať natiahnuté väzy v kolene, čo by ho mohlo vyradiť z hry na niekoľko týždňov.

Medzitým, Kadri obvinil Binningtona z toho, že po ňom hodil fľašu s vodou, keď robil pozápasový rozhovor pre televíziu TSN.

„Myslím, že to bol Binnington, ale bol som trochu zaneprázdnený, takže sa ho na to musíte opýtať,“ poznamenal Kadri priamo počas rozhovoru.
Blues pred sériou proti Avalanche: Sme lepším tímom ako vlani
Publikované: 14. 05. 2022
Tím St. Louis Blues vyradil v prvom kole play-off Minnesotu a teraz sa pripravuje na stretnutie s najvyššie nasadeným tímom Západnej konferencie, Coloradom, ktoré bude mať výhodu domáceho prostredia.

„Nevadí mi začínať play-off vonku. Myslím si, že často doma len vysedávate nervózni, no keď začínate vonku, ste na hoteli a posedávate tam s ostatnými chlapcami,“ povedal útočník David Perron.

Blues sa v play-off stretli s Avalanche v minulosti dvakrát a v oboch prípadoch prehrali. Poslednú prehru majú ešte čerstvo v pamäti – vlani nevyhrali proti denverskému tímu ani jeden zápas. Teraz však veria, že sú v lepšej pozícii ako v minulej sezóne.

„Myslím si, že sme určite lepším tímom, ako sme boli v minulom roku. Bude to pre nás veľmi náročná výzva. Oni sú jedným z najlepších, ak nie ten najlepší tím v lige. Sú dynamickí a majú aj hĺbku v zostave,“ skonštatoval kapitán Ryan O’Reilly.

Blues majú až deväť hráčov, ktorí v tejto sezóne strelili 20 gólov – najviac v NHL. V prvom kole sa ukázala aj hĺbka defenzívy, keď si tím poradil aj s absenciami Nicka Leddyho, Roberta Bortuzza či Toreyho Kruga, ktorý stále zostáva mimo hry.

„Máme lepšiu hĺbku v zostave ako v minulom roku. V útoku aj v obrane ju máme lepšiu. Myslím si, že to bude tesná séria,“ poznamenal tréner Craig Berube.

„My sme v prvom kole využili veľa obrancov, ale všetci mali svoju úlohu a všetci si ju splnili. To je to podstatné. A to bol veľký dôvod, prečo sme držali v zostave siedmich obrancov.“

Blues začali sériu proti Wild s Villem Hussom v bráne, no v štvrtom zápase vsadili na Jordana Binningtona, ktorý vychytal tri výhry po sebe a počas toho zneškodnil 94,4 % striel.

St. Louis v druhom kole narazí na súpera, ktorý má významne viac času na regeneráciu, keď vyradil Nashville v štyroch zápasoch. V sérii sa stretnú silné presilovky so silnými oslabeniami. Avalanche strieľajú 5,25 gólu na zápas a významne podporuje útok aj obranca Cale Makar.

„Colorado má skvelý tím a všetci o tom vieme. Majú veľa špičkových hráčov. Budeme musieť robiť veľa vecí správne,“ dodal Berube.
Tarasenko strelil hetrik v tretej tretine a prepísal históriu Blues + video
Publikované: 11. 05. 2022
St. Louis vstupovalo do tretej tretiny utorkového zápasu za stavu 2:2 v zápase i v sérii prvého kola play-off proti Minnesote. Vladimir Tarasenko v nej strelil tri góly a rozhodol o zisku postupového mečbalu vďaka triumfu 5:2.

Tarasenko strelil prvé dva góly v úvodných 2 minútach a 31 sekundách tretej tretiny, aby vytvoril nový klubový rekord s najrýchlejšími dvoma gólmi jedného hráča od začiatku tretiny v zápase play-off. Predošlý rekord držal s časom 4:06 Bernie Federko, ktorý ho vytvoril v roku 1981.

Tridsaťročný rodák z Jaroslavľu pridal tretí gól v 59. minúte, keď už Wild hrali bez brankára. Spečatil tým svoj druhý hetrik v play-off v kariére a ako prvý „Bluesman“ ho dosiahol v tretej dvadsaťminútovke zápasu play-off.

Tarasenko však nie je jediným hráčom histórie tímu, ktorý dosiahol hetrik v jednej tretine zápasu play-off. To sa mu podarilo ako tretiemu po Redovi Berensonovi (1969) a Brendanovi Shanahanovi (1995).

Hviezdny útočník má po piatich zápasoch tohtoročných vyraďovacích bojov na konte štyri góly a jednu asistenciu.

Hviezdny obranca Blues „nejaký čas“ vynechá
Publikované: 08. 05. 2022
Hlavný tréner tímu St. Louis Blues, Craig Berube, v sobotu potvrdil, že hviezdny obranca Torey Krug vynechá „nejaký čas“ pre zranenie dolnej časti tela.

„Je to nešťastné. Nie je tu, takže niekto iný musí prísť a odviesť jeho robotu,“ poznamenal Berube.

Krug nedohral tretí zápas série prvého kola play-off proti Minnesote po tom, čo bodyčekoval Matta Boldyho. Následne nezaťažoval ľavú nohu a odišiel do šatne.

Tridsaťjedenročný Američan zaznamenal deväť gólov a 34 asistencií v 64 zápasoch základnej časti. Jeho tím momentálne v sérii proti Wild prehráva 1:2 na zápasy.

Novinky z tímu

18. 05. 2022 - Brankár Vadim Žerenko podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s tímom St. Louis Blues, ktorý ho draftoval v roku 2019 z celkového 208. miesta. Dvadsaťjedenročný moskovský rodák strávil posledný ročník vo fínskej Liige. V drese Ilves zaznamenal bilanciu 11-8-11 s 90,2% úspešnosťou zákrokov. V dvoch dueloch play-off kryl 88,2 % striel.
15. 05. 2022 - Tím St. Louis Blues umiestnil v sobotu na waiver listinu nechránených hráčov útočníka MacKenzieho MacEacherna, ktorý sa od 8. apríla zotavoval zo zranenia hornej časti tela a tento týždeň bol poslaný na kondičný pobyt do Springfieldu z AHL. Tam teraz zrejme aj zakotví. Dvadsaťosemročný Američan odohral v tejto sezóne 14 zápasov, v ktorých zaznamenal dve asistencie, mínusový bod a štyri trestné minúty.
12. 04. 2022 - Obranca Torey Krug by mohol hrať v utorkovom zápase St. Louis proti Bostonu po tom, čo vynechal 10 zápasov pre zranenie ľavej ruky. Vrátiť by sa po 13-zápasovej absencii mohol aj útočník Tyler Bozak (dolná časť tela). Obaja v pondelok trénovali a obaja pôjdu na výjazd, ktorý zahŕňa aj štvrtkovú zastávku v Buffale. „Obaja sú blízko. Je šanca, že jeden bude zajtra hrať,“ povedal tréner Craig Berube.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.