SlovakNHL.sk
Dnes je 17. 8. 2019, 17:33. Meniny má Milica.

Najnovšie články

Nový majiteľ chce do Arizony priniesť Stanleyho pohár
Publikované: 03. 08. 2019
Tím Arizona Coyotes má nového majiteľa. A ten vo štvrtok vyhlásil, že urobí všetko, čo bude môcť, aby udržal organizáciu v Arizone.

„Som odhodlaný zostať tu. Urobím všetko, čo dokážem mojím srdcom a mojou tvrdou prácou, aby som sa uistil, že to bude možné,“ povedal Alex Meruelo, ktorý získal väčšinový podiel v pondelok s ambíciami vybudovať majstrovský tím. „Neprestanem, kým do Valley neprinesieme Stanleyho pohár.“

Muruelo, ktorý je prvým Hispáncom s majoritným podielom v tíme NHL, povedal, že kúpa tímu NHL je pre neho splnením sna.

„Bol to môj sen od šiestich alebo ôsmich rokov. Som hispánske dieťa z Brooklynu, z New Yorku, tak ak to dokážem ja, môže to dokázať ktokoľvek,“ skonštatoval a pridal aj odkaz fanúšikom: „Verím, že si musím zaslúžiť ich dôveru a lojalitu. To je moja práca. Ak to dokážem, som si istý, že odpovedajú tým, že začnú prichádzať, budú nás sledovať a podporovať. Sme Kojotí národ a chceme víťaziť. Ja chcem stopercentne víťaziť.“
Predaj Coyotes je už oficiálny. NHL má prvého Hispánca medzi majiteľmi
Publikované: 30. 07. 2019
Alex Meruelo v pondelok definitívne zavŕšil proces kúpy kontrolného podielu v tíme Arizona Coyotes. Oficiálne o tom informoval práve tím hrajúci v arizonskom Glendale.

Meruelo sa stal väčšinovým majiteľom Coyotes, pričom doterajšiemu majiteľovi Andrewovi Barrowayovi ponechal minoritný podiel v organizácii.

Rada guvernérov NHL schválila predaj Coyotes už v júni, ale ešte bolo potrebné urobiť v procese niekoľko krokov. Tým, že sa naplnili, sa Meruelo stal vôbec prvým Hispáncom, ktorý vlastní väčšinový podiel v tíme NHL.

Päťdesiatpäťročný miliardár začal podnikať v Kalifornii už v roku 1986. Jeho portfólio spoločností v súčasnosti zahŕňa kasína, nehnuteľnosti, televízne a rozhlasové stanice a stravovacie zariadenia.

Barroway bol väčšinovým majiteľom tímu od roku 2014 a jediným majiteľom tímu od roku 2017. Coyotes od svojho príchodu do Arizony prešli viacerými zmenami majiteľov a štyri roky ich dokonca musela riadiť NHL.
Aj bez novej arény Arizona ožíva: Nárast predaja lístkov je v stovkách percent
Publikované: 12. 07. 2019
O tom, že Phil Kessel zvýšil záujem o NHL v púštnej Arizone, sme už písali. Teraz tu však máme čerstvé čísla, ktoré skutočne stoja za povšimnutie.

Fanúšikovia Coyotes sú natoľko nadšení z príchodu hviezdneho útočníka, ktorého získal miestny tím 29. júna vo výmene s Pittsburghom, že predaj vstupeniek narástol až o 550 percent v porovnaní s rovnakým týždňom minulého roka.

Richard Morin z AZ Central informuje, že predaj permanentiek je dokonca až o 600 percent vyšší. Navyše, až 94 % držiteľov minulosezónnych permanentiek si ich už predĺžilo. To je najvyššie číslo od príchodu tímu do Glendale v sezóne 2003/04.

Morin tiež tvrdí, že klub zaznamenal aj nárast záujmu o jeho webovú stránku, mobilnú aplikáciu či účty na sociálnych sieťach.

„Určite je uspokojujúce a vzrušujúce vidieť, že ako organizácia robíme niečo, čo z nás robí konkurencieschopnejší tím a dostáva nás do lepšej pozície na vyhrávanie. Fakt, že to vidia aj iní ľudia na tomto trhu, že to vidia fanúšikovia a naskakujú na palubu, je dobrým, pozitívnym impulzom pre túto organizáciu, “ povedal výkonný riaditeľ klubu Ahron Cohen.

Coyotes v minulej sezóne chýbali len štyri body na play-off, a to ich sužovali zranenia. Momentálne sa tak koncentrujú hlavne na víťazstvá v novej sezóne a návrat do bojov o Stanleyho pohár. V úzadí sa však odohrávajú aj iné boje – o novú arénu.

Klub vie, že pôsobenie v Glendale nie je životaschopným riešením a túži sa viac priblížiť k Phoenixu, piatemu najľudnatejšiemu mestu v Spojených štátoch amerických. Táto misia bude teraz v rukách prichádzajúceho nového väčšinového majiteľa Alexa Meruela.

„Niektoré výzvy, ktorým čelíme v súvislosti s lokalitou, sú dobre zdokumentované. Mohli by sme hrať v Yume alebo aj v strede Manhattanu, ale ak by sme nerobili veci, aby sme boli úspešný a konkurencieschopný tím na ľade, mali by sme obmedzenia v tom, akí úspešní by sme mohli byť,“ poznamenal Cohen.

„Nikdy nemôžeme ísť večer do postele s uspokojením, pretože tam je vždy viac a viac toho, čo môžeme urobiť, aby sme tu vybudovali skvelú organizáciu. Teraz môžeme len pokračovať v tom, aby sme ju budovali v rámci našich cieľov a nejako obmedzili ten šum zvonka.“
Ako vyzerajú dnes? Arizona Coyotes
Publikované: 10. 07. 2019
Je leto, máme po drafte i po otvorení hráčskeho trhu. Niektorí hráči stále čakajú na zmluvy, ale najväčší ruch už máme za sebou. Preto sa pomaly môžeme pozrieť na to, ako vyzerajú jednotlivé tímy po doterajších transakciách. Na rad prišla Arizona.

logo Arizona Coyotes

Arizona zaznamenala v minulej sezóne zlepšenie, ale skončila na štvrtom mieste Pacifickej divízie a opäť sa neprebojovala do play-off, v ktorom hrala naposledy v roku 2012. Sužovali ju však aj zranenia.

Za Coyotes hrával v minulej sezóne aj Richard Pánik, ktorý však tím v lete opustil ako voľný hráč. Momentálne tak tím nemá v zostave žiadneho Slováka, ak nepočítame kontrakt Mariána Hossu, ktorého už pre zdravotné problémy v akcii neuvidíme. Momentálne má využitých 45 miest z 50 na zmluvy, pričom v základe je písaných 21 hráčov.

Tím z Glendale sa v lete postaral aj o dve významné výmeny – z Pittsburghu získal hviezdneho Phila Kessela a z Colorada prišla ďalšia posila do útoku, Carl Söderberg. Mali by pomôcť riešiť problém s ofenzívou, ktorá vlani patrila medzi najhoršie v lige. Stále by to však chcelo lepšieho centra pre prvý útok.

Voľby na drafte

Draftovou jednotkou Coyotes sa stal švédsky obranca Victor Söderström vybraný z celkového 11. miesta. Ďalšími voľbami boli americký center John Farinacci (76.), fínsky krídelník Marias Maccelli (98.), ruský krídelník Alexandr Darin (107.), fínsky krídelník Aku Raty (151.), ruský krídelník Danil Savunov (174.), kanadský center Anthony Romano (176.), švédsky obranca Axel Bergkvist (200.) a švajčiarsky center Valentin Nussbaumer (207.).

Hráčske príchody

Najväčšia akvizícia je zisk hviezdneho krídelníka Phila Kessela z Pittsburghu, spolu s ktorým prišiel aj mladý obranca Dane Birks. Cez výmenu s Coloradom zase do tímu prišiel center Carl Söderberg. Ako voľní hráči prišli aj obranca Aaron Ness a útočníci Andy Miele a Beau Bennett.

Hráčske odchody

Arizona ukončila zmluvu s útočníkom Jensom Lookeom a do Európy sa vráti útočník David Ullström. Cez výmeny odišli obranca Kevin Connauton (Colorado), obranca Pierre-Olivier Joseph a útočník Alex Galchenyuk (obaja Pittsburgh). Ako voľní hráči odišli brankár Calvin Pickard, obranca Dakota Mermis a útočníci Mario Kempe, Nick Cousins a náš Richard Pánik.

Aktuálna zostava a platový rozpočet

V súčasnosti má arizonský tím k dispozícii zhruba 178 tisíc amerických dolárov, pričom 5,275 milióna z rozpočtu tvorí kontrakt Mariána Hossu. V prvom tíme má však klub už všetkých hráčov pre budúci ročník zaistených a obmedzenými voľnými hráčmi sú len hráči zo systému – brankár Adin Hill, obranca Dysin Mayo a útočník Emil Pettersson. V budúcom roku by sa neobmedzenými voľnými hráčmi mohli stať Carl Söderberg, Brad Richardson a Darcy Kuemper, ako aj Beau Bennett, Michael Chaput a Robbie Russo.

Využitie platového rozpočtu (74,281 mil. USD*):
Ú O B
* - odpočítané vykúpenie Ribeira zo zmluvy (1,945 mil. USD) a zmluva Hossu (5,275 mil. USD)

Aktuálnu zostavu tvorí 12 útočníkov, ktorí si vyžiadajú dokopy takmer 38,5 milióna amerických dolárov. Najlepšie plateným útočníkom je Phil Kessel s „cap-hitom“ 6,8 milióna amerických dolárov. Neisté miesto v základe má najmä Christian Fischer, ktorého by mohol nahradiť mladučký Barrett Hayton, päťka draftu 2018. Predpokladané útoky vyzerajú takto:

Clayton Keller - Nick Schmaltz - Phil Kessel
Carl Söderberg - Derek Stepan - Lawson Crouse
Michael Grabner - Brad Richardson - Vinnie Hinostroza
Barrett Hayton - Christian Dvorak - Conor Garland

V obrane je momentálne vedených sedem hráčov zaťažujúcich rozpočet sumou 29,5 milióna amerických dolárov. Najviac z čiastky ukrojí kapitán Oliver Ekman-Larsson, ktorý má najvyšší „cap-hit“ v tíme – 8,25 milióna amerických dolárov. V predpokladaných pároch zatiaľ nefiguruje Iľja Ljubuškin, ktorý môže byť na „farmu“ poslaný aj bez waiver listiny:

Oliver Ekman-Larsson - Jason Demers
Alex Goligoski - Niklas Hjalmarsson
Jakob Chychrun - Jordan Oesterle
(Extra: Iľja Ljubuškin)

Arizona má pod jednocestnou zmluvou dvoch brankárov, ktorí spolu zaťažujú platový strop sumou 6,1 milióna amerických dolárov. Jednotkou bude tridsaťročný Antti Raanta, ktorého „cap-hit“ je 4,25 milióna dolárov. Dvojkou v hierarchii je o rok mladší Darcy Kuemper.

Silnejšie alebo slabšie? Ako vyzerá tento tím dnes?
Svoj názor môžete vyjadriť v komentároch.
Coyotes si upísali osemnásťročného švédskeho obrancu
Publikované: 08. 07. 2019
Obranca Victor Söderström podpísal v nedeľu trojročnú nováčikovskú zmluvu s tímom Arizona Coyotes, ktorý ho draftoval v tomto roku z celkového 11. miesta.

Osemnásťročný švédsky odchovanec strávil prevažnú časť minulej sezóne v najvyššej švédskej súťaži SHL, kde si v drese Brynäs IF pripísal štyri góly a tri asistencie v 44 dueloch. Za tím odohral aj 14 zápasov v juniorskej lige – so ziskom gólu a siedmich asistencií.

Söderström, ktorý reprezentoval Švédsko aj na majstrovstvách sveta do 18 rokov, sa prezentuje vysokým hokejovým IQ a celkovým citom pre hru. Je veľmi dobrým korčuliarom, je spoľahlivý vzadu a dokáže pomáhať aj v ofenzíve.
 

Posledný zápas

06. 04. 2019
PHX 
-
 WPG

2:4

(1:1, 0:3, 1:0)

Nasledujúci zápas

ANA 
-
 PHX
03. 10. 2019 -

Novinky z tímu

04. 08. 2019 - Brankár Adin Hill podpísal novú jednoročnú zmluvu s tímom Arizona Coyotes. Ide o dvojcestný kontrakt, ktorého hodnota je zatiaľ neznáma. „Sme radi, že máme Adina pod zmluvou. Je to veľký, talentovaný brankár, ktorý sa každou sezónou zlepšoval. Tešíme sa na to, ako sa bude rozvíjať v novej sezóne,“ poznamenal generálny manažér John Chayka. Dvadsaťtriročný Hill si v minulej sezóne zachytal aj v NHL, kde mal bilanciu 7-5 s 90,1% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,76 inkasovaného gólu na zápas. V nižšej AHL mal bilanciu 16-19-2 a kryl 90,6 % striel.
02. 07. 2019 - Brankár Ivan Prosvetov podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Arizonou, ktorá ho draftovala v minulom roku zo 114. miesta. Dvadsaťročný moskovský rodák má za sebou sezónu v juniorskej OHL. V drese Saginawu mal bilanciu 36-11-3 s 91,0% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,94 inkasovaného gólu na zápas.
07. 06. 2019 - Obranca Robbie Russo podpísal novú jednoročnú, dvojcestnú zmluvu s Arizonou. Dvadsaťšesťročný Američan, ktorého draftovai Islanders v roku 2011 z 95. miesta, hral na úrovni NHL len v ročníku 2016/17. V drese Detroitu absolvoval 19 bezbodových duelov. Vo svojej prvej sezóne v organizácii Coyotes absolvoval 67 stretnutí za Tucson v AHL. Získal v nich 39 bodov (6+33).

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

panikRichard
PÁNIK

krídelník
#14

Reklama

O tíme v kocke

Arizona Coyotes

Vznik: 1972/1996
Aréna: Jobing.com Arena (kapacita: 17 500)
Adresa: Arizona Coyotes, ALLTEL Ice Den, 9375 E. Bell Road, Scottsdale, AZ 85260
Oficiálny web: www.phoenixcoyotes.com
Farma(AHL): San Antonio Rampage
Najväčšie úspechy: 2x finále konferencie (1985, 1987)
Vyradené čísla: 9 (B.Hull), 10 (D.Howerchuck), 25 (T.Steen), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Michal Handzuš, Ladislav Nagy, Branko Radivojevič, Radoslav Suchý, Tomáš Surový, Marcel Hossa, Richard Pánik