SlovakNHL.sk
Dnes je 7. 8. 2020, 13:59. Meniny má Štefánia.

Najnovšie články

Chayka sa vraj chcel pripojiť k organizácii Devils
Publikované: 30. 07. 2020
Hoci presné detaily rozchodu medzi Johnom Chaykom a tímom Arizona Coyotes zostávajú zahmlené, informovalo sa, že ho s pracovnou ponukou oslovil iný tím NHL.

Majiteľ Coyotes Alex Meruelo najskôr žiadosť o rozhovory zamietol, neskôr ich generálnemu manažérovi povolil. O ktorý tím išlo, sa doteraz len špekulovalo. Greg Wyshynski z ESPN tvrdí, že išlo o tím New Jersey Devils.

Chayku v tejto organizácii zaujala pozícia, v ktorej by dohliadal nad ostatnými tímami v portfóliu majiteľov Devils. Josh Harris a David Blitzer vlastnia aj tímy Philadelphia 76ers z NBA, Crystal Palace z Premier League a niekoľko menším tímov.

Majitelia Coyotes medzitým trvajú na tom, že porušenie podmienok kontrakt neumožňuje Chaykovi uchádzať sa o pozíciu generálneho manažéra alebo prezidenta hokejových operácií iného tímu NHL až pokým zmluva nevyprší. Platná je pritom ešte tri roky.
Coyotes dali Hallovi ponuku na viacročný kontrakt. Suma ho asi nenadchla
Publikované: 28. 07. 2020
Tím Arizona Coyotes sa v týchto dňoch nespája len s drámou ohľadom bývalého generálneho manažéra Johna Chayku. Stále sa rieši aj budúcnosť Taylora Halla, ktorého by si klub z Glendale chcel udržať.

Majiteľ Coyotes, výkonný riaditeľ a asistent generálneho manažéra sa bez Chayka pred pár týždňami stretli s Hallom v reštaurácii, aby sa rozprávali o predĺžení spolupráce. Už vtedy sa povrávalo, že tím urobil potenciálnemu neobmedzenému voľnému hráčovi ponuku.

Ako prvý zo serióznejších zdrojov priniesol informácie o danej ponuke John Gambadoro, ktorý 23 rokov pokrýva arizonský šport pre miestne rádio Arizona Sports. Podľa jeho informácií klub predložil na stôl päťročnú zmluvu v hodnote 7 miliónov amerických dolárov ročne.

Hall v súčasnosti zarába ročne 6 miliónov amerických dolárov a ak by vstúpil na trh s voľnými hráčmi, bol by takým žiadaným artiklom, že by bez problémov získal lukratívnejšie ponuky. V 28 rokoch by pritom mohol chcieť čo najdlhšiu zmluvu, ktorá by mu dala väčšiu istotu.

Keď mu totiž vyprší päťročná zmluva, bude mať 33 rokov a mohol by mať komplikácie nájsť si v lige lukratívny kontrakt. Aj iné tímy by však pri jeho minulosti so zraneniami mohli byť opatrnejšie. O to je väčší dôvod myslieť si, že sa jeho agent bude snažiť ročnú hodnotu novej zmluvy maximalizovať čo najviac to pôjde.
Rozzúrení Coyotes požiadali Bettmana, aby sa zapojil do konfliktu s Chaykom
Publikované: 28. 07. 2020
Po nepeknom odchode Johna Chayku z pozície generálneho manažéra tímu Arizona Coyotes sa majiteľ tímu Alex Meruelo rozhodol osloviť komisára NHL Garyho Bettmana so žiadosťou o pomoc.

Elliotte Friedman zo Sportsnet informuje, že Bettman by sa mal zapojiť do konfliktu a nakoniec tak rozhodnúť o budúcnosti Chayku, ktorý odišiel napriek tomu, že v novembri podpisoval novú zmluvu, v ktorej boli platné ešte tri roky.

Coyotes mali dostať pred asi mesiacom žiadosť od iného tímu NHL, aby mohol diskutovať s Chaykom, ktorú najskôr zamietli, ale potom odobrili. Meruelo sa obracia na Bettmana s tým, že bol vraj oklamaný, o čo vlastne v daných konverzáciách medzi Chaykom a druhým tímom išlo.

Friedman naznačil, že Chayka mal dostať ponuku, ktorá bola väčšia ako pozícia generálneho manažéra a zrejme by mal na starosť viac športových tímov, čo by súhlasilo so špekuláciami, že o neho mal záujem majiteľ Buffala, ktorý vlastní aj tím NFL.

A práve s týmto chcú Coyotes argumentovať, pretože v jednaniach nešlo o pozície „generálny manažér“ ani „prezident hokejových operácií“, ktoré špecifikuje Chaykova zmluva. V konflikte ide aj o finančné kompenzácie.

A čo bolo poslednou kvapkou? Meruelo chcel, aby Chayka išiel s tímom na play-off do Edmontonu. On však chcel ešte predtým mať na stole plán prechodu. Coyotes odmietli a chceli sa plne koncentrovať na play-off a nie budúcnosť. Vtedy sa Chayka rozhodol, že klub opustí.

„Nie som právnik, takže nedokážem predpovedať, kam toto smeruje, ale Coyotes sú rozzúrení a chcú si zaistiť ochranu svojich práv,“ dodal Friedman.
Generálny manažér Coyotes odstúpil. Klub je sklamaný, jeho sklamali majitelia
Publikované: 27. 07. 2020
John Chayka v nedeľu odstúpil z pozície generálneho manažéra tímu Arizona Coyotes. Nahradil ho jeho doterajší asistent Steve Sullivan. Zatiaľ na dočasnej báze.

Chayka sa stal najmladším generálnym manažérom v histórii NHL 5. mája 2016, keď mal 26 rokov. O rok neskôr sa stal aj prezidentom hokejových operácií a v novembri 2019 podpísal novú viacročnú zmluvu.

Coyotes sa pod jeho vedením nedostali nikdy do play-off, ale v tomto roku si zahrali kvalifikačné predkolo proti Nashvillu, v ktorom môžu zabojovať o účasť v prvom kole play-off. A práve načasovanie tohto kroku sklamalo tím.

„John Chayka končí ako generálny manažér a prezident hokejových operácií Arizony Coyotes. Klub je sklamaný jeho krokmi a jeho načasovaním, keďže Coyotes sa pripravujú na príchod do Edmontonu, kde začnú play-off po prvýkrát od roku 2012. Chayka sa rozhodol opustiť silný a konkurencieschopný tím, odhodlaný personál a fanúšikov Coyotes, ktorí sú tí najlepší v NHL,“ vyhlásili Coyotes.

Chayka na to zareagoval: „Posledné štyri roky môjho života som si užíval najviac. V Arizone som sa stal manželom a otcom, zatiaľ čo som pracoval tak tvrdo, ako bolo možné, aby som z Coyotes urobil tím bojujúci o Stanleyho pohár. Milujem našich hráčov, trénerov, pracovníkov a fanúšikov a veľmi si prajem, aby som mohol byť s tímom v Edmontone. Žiaľ, situácia vytvorená majiteľmi mi to znemožnila.“

Chayka nemôže bez povolenia tímu pracovať pre iný tím NHL, kým mu neskončí platný kontrakt. Ten by mal platiť ešte tri roky. Údajne však o jeho služby prejavil záujem subjekt mimo ligy.

Patrick Johnston z Ottawa Citizen tvrdí, že by to mohli byť majitelia Sabres Pegulovci, ktorí vlastnia aj tím NFL Buffalo Bills či klub AHL Rochester Americans. Chayka vyrastal 40 minút od Buffala a Pegulovci mali o jeho služby záujem už predtým, ako prijal ponuku Coyotes.
Koniec sa blíži: Coyotes umožnili Chaykovi preskúmavať inú príležitosť
Publikované: 26. 07. 2020
Vyzerá to tak, že rozchod tímu Arizona Coyotes a generálneho manažéra Johna Chayku sa naozaj približuje.

Elliotte Friedman zo Sportsnet informuje, že v určitom bode počas prerušenia sezóny sa Coyotes niekto opýtal na dostupnosť Chayku. Tím mu následne povolil preskúmať inú pracovnú príležitosť.

Craig Morgan z The Athletic dodáva, že daná príležitosť by nemala prísť v inom tíme Národnej hokejovej ligy a ide o odlišnú profesionálni príležitosť. Potvrdil to aj Friedmanov zdroj: „Nebude generálnym manažérom iného tímu NHL.“

Majiteľ Arizony Alex Merulo podpísal s Chaykom v novembri viacročný kontrakt a vyjadril vieru, že generálny manažér je tou správnou osobou na vedenie klubu do budúcnosti.

To, že by nakoniec nemusel byť v plánoch do budúcna, naznačilo stretnutie s Taylorom Hallom, ktorého sa minulý týždeň zúčastnili prezident a výkonný riaditeľ Xavier Gutierrez, majiteľov syn Alex Meruelo mladší a asistent generálneho manažéra Steve Sullivan.

Pierre LeBrun z TSN tiež povedal, že dôvodom na rozchod by mohla byť skutočnosť, že nové vedenie a Chayka nemajú zosúladené priority. Pripomenul, že tridsaťjedenročný manažér má vo svojej súčasnej zmluve platné ešte ďalšie tri roky.
 

Posledný zápas

05. 08. 2020
PHX 
-
 NSH

4:1

(1:0, 0:1, 3:0)

Nasledujúci zápas

PHX 
-
 NSH
07. 08. 2020 -

Novinky z tímu

27. 07. 2020 - Kapitán Arizony Oliver Ekman-Larsson sa cez víkend vrátil do tréningového procesu svojho tímu po tom, čo v piatok utrpel ľahšie poranenie pri kolízii so spoluhráčom Carlom Soderbergom. Tréner Rick Tocchett v nedeľu povedal, že jeho mužstvo je pred dohrávkou úplne zdravé. V kempe ho najviac potešili výkony útočníka Claytona Kellera: „Pravdepodobne bol v kempe konzistentne našim najlepším hráčom. V jeho hre nebol útlm a je sebavedomý. Teraz v tom musí pokračovať aj v zápasoch.“
26. 07. 2020 - Hlavný tréner Arizony Rick Tocchet povedal, že jeho tím pravdepodobne v kvalifikačnom predkole proti Nashvillu využije oboch brankárov, Darcyho Kuempera i Anttiho Raantu. „Myslím si, že ak chcete prejsť týmto formátom až na koniec, potrebujete dvoch brankárov. Myslím si, že naši budú chytať obaja,“ poznamenal Tocchet. Kuemper mal v tomto ročníku bilanciu 16-11-2 s 92,8% úspešnosťou zákrokov, Raanta 15-14-3 s 92,1% úspešnosťou zákrokov. Coyotes odohrajú prvé tri zápasy v priebehu štyroch dní, a tak im dvaja kvalitní brankári budú prínosom.
25. 07. 2020 - Kapitán tímu Arizona Coyotes, obranca Oliver Ekman-Larsson, opustil predčasne piatkový modelový zápas po osobnom súboji s útočníkom Carlom Söderbergom v strednom pásme. Dôvody na obavy zatiaľ nie sú. „Nemyslím si, že je to také zlé. Mimo ľadu sme ho držali z preventívnych dôvodov. Vyzerá byť v dobrej nálade,“ povedal tréner Rick Tocchet.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

panikRichard
PÁNIK

krídelník
#14

Reklama

O tíme v kocke

Arizona Coyotes

Vznik: 1972/1996
Aréna: Jobing.com Arena (kapacita: 17 500)
Adresa: Arizona Coyotes, ALLTEL Ice Den, 9375 E. Bell Road, Scottsdale, AZ 85260
Oficiálny web: www.phoenixcoyotes.com
Farma(AHL): San Antonio Rampage
Najväčšie úspechy: 2x finále konferencie (1985, 1987)
Vyradené čísla: 9 (B.Hull), 10 (D.Howerchuck), 19 (S.Doan), 25 (T.Steen), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Michal Handzuš, Ladislav Nagy, Branko Radivojevič, Radoslav Suchý, Tomáš Surový, Marcel Hossa, Richard Pánik