SlovakNHL.sk
Dnes je 28. 11. 2020, 20:20. Meniny má Henrieta.

Najnovšie články

Ekman-Larsson dáva snahu Coyotes o jeho výmenu za hlavu
Publikované: 22. 11. 2020
Po rušnom období pre kapitána Arizony pred otvorením trhu s voľnými hráčmi, je obranca Oliver Ekman-Larsson spokojný, že zostáva v tíme Coyotes a je ochotný zabudnúť na skutočnosť, že sa ho jeho klub pokúšal vymeniť.

„Nový generálny manažér vstúpil do ťažkého obdobia, potreboval urobiť nejaké rozhodnutia a veci, ako bolo aj to. Mali sme však zatiaľ dobré diskusie a teším sa na to, ako ho spoznám lepšie,“ povedal Ekman-Larsson pre Arizona Republic.

„Je to zatiaľ dobré, ale je ľahšie rozprávať sa tvárou tvár ako cez telefón alebo Skype či Facetime. Nemyslím si, že bude nejaký problém hodiť to za hlavu, aspoň nie pre mňa. To je všetko, čo k tomu môžem povedať.“

Krátko po tom, čo bol v septembri na pozíciu generálneho manažéra najatý Bill Armstrong, Coyotes požiadali svojho kapitána, aby sa vzdal svojej klauzuly o nevymeniteľnosti. On tak urobil len pre prípad, ak by bol vymenená do Bostonu alebo Vancouveru. Nakoniec k ničomu nedošlo.

Ekman-Larsson, ktorý v roku 2018 podpísal s Arizonou osemročnú zmluvu za 66 miliónov amerických dolárov, rozumie, prečo k situácii došlo a pozerá sa na ňu s nadhľadom: „Chápem tú obchodnú stránku veci a ako to tam funguje. Dúfam, že jedným z dôvodov, prečo som kapitánom tohto klubu, je, že myslím na iných ľudí a mojich spoluhráčov. Tak som vyrastal a taký som človek.“
Opustí Carl Söderberg NHL a vráti sa do Európy?
Publikované: 13. 11. 2020
Podľa informácií z podcastu Sanny & Svensson z dielne denníka Expressen, by sa skúsený útočník Carl Söderberg mohol rozhodnúť pre návrat na „starý kontinent“.

Söderberg má vraj záujem získať dobre platené miesto v najvyššej švajčiarskej súťaži, no pre súčasnú epidemiologickú situáciu v krajine a neistotu ohľadom pokračovania miestnej ligy by to pre neho mohol byť ťažko splniteľný cieľ.

Avšak, záujem hlási aj tím z jeho rodného Švédska. Podľa rovnakého zdroja by ho chcelo angažovať Malmö z elitnej SHL. Söderberg je jeho odchovancom i rodákom z mesta.

V poslednej sezóne tridsaťpäťročný veterán odohral 70 zápasov za Arizonu, v ktorých strelil 17 gólov a nazbieral 35 bodov. V deviatich dueloch play-off pridal gól a asistenciu. Momentálne je stále neobmedzeným voľným hráčom.
Mitch Miller dostal ďalšiu facku. Nevzdala sa ho len Arizona
Publikované: 31. 10. 2020
Tím Arizona Coyotes vo štvrtok oznámil, že sa vzdal práv na obrancu Mitchella Millera, ktorý bol jeho najvyššou voľbou na tohtoročnom drafte. O deň neskôr prišla pre mladíka ďalšia facka.

Osemnásťročný rodák z amerického Ohia mal po dvoch sezónach v USHL presedlať na vysokoškolskú úroveň, no Univerzita Severnej Dakody oznámila, že mu nedovolí zapojiť sa do jej hokejového programu a oficiálne ho z tímu vyškrtla.

Miller bol súdne uznaný za vinného v prípade šikanovania čierneho, postihnutého spolužiaka v roku 2016, keď mali obaja 14 rokov. Šikanovanie bolo slovné i fyzické. Vyšlo najavo, že napríklad pri jednom incidente nútil Isaiaha Myera-Crothersa lízať lízanku namočenú v moči.

Arizona pôvodne s Millerom chcela pracovať na jeho prevýchove, ale nakoniec sa ho vzdala. Mladý obranca pred draftom poslal list všetkým tímom NHL, v ktorom sa za svoje činy ospravedlnil. Podľa matky Myera-Crothersa sa však stále neospravedlnil jej synovi.
Coyotes sa nakoniec vzdali práv na svoju prvú draftovú voľbu
Publikované: 30. 10. 2020
Tím Arizona Coyotes sa nakoniec vzdal práv na obrancu Mitchella Millera, ktorého draftoval v tomto roku ako svojho prvého hráča z celkového 111. miesta.

Táto novinka prišla len tri dni po tom, čo denník The Arizona Republic zverejnil príbeh o tom, ako Miller na strednej škole šikanoval čierneho a postihnutého spolužiaka Isaiaha Meyer-Crothersa.

Kým iné tímy z tohto dôvodu dávali od Millera na drafte ruky preč, Coyotes o jeho minulosti vedeli, ale aj tak ho draftovali.

Prezident Xavier Gutierrez pôvodne tvrdil, že sa tím nebude od Millera dištancovať a radšej sa zameria na riešenie. Chcel s ním pracovať, vzdelávať ho a konečnou predstavou bolo, že raz bude lídrom v hnutí zameranom proti šikovaniu a rasizmu.

Organizácia však nakoniec svoj postoj zmenila.

„Rozhodli sme sa s okamžitou platnosťou vzdať práv na Mitchella Millera. Pred jeho draftovaním sme vedeli o incidente z roku 2016. Takto typ správania sa nám nepáči, ale zobrali sme to ako šancu vzdelávať Mitchella, aby bol zodpovedný za svoje činy a poskytli mu príležitosť byť lídrom v snahách zameraných proti šikovaniu a rasizmu,“ povedal Guttierez.

„O celej tejto záležitosti sme sa však toho dozvedeli viac a čo je dôležitejšie, spoznali sme vplyv, aký to malo na Isaiaha a rodinu Meyer-Crothersových. To, čo sme sa dozvedeli, nie je v súlade s našimi hodnotami a víziou a viedlo k rozhodnutiu vzdať sa jeho práv.“
Ekman-Larsson: V skutočnosti som nikdy nechcel byť vymenený
Publikované: 29. 10. 2020
Hviezdny obranca Oliver Ekman-Larsson priznal, že si nikdy neželal výmenu z Arizony a v súčasnosti je spokojný, že v nej zostane.

„Skutočne rád tam žijem a bolo by pre mňa veľmi ťažké opustiť to tam. Nikdy som skutočne nechcel nič iné, len zostať v Arizone. Som skutočne šťastný, že to nakoniec dopadlo takto,“ povedal kapitán Coyotes pre Hockeysverige.

Ekman-Larsson má vo svojej zmluve plnú klauzulu o nevymeniteľnosti, no keď bol požiadaný o jej vzdanie sa, vybral si dva tímy, do ktorých by výmenu akceptoval – Vancouver a Boston. Ohraničil to 9. októbrom, potom túto svoju výnimku stiahol.

„Vybral som si tie dva tímy, pretože som nechcel stáť v ceste tímu v prípade, ak by ma potreboval vymeniť. Som taká osoba. Určil som tie tímy ako alternatívy, ale nikdy som v skutočnosti nechcel odísť,“ prezradil dvadsaťdeväťročný Švéd.

Ekman-Larsson podpísal osemročnú zmluvu v hodnote 66 miliónov amerických dolárov v roku 2018, keď bol generálnym manažérom Coyotes ešte John Chayka.

„Podpísal som ju, pretože som chcel byť v Arizone až do 36 rokov. Keď sa tieto špekulácie objavili, cítil som sa nepríjemne a bola to náročná situácia. Nikdy predtým som v nej nebol. Bolo to mentálne náročné,“ skonštatoval Ekman-Larsson, ktorý doteraz strávil v Arizone celú kariéru.

„Bolo tam veľa šumov, že tím bude chcieť predávať a zbavovať sa hráčov, aby ušetril peniaze. Nikdy sa to skutočne nestalo a naopak si myslím, že na papieri máme veľmi dobrý tím. Sme skutočne zomknuté mužstvo a to veľmi oceňujem. Tento rok sme sa dostali do play-off a skutočne dúfam, že sa v budúcom roku dostaneme ešte ďalej.“
 

Posledný zápas

19. 08. 2020
COL 
-
 PHX

7:1

(3:0, 3:0, 1:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

05. 11. 2020 - Na tohtoročnom drafte dávali od neho tímy NHL ruky preč. Arizona mu však chcela dať šancu aj napriek tomu, že šikanoval čierneho, postihnutého spolužiaka. Nakoniec sa aj ona jeho práv vzdala. Urobil tak aj univerzitný tím, za ktorý mal v novom ročníku hrávať. A teraz oznámil aj tím Sarnia Sting z juniorskej OHL, že si na amerického obrancu Mitchella Millera neuplatní právo a nepodpíše s ním zmluvu. Draftoval ho pritom ešte v roku 2017. Kým v zámorí od neho dávajú všetci ruky preč, v Rusku sa začalo špekulovať o tom, že by mu šancu mohol dať tím SKA Petrohrad. Momentálne má na Univerzite Severnej Dakoty umožnené aspoň študovať.
07. 10. 2020 - Tím Arizona Coyotes priviedol naspäť staré dresy a teraz sa vracia k ďalšej veci z minulosti – v novej sezóne bude mať v stredovom kruhu ikonický ubúdajúci mesiac. Bude to súčasť osláv 25. výročia klubu.

06. 10. 2020 - Obranca Iľja Ľjubuškin podpísal jednoročnú a obranca Kyle Capobianco dvojročnú zmluvu s tímom Arizona Coyotes. Prvý menovaný zarobí rovný milión dolárov, druhý v priemere 775 000. Ľjubuškin odohral v minulej sezóne za Arizonu 51 zápasov so ziskom štyroch asistencií. Capobianco strelil jeden gól v deviatich dueloch.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

panikRichard
PÁNIK

krídelník
#14

Reklama

O tíme v kocke

Arizona Coyotes

Vznik: 1972/1996
Aréna: Jobing.com Arena (kapacita: 17 500)
Adresa: Arizona Coyotes, ALLTEL Ice Den, 9375 E. Bell Road, Scottsdale, AZ 85260
Oficiálny web: www.phoenixcoyotes.com
Farma(AHL): San Antonio Rampage
Najväčšie úspechy: 2x finále konferencie (1985, 1987)
Vyradené čísla: 9 (B.Hull), 10 (D.Howerchuck), 19 (S.Doan), 25 (T.Steen), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Michal Handzuš, Ladislav Nagy, Branko Radivojevič, Radoslav Suchý, Tomáš Surový, Marcel Hossa, Richard Pánik