SlovakNHL.sk
Dnes je 17. 4. 2024, 23:31. Meniny má Rudolf.

Najnovšie články

NHL chce sťahovanie Coyotes zavŕšiť ešte pred play-off. Podarí sa to?
Publikované: 16. 04. 2024
Národná hokejová liga by chcela, aby sa tím Arizona Coyotes presťahoval do Salt Lake City zo štátu Utah ešte predtým, ako tento víkend odštartujú boje o Stanleyho pohár. Informuje o tom Pierre LeBrun z TSN.

LeBrun dodáva, že nie je garantované, že sa do konca týždňa toto prianie vedenia súťaže aj splní, pretože ide o komplikovaný proces. Liga však napriek tomu dúfa, že sa to stihne.

NHL predá klub majiteľovi tímu NBA Utah Jazz Ryanovi Smithovi, pričom jeho súčasný vlastník Alex Meruelo zaň zinkasuje údajne 1,2 miliardy amerických dolárov. A bude mať aj garanciu, že ak do piatich rokov vybuduje novú arénu, tak sa NHL do Arizony vráti cez expanziu.

Obchodné operácie organizácie sa udržia v Arizone a do Utahu sa presťahujú len hokejové operácie, takže sa prakticky môže len prerušiť činnosť Coyotes. Ich história by sa tiež do Salt Lake City nemala sťahovať tak, ako sa sťahovala z Winnipegu do Phoenixu, keď sa tam sťahovali Jets. K Utahu sa tak de facto bude pristupovať ako expanznému tímu, ktorého história začína od nuly.
Predaj Coyotes sa očakáva budúci týždeň. NHL sa do Arizony bude môcť vrátiť cez expanziu!
Publikované: 14. 04. 2024
Tím Arizona Coyotes bude pravdepodobne predaný majiteľovi tímu NBA Utah Jazz Ryanovi Smithovi krátko po poslednom zápase tímu v tejto sezóne a bude zahŕňať garanciu návratu NHL do Arizony.

Súčasťou predaja organizácie bude podmienka, že ak sa súčasnému majiteľovi Coyotes Alexovi Meruelovi podarí vybudovať do piatich rokov novú arénu, NHL sa do Arizony vráti formou expanzie. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním na osobu, ktorá pozná detaily rokovaní.

Predaj organizácie v hodnote jednej miliardy amerických dolárov by sa mal uskutočniť najneskôr do štartu play-off, ak nedôjde k neočakávaným okolnostiam. Najskôr by sa mali hokejové operácie presunúť do rúk NHL a potom k Smithovi, ktorý klub presťahuje do Salt Lake City z Utahu. Obchodné operácie si udrží Meruelo, aby mohol napredovať s plánom projektu v hodnote 3 miliardy amerických dolárov, ktorý zahŕňa aj novú arénu na severe Phoenixu.

Meruelovi tiež zostane vo vlastníctve tím AHL Tucson Roadrunners, ktorý plánuje presťahovať do Mullett Arény v Tempe, súčasnom dočasnom domove Coyotes.

Tlačová konferencie Meruela a komisára NHL Garyho Bettmana sa očakáva budúci týždeň, keď už bude dohoda spečatená. Liga podporuje plány výstavby novej arény v Arizone, ale nevedela sa zmieriť s hraním zápasov v univerzitnej hale s kapacitou necelých 5 tisíc divákov.

Predpokladom napredovania projektu novej arény bude zisk pozemku, ktorý bude v júni predmetom aukcie.
Mávanie na rozlúčku: Hráči Coyotes už vraj osud poznajú. Bettman má prehovoriť čoskoro
Publikované: 13. 04. 2024
Renomovaný zámorský „insider“ Elliotte Friedman z televízie Sportsnet informoval, že hráči tímu Arizona Coyotes boli pred piatkovým zápasom informovaní, že sa organizácia bude sťahovať do Utahu.

Friedman dodal, že hráči aj personál klubu dostanú príležitosť navštíviť Salt Lake City, aby si prezradil zariadenie arény.

Podľa Emily Kaplanovej z ESPN sa generálny manažér Bill Armstrong v piatok večer stretol s hráčmi a povedal im, že NHL sprostredkovala predaj klubu spoločnosti Smith Entertainment Group, ktorá vlastní tím NBA Utah Jazz. Dohoda však nie je ešte spečatená.

Hráči neboli po piatkovom zápase k dispozícii novinárom a hlavný tréner Andre Tourigny hneď na začiatku tlačovej konferencii vyzval zástupcov médií, aby sa pýtali otázky len ohľadom samotného zápasu.

Správa o potenciálnom sťahovaní Coyotes sa objavila v stredu, keď vyšlo najavo, že NHL pripravuje pre budúci ročník dva rozpisy – jeden počítal s tímom v Arizone, druhý v Salt Lake City.

NHL potenciálneho nového vlastníka tiež vyzvala, aby urobil v Delta Center potrebné úpravy, aby hala vyhovovala ako trvalý domov hokejového tímu. Podľa Kaplanovej už štátny senát v Utahu odobril finančnú podporu na rekonštrukciu.

Craig Morgan medzitým s odvolaním na viacero zdrojov informoval, že by komisár NHL Gary Bettman mohol informovať o sťahovaní tímu už 17. apríla.

Coyotes doplatili na neschopnosť nájsť nový trvalý domov v Arizone, ktorú si NHL dlho obhajovala ako potenciálne výhodný trh. Domovom tímu NHL bola od roku 1996, keď sa do Phoenixu sťahovali Jets.
Sťahovanie tímu NHL na spadnutie? Robia sa veľké pokroky. Zvýšilo to apetít v ďalšom meste
Publikované: 11. 04. 2024
O tom, že NHL pripravuje pre budúcu sezónu dve alternatívy rozpisu, sme už informovali. A hoci sťahovanie jednej z ligovej organizácii nie je stopercentné, robia sa údajne pokroky v tom, aby k nemu došlo.


Emily Kaplanová a Greg Wyshynski z televízie ESPN informujú, že tím Arizona Coyotes by mohol hrávať v Salt Lake City už v budúcej sezóne. Podľa ich zdrojov sa NHL pripravuje na možnosť, že bude klub predaný do rúk majiteľa tímu NBA Utah Jazz Ryana Smitha, ktorý ho presťahuje.

Frank Seravalli z Daily Faceoff, ktorý ako prvý informoval o spomínaných rozpisoch, priniesol ďalšiu zaujímavú novinku – zainteresované strany urobili významný pokrok v návrhu dohody a liga o tom rozposlala správu členom Rady guvernérov.

Pierre LeBun z TSN sa obrátil na zástupcu komisára Billa Dalyho, ktorý k tomu povedal: „Liga naďalej pracuje na riešení situácie, ktorá je náročná a ťažká, ale nie sme v pozícii, aby sme k tomu hovorili viac.“

Podľa ESPN vedenie NHL stále verí, že by Coyotes mali zostať v Arizone, ale je skeptické, pokiaľ ide o plány výstavby novej arény. Tá by mala stáť na pozemku, ktorý musia súčasní majitelia najskôr získať na aukcii. Starosta susedného Scottsdale tieto plány pritom označil za neuskutočniteľné a nevítané.

LeBrun podotýka, že správa poslaná Rade guvernérov tvrdí, že k dohode o presťahovaniu stále nedošlo, ale celá situácia je v pohybe. Údajne ani záujemca o tím nebol v priamom kontakte sú súčasnými majiteľmi, ale diskutuje len s NHL.


NHL v nedávnej minulosti opakovala, že nemá záujem o expanziu, no hovorilo sa už aj o záujme Atlanty a Houstone. A práve z texaského mesta sa ozval majiteľ tímu NBA Houston Rockets Tilman Fertitta, ktorý zrejme vycítil, že teraz je vhodná doba zatlačiť v tejto otázke na ligu.

„Radi by sme pracovali na tom, aby sme získali pre Houston tím NHL. Pracujem na tom,“ povedal pre Houston Chronicle.

Fertitta prvýkrát svoj záujem prejavil ešte v roku 2017. Do jeho arény, ktorá má pri basketbalových zápasoch kapacitu 19 000 divákov, by sa po nainštalovaní klziska zmestilo 17 800 ľudí.

„Dal by som sem tím NHL už zajtra, ale musí sa na tom pracovať. Rád by som mal aj iné dátumy v tej aréne. Chceme zaplniť Toyota Center 300 nocí za rok? Určite. Urobíme čokoľvek, čo dokážeme, ale musí to dávať zmysel. Budeme agresívni? Áno. To mám v povahe,“ skonštatoval Fertitta.

Americký miliardár povedal, že mu nezáleží na tom, či tím získa presťahovaním existujúcej organizácie alebo prostredníctvom expanzie.
NHL tvorí pre budúcu sezónu dva rozpisy. Jeden počíta s novým tímom!
Publikované: 10. 04. 2024
Zámorský „insider“ Frank Seravalli z Daily Faceoff informuje, že NHL pripravuje pre ročník 2024/25 dve alternatívy rozpisu.

Jeden rozpis počíta s tým, že Coyotes zostanú v Arizone minimálne ďalší rok. Druhý však počíta s tým, že sa Coyotes presťahujú do Salt Lake City, kde by mohli nájsť nový domov v Delta Center.

Coyotes minulý týždeň vyhlásili, že sú odhodlaní vyhrať júnovú aukciu o pozemok v oblasti Phoenixu, aby sa vyhli sťahovaniu. Starosta susedného Scottsdale David Ortega však v pondelok povedal, že ich plány sú neuskutočniteľné a nevítané.


Aukcia sa uskutoční 27. júna a vďaka jej výhre by Coyotes mali príležitosť vybudovať novú arénu, ktorá by priniesla dlhodobú stabilitu. Seravalli však tvrdí, že k oznámeniu predaja a sťahovania tímu by mohlo dôjsť už po skončení základnej časti, ak by k nemu došlo.

Záujem o tím NHL má v Utahu Ryan Smith, ktorý je už vlastníkom miestneho tímu NBA Utah Jazz. Ten minulý týždeň požiadal cez sociálnu sieť fanúšikov, aby posielali návrhy na meno pre tím NHL.

Podľa Seravalliho ho prípadná kúpa vyšla na viac ako 1,2 miliardy amerických dolárov, čo by zahŕňalo aj poplatok za sťahovanie. Posledným tímom, ktorý ho zažil, boli Thrashers, ktorý sa v roku 2011 sťahovali z Atlanty do Winnipegu.
 

Posledný zápas

14. 04. 2024
CGY 
-
 PHX

6:5

(2:3, 2:2, 2:0)

Nasledujúci zápas

PHX 
-
 EDM
17. 04. 2024 -

Novinky z tímu

10. 04. 2024 - Hlavný tréner Arizony Andre Tourigny v utorok povedal, že obranca Travis Dermott pravdepodobne vynechá posledné zápasy sezóny po tom, čo utrpel zranenie pri bodyčeku Lukea Kunina v nedeľnom zápase proti San Jose. Útočník Nick Bjustad sa medzitým vrátil do Phoenixu s nešpecifikovaným zranením.
05. 04. 2024 - Tím Arizona Coyotes vo štvrtok zverejnil podobu novej arény, ktorú plánuje vybudovať v severnej časti Phoenixu. Či bude mať tú príležitosť, rozhodne dražba o kúpu vytipovaného pozemku. Coyotes však vo štvrtok vyjadrili záväzok urobiť všetko preto, aby dražbu vyhrali. K dražbe dôjde o 83 dní. Ak by uspeli, nová hala by mohla byť pripravený už pre sezónu 2027/28. Jej výstavba by mala presiahnuť tri miliardy amerických dolárov.

27. 03. 2024 - Legendárny Shane Doan zažil v utorok veľký večer vo svojom živote. Naplnený hrdosťou sa mohol tešiť z gólu svojho syna Josha, ktorý v zápase Arizony proti Columbusu debutoval v NHL. Nakoniec pomohol k výhre 6:2 dvoma gólmi, aby sa stal prvou hviezdou zápasu!

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

panikRichard
PÁNIK

krídelník
#14

Reklama

O tíme v kocke

Arizona Coyotes

Vznik: 1972/1996
Aréna: Jobing.com Arena (kapacita: 17 500)
Adresa: Arizona Coyotes, ALLTEL Ice Den, 9375 E. Bell Road, Scottsdale, AZ 85260
Oficiálny web: www.phoenixcoyotes.com
Farma(AHL): San Antonio Rampage
Najväčšie úspechy: 2x finále konferencie (1985, 1987)
Vyradené čísla: 9 (B.Hull), 10 (D.Howerchuck), 19 (S.Doan), 25 (T.Steen), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Michal Handzuš, Ladislav Nagy, Branko Radivojevič, Radoslav Suchý, Tomáš Surový, Marcel Hossa, Richard Pánik, Miloš Kelemen, Adam Ružička