Dnes je 17. 11. 2019, 23:50. Meniny má Klaudia.

Jets oznámili, kam povedú ďalšie kroky Heinolu
Publikované: 09. 11. 2019
Tím Winnipeg Jets minulý týždeň vo štvrtok urobil rozhodnutie, že si v prvom tíme neponechá talentovaného obrancu Villeho Heinolu. Teraz informoval o tom, kam povedú ďalšie kroky nádejného Fína.

Heinola, ktorý bol draftovaný v tomto roku z celkového 20. miesta, odohral za Jets osem zápasov, v ktorých zaznamenal jeden gól a štyri asistencie. Ak by odohral ešte dva zápasy, tak by začala platiť jeho nováčikovská zmluva.

Osemnásťročný rodák z Honkajoki si za ostatný týždeň vyskúšal aj AHL, v ktorej odohral tri zápasy so ziskom asistencie za Manitobu. Teraz sa však vráti do Fínska, kde bude hrávať v najvyššej súťaži za Lukko Rauma.

V drese tohto mužstva nastupoval Heinola aj v minulej sezóne. V 34 stretnutiach Liigy si pripísal 14 bodov za dva góly a 12 asistencií.
Bourque vynechá týždne, Little má poškodený bubienok
Publikované: 08. 11. 2019
Tím Winnipeg Jets priniesol aktuálne novinky ohľadom centra Bryana Littlea, ktorý nedohral posledný duel. Tiež však prišli novinky o ďalších dvoch zranených hráčoch.

Little nedohral utorkový zápas proti New Jersey, keď ho do hlavy trafila strela spoluhráča Nikolaja Ehlersa. Ranu mu v nemocnici zašili 25-30 stehmi a následne bol prevezený do Zdravotného vedeckého centra na neurologické oddelenie.

Tréner Paul Maurice vo štvrtok povedal, že nie je stanovený žiaden predbežný termín návratu a prezradil, že Little utrpel pri zásahu pukom poškodenie ušného bubienku. Momentálne sa vyrovnáva s pocitmi závratu.

Maurice tiež informoval, že útočník Gabriel Bourque, ktorý má po 16 zápasoch na konte gól a dve asistencie, vynechá minimálne štyri týždne pre zranenie dolnej časti tela. Dobrá správa prišla v súvislosti s obrancom Tuckerom Poolmanom, ktorý vo štvrtok trénoval bez obmedzení. Predošlé dva dni sa vyrovnával s migrénami.
Little potreboval skoro 30 stehov. Momentálne je v dobrej nálade
Publikované: 07. 11. 2019
Dobrá správa. Útočník Winnipegu Bryan Little bol v stredu v dobrej nálade po tom, čo v predošlý večer nedohral duel proti New Jersey po tom, čo ho v tretej tretine trafil do hlavy puk.

Smolný okamih sa stal v ôsmej minúte tretej tretiny, keď Littla zasiahla strela spoluhráča Nikolaja Ehlera. S krvácaním a pomocou opustil ľad a bol prevezený do Nemocnice sv. Bonifáca vo Winnipegu.

Klub v stredu informoval, že mu doktori v nemocnici zašili ranu v blízkosti ucha, pričom na jej zacelenie potrebovali 25 až 30 stehov. Následne bol prevezený na pozorovania na neurologické oddelenie Centra zdravotných vied. Viac informácií Jets poskytnú, keď budú dostupné.

Pre tridsaťjedenročného Kanaďana išlo v utorok o siedmy zápas po návrate do akcie po tom, čo pre následky otrasu mozgu vynechal úvodných deväť duelov sezóny. Doteraz nazbieral päť bodov za dva góly a tri asistencie.
Publikované: 06. 11. 2019
Útočník Winnipegu Bryan Little musel predčasne opustiť utorkový zápas proti New Jersey po tom, ako ho spoluhráč Nikolaj Ehlers zasiahol tvrdou strelou do hlavy. Nevyzeralo to dobre a museli mu pomôcť odísť do kabíny s krvácajúcou ranou.

Ehlers v 48. minúte napriahol od modrej čiary, ale minul bránu a trafil práve Littlea, ktorý tadiaľ prechádzal. Ten sa hneď zvalil na ľad držiac sa za hlavu. Aj s pomocou sa však dokázal postaviť a opustiť klzisko, pričom si uterákom zakrýval zasiahnuté miesto.

Tréner Jets Paul Maurice nemal po zápase viac informácií o Littleovom stave. Povedal však, že puk zrejme trafil hráčovo ľavé ucho. Little už má za sebou v tejto sezóne jedno zranenie hlavy. Prvých deväť duelov vynechal pre otras mozgu, ktorý utrpel v závere prípravy proti Minnesote.

Je to vyhrotené: Byfuglienova sága by mohla skončiť až na arbitráži
Publikované: 03. 11. 2019
Úvod sezóny 2019/20 je pre Winnipeg ako na hojdačke. Okrem výkonom na ľade sa však pozornosť venuje aj situácii s veteránom Dustinom Byfuglienom, ktorý absentuje v tíme od otvorenia tréningového kempu.

Sága so skúseným obrancom, ktorý po 14 rokoch vo veľkej lige zvažuje koniec kariéry, nabrala novú dimenziu po tom, čo absolvoval operáciu členka a minimálne do nového roka hrať nebude. Komplikovaná situácia by však mohla skončiť až na arbitráži.

Pri operácii doktori totiž v chodidle objavili aj zlomenú kosť a je rozpor pre to, kedy k jej zlomeniu došlo a kto o tom vedel. Ak by k jej zlomeniu došlo počas oficiálnych hokejových aktivít, Byfuglien by mohol mať nárok na zvyšný plat v posledných dvoch rokoch jeho zmluvy, ak by bol zapísaný na listinu dlhodobo zranených hráčov.

„Je to emocionálne, je to vyhrotené a pravdepodobne to pôjde na arbitráž. Z toho, čo som porozumel, Jets cítia, že keď Dustin opúšťal v minulej sezóne tím, tak výstupná lekárska prehliadka ukázala, že je schopný hrať. Nikomu počas celého leta nedal vedieť, že má zranenie v členku a na začiatku roka povedal, že je pripravený na koniec kariéry“ povedal Elliotte Friedman zo Sportsnet.

„Pozícia Byfugliena a jeho zástupcov je taká, že sa zranil počas play-off a že o tom každý vedel, že hral aj cez zranenie a trvalo mu celé leto na zotavenie. Podľa nich išiel do Winnipegu, lebo plánoval hrať, no jeho členok sa ozval, keď začal korčuľovať. Cítia, že je to legitímne hokejové zranenie.“

Novinky z tímu

06. 11. 2019 - Obranca Nathan Beaulieu si v utorok po prvýkrát v tejto sezóne obliekol zápasový dres Winnipegu. V zápase proti New Jersey odohral necelých 19 minút a pripísal si dve trestné minúty. Doterajší priebeh sezóny vynechal pre zranenie hornej časti tela. Vlani dvadsaťšesťročný Kanaďan odohral 48 duelov v dresoch Sabres a Jets so ziskom 12 bodov (3+9).
26. 10. 2019 - V sobotu sa odohrá prvý zápas pod holým nebom v tejto sezóne. V rámci Heritage Classic si v Regine z provincie Saskatchewan zmerajú sily Winnipeg a Calgary. Mosaic Stadium je už pritom na všetko pripravený:

A takto sa štadión menil:
21. 10. 2019 - Skúsený center Bryan Little sa v nedeľu vrátil do zostavy Winnipegu po tom, čo vynechal úvodných deväť zápasov sezóny pre následky otrasu mozgu. V stretnutí proti Edmontonu odohral 16 minút a 17 sekúnd, pričom si pripísal dve strelecké pokusy a dve trestné minúty. Jets vyhrali 1:0 po nájazdoch. Little v minulej sezóne odohral všetkých 82 duelov so ziskom 41 bodov (15+26). V priemere hrával necelých 16 minút na zápas.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.