Dnes je 20. 1. 2020, 21:27. Meniny má Dalibor.

Maurice nesúhlasil s rozhodnutím. Poučil sa však z Tortorellu + video
Publikované: 05. 01. 2020
Tréner Winnipegu Paul Maurice nesúhlasil s rozhodnutím ligy udržať v platnosti gól Minnesoty z predĺženia sobotného duelu, ale nechcel kritikou rozhodcov riskovať žiadnu pokutu.

„Pre mňa je to v hocijakom bode dňa bránenie v hre brankárovi a pri tomto konkrétnom prípade ani nebolo veľa šedej oblasti, ale nedám im žiadne moje peniaze. Ani jeden cent,“ poznamenal Maurice po zápase.

Rozhodujúci gól zápase strelil Eric Staal, ktorý ho strelil po tom, čo sa jeho spoluhráč Zach Parise dostal do kontaktu s brankárom Jets Connorom Hellebuyckom. Rozhodcovia to označili za gól a následne ho potvrdilo aj video. Liga to odôvodnila tým, že kontakt zavinili obrancovia Winnipegu Anthony Bitetto a Tucker Poolman.

Maurice tiež nesúhlasil so skorším nevylúčením útočníka Wild Kevina Fialu, ktorý zozadu narazil na mantinel obrancu Josha Morrisseyho. Na otázku, či rozhodcovia mali hráča vylúčiť, odvetil len strohé: „Áno.“

Keď sa ho novinári pýtali, či môže hnev zo sobotného duelu v niečo premeniť, opäť Maurice naznačil, že nechce dať lige dôvod na to, aby ho potrestala.

„Vyrovnáme sa s vecami, v ktorých môžeme byť lepší a pokúsime sa ich zlepšiť. To je všetko, čo k tomu mám. Všetko ostatné by ma vyšlo draho. Ukončíme to tak,“ poznamenal kormidelník Jets.

Maurice sa poučil z trénera Columbusu Johna Tortorellu, ktorému ani oľutovanie svojich nedávnych komentárov nepomohlo odvrátiť pokutu vo výške 20 000 amerických dolárov a podmienečný trest 25 000 amerických dolárov, ktorý ho čaká, ak by sa do roka prezentoval ďalším podobným incidentom.
Jets bude minimálne mesiac chýbať obranca
Publikované: 03. 01. 2020
Hlavný tréner tímu Winnipeg Jets, Paul Maurice, vo štvrtok oznámil, že obranca Nathan Beaulieu vynechá minimálne mesiac pre zranenie dolnej časti tela.

Kanadský tím po štvrtkovom tréningu následne poslal útočníka Joonu Luota do Manitoby z nižšej AHL a povolal obrancu Samiho Nikuho.

Beaulieu utrpel zranenie pri blokovaní strely počas utorkového stretnutia proti Coloradu. Ken Wiebe informoval, že po zápase kríval. V ňom po danom incidente ešte zvládol odohrať pár striedaní predtým, ako duel opustil.

Dvadsaťsedemročný rodák z ontárijského Strathroy odohral v tejto sezóne 21 stretnutí, v ktorých si pripísal štyri asistencie, päť plusových bodov a 17 trestných minút.
Silvester priniesol v NHL tri hetriky. Neal napodobnil zápis Gretzkyho! + video
Publikované: 01. 01. 2020
Prelom rokov 2019 a 2020 bol v NHL bohatý na góly aj na viacgólových strelcov. Až traja hráči zaznamenali hetrik, ktorým doviedli svoje tímy k výhram. Dvaja z nich sa zapísali do klubovej histórie, pričom James Neal dokonca napodobnil toho najlepšieho.

Neal sa vyrovnal „The Great One“

Tridsaťdvaročný útočník Edmontonu otvoril skóre duelu proti NY Rangers už v 11. sekunde, čím len o tri zaostal za klubovým rekordom. V deviatej minúte zvýšil stav na 2:0 v presilovke a ďalšiu využil v 34. minúte gólom na 5:0. Pripísal si aj asistenciu pri výhre 7:5.

„Napokon, dôležitá je výhra, lebo tie dva body nám už nikto nevezme,“ povedal po zápase Neal, ktorý ukončil štvorzápasovú sériu bez bodu druhým hetrikom v sezóne. V 43 dueloch ročníka nastrieľal 22 gólov a získal spolu 31 bodov.

Neal je piatym hráčom v histórii Oilers s viac ako jedným hetrikom v jeho premiérovej sezóne v tíme. S dvomi sa vyrovnal Glennovi Andersonovi (1980/81) a Wayneovi Gretzkymu (1979/80). Tri zaznamenal Jari Kurri (1980/81) a rekord patrí Blairovi MacDonaldovi so štyrmi (1979/80).

Werenski len tretím obrancom Columbusu s hetrikom

Dvadsaťdvaročný obranca Zach Werenski sa tešil z prvého hetriku v NHL, ktorým doviedol Columbus k výhre nad Floridou. V piatej minúte otvoril skóre duelu a v tretej tretine dvoma gólmi po sebe za necelé štyri minúty upravil výsledok na konečných 4:1. Pokoril hranicu 150 bodov v lige.

„Bolo by úžasné streliť ho hociktorému brankárovi. Náhodou je to práve Bobrovskij, s ktorým sme si boli blízki a sedel som vedľa neho v šatni,“ povedal Werenski, ktorý strelil tri góly bývalému spoluhráčovi. Aké mal pocity z hetriku? „Bolo to super. Pozrel som sa do hľadiska a videl lietajúce čiapky. Nikdy som také pocity nezažil.“

Werenski je len tretím obrancom v histórii Blue Jackets s hetrikom. Pred ním to dokázali Deron Quint 9. marca 2001 a Bryan Berard 8. januára 2006.

Connor s druhým hetrikom v kariére

Dvadsaťtriročný útočník Winnipegu Kyle Connor zariadil triumf 7:4 nad Coloradom troma gólmi. V 29. minúte posielal Jets do vedenia 2:1, v 51. minúte využil presilovku na gól na 4:3 a v 57. minúte strelil druhý gól po sebe, ten víťazný na 5:3.

„Tak to v hokeji chodí. Keď často strieľate, nejaké šťastné odrazy vám tam padnú,“ povedal Connor, ktorý skóroval šesťkrát v posledných štyroch dueloch. Po 40 zápasoch sezóny má na konte rovných 20 gólov a 18 asistencií.

Štyria hráči na waiver listine, vrátane dvoch „Olejárov“
Publikované: 29. 12. 2019
Tri tímy umiestnili v sobotu na waiver listinu nechránených hráčov dokopy štyroch hráčov. Tí budú 24 hodín dostupní ostatným tímom. Ak nezaujmú, budú môcť byť poslaní do záložných tímov z nižšej AHL.

Edmonton na listinu zapísal útočníka Markusa Granlunda a obrancu Brandona Manninga. Prvý menovaný má v tejto sezóne za sebou 31 zápasov, v ktorých zaznamenal tri góly a asistenciu. Manning strelil jeden gól v deviatich dueloch a naposledy hral 12. novembra.

Philadelphia na listinu zapísala útočníka Andyho Andreoffa. Dvadsaťosemročný Kanaďan odohral v tejto sezóne za Flyers 10 zápasov, v ktorých zaznamenal jednu asistenciu, plusový bod a dve trestné minúty. Prvú šancu dostal začiatkom novembra.

Po druhýkrát v sezóne zapísal Winnipeg na listinu brankára Erica Comrieho, ktorý zasiahol do troch duelov v drese Detroitu. Kryl v nich 86,4 % striel. Red Wings ho získali výmenou z Arizony a potom sa ho vzdali cez waiver listinu len 18. decembra. Coyotes ho získali z waiver listiny, keď ho na ňu Jets umiestnili prvýkrát.
Bude hostiteľom ďalšieho Winter Classic Minnesota?
Publikované: 23. 12. 2019
Už o niekoľko dní nás bude čakať novoročný Winter Classic, ktorý sa odohrá v Dallase. Už teraz sa však myšlienky pomaly koncentrujú aj na zápas pod holým nebom, ktorý sa odohrá v roku 2021.

Podľa Chrisa Johnstona z televízie Sportsnet NHL zvažuje, že budúci Winter Classic sa uskutoční na baseballovom štadióne Target Field v centre Minneapolisu, kde by sa stretli domáci Wild a Winnipeg z provincie Manitoba, ktorá susedí so štátom Minnesota.

„Jets sa v tomto bode minimálne zvažujú, aby boli hosťom v tom zápase. Už teraz sa hovorí o tom, že je tam prirodzená geografická rivalita. Tieto tímy hrali cez víkend v St. Paula a prišlo tam veľa fanúšikov Jets,“ poznamenal Johnston.

Ani Wild, ani Jets ešte nikdy nehrali vo Winter Classic. Doteraz bolo prevažne doménou amerických mužstiev a výnimku tvorili len tradičné kanadské organizácie Maple Leafs a Canadiens.

„Tiež sa hovorí o tom, že by ďalší zápas pod holým nebom mohlo dostať Chicago, možno aj St. Louis. Myslím si však, že ak vyberú Wild, tak to bude na Nový rok 2021 duel Minnesoty proti Winnipegu, “ doplnil Johnston.

Novinky z tímu

20. 01. 2020 - Winnipeg v nedeľnom zápase stratil body aj útočníka Adama Lowryho. Ten utrpel zranenie na konci prvej tretiny zranenie hornej časti tela, keď do takto neho vrazil útočník Drake Caggiula:

17. 01. 2020 - Obranca Winnipegu Carl Dahlström sa v utorkovom zápase proti Vancouveru vrátil do základnej zostavy, ale duel pre neho nedopadol ideálne – hoci v ňom získal svoj prvý bod (asistenciu), utrpel aj zlomeninu ruky. S ňou bol vo štvrtok zapísaný na listinu zranených. Dvadsaťštyriročný Švéd odohral v tejto sezóne 15 zápasov, zvyšné strávil na tribúne. Okrem asistencie zaznamenal aj štyri „mínusky“ a šesť trestných minút.
10. 01. 2020 - Krídelník Logan Shaw bol vo štvrtok umiestnený na waiver listinu nechránených hráčov. Ak si ho z nej nikto nestiahne, Winnipeg ho pošle do záložného tímu Manitoba Moose z AHL. Dvadsaťsedemročný Kanaďan odohral v tejto sezóne 25 zápasov, v ktorých zaznamenal dva góly a asistenciu. V priemere hrával sedem minút na zápas. V posledných piatich dueloch bol len zdravým náhradníkom.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.