Dnes je 30. 11. 2022, 21:33. Meniny má Ondrej, Andrej.

Blake Wheeler pomohol s hetrikom zdolať presvedčivo majstra + videa
Publikované: 30. 11. 2022
Winnipeg v utorok zdolal majstrovské Colorado presvedčivo 5:0 a to najmä zásluhou dvoch mužov – brankár Connora Hellebuycka a útočníka Blakea Wheelera. Druhý menovaný strelil tri góly a pridal asistenciu.

Bývalý kapitán Jets otvoril skóre počas presilovky v strede prvej tretiny. V 14. minúte druhej dvadsaťmintovky zvyšoval na 3:0 a svoj štvrtý hetrik v kariére zavŕšil v 17. minúte tretej tretiny.

Wheeler sa vo veku 36 rokov a 89 dní stal druhým najstarším hráčom v klubovej histórii s hetrikom i štvorbodovým zápasom. V prvom prípade zaostáva len za Rayom Ferrarom (36 rokov, 174 dní) a v druhom za Viačeslavom Kozlovom (36 rokov, 237 dní).

Rodák z minnesotského Plymouthu odohral v tejto sezóne 21 zápasov, v ktorých strelil sedem gólov a dokopy nazbieral 20 bodov. Aktuálne ťahá trojzápasovú sériu viacbodových výkonov.

Hellebuyck nestrávil kontroverzný gól: Rozhodcovia ma vystavili nebezpečenstvu
Publikované: 27. 11. 2022
Brankár Winnipegu Connor Hellebuyck nesúhlasí s tým, ako rozhodcovia pristúpili ku kontroverznému gólu v piatkovom zápase proti Dallasu, ktorý mohol stáť jeho tím cennú výhru v súboji s divíznym rivalom.

Jets viedli v závere tretej tretiny 4:3, keď ich obranca Josh Morrissey natlačil kapitána Stars Jamieho Benna k boku brány, následkom čoho došlo ku kontaktu s Hellebuyckovou hlavou. Brankárovi spadla maska, zostal tvárou k ľadu, no hra pokračovala.

Okolo štyroch sekúnd po kolízii a s Hellebuyckom mimo svojej pozície, sa Jasonovi Robertsonovi podarilo vyrovnať stav len 20 sekúnd pred koncom normálneho hracieho času. Jeden z elitným gólmanov si myslí, že v hre sa nemalo pokračovať.

„Tí rozhodcovia urobili chybu... Vystavili ma nebezpečenstvu. Je veľa zlých vecí, ktoré z toho mohli vzísť. Jednoducho, keď sa brankárovi strhne maska, hra musí byť prerušená,“ povedal Hellebuyck v sobotu.

„Som rád, že som nemusel hovoriť včera večer, pretože teraz viem oveľa viac ako vtedy. Vtedy som bol oveľa emotívnejší... Rovnako ako hráč, ktorý stratí prilbu a musí ísť na lavičku, by to isté malo platiť aj pre brankára.“

Po dlhom prehodnocovaní videa sa nakoniec došlo k záveru, že gól bude platiť, pretože stimulom kontaktu bol Morrissey. Hra sa podľa pravidiel mala prerušiť len vtedy, ak sa útočiaci tím nedostával do okamžitej streleckej príležitosti. Hellebuyck tvrdí, že Stars ešte pred gólom urobili niekoľko prihrávok, takže príležitosť nebola okamžitá.

„Pokiaľ ide o hru, očakávajú odo mňa, že vstanem, prejdem k tyči a potom sa postavím k strele. Podľa mňa to trvalo príliš dlho a nikto by to neurobil bez masky. V tejto lige nechceme, aby to robil akýkoľvek brankár, nechceme to od nás. Nechceme to vidieť u kohokoľvek v tejto lige. Skutočnosť, ktorá sa stala minulú noc, veľmi otvára oči a dúfajme, že zlepšíme a zmeníme toto pravidlo,“ poznamenal Hellebuyck.

Hellebuyck zápas dochytal a nakoniec sa tešil z výhry 5:4, ktorú zariadil v predĺžení Morrissey.
Bruins a Penguins odhalili dresy pre Winter Classic + video
Publikované: 26. 11. 2022
Tohtosezónny zápas Winter Classic sa nám pomaly blíži a my už vieme, v akých dresoch proti sebe nastúpia 2. januára vo Fenway Parku tímy Boston Bruins a Pittsburgh Penguins.

Boston využijú na dresoch jedno zo svojich prvých log – hlavu medveďa, nad ktorým je nápis „BOSTON“. Dresy budú čierne so zlatými pásmi na ramenách, rukávoch a na páse.

Pittsburgh si zvolili dizajn, ktorý nikdy predtým nevyužili. Na podklade krémovej farby dominuje písmenu „P“, ktoré bolo logom tímu Pittsburgh Pirates. Cez hrudník a rukávy prechádzajú dva čierne pásy. Čísla budú žlté.

Ehlers má za sebou operáciu. V tomto roku si už nezahrá
Publikované: 24. 11. 2022
Hviezdny útočník tímu Winnipeg Jets, Nikolaj Ehlers, absolvoval v stredu operáciu pruhu, z ktorej sa bude zotavovať šesť až osem týždňov.

Ehlers v tejto sezóne odohral len dva zápasy – 14. a 17. októbra. Pripísal si v nich tri asistencie. V druhom zápase cítil, že s ním nie je niečo v poriadku a opustil ho predčasne.

Dvadsaťšesťročný Dán odohral v kariére už 480 zápasov, v ktorých zaznamenal 164 gólov a 197 asistencií. Jets sú momentálne na treťom mieste Centrálnej divízie.
Hviezda Jets ide pod skalpel. Vráti sa ešte v tejto sezóne?
Publikované: 20. 11. 2022
Hlavný tréner tímu Winnipeg Jets, Rick Bowness, povedal, že útočník Nikolaj Ehlers bude musieť budúci týždeň absolvovať operáciu prietrže.

Bowness nevedel špecifikovať možnú dĺžku absencie, ale verí, že bude mať dánsku hviezdu ešte v nejakom bode tejto sezóny k dispozícii. Tím bude mať lepšiu predstavu po operácii.

Ehlers utrpel zranenie v druhom zápase sezóny a odvtedy nehral. Stihol zaznamenať tri asistencie. Od ročník 2016/17 je stabilnou súčasťou útoku Winnipegu. V 480 zápasoch nazbieral 361 bodov (164+197).

Novinky z tímu

27. 10. 2022 - Hlavný tréner Rick Bowness nepocestuje s tímom Winnipeg Jets na trojzápasový výjazd, ktorý začne vo štvrtok. Predzápasového plánovania sa však zúčastní virtuálne. Bowness mal pred otváracím zápasom sezóny pozitívny test na koronavírus. Cez víkend sa vrátil na striedačku, no v pondelok na nej chýbal, pretože sa cítil zle.
21. 10. 2022 - Vegas vo štvrtok zdolalo Winnipeg 5:2 aj vďaka dvom gólom Jacka Eichela. Za ten druhý však hviezdny útočník musí byť vďačný brankárovi Jets Davidovi Rittichovi, ktorý mu puk naservíroval ako na podnose:

20. 10. 2022 - Rick Bowness si na svoj súťažný debut na lavičke Winnipegu musí počkať ešte o trochu dlhšie. Dočasný tréner Jets Scott Armiel v stredu potvrdil, že šesťdesiatsedemročný kormidelník sa nepripojí k tímu v zvyšných dvoch zápasoch výjazdu. Bowness mal pred otváracím zápasom sezóny pozitívny test na covid, no dúfalo sa, že by mohol stihnúť stredajší zápas proti Colorado. Posledný duel výjazdu odohrá Winnipeg v piatok vo Vegas.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.