Dnes je 7. 12. 2019, 07:24. Meniny má Ambróz.

Shore sa lúči s Torontom: Na waiver listine nevydržal
Publikované: 05. 12. 2019
Tím Winnipeg Jets si v stredu stiahol z waiver listiny nechránených hráčov centra Nicka Shorea, ktorého na ňu o deň skôr zapísal tím Toronto Maple Leafs.

Aby si „Stíhači“ urobili pre novú akvizíciu miesto, umiestnili obrancu Dmitriho Kulikova, ktorý bude pauzovať do zápasu hviezd, na listinu zranených hráčov.

Shore odohral v tejto sezóne 21 zápasov, v ktorých zaznamenal dva góly a jednu asistenciu. Po príchode nového trénera Sheldona Keefeho odohral len jeden z piatich duelov.

Dvadsaťsedemročný Američan si vlani dal od zámorského hokeja prestávku a odohral 37 duelov so ziskom 16 bodov za Magnitogorsk v KHL. Predtým hrával aj za Los Angeles, Ottawu a Calgary. V 257 dueloch NHL zaznamenal 17 gólov a 39 asistencií.
Kulikov bude chýbať do zápasu hviezd, tvrdí tréner
Publikované: 04. 12. 2019
Tím Winnipeg Jets sa musí od minulého piatku zaobísť bez obranca Dmitriho Kulikova. Hlavný tréner v utorok priniesol nepriaznivú správu týkajúcu sa dĺžky jeho absencie.

Paul Maurice informoval, že Kulikov bude chýbať so zranením hornej časti tela až do zápasu hviezd, ktorý sa uskutoční 24. a 25. januára v St. Louis.

Kulikov utrpel zranenie v zápase proti Anaheimu, keď ho v prvej tretine tvrdo narazil na mantinel Carter Rowney. Pri odchode z ľadu si držal ľavú ruku.

Dvadsaťdeväťročný Rus odohral v tejto sezóne 25 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri body. V priemere odohral skoro 20 minút na zápas ako tretí najvyťažovanejší obranca Jets.
Publikované: 28. 11. 2019
Švédsky útočník David Gustafsson sa dočkal premiérového gólu v NHL. Bol však o to výnimočnejší, že ním rozhodol o stredajšej výhre Winnipegu 5:1 v San Jose.

Devätnásťročný center poslal Jets do vedenia 2:1 v 19. minúte prvej tretiny. Napokon bol z toho víťazný gól, ktorý je zároveň jeho prvým kanadským bodom v NHL. Čakal naň do 18. zápasu nováčikovskej sezóny. Winnipeg ho draftoval vlani zo 60. miesta.

Winnipegu sa v sobou zranili dvaja obrancovia, vrátane hviezdy
Publikované: 24. 11. 2019
Brankár Laurent Brossoit nedochytal sobotný zápas, ale to bolo len pre svalové kŕče, po ktorých bol pripravený naskočiť naspäť. Pre tím Winnipeg Jets však boli o niečo vážnejšie odchody dvoch obrancov zo stretnutia proti Columbusu, ktorí už návratu schopní neboli.

Čierna v tomto smere bola pre kanadský tím druhá tretina, v ktorej sa zranili aj hviezdny Josh Morrissey, aj Nathan Beaulieu.

Morrissey utrpel zranenie dolnej časti tela, keď ho do pravej nohy trafil puk z hokejky „modrokabátnika“ Erica Robinsona. Beaulieu krátko na to utrpel zranenie hornej časti tela pri blokovaní jednej zo striel.

Hlavný tréner Paul Maurice po zápase povedal, že Morrissey by mal byť v poriadku, no Beaulieu bude potrebovať viac vyšetrení. Viac zranenia špecifikované neboli.

Morrissey sa v 24 rokoch etabloval ako líder obrany Jets, pričom v prvých 22 zápasoch zaznamenal dva góly a 14 bodov. Beaulieu odohral osem zápasov so ziskom jednej asistencie.
Hráčska asociácia podala sťažnosť v mene Byfugliena
Publikované: 21. 11. 2019
Hráčska asociácia NHL v stredu v mene Dustina Byfugliena podala na arbitrážny súd sťažnosť, ktorá sa týka suspendácie skúseného obrancu zo strany tímu Winnipeg Jets. Informuje o tom Pierre LeBrun z TSN.

Byfuglien sa momentálne zotavuje z operácie členka. Práve zranenie členka z konca minulej sezóny má byť dôvodom, prečo sa v lete nepripravoval na novú sezónu a prečo požiadal tím na začiatku tréningového kempu o osobné voľno.

Tím mu vyhovel a o niekoľko dní neskôr ho suspendoval. To sa však nepáči hráčovej strane a tvrdí, že zranenie utrpel pri oficiálnych hokejových aktivitách. Ak by bol zapísaný na listinu dlhodobo zranených hráčov, mal by nárok na zvyšný plat v posledných dvoch rokoch jeho zmluvy.

„Pozícia Byfugliena a jeho zástupcov je taká, že sa zranil počas play-off a každý vedel, že hral aj cez zranenie a trvalo mu celé leto na zotavenie. Podľa nich išiel do Winnipegu, lebo plánoval hrať, no jeho členok sa ozval, keď začal korčuľovať. Cítia, že je to legitímne hokejové zranenie,“ hovoril začiatkom mesiaca Elliotte Friedman zo Sportsnet.

Novinky z tímu

06. 11. 2019 - Obranca Nathan Beaulieu si v utorok po prvýkrát v tejto sezóne obliekol zápasový dres Winnipegu. V zápase proti New Jersey odohral necelých 19 minút a pripísal si dve trestné minúty. Doterajší priebeh sezóny vynechal pre zranenie hornej časti tela. Vlani dvadsaťšesťročný Kanaďan odohral 48 duelov v dresoch Sabres a Jets so ziskom 12 bodov (3+9).
26. 10. 2019 - V sobotu sa odohrá prvý zápas pod holým nebom v tejto sezóne. V rámci Heritage Classic si v Regine z provincie Saskatchewan zmerajú sily Winnipeg a Calgary. Mosaic Stadium je už pritom na všetko pripravený:

A takto sa štadión menil:
21. 10. 2019 - Skúsený center Bryan Little sa v nedeľu vrátil do zostavy Winnipegu po tom, čo vynechal úvodných deväť zápasov sezóny pre následky otrasu mozgu. V stretnutí proti Edmontonu odohral 16 minút a 17 sekúnd, pričom si pripísal dve strelecké pokusy a dve trestné minúty. Jets vyhrali 1:0 po nájazdoch. Little v minulej sezóne odohral všetkých 82 duelov so ziskom 41 bodov (15+26). V priemere hrával necelých 16 minút na zápas.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.