SlovakNHL.sk

O tíme

Tím bol zalo┼żený v roku 2011 a momentálne hráva svoje domáce zápasy v hale Bell MTS Centre, do ktorej sa na stretnutia NHL zmestí 15 015 divákov. Klub má vyradené ─Źísla 99 (W.Gretzky) a medzi jeho najvýznamejšie úspechy patrí -. Farmárskym tímom je klub St. John's. Po─Źas existencie organizácie hrávali v prvom tíme aj Slováci, konkrétne Marko Da┼ło.
T├şm Winnipeg Jets vznikol v roku 2011, kedy sa skupine True North podarilo odk├║pi┼ą t├şm Atlanta Thrashers, ktor├Ż sa pres┼ąahoval do metropole Manitoby. Hoci m├í n├ízov zhodn├Ż s niekdaj┼í├şm t├şmom NHL s├şdliacim vo Winnipegu, ni─Ź s n├şm nem├í spolo─Źn├ę. Prv├Żm domovom t├şmu sa stala hala MTS Centre, ktor├í je s kapacitou 15 tis├şc div├íkov najmen┼íou v NHL. Prv├Żm kapit├ínom t├şmu sa stal Andrew Ladd, tr├ęnerom Claude Noel a gener├ílnym mana┼ż├ęrom Kevin Cheveldayoff.
 

Posledný zápas

07. 06. 2021
MTL 
-
 WPG

3:2 PP

(2:0, 0:2, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

┼Żiadne z├ípasy nie s├║ napl├ínovan├ę.

Novinky z t├şmu

16. 06. 2021 - T├şm Winnipeg Jets ozn├ímil, ┼że sa dohodol na spolupr├íci s pois┼ąovacou spolo─Źnos┼ąou Canada Live Assurance, ktor├í zah┼Ľ┼ła 10-ro─Źn├ę pr├íva na pomenovanie ar├ęny. Z Bell MTS Centre sa tak od 1. j├║la stane Canada Life Centre. Hala okrem z├ípasov NHL host├ş aj z├ípasy AHL a in├ę spolo─Źensk├ę a kult├║rne udalosti.
01. 06. 2021 - Kr├şdeln├şk Jeff Malott podp├şsal ako nedraftovan├Ż vo─żn├Ż hr├í─Ź ro─Źn├Ż vstupn├Ż kontrakt s Winnipegom. Dvadsa┼ą┼ítyriro─Źn├Ż Kana─Ćan m├í za sebou prv├║ profesion├ílnu sez├│nu v kari├ęre. V AHL hr├íval za Manitobu a v 34 dueloch si prip├şsal 14 g├│lov a 20 bodov. Predt├Żm p├┤sobil na Cornellovej univerzite.
15. 05. 2021 - Slovensk├Ż ├║to─Źn├şk Marko Da┼ło bol v piatok na pohotovostnej v├íze aktivovan├Ż z taxi zostavy. Do duelu Winnipegu proti Torontu v┼íak nenast├║pil. V tejto sez├│ne neodohral v NHL ani jeden z├ípas a s├║─Źas┼ąou prv├ęho t├şmu je od 28. apr├şla, ke─Ć bol z AHL povolan├Ż do taxi zostavy. V piatok bol odvtedy aktivovan├Ż druh├Żkr├ít. V drese Manitoby odohral 13 z├ípasov so ziskom g├│lu a dvoch asistenci├ş.

Aktuálne v diskusii


V├║jtek (03.10.2016 - 08:14:40):
m├┤ze byt Brigant nie, napr. Jakubech ├íno ... ale vzdy si to Hapal logicky obh├íji a hned sa k tomu aj musel v m├ędiach vyjadrovat zatial ─Źo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minim├ílne a ked sa ho na to niekto z t├Żch p├ír novin├írov op├Żta tak e┼íte sa c├şti podr├í┼żden├Ż, akoby nemali ani pr├ívo.... na druhu stranu aspon sa n├ím tu kazd├Ż rok star├í o hlavnu t├ęmu. Fakt sa te┼í├şm uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale p├íni u┼ż dos┼ą!!! Toto je t├ęma o MSJ a nie o futbale, na┼íej lige alebo o projekte. O tom m├┤┼żte diskutova┼ą v pr├şslu┼ín├Żch t├ęmach. Toto je t├ęma ─Źisto o nomin├íci├ích a o samotn├Żch majstrovstv├ích.

Slováci v tíme

danoMarko
DAŇO

center
#56

Reklama

O tíme v kocke

Winnipeg Jets

Vznik: 2011
Ar├ęna: Bell MTS Centre (kapacita: 15 015)
Adresa: Winnipeg Jets, 300 Portage Avenue Winnipeg, Manitoba R3C 5S4
Oficiálny web: jets.nhl.com
Farma(AHL): St. John's
Najv├Ą─Ź┼íie ├║spechy: -
Vyraden├ę ─Ź├şsla: 99 (W.Gretzky)
Slov├íci v t├şme: Marko Da┼ło