SlovakNHL.sk

O tíme

Tím bol založený v roku 2011 a momentálne hráva svoje domáce zápasy v hale Bell MTS Centre, do ktorej sa na stretnutia NHL zmestí 15 015 divákov. Klub má vyradené čísla 99 (W.Gretzky) a medzi jeho najvýznamejšie úspechy patrí -. Farmárskym tímom je klub St. John's. Počas existencie organizácie hrávali v prvom tíme aj Slováci, konkrétne Marko Daňo.
Tím Winnipeg Jets vznikol v roku 2011, kedy sa skupine True North podarilo odkúpiť tím Atlanta Thrashers, ktorý sa presťahoval do metropole Manitoby. Hoci má názov zhodný s niekdajším tímom NHL sídliacim vo Winnipegu, nič s ním nemá spoločné. Prvým domovom tímu sa stala hala MTS Centre, ktorá je s kapacitou 15 tisíc divákov najmenšou v NHL. Prvým kapitánom tímu sa stal Andrew Ladd, trénerom Claude Noel a generálnym manažérom Kevin Cheveldayoff.
 

Posledný zápas

02. 03. 2024
CAR 
-
 WPG

3:5

(0:0, 3:0, 0:5)

Nasledujúci zápas

BUF 
-
 WPG
03. 03. 2024 -

Novinky z tímu

03. 03. 2024 - Winnipeg nastúpil na sobotný zápas proti Caroline bez obrancu Brendena Dillona a útočníka Gabriela Vilardiho. Prvý menovaný ochorel, druhého sužuje zranenie hornej časti tela. Vilardi sa zranil vo štvrtkovom zápase proti Dallasu a momentálne nie je známe, ako dlho by mohol pauzovať.
05. 02. 2024 - Tím Winnipeg Jets sa vráti do akcie v utorok proti Pittsburghu a k dispozícii bude mať už aj útočníka Marka Scheifeleho, ktorý vynechal predošlých šesť zápasov pre zranenie dolnej časti tela. „Teraz je už všetko v poriadku. Prestávka prišla v dobrom čase,“ poznamenal Scheifele po nedeľnom tréningu, ktorý absolvoval bez obmedzení.
13. 01. 2024 - Hlavný tréner Winnipegu Rick Bowness v piatok informoval, že stav jeho hviezdneho zverenca Marka Scheifeleho sa bude posudzovať na dennej báze. Útočník utrpel vo štvrtkovom zápase proti Chicagu zranenie dolnej časti tela a Bowness dokonca nevylúčil, že by mohol byť k dispozícii aj v sobotu proti Philadelphii.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

danoMarko
DAŇO

center
#56

Reklama

O tíme v kocke

Winnipeg Jets

Vznik: 2011
Aréna: Bell MTS Centre (kapacita: 15 015)
Adresa: Winnipeg Jets, 300 Portage Avenue Winnipeg, Manitoba R3C 5S4
Oficiálny web: jets.nhl.com
Farma(AHL): St. John's
Najväčšie úspechy: -
Vyradené čísla: 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Marko Daňo