SlovakNHL.sk

O tíme

Tím bol založený v roku 2011 a momentálne hráva svoje domáce zápasy v hale Bell MTS Centre, do ktorej sa na stretnutia NHL zmestí 15 015 divákov. Klub má vyradené čísla 99 (W.Gretzky) a medzi jeho najvýznamejšie úspechy patrí -. Farmárskym tímom je klub St. John's. Počas existencie organizácie hrávali v prvom tíme aj Slováci, konkrétne Marko Daňo.
Tím Winnipeg Jets vznikol v roku 2011, kedy sa skupine True North podarilo odkúpiť tím Atlanta Thrashers, ktorý sa presťahoval do metropole Manitoby. Hoci má názov zhodný s niekdajším tímom NHL sídliacim vo Winnipegu, nič s ním nemá spoločné. Prvým domovom tímu sa stala hala MTS Centre, ktorá je s kapacitou 15 tisíc divákov najmenšou v NHL. Prvým kapitánom tímu sa stal Andrew Ladd, trénerom Claude Noel a generálnym manažérom Kevin Cheveldayoff.
 

Posledný zápas

29. 11. 2022
WPG 
-
 COL

5:0

(1:0, 2:0, 2:0)

Nasledujúci zápas

WPG 
-
 CBJ
02. 12. 2022 -

Novinky z tímu

27. 10. 2022 - Hlavný tréner Rick Bowness nepocestuje s tímom Winnipeg Jets na trojzápasový výjazd, ktorý začne vo štvrtok. Predzápasového plánovania sa však zúčastní virtuálne. Bowness mal pred otváracím zápasom sezóny pozitívny test na koronavírus. Cez víkend sa vrátil na striedačku, no v pondelok na nej chýbal, pretože sa cítil zle.
21. 10. 2022 - Vegas vo štvrtok zdolalo Winnipeg 5:2 aj vďaka dvom gólom Jacka Eichela. Za ten druhý však hviezdny útočník musí byť vďačný brankárovi Jets Davidovi Rittichovi, ktorý mu puk naservíroval ako na podnose:

20. 10. 2022 - Rick Bowness si na svoj súťažný debut na lavičke Winnipegu musí počkať ešte o trochu dlhšie. Dočasný tréner Jets Scott Armiel v stredu potvrdil, že šesťdesiatsedemročný kormidelník sa nepripojí k tímu v zvyšných dvoch zápasoch výjazdu. Bowness mal pred otváracím zápasom sezóny pozitívny test na covid, no dúfalo sa, že by mohol stihnúť stredajší zápas proti Colorado. Posledný duel výjazdu odohrá Winnipeg v piatok vo Vegas.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

danoMarko
DAŇO

center
#56

Reklama

O tíme v kocke

Winnipeg Jets

Vznik: 2011
Aréna: Bell MTS Centre (kapacita: 15 015)
Adresa: Winnipeg Jets, 300 Portage Avenue Winnipeg, Manitoba R3C 5S4
Oficiálny web: jets.nhl.com
Farma(AHL): St. John's
Najväčšie úspechy: -
Vyradené čísla: 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Marko Daňo