SlovakNHL.sk

Bude Jets hrozi┼ą op├Ą┼ą s┼ąahovanie? Ak sa to nezmen├ş, nebude to tu fungova┼ą dlhodobo, varuje majite─ż

Spolumajite─ż t├şmu Winnipeg Jets Mark Chipman uzn├íva, ┼że organiz├ícia na tom nie je tak, ako by mala by┼ą, ak si chce zaisti┼ą dlhodob├║ bud├║cnos┼ą v Manitobe.

Jets sa v tejto sez├│ne tr├ípia s t├Żm, aby naplnili Canada Life Centre, ─Źo je najmen┼íia trval├í ar├ęna v NHL s kapacitou 15 225 div├íkov. Aj napriek vydaren├Żm v├Żsledkom t├şmu, je nap─║┼łan├í len na 87,3 %, ─Źo je tret├ş najhor┼í├ş podiel v lige po Buffale a San Jose.

Winnipeg je druh├Ż v Centr├ílnej div├şzii s bilanciou 35-15-5, no v priemere jeho 28 dom├ícich z├ípasov sledovalo len 13098 div├íkov na z├ípas. Za ostat├ę tri roky sa prepadol aj po─Źet sez├│nnych permanentiek ÔÇô z okolo 13 000 na zhruba 9 500.

ÔÇ×Nebol by som k v├ím ├║primn├Ż, ak by som nepovedal, ┼że sa potrebujeme dosta┼ą nasp├Ą┼ą k 13 000. Na tomto mieste, v ktorom sme sa pr├íve teraz vyskytli, to nebude fungova┼ą dlhodobo. Jednoducho nebude,ÔÇť povedal Chipman pre The Athletic.

Priemern├í n├ív┼ítevnos┼ą dom├ícich z├ípasov ÔÇ×St├şha─ŹovÔÇť je druh├í najni┼ż┼íia v NHL po n├ív┼ítevnosti Coyotes, ktor├ş hr├ívaj├║ dom├íce z├ípas v univerzitnej hale s kapacitou 5000 div├íkov. Pr├íve t├şm z Arizony je nasledovn├şkov p├┤vodn├Żch Jets, ktor├ş sa s┼ąahovali v roku 1996.

S├║─Źasn├í organiz├ícia m├í svoje korene v Atlante, z ktorej sa ods┼ąahovala v roku 2011. Odvtedy takmer dek├ídu vypred├ívala v┼íetky dom├íce z├ípasy. Od pand├ęmie je v┼íak trend negat├şvny a situ├íciu pozorne sleduje aj vedenie kanadsko-americkej ligy.

ÔÇ×Venuj├║ tomu pozornos┼ą,ÔÇť poznamenal Chipman. ÔÇ×Vidia tie ─Ź├şsla. Vidia, na ─Źom je liga a na ─Źom sme my. A my sme moment├ílne na okraji. Pr├ívom teda chc├║ vedie┼ą, ─Źo rob├şme. ─îo sa deje. ─îo sa stalo a ─Źo s t├Żm urob├şme.ÔÇť

E┼íte v okt├│bri Chipman odmietol ├║vahy, ┼że by t├şm mohla jeho spolo─Źnos┼ą preda┼ą alebo pres┼ąahova┼ą. To v┼íak mal t├şm za sebou sez├│nu, v ktorej nepost├║pil do play-off. V tej aktu├ílnej nepomohli ani pozit├şvne v├Żkony. Majite─ż pros├ş b├Żval├Żch permanentk├írov, aby svoje sez├│nne l├şstky obnovili.

V ostatnom ─Źase je expanzia ─Źi s┼ąahovanie t├şmov v NHL hor├║cou t├ęmou. S┼ąahovanie sa v┼íak sp├íjalo predov┼íetk├Żm s Coyotes, ktor├ş e┼íte st├íle nevyrie┼íili situ├íciu okolo svojho nov├ęho trval├ęho domova. Pri expanzii sa zase hovorilo o mest├ích, ako Atlanta, Salt Lake City ─Źi Houston.

// Publikovan├ę: 24. 02. 2024
 

Posledný zápas

18. 04. 2024
WPG 
-
 VAN

4:2

(1:1, 1:1, 2:0)

Nasledujúci zápas

WPG 
-
 COL
21. 04. 2024 -

Novinky z t├şmu

18. 04. 2024 - ├Üto─Źn├şk Winnipegu Morgan Barron vynech├í ┼ítvrtkov├Ż z├ípas proti Vancouveru pre zranenie dolnej ─Źasti tela. Jeho stav sa poda Mikea McIntyrea z Winnipeg News posudzuje na dennej b├íze. Cole Perfetti, David Gustafsson, Rasmus Kupari, Nate Schmidt a Colin Miller by sa v poslednom z├ípase pred play-off mali vr├íti┼ą do zostavy.
16. 04. 2024 - ├Üto─Źn├şk Winnipegu Nino Niederreiter by sa mohol vr├íti┼ą do akcie v utorkovom z├ípase proti Seattlu. Pre rezn├║ ranu na nohe nehral od 1. apr├şla. Jets bud├║ v tejto sez├│ne hra┼ą v play-off a v prvom kole narazia na Colorado.
16. 04. 2024 - ├Üto─Źn├şk Rutger McGroarty, ktor├Ż bol draftovan├Ż Winnipegom v roku 2022 zo 14. miesta, sa rozhodol, ┼że aj v bud├║cej sez├│ne zostane v NCAA, kde ho bude ─Źaka┼ą tret├ş ro─Źn├şk na Michiganskej univerzite. Dvadsa┼ąro─Źn├Ż Ameri─Źan v tom poslednom vyprodukoval 52 bodov (16+36) v 36 stretnutiach.

Aktuálne v diskusii


V├║jtek (03.10.2016 - 08:14:40):
m├┤ze byt Brigant nie, napr. Jakubech ├íno ... ale vzdy si to Hapal logicky obh├íji a hned sa k tomu aj musel v m├ędiach vyjadrovat zatial ─Źo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minim├ílne a ked sa ho na to niekto z t├Żch p├ír novin├írov op├Żta tak e┼íte sa c├şti podr├í┼żden├Ż, akoby nemali ani pr├ívo.... na druhu stranu aspon sa n├ím tu kazd├Ż rok star├í o hlavnu t├ęmu. Fakt sa te┼í├şm uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale p├íni u┼ż dos┼ą!!! Toto je t├ęma o MSJ a nie o futbale, na┼íej lige alebo o projekte. O tom m├┤┼żte diskutova┼ą v pr├şslu┼ín├Żch t├ęmach. Toto je t├ęma ─Źisto o nomin├íci├ích a o samotn├Żch majstrovstv├ích.

Slováci v tíme

danoMarko
DAŇO

center
#56

Reklama

O tíme v kocke

Winnipeg Jets

Vznik: 2011
Ar├ęna: Bell MTS Centre (kapacita: 15 015)
Adresa: Winnipeg Jets, 300 Portage Avenue Winnipeg, Manitoba R3C 5S4
Oficiálny web: jets.nhl.com
Farma(AHL): St. John's
Najv├Ą─Ź┼íie ├║spechy: -
Vyraden├ę ─Ź├şsla: 99 (W.Gretzky)
Slov├íci v t├şme: Marko Da┼ło