SlovakNHL.sk

Bettman sa vyjadril k návštevnosti Jets. Fanúšikov vyzval na návrat do arény

Komisár NHL Gary Bettman sa v utorok vyjadril k problémom tímu Winnipeg Jets s návštevnosťou domácich duelov. Nezdá sa, že by bol situáciou znepokojený.


„Verím, že toto je silný trh pre NHL. Verím, že majitelia urobil mimoriadny záväzok voči Jets, ktorý zahŕňa stovky miliónov dolárov. Nie som si istý, prečo ľudia špekuluje, že by tam nejako neboli. Môžete si prejsť množstvom dôvodov, prečo sa návštevnosť dostala tam, kde je,“ povedal Bettman.

„V skutočnosti na tom ani nezáleží, pretože si tímy prechádzajú vrcholmi aj pádmi. Verím, že základňa permanentkárov a návštevnosť sa postupne vrátia tam, kde boli.“

Počet držiteľov sezónnych vstupeniek sa za ostatne tri roky znížil z 13 000 na 9500. Majiteľ Mark Chipman vyjadril obavy nad budúcnosťou klubu a povedal, že pri takých číslach tím nebude môcť fungovať dlhodobo.

Bettman sa toto vyjadrenie snažil interpretovať takto: „Verím, že tým myslel, že nechce byť len členom NHL, ale že chce tím, ktorý má základy pre úspech. Chce byť každým rokom konkurencieschopný. Rád by do Winnipegu priniesol Stanleyho pohár. Aby mal tím zdroje a schopnosť bojovať na najvyššej úrovni a využívať platový strop, je dôležité, aby bola aréna plná.“

Jets sa v tejto sezóne darí, ale neviedlo to k návratu fanúšikov na tribúny. Pre tých, ktorí majú obavy, má komisár jednoduchý odkaz: „Prekonajte svoju úzkosť a príďte na zápasy. Nie je lepší spôsob, ako sa vyrovnať s úzkosťou, ako povzbudzovanie tímu z vášho mesta.“

// Publikované: 28. 02. 2024
 

Posledný zápas

18. 04. 2024
WPG 
-
 VAN

4:2

(1:1, 1:1, 2:0)

Nasledujúci zápas

WPG 
-
 COL
21. 04. 2024 -

Novinky z tímu

18. 04. 2024 - Útočník Winnipegu Morgan Barron vynechá štvrtkový zápas proti Vancouveru pre zranenie dolnej časti tela. Jeho stav sa poda Mikea McIntyrea z Winnipeg News posudzuje na dennej báze. Cole Perfetti, David Gustafsson, Rasmus Kupari, Nate Schmidt a Colin Miller by sa v poslednom zápase pred play-off mali vrátiť do zostavy.
16. 04. 2024 - Útočník Winnipegu Nino Niederreiter by sa mohol vrátiť do akcie v utorkovom zápase proti Seattlu. Pre reznú ranu na nohe nehral od 1. apríla. Jets budú v tejto sezóne hrať v play-off a v prvom kole narazia na Colorado.
16. 04. 2024 - Útočník Rutger McGroarty, ktorý bol draftovaný Winnipegom v roku 2022 zo 14. miesta, sa rozhodol, že aj v budúcej sezóne zostane v NCAA, kde ho bude čakať tretí ročník na Michiganskej univerzite. Dvadsaťročný Američan v tom poslednom vyprodukoval 52 bodov (16+36) v 36 stretnutiach.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

danoMarko
DAŇO

center
#56

Reklama

O tíme v kocke

Winnipeg Jets

Vznik: 2011
Aréna: Bell MTS Centre (kapacita: 15 015)
Adresa: Winnipeg Jets, 300 Portage Avenue Winnipeg, Manitoba R3C 5S4
Oficiálny web: jets.nhl.com
Farma(AHL): St. John's
Najväčšie úspechy: -
Vyradené čísla: 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Marko Daňo