SlovakNHL.sk
Dnes je 18. 9. 2020, 10:56. Meniny má Eugénia.

Najnovšie články

Sharks sa dohodli na novej zmluve so švédskym útočníkom
Publikované: 30. 08. 2020
Tím San Jose Sharks sa dohodol na novej dvojročnej zmluve s centrom Joelom Kellmanom. Informuje o tom Kevin Kurz z The Athletic. Podľa Shenga Penga zo San Jose Hockey Now zarobí v priemere 750 000 dolárov ročne, pričom druhý rok zmluvy je jednocestný.

Dvadsaťšesťročný Švéd má za sebou prvú sezónu v Severnej Amerike po tom, čo s kalifornským tímom podpísal kontrakt ako nedraftovaný voľný hráč po vydarenom pôsobení v Brynas zo švédskej elitnej SHL.

Časť ročníka strávil v AHL, kde si pripísal 16 bodov (4+12) v 25 stretnutiach. V drese prvého tímu absolvoval ďalších 31 stretnutí, v ktorých hrával v priemere niečo cez 11 minút a pripísal si tri góly a štyri asistencie.
Kane je sklamaný z NHL. Ocenil prístup hráčov
Publikované: 28. 08. 2020
Známy útočník San Jose Sharks, Evander Kane, vyjadril svoju nespokojnosť s tým, ako NHL reagovala na protesty proti systémovému rasizmu a policajnej brutalite, do ktorých sa zapojili ostatné športové ligy v zámorí.

Kane a jeho kolegovia z Aliancie hokejovej diverzity formálne požiadali NHL, aby zrušila všetky štvrtkové zápasy deň po tom, čo NBA, MLS a niektoré tímy MLB bojkotovali zápasy ako súčasť reakcie na policajnú streľbu vo Wisconsine.

Diskusie o zrušení zápasov prebiehali aj vo štvrtok a vedenie súťaže nechalo rozhodnutie na hráčoch. Tí sa nakoniec rozhodli pridať k bojkotu, následkom čoho sa zrušili plánované zápasy vo štvrtok a v piatok.

„Bol to veľmi rušný deň. Uskutočnilo sa mnoho rôznych konverzácií. Myslím si, že hráči, ktorí sú v bubline a mali hrať vo štvrtok a dokonca v piatok, cítili silno, že by hrať nemali a mali využiť tento čas na vzdelanie sa a nás ako hokejovej komunity ohľadom tejto problematiky a ukázať podporu nie len nám čiernym hráčom, ale čiernym ľuďom v spoločnosti a všetkým menšinám,“ povedal Kane pre Sportsnet 590.

„NHL ako kultúra nebola veľmi podporujúca, diverzná, pokrokovo mysliaca a nebola ani lídrom v týchto otázkach ohľadom sociálnej nespravodlivosti či rasizmu alebo hocakej podobnej problematiky. Hráči dnes museli vykročiť a urobiť to rozhodnutie sami. Za to im patrí veľké uznanie.“

„Nehovoríme, že hokej sa nikdy znova nebude hrať alebo že by sa nikdy už hrať nemal, ale myslím si, že v tomto momente je čas na to, aby sme premýšľali o dôležitejších veciach.“
Couture dostal v Toronte od niekoho na ulici nečakaný úder
Publikované: 27. 08. 2020
Kapitán tímu San Jose Sharks, Logan Couture, sa ospravedlnil za svoj príspevok na sociálnej sieti Twitter, ktorý sa týkal americkej politiky a v stredu bol na internete virálny.

Couture cez status, ktorý medzičasom vymazal, povedal, že bol v utorok večer v uliciach Toronta, kde od niekoho dostal nečakaný úder po tom, čo rozprával o hlasovaní za Republikánsku stranu a spomínal menom Donalda Trumpa.

„Strávil som minulý večer v Toronte, kde som rozprával o hlasovaní za Republikánsku stranu, pričom som menoval Donalda Trumpa. Niekto ma nečakane udrel. Je to skutočne to, k čomu smerujeme? Ak hlasujete, tak ste zloduch? Človeče, tento svet je taký skazený. Najšialenejšie je, že som ani nevolil. Spomenul som, že môj otec je bývalý policajt. Skutočne neverím, že toto je svet, v ktorom žijeme,“ napísal kanadský útočník v spomínanom statuse.

Couture bol za svoj príspevok kritizovaný a neskôr ho vymazal s ospravedlnením a priznaním, že nemal na svoju platformu zapájať politiku. Verí však, že každý má právo na svoj názor. Zdôraznil, že nepodporuje Trumpa a povedal, že násilie nie je odpoveďou a nič nerieši.

Jeho tím vydal tiež stanovisko k záležitosti, v ktorom odsúdil násilné správanie voči jeho kapitánovi alebo hocikomu inému pre akékoľvek dôvody. „Sme vďační, že pri tom nebol vážne zranený,“ stále tiež vo vyhlásení.
Joe Thornton by mohol byť na ceste do Švajčiarska
Publikované: 03. 08. 2020
Joe Thornton si počas kariéry užíval veľa úspechov. Od vysoko cenenej nádeje po superhviezdu, vždy sa mu darilo, kam prišiel. Jeho zručnosti a skúsenosti by teraz mohli smerovať na „starý kontinent“.

Elliotte Friedman z televízie Sportsnet tvrdí, že skúsený center tímu San Jose Sharks by mohol zakotviť vo švajčiarskej lige. Zmysel by to určite dávalo.

Thornton by sa vo Švajčiarsku mohol udržovať v kondícii predtým, ako NHL odštartuje novú sezónu, k čomu nedôjde skôr ako v decembri. Navyše, v krajine trávi každý august, pretože mu odtiaľ pochádza manželka.

Ešte ako mladý vo švajčiarskej najvyššej súťaži pôsobil počas úplnej výluky v drese Davosu. Vrátil sa doň aj o osem rokov neskôr, keď kolektívne vyjednávania v NHL skrátili sezónu 2012/13 na polovicu.

Štyridsaťjedenročný „Jumbo Joe“ odohral v tejto sezóne 70 zápasov, v ktorých zaznamenal sedem gólov a 24 asistencií. Stále má chuť bojovať o prvý Stanleyho pohár v kariére. Sharks však v tomto roku šancu nedostali, a tak je bez hokeja od marca.
Sharks by mohli nechať Burnsa napospas Seattlu. Koho by mohli stratiť Leafs?
Publikované: 30. 06. 2020
Tím San Jose Sharks má pred sebou náročnú situáciu s kontraktmi svojich hráčov, ktorá by mohla viesť až k tomu, že by sa hviezdny obranca Brent Burns mohol stať súčasťou novej organizácie v Seattli.

Kevin Kurtz z The Athletic si myslí, že kalifornský tím by sa mohol rozhodnúť nechrániť veterána na rozširovacom drafte pri jeho zmluve, ktorá s ročnou hodnotou 8 miliónov amerických dolárov bude platiť ešte päť rokov. Pre nováčika by bolo následne ťažké nevybrať si ho.

„Ak nebudú Sharks schopní vymeniť Vlasicov nešťastný kontrakt a platový strop sa významne nezvýši, mohli by sa nechať zlákať odchodom Burnsa. Už nie je kandidátom na Norrisovu trofej, ktorým bol pred pár rokmi, ale stále sa o seba dobre stará po stránke diéty a cvičenia a mohol by byť stále produktívny aj v neskorších 30. rokoch,“ poznamenal Kurtz.

„Ďalej, Ryan Merkley, najväčšia nádej Sharks, by mal byť prinajhoršom pripravený na NHL do sezóny 2021/22 a mohol by tak zaplátať dieru, ktorá by vznikla odchodom Burnsa na pravej strane obrany za Karlssonom.“

Tridsaťpäťročný držiteľ Norrisovej trofeje zostáva aj napriek pokročilému veku stále produktívny. V tomto ročníku zaznamenal 12 gólov a 45 bodov v 70 stretnutiach. Vlani si dokonca vytvoril osobné maximum s 83 bodmi, aby bol najproduktívnejším obrancom súťaže.

Koho by si mohol Seattle vybrať z Toronta?

Nad najbližším rozširovacím draftom, ktorý by sa mal konať v budúcom roku, premýšľali aj James Mirtle s Jonasom Siegelom z The Athletic, ktorí sa pozreli na to, čo by mohol znamenať pre tím Toronto Maple Leafs.

Podľa nich je v podstate garantované, že si tím bude chrániť brankára, troch obrancov a siedmich útočníkov vzhľadom na talent, ktorý majú v útoku. Najviac lákať z nechránených hráčov by pritom mohli Justin Holl a Pierre Engvall.

Zaujímavé voľby z nechránených hráčov by pritom mohli byť aj Kyle Clifford, Jeremy Bracco, Adam Brooks, Denis Malgin, Kenny Agostino, Jason Spezza či Frederik Gauthier.
 

Posledný zápas

11. 03. 2020
CHI 
-
 SJS

6:2

(0:1, 3:0, 3:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

21. 08. 2020 - Obranca San Jose Tim Heed sa po tejto sezóne stane neobmedzeným voľným hráčom, no už teraz má jasno v tom, kde bude pôsobiť v budúcej sezóne. Dvadsaťdeväťročný Švéd sa dohodol na spolupráci s tímom HC Lugano zo švajčiarskej NLA. V tejto sezóne odohral 38 zápasov, v ktorých zaznamenal gól, štyri asistencie a 10 mínusových bodov. V priemere hrával 13 minút na zápas. V organizácii Sharks pôsobil od ročníka 2016/17.
03. 05. 2020 - Veterán Joe Thornton sa so svojou dcérou Aylou postaral o kúzelnícky trik. Tím San Jose Sharks zdieľal video, na ktorom obaja stáli vedľa seba, pričom skúsený center sa na ňom objavil so svojou typickou dlhou bradou. Ayla následne kývla hlavou a brada bola razom preč:

01. 04. 2020 - Útočník San Jose, Evander Kane, si v hokeji vybudoval vizitku problémovej hviezdy a jeho životný štýl občas pripomínal život rapera. V čase domácej izolácie spôsobenej šírením koronavírusu sa však pochválil tým, ako v minulosti vzorne hrával na klavír. Takto mu to išlo v deviatich rokoch:

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Reklama

O tíme v kocke

Vznik:
Aréna: (kapacita: )
Adresa:
Oficiálny web:
Farma(AHL):
Najväčšie úspechy:
Vyradené čísla:
Slováci v tíme: