SlovakNHL.sk
Dnes je 7. 8. 2020, 15:10. Meniny má Štefánia.

Najnovšie články

Joe Thornton by mohol byť na ceste do Švajčiarska
Publikované: 03. 08. 2020
Joe Thornton si počas kariéry užíval veľa úspechov. Od vysoko cenenej nádeje po superhviezdu, vždy sa mu darilo, kam prišiel. Jeho zručnosti a skúsenosti by teraz mohli smerovať na „starý kontinent“.

Elliotte Friedman z televízie Sportsnet tvrdí, že skúsený center tímu San Jose Sharks by mohol zakotviť vo švajčiarskej lige. Zmysel by to určite dávalo.

Thornton by sa vo Švajčiarsku mohol udržovať v kondícii predtým, ako NHL odštartuje novú sezónu, k čomu nedôjde skôr ako v decembri. Navyše, v krajine trávi každý august, pretože mu odtiaľ pochádza manželka.

Ešte ako mladý vo švajčiarskej najvyššej súťaži pôsobil počas úplnej výluky v drese Davosu. Vrátil sa doň aj o osem rokov neskôr, keď kolektívne vyjednávania v NHL skrátili sezónu 2012/13 na polovicu.

Štyridsaťjedenročný „Jumbo Joe“ odohral v tejto sezóne 70 zápasov, v ktorých zaznamenal sedem gólov a 24 asistencií. Stále má chuť bojovať o prvý Stanleyho pohár v kariére. Sharks však v tomto roku šancu nedostali, a tak je bez hokeja od marca.
Sharks by mohli nechať Burnsa napospas Seattlu. Koho by mohli stratiť Leafs?
Publikované: 30. 06. 2020
Tím San Jose Sharks má pred sebou náročnú situáciu s kontraktmi svojich hráčov, ktorá by mohla viesť až k tomu, že by sa hviezdny obranca Brent Burns mohol stať súčasťou novej organizácie v Seattli.

Kevin Kurtz z The Athletic si myslí, že kalifornský tím by sa mohol rozhodnúť nechrániť veterána na rozširovacom drafte pri jeho zmluve, ktorá s ročnou hodnotou 8 miliónov amerických dolárov bude platiť ešte päť rokov. Pre nováčika by bolo následne ťažké nevybrať si ho.

„Ak nebudú Sharks schopní vymeniť Vlasicov nešťastný kontrakt a platový strop sa významne nezvýši, mohli by sa nechať zlákať odchodom Burnsa. Už nie je kandidátom na Norrisovu trofej, ktorým bol pred pár rokmi, ale stále sa o seba dobre stará po stránke diéty a cvičenia a mohol by byť stále produktívny aj v neskorších 30. rokoch,“ poznamenal Kurtz.

„Ďalej, Ryan Merkley, najväčšia nádej Sharks, by mal byť prinajhoršom pripravený na NHL do sezóny 2021/22 a mohol by tak zaplátať dieru, ktorá by vznikla odchodom Burnsa na pravej strane obrany za Karlssonom.“

Tridsaťpäťročný držiteľ Norrisovej trofeje zostáva aj napriek pokročilému veku stále produktívny. V tomto ročníku zaznamenal 12 gólov a 45 bodov v 70 stretnutiach. Vlani si dokonca vytvoril osobné maximum s 83 bodmi, aby bol najproduktívnejším obrancom súťaže.

Koho by si mohol Seattle vybrať z Toronta?

Nad najbližším rozširovacím draftom, ktorý by sa mal konať v budúcom roku, premýšľali aj James Mirtle s Jonasom Siegelom z The Athletic, ktorí sa pozreli na to, čo by mohol znamenať pre tím Toronto Maple Leafs.

Podľa nich je v podstate garantované, že si tím bude chrániť brankára, troch obrancov a siedmich útočníkov vzhľadom na talent, ktorý majú v útoku. Najviac lákať z nechránených hráčov by pritom mohli Justin Holl a Pierre Engvall.

Zaujímavé voľby z nechránených hráčov by pritom mohli byť aj Kyle Clifford, Jeremy Bracco, Adam Brooks, Denis Malgin, Kenny Agostino, Jason Spezza či Frederik Gauthier.
Marleau je na ceste za rekordom NHL: Potichu ohrozuje Howea
Publikované: 29. 06. 2020
Nie je síce najstarší v NHL, ale Patrick Marleau hrával v NHL plnohodnotne už v sezóne 1997/98, a tak niekdajší kapitán San Jose Sharks pôsobí v kanadsko-americkej lige dlhšie, ako ktokoľvek iný. Dokonca potichu útočí na ligový rekord, ktorý drží Gordie Howe.

Štyridsaťročný útočník, ktorý momentálne pôsobí v tíme Pittsburgh Penguins, doteraz nastúpil do 1723 zápasov, vrátane 854, ktoré odohral bez prestávky. Momentálne je v historickom poradí odohraných zápasov na piatom mieste.

Možno sa piate miesto zdá ako vysoký kopec na zdolanie, nie je tomu tak. Marleau potrebuje odohrať už len 45 zápasov, aby vyrovnal rekord Gordieho Howea (1767). Ak by tento ročník neprerušil koronavírus a predtým mu do kariéry nezasiahli výluky, už dávno mohol byť rekord jeho.

Ak sa Marleau rozhodne pokračovať v kariére aj v budúcej sezóne, je veľmi pravdepodobné, že budeme mať nového rekordéra. Postupne pritom prekoná aj Rona Francisa (1731), Jaromíra Jágra (1733) či Marka Messiera (1756).

Marleau v 1723 zápasoch dokázal nazbieral 1188 bodov, keď strelil 562 gólov a 626 asistencií. Mimochodom, keď v NHL debutoval, na svete nebolo viacero súčasných hráčov NHL, vrátane Patrika Laineho, Caleho Makara či Eliasa Petterssona.
Títo hráči by mali opustiť Sharks. Bude medzi nimi aj Thornton?
Publikované: 08. 06. 2020
Kevin Kurz z The Athletic sa pozrel na niektoré z mien hráčov San Jose Sharks, ktoré by mohli v kalifornskom tíme zotrvať a ktoré by ho naopak mohli opustiť. Medzi spomínanými nemohol chýbať ani veterán Joe Thornton.

Kurz očakáva, že z klubu odíde Jonny Brodzinski a pravdepodobne aj Dalton Prout. Osud ďalších dvoch hráčov bude závisieť od iných rozhodnutí manažmentu. Pokiaľ nebude vymenený Brent Burns, Tim Heed pravdepodobne bude hrať niekde inde. To isté sa týka Aarona Della, ktorému môže zabrániť v zotrvaní to, ak Sharks nevymenia Martina Jonesa.

Zranenie pravdepodobne zabráni výmene Melkera Karlssona a už obe strany vraj prejavili záujem o podpísanie nového kontraktu. Na rok alebo dva si tím zrejme upíše aj Stefana Noesena, kým Brandon Davidson by mohol dostať ponuku na dvojcestnú zmluvu.

A čo štyridsaťjedenročný Thornton?

„Či sa Thornton vráti do San Jose bude závidieť od toho, či bude veriť, že klub dokáže byť konkurencieschopný. Ak Sharks urobia len pár malých transakcií bez získania niekoho významného, tak sa Thornton možno rozhodne, že mu bude lepšie v tíme, ktorý bude mať skutočnú šancu zabojovať o Stanleyho pohár,“ poznamenal Kurz.

„Nie je ťažké si predstaviť, že by silný tím dal šancu Thorntonovi prísť a byť centrom štvrtého útoku a členom druhej presilovkovej formácie pri zníženom plate, hlavne, ak zohľadníme to, že sa v budúcej sezóne pravdepodobne nezvýši platový strop.“
San Jose by v lete mohlo vymeniť trénera, nevylučuje Wilson
Publikované: 27. 05. 2020
Bob Boughner neodviedol ako hlavný tréner zlú prácu, ale napriek tomu nemá garantované, že sa v budúcej sezóne vráti na lavičku tímu San Jose Sharks v rovnakej úlohe. V utorok to povedal generálny manažér Doug Wilson.

„Sme odhodlaní vyskladať ten najlepší možný trénerský zbor, aby sme pripravili náš tím pre budúci ročník, a Bob má určite svoje šance,“ poznamenal Wilson.

Generálny manažér sa nezaviazal k návratu Boughnera, keď povedal, že si to ešte musí dôkladne premyslieť. Sharks mali bilanciu 14-20-3 po tom, čo Boughner v decembri prevzal pozíciu trénera po vyhodenom Peterovi DeBoerovi.

„Stále sme v procese. Rozprávali sme sa so všetkými našimi hráčmi. Celkom nedávno som sa rozprával aj s Bobom. Debatovali sme o tom, ako chceme hrať, o nejakých úpravách, o veciach, ktoré sme sa naučili v tomto ročníku o našom tíme, ale aj o lige, čo v nej funguje a čo nie,“ pokračoval Wilson.

„Tento proces stále prebieha. Je veľmi náročné prísť a trénovať tím od polovice sezóny. Nevyhnutne nemáte vo svojom zbore všetky ingrediencie, ktoré by ste tam chceli mať. Myslím si, že on prišiel a odviedol veľmi dobrú robotu.“
 

Posledný zápas

11. 03. 2020
CHI 
-
 SJS

6:2

(0:1, 3:0, 3:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

03. 05. 2020 - Veterán Joe Thornton sa so svojou dcérou Aylou postaral o kúzelnícky trik. Tím San Jose Sharks zdieľal video, na ktorom obaja stáli vedľa seba, pričom skúsený center sa na ňom objavil so svojou typickou dlhou bradou. Ayla následne kývla hlavou a brada bola razom preč:

01. 04. 2020 - Útočník San Jose, Evander Kane, si v hokeji vybudoval vizitku problémovej hviezdy a jeho životný štýl občas pripomínal život rapera. V čase domácej izolácie spôsobenej šírením koronavírusu sa však pochválil tým, ako v minulosti vzorne hrával na klavír. Takto mu to išlo v deviatich rokoch:

18. 02. 2020 - Útočník Logan Couture robí pokroky v zotavovaní sa zo zranenia členka a tento týždeň by sa mohol zapojiť do tréningového procesu San Jose Sharks. Kapitán tímu nehral od 7. januára a očakávalo sa, že vynechá šesť týždňov. Tie uplynú v utorok. „Ide to dobre. Korčuľujem. Posilňujem. V utorok mám vyšetrenie, na ktorom mi povedia, či budem môcť trénovať,“ poznamenal.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Reklama

O tíme v kocke

Vznik:
Aréna: (kapacita: )
Adresa:
Oficiálny web:
Farma(AHL):
Najväčšie úspechy:
Vyradené čísla:
Slováci v tíme: