Dnes je 18. 1. 2022, 15:36. Meniny má Bohdana.

Meier koncertoval: Už aj Švajčiari majú svojho Bondru či Gáboríka + video
Publikované: 18. 01. 2022
San Jose v pondelok zdolalo Los Angeles 6:2 a po prvýkrát vo svojej histórii mu k tomu pomohol päťgólový výkon. Ten podal Timo Meier, ktorý dokázal streliť päť gólov v jednom zápase ako prvý Švajčiar v NHL.

Dvadsaťpäťročný rodák z Merisau vyslal na brankár Jonathana Quicka šesť striel a trikrát ho prekonal už v prvej tretine, aby dosiahol svoj druhý hetrik v kariére. V jednej tretine ho dosiahol ako štvrtý hráč v tejto sezóne. Napodobnil Tylera Bertuzziho, Jakea Guentzela a Matta Duchenea. Oni to však nedokázali už v úvodnej dvadsaťminútovke.

V tej druhej pridal Meier do zbierky ďalšie dva góly. Prvým sa stal piatym hráčom Sharks, ktorý v jedom zápase nastrieľal štyri góly po Owenovi Nolanovi, Tomášovi Hertlovi, Patrickovi Marleauovi a Evanderovi Kaneovi. Piatym gólom vytvoril klubový rekord.

Meier sa stal prvým päťgólovým strelcom v NHL od 5. marca 2020, kedy rovnakú vec dokázal Mika Zibanejad. Z aktívnych hráčov sa to podarilo už len Patrikovi Lainemu v roku 2018. Za posledných 25 rokov to dokázali aj Johan Franzen (2.2.2011) a Marián Gáborík (20.12.2007). Naposledy niekto strelil viac gólov v roku 1976, kedy bol Darryl Sittler šesťgólový.

V celej histórii NHL sme päťbodový výkon v prvých dvoch tretinách videli už po desiaty raz, ale keďže Newsy Lalonde to dokázal v kariére dvakrát (1919 a 1920), Meier je len deviatym hráčom, ktorému sa to podarilo. Napodobnil aj Petra Bondru, ktorý to dokázal ako posledný 5. februára 1994.

Päť gólov v prvých dvoch tretinách strelili aj Joe Nieuwendyk (1989), Dave Andreychuk (1986), Bryan Trottier (1982), Red Berenson (1968), Pit Lepine (1929) a Harry Hyland (1917).

„Ani si nepamätám, kedy naposledy som strelil päť gólov. Zrejme niekedy v juniorke vo Švajčiarsku. Je to veľmi špeciálne, takmer to nedokážem popísať. Je to také mimoriadne, že z toho mám zimomriavky. Naši fanúšikovia boli skvelí. Bol to skutočne, skutočne cool pocit,“ povedal Meier po zápase. „Keď vám to tam padá – myslím si, že mi to tam padala každá strela – tak sa cítite dobre a dúfate, že v tom budete pokračovať. Bol to jeden z tých večerov, keď vám všetko vyjde.“

Meier vedie San Jose so 45 bodmi, pričom v 35 zápasoch strelil už 20 gólov. Svoj tím bude reprezentovať aj na zápase hviezd.

Kanea skúma aj kanadský orgán, tímy NHL vyčkávajú na jeho osud
Publikované: 16. 01. 2022
Niekoľko tímov NHL, ktoré majú záujem o služby kontroverzného útočníka Evandera Kanea, momentálne vyčkáva na to, aké následky bude mať jeho nedávne porušenie karantény.

„Sú tam tímy, ktoré sa rozhodli nevybrať cestou Evandera Kanea, ale stále zostáva pár tých, ktoré dúfajú, že budúci týždeň uvidia, či bude Evander Kane čeliť nejakému ďalšiemu trestu za potenciálne nelegálne prekročenie americko-kanadskej hranice,“ povedal Elliotte Friedman zo Sportsnet.

NHL vyšetruje Kanea za to, že porušil protokoly AHL a počas karantény odletel súkromným lietadlom zo San Jose do Vancouveru, čo sa stalo právnym základom pre ukončenie jeho zmluvy zo strany Sharks.

Podľa Friedmana však tento jeho neuvážený krok momentálne vyšetruje aj Kanadská hraničná služba, takže by za to mohol niesť zodpovednosť aj mimo NHL. Viac informácií o vyšetrovaní však nezistil. Hráč trvá na tom, že neurobil nič zlé.

Kane v tejto sezóne v NHL nehral, pretože prvých 21 zápasov bol suspendovaný za falšovanie dokladu o očkovaní. Nebola to jeho jediný kontroverzia v tom čase. Liga vyšetrovala aj jeho údajne domáce násilie a vsádzanie na vlastné zápasy, z čoho ho obvinila manželka Anna, s ktorou sa rozvádzajú. NHL však nič potvrdzujúce jej tvrdenia nenašla.
Pozdrží to podpis zmluvy? NHL opäť vyšetruje Evandera Kanea
Publikované: 13. 01. 2022
Elliotte Friedman zo Sportsnet informuje, že vedenie NHL aktuálne vyšetruje, ako kontroverzný útočník Evander Kane prekročil 29. decembra americko-kanadskú hranicu. Pravdepodobne to pozdrží jeho potenciálny podpis novej zmluvy v lige.

Kane bol testovaný pozitívne 21. decembra a 29. decembra odletel súkromným letom do Vancouveru. V tom čase však mal byť podľa protokolu AHL stále v karanténe.

Práve toto sa nakoniec stálo základom toho, že s ním tím San Jose Sharks mohol rozviazať zmluvu. Hráčskej asociácii NHL sa to však nepáčilo a podala na arbitrážny súd oficiálnu sťažnosť. Ten o tom rozhodne, ak sa predtým strany nedohodnú na vyrovnaní.

Momentálne nie je jasné, ako vyšetrovanie ovplyvní Kaneovi dostupnosť na trhu s voľnými hráčmi, no niekoľko tímov má záujem o jeho hokejové kvality napriek jeho problematickej povahe.
Hertl sa postaral o senzačný obrat. Čistým hetrikom + video
Publikované: 09. 01. 2022
San Jose inkasovalo v úvode tretej tretiny dva góly a bolo na ceste za prehrou. Potom však prišiel jeden muž, ktorý zmenil príbeh zápasu. O výhre 3:2 nad Philadephiou rozhodol troma gólmi Tomáš Hertl.

Hertl najskôr v 48. minúte strelil kontaktný gól, následne v 55. minúte stav zápasu vyrovnal a vynútil predĺženie. V ňom potreboval len 24 sekúnd na to, aby zavŕšil obrat i čistý hetrik.

„Vedel som, že potrebujeme streliť nejaké góly, tak som sa snažil strieľať na bránu. Oni mi posielali puky a ja som sa snažil zostať pevne v okolí brány. Bolo fajn pomôcť takto tímu k výhre,“ poznamenal Hertl.

Dvadsaťosemročný rodák z Prahy dosiahol svoj piaty hetrik v kariére. V klubovej histórii ich viac dosiahol len Jonathan Cheechoo – deväť. Zároveň sme v NHL videli prvý čistý hetrik zavŕšený v predĺžení od 29. apríla 2017, kedy sa to podarilo J-G Pageauovi z Ottawy.

Hertl v sobotu dosiahol po štvrtýkrát v kariére aj na métu 20 gólov. Potreboval na ňu odohrať len 36 zápasov. V nich si pripísal aj 11 asistencií.

Blesk z jasného neba: Sharks končia zmluvu s Kaneom. Hráčska asociácia reaguje
Tím San Jose Sharks umiestnil v sobotu na nepodmienečnú waiver listinu kontroverzného útočníka Evandera Kanea s cieľom ukončiť s ním zmluvu.

Kalifornský tím na tento krok využil dva dôvody – porušenie štandardného hráčskeho kontraktu a porušenie pandemického protokolu v nižšej AHL.

Hráčska asociácia NHL nepotrebovala veľa času na reakciu a ešte v sobotu oznámila, že podá sťažnosť s cieľom preskúmať legitimitu kroku kalifornského tímu. Verí, že klub nemá dostatočné základy na to, aby takto ukončil hráčovu zmluvu.

Kane bude môcť podpísať zmluvu s iným tímom, keď prejde 24 hodín od jeho zapísania na waiver listinu. Je však otázne, či tak urobí po podaní sťažnosti.

Kane hrával v záložnom tíme Sharks v nižšej AHL od konca novembra, keď mu skončila 21-zápasová suspendácia za falšovanie očkovacieho preukazu. V piatich zápasoch vyprodukoval osem bodov.

Tridsaťročný Kanaďan nehral od konca decembra, keď vstúpil do karantény. Tú však mal porušiť, čo má dosvedčiť aj let súkromným lietadlom, ktorý absolvoval.

Kane mal platnú zmluvu do konca sezóny 2024/25 a jej ročná hodnota bola 7 miliónov amerických dolárov. Po jej ukončení tak príde o 22 885 000 amerických dolárov.

Novinky z tímu

07. 12. 2021 - Útočník Brandon Coe podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s tímom San Jose Sharks, ktorý ho draftoval v minulom roku z celkového 98. miesta. Dvadsaťročný rodák z Toronta si vlani vyskúša AHL, kde v 17 zápasoch zaznamenal gól a štyri asistencie. V tejto sezóne pôsobí v juniorskej OHL, kde má v drese North Bay bilanciu 14+32 po prvých 24 stretnutiach.
02. 12. 2021 - Na internete sa začalo šíriť video, ktoré zachytáva kontroverzného útočníka Evandera Kanea, ako namieril pištoľou na svoju manželku. Tá ho pôvodne zverejnila aj s tvrdením, že išlo o nabitú zbraň. Advokáti hráča však vysvetlili, že video bolo vytrhnuté z kontextu, aby manželka svojho manžela, s ktorým sú v rozvodovom konaní, úmyselne poškodila. Video má pochádzať z profesionálneho natáčania, ku ktorému malo dôjsť ešte v roku 2020. „Jej správanie je, nanešťastie, konzistentné s prechádzajúcimi krokmi, ktoré urobila počas tohto prípadu. Vždy dúfame, že to bude naposledy,“ vyhlásil Travis I. Krepelka z kancelárie Hoover-Krepelka. Podľa hráčovho agenta Dana Milsteina by mala manželka ísť na psychiatrické liečenie a ich spoločné dieťa zostane v opatere Kanea.

06. 11. 2021 - Tím San Jose Sharks poslal mladého útočníka Williama Eklunda do švédskeho tímu Djurgardens IF z elitnej SHL. Devätnásťročný Švéd odohral v tomto ročníku za Sharks deväť zápasov, v ktorých nazbieral štyri asistencie. Kalifornský tím ho draftoval v tomto roku zo siedmeho miesta. Rozhodnutie tímu ho nepotešilo: „Myslím si, že som tu mohol zostať. Snažil som sa každý deň vydať zo seba všetko. Samozrejme, pravidlá sú pravidlá.“ Ak by Eklund odohral v NHL ešte jeden zápas, začala by platiť jeho nováčikovská zmluva.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.