Dnes je 17. 2. 2020, 06:04. Meniny má Miloslava.

Erik Karlsson v tejto sezóne dohral
Publikované: 16. 02. 2020
Hviezdný obranca San Jose Sharks Erik Karlsson vynechá zvyšok tejto sezóny po tom, čo si v piatkovom zápase proti Winnipegu zlomil palec na ľavej ruke.

Dvadsaťdevaťročný Švéd zaznamenal šesť gólov a viedol tím s 34 asistenciami po tom, čo v lete podpísal s klubom novú osemročnú zmluvu v hodnote 92 miliónov amerických dolárov.

Klub informoval, že Karlsson podstúpi operáciu, z ktorej by sa mal zotaviť včas na to, aby stihol tréningový kemp pred začiatkom budúcej sezóny. Voľné miesto v zostave zapláta obranca Jake Middleton, ktorý bol povolaný z nižšej AHL.

„Ťažká novinka. Už teraz sa vyrovnávame s množstvom zranení a toto sa k nim pridáva. Chýbajú nám najproduktívnejší hráč a ďalší dvaja v poradí. Je to ťažké,“ povedal tréner Bob Boughner.

San Jose sa vyrovnáva aj so zraneniami Logana Couturea a Tomáša Hertla, ktorý si pre zranenie kolena tiež už v tejto sezóne nezahrá.
Evander Kane bol suspendovaný štvrtýkrát v kariére + video
Útočník San Jose Sharks Evander Kane bude svojmu tímu nejaký čas chýbať. Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL ho totiž v sobotu suspendovalo za zákrok na obrancu Winnipegu Jets Neala Pionka.

Dvadsaťosemročný krídelník sa v 54. minúte piatkového zápasu previnil faulom lakťom, za ktorý dostal od rozhodcov dve trestné minúty. Bude musieť vynechať najbližšie tri duely Sharks, počas ktorých príde o takmer 113 000 amerických dolárov z platu. Skončia v Hráčskom rezervnom fonde.

Rodák z Vancouveru už pre trest nehral v sobotnom zápase proti Minnesote. Nezahrá si ani v pondelok proti Floride a vo štvrtok proti New Jersey. Najskôr sa bude môcť vrátiť do akcie na budúcu sobotu v dueli proti New Yorku Rangers.

Kane bol suspendovaný štvrtýkrát v kariére. V roku 2014 dostal od NHL stopku na dva zápasy za nebezpečné narazenie súpera na mantinel, v roku 2018 na jeden duel za krosček a vlani v prípravnom období tiež na tri stretnutia za atakovanie rozhodcu.
Hertl má najhoršie za sebou. Kemp by mal stihnúť
Publikované: 07. 02. 2020
Český útočník Tomáš Hertl absolvoval v pondelok operáciu ľavého kolena, po ktorej sa očakáva, že bude pripravený na tréningový kemp tímu San Jose Sharks.

Dvadsaťšesťročný pražský rodák si natrhol vonkajšie krížne aj postranné väzivá v prvej tretine zápasu proti Vancouveru, ktorý sa odohral 29. januára. V tejto sezóne si už nezahrá.

„Včera sme si písali a ukázal mi snímky kolena a jeho operácie. Už si tým prešiel v minulosti. Myslím si, že tá najhoršia časť je za ním, teraz budú rehabilitácie tvrdou robotou. Už sa vracal z týchto zranení a pracuje tvrdo, aby sa vrátil, čo je dobrá vec,“ povedal vo štvrtok tréner Bob Boughner.

Hertl absolvoval operáciu poškodeného väziva v pravom kolene v ročníku 2013/14. Pravé koleno si zranil aj vo finále Stanleyho pohára v roku 2016 a počas sezóny 2016/17 s ním podstúpil operáciu.

V tejto sezóne si Hertl zahral v zápase hviezd a v tíme je druhý so 16 gólmi a 36 bodmi. V kariére odohral 453 stretnutí, v ktorých si pripísal 132 gólov a 280 bodov.
Ruský center Maxim Letunov nečakal dlho na svoj premiérový presný zásah v NHL. Vo štvrtok ním pomohol San Jose vyhrať v Edmontone 6:3.

Dvadsaťtriročný moskovský rodák posielal Sharks v ôsmej minúte druhej tretiny do vedenia 3:2, čím zavŕšil obrat z 0:2. Pripísal si vôbec prvý kanadský bod v jeho druhom zápase v súťaži. Debutoval v nej 4. februára v dueli proti Calgary.

Letunov dostal šancu zahrať si v najlepšej lige sveta v inom tíme ako v tom, ktorý ho draftoval. St. Louis si ho vybralo na drafte v roku 2014 v druhom kole z celkovej 52. pozície.

Thornton dosiahol veľký míľnik: 1500 bodov v NHL! + video
Publikované: 05. 02. 2020
Len málokto sa môže pochváliť tým, čo dokázal Joe Thornton v utorok. Skúsený center pomohol San Jose k výhre 3:1 nad Calgary dvoma asistenciami, aby dosiahol svoj jubilejný 1500. bod v kariére.

Thornton na túto métu dosiahol vďaka druhej asistencii len ako 14. hráč histórie NHL. V nej odohral 1620 zápasov v dresoch Bruins a Sharks, v ktorých strelil 415 gólov a pridal 1085 asistencií.

Štyridsaťročný Kanaďan momentálne stráca 31 bodov na legendárneho obrancu Paula Coffeyho, ktorý je na 13. mieste historického poradia. Ďalšie dva body ho delia od niekdajšieho útočníka Marka Recchiho.

„Poznám všetky tie mená. Som hokejovým fanúšikom pravdepodobne od roku 1984. Poznám ich všetky. Žijem a dýcham hokejom celý môj život. Byť v spoločnosti týchto chlapíkov je veľmi pokorujúce,“ povedal Thornton.

„Myslím si, že sa na to viac pozriete, keď sa vám skončí kariéra. Práve teraz sa len snažím zostať v prítomnom okamihu. Viem, aké je to cliché, ale treba to brať deň po dni. Tak k tomu budem pristupovať až dovtedy, kým nebudem hotový.“

„Jumbo Joe“ si v tejto sezóne, ktorá je už jeho 22. v kariére, pripísal 22 bodov (2+20) v 54 zápasoch. V kariére si zahral v šiestich zápasoch hviezd a získal jednu Hartovu trofej a jednu Trofej Arta Rossa.

Novinky z tímu

25. 01. 2020 - O jeden z najzábavnejších momentov piatkových súťaží zručností NHL sa postaral český útočník San Jose Tomáš Hertl, ktorý si pred nájazdom proti Jordanovi Binningtonovi zo St. Louis dal na tvár masku s podobizňou populárneho speváka a známeho fanúšika hokeja Justina Biebera:

20. 12. 2019 - San Jose si z waiver listiny nechránených hráčov stiahlo útočníka Stefana Noesena, ktorého na ňu o deň skôr zapísal Pittsburgh. Dvadsaťšesťročný Američan si v šiestich zápasoch v drese Penguins pripísal jeden gól. Predtým hrával za Wilkes-Barre/Scranton v nižšej AHL. V 22 dueloch si udržiaval priemer bodu na zápas.
14. 12. 2019 - Tím San Jose Sharks v piatok umiestnil na waiver listinu nechránených hráčov krídelníka Lukáša Radila. Dvadsaťdeväťročný Čech odohral v tomto ročníku 14 zápasov, v ktorých nedokázal bodovať. V priemere hrával deväť a pol minúty, pričom si pripísal tri mínusové body a osem trestných minút. V posledných desiatich dueloch bol len zdravým náhradníkom.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.