SlovakNHL.sk

O tíme

Tím bol založený v roku 2017 a momentálne hráva svoje domáce zápasy v hale T-Mobile Arena, do ktorej sa na stretnutia NHL zmestí 17 500 divákov. Klub má vyradené čísla 58 (poèet obetí stre¾by v meste), 99 (W.Gretzky) a medzi jeho najvýznamejšie úspechy patrí finále Stanley Cupu (2018). Farmárskym tímom je klub Chicago Wolves. Počas existencie organizácie hrávali v prvom tíme aj Slováci, konkrétne TomᚠTatar.
Podnikate¾ Bill Foley sa zapojil do kola expanzie v rohu 2016 a vznik jeho tímu bol odobrený o rok neskôr. Golden Knights sa stali prvým tímom v Las Vegas, ktorý bude hra jednú zo štyroch ve¾kých líg (NHL, NFL, NBA, MLB) v Severnej Amerike.

Historicky prvým hráèom organizácie sa stal center Reid Duke, generálnym manažérom George McPhee a trénerom Gerard Gallant. Prvou draftovou vo¾bou bol útoèník Cody Glass.

V prvej sezóne sa tímu darilo nad oèakávania dobre - skonèil prvý v Pacifickej divízii a kvalifikoval sa do play-off. Ani tam však úspechy nekonèili. Napokon sa senzaène dostal aj vïaka výkonom brankára Marc-Andre Fleuryho do finále, v ktorom však v piatich zápasoch nestaèil na Washington.
 

Posledný zápas

25. 02. 2021
SJS 
-
 VGK

ODL

()

Nasledujúci zápas

MIN 
-
 VGK
08. 03. 2021 -

Novinky z tímu

09. 02. 2021 - Slovenský útočník Tomáš Jurčo, ktorý figuruje v taxi zostave tímu Vegas Golden Knights, zaujal svojou prítomnosťou na pondelkovom tréningu zámorského reportéra Davida Schoena. Košický rodák pár posledných tréningov z nešpecifikovaných dôvodov vynechal:

06. 02. 2021 - Tím Vegas Golden Knights sa po nútenom voľne v piatok vrátil do akcie a pri výhre nad Los Angeles bol na lavičke aj tréner Peter DeBoer, ktorý vynechal tréningy pred duelom. Na rozdiel od neho, obranca Alex Pietrangelo, stále nie je k tímu k dispozícii a dodržiava covidový protokol.
05. 02. 2021 - Vegas sa už v piatok vráti do akcie v zápase proti Los Angeles. Stále pritom nie je známe, či v akcii uvidíme aj obrancu Alexa Pietrangela a hlavného trénera Petera DeBoera. Obaja vynechali prvý tréning po uzavretí tréningových zariadení, ku ktorému došlo 27. januára, a na ľade chýbali aj vo štvrtok, kedy sa vrátil do služby asistent trénera Ryan Craig. Asistent Ryan McGill zostal mimo ľadu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súèasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráè. V minulosti obliekal dres Golden Knights TomᚠTatar.

Reklama

O tíme v kocke

Vegas Golden Knights

Vznik: 2017
Aréna: T-Mobile Arena (kapacita: 17 500)
Adresa: Paradise, Nevada
Oficiálny web: www.vegasgoldenknights.com
Farma(AHL): Chicago Wolves
Najväčšie úspechy: finále Stanley Cupu (2018)
Vyradené čísla: 58 (poèet obetí stre¾by v meste), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: TomᚠTatar